Czujnik EGR

Awatar użytkownika
Patee
Posty: 55
Rejestracja: 2003-05-01 11:53
Samochód: brak
Lokalizacja: Białystok

Czujnik EGR

Post autor: Patee »

Czy mozna wymienic czujnik EGR (kod bledu 16) bez wyciagania silnika?
Jesli tak to poprosze maly przepis.... Jesli nie, to czy cena za wyjecie silnika, wymiana czujnika + czujnik, wymiana 2 uszczelek pod deklami + uszczelki, olej silnika mineral + filtr, oraz wymiana 3 elektrozaworow przy przepustnicy 1000zl to jest do zaakcteptowania czy raczej nie

Powiem ze cene podbija mocno wyjecie silnika, dlatego chcialbym tego uniknac ale jak obejrzalem dzis dojscie do tego czujnika to :shock:

Co jeszcze przejrzec, wymienic, poprawic jak bedzie silnik wyjety???
Patee
nr GG 4650291

Probe '95 GT V6
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

Co to za czujnik EGR? za co odpowiada?
Zauważyłem, że masz błąd 16.
U mojego ojca w Mazdzie, ale 2.0L 16V jest taki sam błąd nr 16.
Czy to też będzie sprawka tego czujnika?
Pozdrawiam
Artek
Probe GT 2,5 V6
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Hej!

Jestem właśnie po imprezie pod tytułem wymiana silnika. Kosztowało mnie to (samo wyjęcie i włożenie) 600zł. Przy wyciąganiu silnika musisz założyć wymianę szczelki pod kolektorem dolotowym. Pamiętaj też, że instalacja elektryczna bardzo nie lubi takich numerów (kable są wygrzane i łamliwe). Ja do teraz mie mogę dojść do ładu z tym, a coraz bardziej skłaniam się do tego, że mam coś z instalcją.

Wymiana silnika to pracochłonna czynność, zwłaszcza takiego silnika. Załóż, że będą się w warsztacie pałować tydzień. Minimum na to to 3 dni - pod warunkiem że znają Probe.

Jest jeszcze jedna kwestia. Pytanie czy musisz wymieniać ten czujnik. EGR jest to cytuję Greyg'a "taki pierdół ekologiczny" - wraca czasem trochę spalin do kolektora dolotowego, coby się lepiej spaliło.... Dalej cytując Geryg'a - "najlepiej wywalić to w cholerę". Wywalić znaczy zatkać(oczywiście nie szmatą).
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Gość

Post autor: Gość »

Potwierdzam MiH :D EGR doprowadza (poprzez zawor) niedopalone spaliny z kolektora wydechowego celem ponownego spalenia. Sktek jest taki, ze spaliny sa lepiej wypalane, ale obniza sie moc. Najprostsze rozwiazanie to usuniecie rurki laczacej zawor EGR i kolektor wydechowy, no i oczywiscie zatkanie pozostalych w skutek tego otworow.

EDIT:

Zapomnialem dodac, ze sam to zrobilem i kod zniknal natychmiast. Chociaz moze sie jeszcze pojawic (nawet przy zatkanym EGR) w przypadku kodow uszkodzonej sondy lambda - nieszczescia chodza parami :D
Awatar użytkownika
Artek
Posty: 719
Rejestracja: 2002-10-14 09:06
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Artek »

dzięki za cenne informacje
Pozdrawiam
Artek
Probe GT 2,5 V6
Awatar użytkownika
marco120981
Posty: 11
Rejestracja: 2009-04-19 11:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Czujnik EGR

Post autor: marco120981 »

Witam,przepraszam że sie podczepiam do posta,ale mam podobny problem,,,a mianowicie:

Parę dni temu wymieniłem silnik w moim probasie,,,,(przed jeździł na K8 a teraz na kl )
po odpaleniu nowego silnika (bez problemów)wszystko było w porządku!!!
w trakcie jazdy próbnej zapaliła mi sie kontrolka CHECK ENGINE i tak sie teraz pojawia jak rozgrzeje sie silnik.
Po sczytaniu kodów błędu okazało się że są to numery kolejno CODE 16 I 28 ,czyli jak doczytałem problem z EGR lub sondami LAMBDA


obecny silnik jest włożony z MAZDA MX6 96r 2,5 V6 24V wraz z wszystkimi czujnikami (oprócz kolektora ssącego i jego osprzętem- został z k8)
wiązka kabli oraz komputer też został z k8,,,,ale silnik przyszedł razem z komputerami i kolektorem więc mogę go podmienić !!!
Jedną sondę przednią wymieniłem bo ta z mazdy była ucięta więc mi sie nie chciało lutować i włożyłem tę wcześniej używaną,,,ale to pewnie nie ma znaczenia tylko problem jest w ERG:)
I TU PYTANIA:
Od czego zacząć ???
Czy wymiana komputera od mazdy silnika coś by zmieniła???(mam ale nie wiem czy mogę to zrobić)
Czy musiałbym EGR zaślepić jak przeczytałem wcześniej???


uaktualnienie godzina 23:04-poprzedni właściciel też miał już ten błąd ale z nim nie walczył...dowiedziałem się przed chwilą,więc sprawa bardziej skomplikowana!!! I jeszcze chyba ważna sprawa !!!!Poprzedni właściciel założył LPG(Jeśli ma to jakieś znaczenie)!!! chmm?
Czekam na wasze sugestie i za wszystkie z góry dziękuje...

-- dodano 2009-06-23 00:11 --

MiH:) poczytałem trochę Twoich postów z przed paru lat i zaczynam sam grzebać:)dzięki za pytania które zadawałeś kiedyś :D
Ford Probe 2,5 V6 24V 93r IIgeneracja
Awatar użytkownika
DeViL268
Posty: 87
Rejestracja: 2009-04-30 16:40
Samochód: Ford Probe 2.2 GT
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Czujnik EGR

Post autor: DeViL268 »

Mi również wywala kod nr 16. Z tego co widze to ten czujniczek. Z chęcią bym go zrobił tylko gdzie on siedzi?? Mam straszny problem go znaleźć. Gdzieś niby jest po lewej stronie stojąc przodem do silnika..... Dajcie pliska jakąś fotkę żebym wiedział gdzie grzebać. I czy serio trzeba wywalać silnik żeby taką pierdołę zrobić ?? Jak co to mam 2.2 GT 1 GEN
Mistrz improwizacji.
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Czujnik EGR

Post autor: wojtas89 »

Obrazek
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
DeViL268
Posty: 87
Rejestracja: 2009-04-30 16:40
Samochód: Ford Probe 2.2 GT
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Czujnik EGR

Post autor: DeViL268 »

Wielkie dzięki .... w sobote się za to biorę. Zobacz jeszcze proszę tylko ten link i oceń czy to działa na takiej samej zasadzie co http://www.vectra-unlimited.pl/www_2/dz ... egr2.htmlw tym poradniku
Mistrz improwizacji.
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Czujnik EGR

Post autor: wojtas89 »

Link nie działa, za to masz linka do tematu z EGR'em : http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php ... &hilit=EGR
Opcja szukaj działa :twisted: Wystarczy tylko chcieć :wink:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
Sebastian
Posty: 967
Rejestracja: 2005-09-12 16:14
Galeria: viewtopic.php?t=8692
Lokalizacja: Berlin

Re: Czujnik EGR

Post autor: Sebastian »

wielkie dzienki Lisiu ale to, to ja juz czytalem od 20 min na forum czytam na ten temat :D

sa 2 rzeczy ktorych nie rozumie, jedni pisza o wyciagnieciu i przeczyszczeniu EGR, a inni o wymianie sensora EGR.

to jest ten sensor itd...to tego trza wyciagna i przeczyscic? http://img199.imageshack.us/img199/7094/94883031.jpg

czy z tym czyszczeniem chodzi o ta rurke cienka ktora laczy kolektor wydechowy i dolotowy?

co do czyszczenia- wyciagnac, przdmuchac, zalc olejem i znow przedmuchac- z tego co wyczytalem...

ps. specjalnie dal Lisia...
"Byłoby lepiej, gdyby ludzie bardziej przypominali zwierzęta (...) i w większym stopniu kierowali się instynktem; czyniąc coś, nie powinni być aż tak dalece świadomi tego, co robią."

"Strach i głupota zawsze leży u podstaw większości ludzkich działań."
Awatar użytkownika
DeViL268
Posty: 87
Rejestracja: 2009-04-30 16:40
Samochód: Ford Probe 2.2 GT
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Re: Czujnik EGR

Post autor: DeViL268 »

Widizisz kolego ja rozebralem go i przeczyscilem tzn poruszalem ta membranka w gore i w dol. Poruszalem tym plastikowym bolcem i bledu nie wywalalo mi okolo 5 min. Moze czegos zapomnialem wyczyscic ?? Nie wiem juz co nie terefere
Mistrz improwizacji.
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Czujnik EGR

Post autor: wojtas89 »

jak byś znalazł odpowiedni wątek w 1generacji i dokładnie go przeczytał to byś wiedział jak dokładnie wyczyścić EGR, ale lepiej zadawać zbędne pytania niż poszukać :? :evil:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
marco120981
Posty: 11
Rejestracja: 2009-04-19 11:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Okolice Częstochowy

Re: Czujnik EGR

Post autor: marco120981 »

Witam,,,ja już po przeprawie z code 16,,,
wymiana tylnej lambda(diagnoza u znajomego gazola za free:)
czyszczenie rurki EGR-kolektor -TYLE SZLAMU JESZCZE NIE WIDZIAłEM:)
check pojawia mi się jeszcze czasem na wzniesieniach ale to już chyba tylko wina złej mapki gazu lub samego składu gazu(tankuje na BP)
Pozdrawiam serdecznie moderatorów i klubowiczów za pomoc ...
Ford Probe 2,5 V6 24V 93r IIgeneracja
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Czujnik EGR

Post autor: adrian_seki »

rurkę co się czyści to na jest ta gumowa taka czy jakaś inna?
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”