przewód paliwowy

pablos11
Posty: 92
Rejestracja: 2006-09-07 16:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Paniówki(okolice Gliwic)

przewód paliwowy

Post autor: pablos11 »

Witam.Chcę sobie założyć coś takiego do probka http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=164125735 aby go jakoś przynajmniej troche zabezpieczyć i mam pytanie którędy biegnie przewód paliwowy z pompy? Dołem pod samochodem czy w środku auta.A może macie jakieś sugestie w którym miejscu najlepiej założyc ten elektrozawór i czy bedzie pasować przekrój jago do naszych przewodów.Pozdro
Ford probe 2.5V6 94r.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Cześć Paweł !
Zastanawiam się czy tańszą i mniej konwencjonalną alternatywą nie było by dodatkowe odcięcie napięcia do pompy . Taniej i chyba prościej - bo wydaje mi się , że na celu masz bezpieczeństwo autka :wink:
Tomek
Obrazek
pablos11
Posty: 92
Rejestracja: 2006-09-07 16:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Paniówki(okolice Gliwic)

Post autor: pablos11 »

Tak chodzi o jakieś zabezpieczenie.A czy np.tak jak piszesz odciąć prąd do pompy to czy potrzeba jakiś przekażnik czy cos w tym stylu?
Ford probe 2.5V6 94r.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

pablos11 pisze:Tak chodzi o jakieś zabezpieczenie.A czy np.tak jak piszesz odciąć prąd do pompy to czy potrzeba jakiś przekażnik czy cos w tym stylu?
Można , ale po co ? Zresztą wszystko zależy od inwencji twórczej .
Może to być zwykły wyłącznik ; może być kontaktron (reagujący na pole magnetyczne) ; może być to odbiornik podczerwieni czy fal radiowych który steruje przekaźnikiem . Jak wcześniej napisałem :
... wszystko zależy od inwencji twórczej
.
Tomek

ps. Jeśli to by był odbiornik fal radiowych a nadajnik miałbyś przy sobie , to w razie kradzieży Pan złodziej byłby niepocieszony gdyby auto mu zgasło po oddaleniu się od nadajnika (umieszczonego np. w Twojej kieszeni :wink: )
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Darel w wątku :arrow: Zabezpieczamy nasze probki... wklejał dziś odsyłacz do tego sklepu:
:arrow: http://www.amt-alarmy.nazwa.pl/sklep/pr ... ucts_id=48 - tu masz ten sam zawór za 45 zamiast 49 na WszystkoGro.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Najlepiej odciąć impulsy idące z kompa na moduł zapłonowy albo sygnał z modułu (z Halla) do kompa. Pompę można zasilić w minutę prosto z aku, a te sygnały ciężko podrobić.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: przewód paliwowy

Post autor: jarsonik »

Witam. Nie chcę zakładać nowego wątku, a ten wydaje mi się odpowiedni.

Mianowicie, zauwazyłem, ze pod samochem, po stronei kierowcy na wysokości fotela mam jakiś malutki wyciek. Podejrzewam, ze paliwo, bo co innego po jest stroni ei w tym miejscu. Wyciek to tez moze za duże słowo, bo to dosłowni ekapiejak wyłączę silnik i tylko kilka kropel,ale denerwuje mnie ubywające, nawet w znikomych ilościach, paliwo. I teraz mam pytanie, czy da się taki prsewód czymś zakleić, żeby nie przepuszczał paliwa?? Dzisiaj wejdę do kanału i zobaczę, zrobię fotki jak duży jest wyciek.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”