śmierdzi stęchlizną wilgocią

Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

śmierdzi stęchlizną wilgocią

Post autor: guciek »

Panowie u mnie wynikł nowy problem autko kupiłem dwa miechy temu i były jak dotąd same upały.Ale teraz u mnie zaczeło lać na polu.
Wiec tak probek jest nie garazowany i w pochmurnde deszczowe dni śmierdzi w nim stechlizna wilgocią (jak w starej chacie)ze sie wytrzymać nie da.
Jak tego sie pozbyć co może być nie tak czyżby gdzies w probku woda stała.Jak go osuszyć całego moze jakies srodki.Tapicerka z tego co sie orientuje nigdzie nie jest namoknięta.
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

jesli masz klime (a masz jak widze)to zdaje sie ona jest najczestszym powodem nieprzyjemnych zapachow.nawet jesli nie uzywasz zbyt czesto to przewody powietrzne i tak przesiakaja wilgocia ktora jest w zimnym powietrzu.

pomysl nad odgrzybieniem i konserwacja ukladu nadmuchu.
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
Awatar użytkownika
Ronin
Posty: 957
Rejestracja: 2005-09-26 15:56
Galeria: viewtopic.php?t=7575
Lokalizacja: Oława

Post autor: Ronin »

Też stawiałbym na zagrzybiałe przewody wentylacyjne. Sprawdz jeszcze wykładzinę w bagażniku.
Probe 2.5 V6 MTX USA 97r
Young men - enjoy with Your youth... :-)
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

albo poprostu sprawć czy gdzieś woda nie leci do kabiny :wink:
ja miałem tak ze dziurawa była taka gumowa zaślepka w grodzi i podczas deszczu woda kapała mi na wykładzine pod nogami kierowcy. jak przygrzało słońce to też bylo ciągle czuć nie przyjemny zapach.
zalepiłem dziure, auto stało cały dzień pootwierane na słońcu i problem znikł :D
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

A ja stawiam żę masz wodę w bagażniku :lol: Przy lewarku i zbiorniczku spryskiwacza szyb albo tam gdzie koło zapasowe. Bardzo często sie zdarza że uszczelka za lampami spróchnieje i woda dostaje sie do srodka. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

E -- co do tego zapachu zagrzybionej klimy - to ja też tak mam, ale nic z tym nie robie bo przynajmniej jak wsiadam do auta to czuje się jak nad morzem :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jeśli to jest przyczyna klimy, to warto kupić na jakiejś lepszej stacji benzynowej preparat Plak'u do czyszczenia i odświeżania nawiewów. Spryskać tym nawiewy tam gdzie tylko się da przez załączoną do opakowania rurkę, a potem jeszcze na parownik gdzieś w okolicy wentylatora w kabinie i powinno pomóc.
Ale jak ktoś zwrócił już uwagę, może masz gdzieś nieszczelność, sparciałą uszczelkę i woda się dostaje do wewnątrz auta. Posprawdzaj wszystkie zakamarki, czy gdzieś nie jest mokro.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Gturbo
Posty: 202
Rejestracja: 2006-02-02 21:31
Samochód: brak
Lokalizacja: New York Kielce

Post autor: Gturbo »

Spinacz na nos i odychaj ustami :twisted: . A teraz powaznie jak to smierdzi tylko kiedy klime wlanczasz to jedz do kogos kto sie zajmuje klimatyzacja. Napewno masz zagrzybiala instalacje.
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

Dziekuje wszystkim za odp. i rady.
Autko przeszukałem po deszczu i mysle ze nigdzie nie przecieka w kole zapasowym sucho na dywanikach tez.Ale bede musiał dokładniej ten problem zbadać.
Z klimy chyba nie smierdzi bo ten problem mam tylko gdy pada deszcz i autko postoi na polu i do niego wsiadam.A wtedy klima nie chodzi.Ale na wszeli wypadek sprubuje odkazic klime.
Jeszcze raz dzieki za rady. :D
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

To jeszcze wjedź na kanał / podnośnik i sprawdź, czy nie masz jakiej dziury w podłodze (wyjątkowo serio) :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Jeśli już o czyszczeniu klimy , nie zapominajmy o tym miejscu :
Obrazek
Sorry za dużą ilość kB ale dopiero co sformatowałem PCta - nie mam wszystkich programów :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

guciek pisze:Dziekuje wszystkim za odp. i rady.
Autko przeszukałem po deszczu i mysle ze nigdzie nie przecieka w kole zapasowym sucho na dywanikach tez.Ale bede musiał dokładniej ten problem zbadać.
sprawdz jeszcze we wnéce pod antená , tzn jak odsuniesz wykladziné bagaznika to po jednej stronie masz zbiorniczek do spryskiwacza, a po drugiej tylko wnéké w podlodze , wygodniej jesli zdejmiesz plastikowe boczki. Tam sá odplywy które mogly sie zapchac, ja mialem tak ze po stronie anteny mialem zapchany odplyw , woda dostawala sie przez skopaná uszczelké anteny i robil sie maly basen, i tez mi to cholernie smierdzialo. Przypadkowo to miejsce odkrylem i problem zalatwilem,

Taka moja sugestia :)
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
mbmaster
Posty: 275
Rejestracja: 2006-05-14 00:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mbmaster »

U mnie cieknie minimalnie z tylnej bocznej szyby. Dopiero sie zorientowalem jak zdemontowalem tylna kanape ze jest tam dosc wilgotno a filc wygluszajacy jest jakby to powiedziec.... zielony :)
Woda tak sobie kapala pod plastikami ze wogole tego nie bylo widac.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Voodoo pisze:Jeśli to jest przyczyna klimy, to warto kupić na jakiejś lepszej stacji benzynowej preparat Plak'u do czyszczenia i odświeżania nawiewów. Spryskać tym nawiewy tam gdzie tylko się da przez załączoną do opakowania rurkę, a potem jeszcze na parownik gdzieś w okolicy wentylatora w kabinie i powinno pomóc. ...
Patryk !
Pryskałeś kiedyś tą pianką ?
Jak ostatnio kupiłem włoski preparat "Clima"
Prysnąłem gdzie tylko się dało (też na filtr pyłkowy - gąbka przy wiatraku)
ale nie skaczę z radości - efekt połowiczny .
A może jeszcze są jakieś inne miejsca gdzie powinienem wtrysnąć tę piankę ?
W każdym razie jeśli ktoś "oddżumiał" klimę niech poda wszystkie punkty wejściowe dla rurki "oddżumiacza" .

Powoli zaczynam się zastanawiać czy nie warto by zrobić małego otworu w miejscu gdzie znajduje się parownik ( tylko gdzie to jest ? :shock: :lol: ) i po spryskaniu zakorkować :-k ...

Może na forum niedoczytałem wszystkiego i gdzieś jest info ??? - wdzięczny będę za link
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

:arrow: http://www.fordprobe.pl/forum/search.php, wpisujesz odgrzyb* klim*, zaznaczasz wyszukiwanie wszystkich słów i (oprócz dokładnej fotorelacji Sh(.)(.)tersa z jedynki) masz klika opisów (w tym wygibasy MiHa po zdjęciu schowka pasażera).
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Klima, klimą to racja, ale powiem Wam, że faktycznie stojąca woda ma dużo do smrodu wewnątrz auta.

Ja z reguły jeżdżę sam, albo z dziećmi z tyłu. Wiadomo dzieci w fotelikach, ale pewnego razu wziąłem pasażera z tyłu i co? Cholera całe dupsko miał mokre. :D

Wcześniej tak, no śmierdzi i śmierdzi, ale pewnie klima, nie było czasu ani odrobaczyć, ani spryskać więc zwalałem na klimę, ale raptem zonk. Kurde, dlaczego koleś ma mokre dupsko, jak usiadł na kanapie? :shock:

Myślę sobie, cholera kapie mi z tylnej klapy. Sprawdzam uszczelkę, no i faktycznie troszkę przecieka. No cóż trzeba naprawić. Do tego oczywiście wyciągam kanapę, aby ją wysuszyć. Jak ją wyjąłem, to się załamałem, normalnie Potop Szwedzki, to się chowa. Wszystko w wodzie, Zielono jak w akwarium. No to wek kanapę, ostre suszenie, sprzątanie i czyszczenie.
Zaglądam pod dywany, a tam to samo. Wywaliłem fotel pasażera, wyrzuciłem dywaniki i przeprowadzam wielkie suszenie.

Trwało to z dwa tygodnie. Jak już się uporałem z problemem i byłem w miarę zadowolony, jadąc do pracy spadł deszcz. Jeździłem bez tylnej kanapy i wysiadając z samochodu, zobaczyłem, że z tyłu, w miejscu kanapy, znów jest pełno wody. Zauważyłem, że strumyk wypływa spod prawego, bocznego plastiku. Tego w którym jest głośnik. Zdemontowałem go i wiecie co się okazało?
W nadkolu jest zaślepka i nie wiem jakim sposobem ją mi wywaliło.
Podczas jazdy, woda z opony waliła prosto w dziurę.

Ot i taka przyczyna, a uwierzcie mi, że stojąca woda pod wykładziną potrafi po jakimś czasie śmierdzieć. :D
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Witam,

U mnie już od dłuższego czasu mam ten sam efekt.
Najpierw leciała woda pod nogi pasażera, ale problem znalazłem, uszczelniłem co trzeba i przestało kapać.
Mimo to(było to z pół roku temu) w samochodzie nadal wali jak na bagnach.
Szukałem gdzie może wyciekać, ale nigdzie wody nie zlokalizowałem.
Ostatnio zauważyłem jeszcze coś ciekawszego, Samochód zaparkowałem na cały dzień centrum handlowym. Wiadomo, parking pod dachem, ale na powietrzu. Na dworze padało, ale samochód bezpieczny. Pod koniec dnia wsiadam do samochodu i co? Śmierdzi.
Więc teraz już nie rozumiem z jakiego powodu mi się ten smród pojawił.
Może wy coś wymyślicie...
Powiedzcie gdzie szukać kanalików odpływowych. Wiem gdzie jest od anteny automatycznej i spod maski, ale więcej nie znalazłem a nie chce całego samochodu rozkręcać żeby je znaleźć.

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
york
Posty: 372
Rejestracja: 2005-08-15 21:07
Samochód: brak
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: york »

wydaje mi sie ze nie zawsze przyczyna nieprzyjemnego zapachu w aucie,musi byc zalewajaca je woda.wilgotnosc powietrza tez ma duzy wplyw.o ile sie nie myle to spora czesc przewodow nawiewowych jest z papieru,wiec wystarczy troche wilgoci zassanej z zewnatrz,i juz odczujemy prawdziwy zapach grzybni w nawiewie,ktorego na "sucho" poprostu nie czuc
byla czarna jedyneczka 2.2 GT USA

zbieram na 2.5v6...
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

Witam,

Poszukuję dalej przyczyn mojego smrodu w probku.
Mam pytanie, zauważyłem(już dawno) że przy wyłączonym nawiewie, kiedy dmuchawa nie pracuje, w czasie jazdy z nawiewów lekko dmucha.
Czy to normalne? Każdy tak ma czy tylko ja?
Bo pomyślałem że może wilgotne powietrze dostaje się tamtędy i dlatego w środku wali jak z kanału.
Napiszczie czy u was jak jedziecie i wyłączycie nawiew to też coś wieje bo nie wiem czy coś jest nieszczelne, czy po prostu tak jest zbudowany układ nawiewów i koniec.

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

normalne, zawsze grawitacyjnie coś ci powieje jak jedziesz przykładowo 70-80 bez włączonych wiatraków....


odkręć fotel pasażera, wyjmij tylną kanapę i wsadź rękę pod podłogę dywanową.... tam będzie pewnie mokto jeszcze.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Ja bym stawiał jednak na "grzybicę" w klimie. :wink:
Przede wszystkim proponuję sprawdzić dywaniki, tak jak Cynki napisał.
A potem wziąć się za klimatyzację.
Z resztą chyba to wszystko było wcześniej napisane. :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

OLEY pisze:Ja bym stawiał jednak na "grzybicę" w klimie. :wink:
Przede wszystkim proponuję sprawdzić dywaniki, tak jak Cynki napisał.
A potem wziąć się za klimatyzację.
Z resztą chyba to wszystko było wcześniej napisane. :wink:
1. Nie mam klimy.
2. Dywaniki suche, sprawdzałem, zdejmowałem je niedawno całkiem.

OLEY, wiem że ostatnio weszło Ci w krew moderowanie, poprawianie i gaszenie tematów, ale na prawde czytałem o tym co się dało.
Nawet zamówiłem sobie środek do odgrzybiania, bo może coś mi się tam w rurkach stworzyło mimo że klimy nie mam.

Pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

U mnie np. jak mocno leje czasem kapnie z wetylatora nawiewu nad nogami pasazera. i prawdopodobnie u mnie i jak u ciebie moga byc przytkane kanały pod przednia szyba pod plastikowa osłoną.a tu zdjecie jakie dostałem od kolegi Kollek wskazujace gdzie moze byc problem:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

No właśnie kiedyś też mi tak kapało, ale jeszcze sprawdze.
Co dziwniejsze nie śmierdzi tylko jak pada, ale czasem też jak jest wilgotno a samochód stoi po dachem(nie w zamkniętym garażu).

pozdrawiam
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Mr. Cynk pisze:normalne, zawsze grawitacyjnie coś ci powieje jak jedziesz przykładowo 70-80 bez włączonych wiatraków....
Ja wiem Cynki, że sprzedałeś Probka, ale ten przykład ze spadającym helikopterem to tak dla jaj, nie? :twisted:

Probek pionowego startu... :1111_ok:


;)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”