Głośniki

Awatar użytkownika
Syrenka
Posty: 171
Rejestracja: 2002-09-03 21:08
Galeria: viewtopic.php?t=5570
Lokalizacja: Kraków

Głośniki

Post autor: Syrenka »

Witam
Czy ktoś z was orientuje się może jakie głośniki można założyć do II (chodzi mi głównie o średnicę) i czy z tyłu są takie same jak z przodu?
...Obrazek...syrenka
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

z tyłu są jajowate a z przodu okrągłe. oczywiście nie mówię o tych na półce tylko z boku pod tapicerką. jutro zmierzę to napiszę jakie one są duże bo mam je akurat na wierzchu tyle że nie w domu.

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

zobacz to:
http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... B3o%B6niki

mam jeszcze mierzyć swoje? tył mam oryginały, przód kenwooda

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

czyzby syrenka ze swojego samochodu robila jakis demo car ??
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Syrenka
Posty: 171
Rejestracja: 2002-09-03 21:08
Galeria: viewtopic.php?t=5570
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Syrenka »

nie nie bez jaj:) to małża coś knuje...wiesz przecież że jestem wogóle bez głośników :lol:
...Obrazek...syrenka
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

a jak bys byla zainteresowana to mam do sprzedania jeszcze wzmaczniacz dobry formy silicon o duzej mocy i do tego tube basowa z glosnikiem 30 cm.Wtedy by ci na porawde ladnie gralo :)
a glosnikow niestety nie mam zadnych zna zbyciu :(
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Syrenka
Posty: 171
Rejestracja: 2002-09-03 21:08
Galeria: viewtopic.php?t=5570
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Syrenka »

hihi przekaże mu, choć zdradze ci w tajemnicy ze ma tylnich siedzeniach bede miała 2 pasażerów :lol: 6lat i 10 mc i nie wiem co oni na to :wink: :lol:
...Obrazek...syrenka
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

jak bedziesz wozila to w bagazniku to po prostu twoj samochodzik bedzie mial tak zwana dodatkowa funkcje jaka bedzie masaz pleckow :):):)
oczywiscie przy glosnym sluchaniu :)
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

No to będziesz miała Probka z napędem akustycznym :lol: :lol: :lol:
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

wymiary

Post autor: roofio »

przod 16-16.5 tyl 5x7. Po umiejetnym powiekszeniu otworow jest miejsce na 20cm z calkiem sporm zagnesem ale nie polecam.
/Roofio Probe II 1995 USA
Galat
Posty: 26
Rejestracja: 2004-11-22 11:32
Samochód: brak
Lokalizacja: Zbąszyń

Post autor: Galat »

Ja w moim z przodu mialem seryjnie 13 cm, a z tylu elipsy 6x9'
Probe 95' 2,0 16V
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Ja na tył wrzuciłem 6x9, ale dość spore i nie obyło się bez szlifierki i wiertarki. 5x7 fordowskie są standardowo chyba, a na przód 165 mm spoko wchodzą, nawet bez wiercenia, a orginał to 160...
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

propaganda pisze:J(...), a na przód 165 mm spoko wchodzą, nawet bez wiercenia, a orginał to 160...
Ważna jest chyba tylko głębokość głośników żeby przypadkiem nie było sytuacji że okno nie chce się do końca otworzyć. Ja tak mam u siebie, idzie się przyzwyczaić. A do przednich głośników jeszcze bym dołączył tweetery w boczkach, niezły efekt dają co słychać, tylko obowiązkowa jest zwrtonica do takich głośniczków wysoki.

Według mnie konfiguracja: porządne głośniki 4 drożne na tył z akcentem na niskotonowe, a z przodu głośniki przedewszystkim średnio i wysoko tonowe + tweetery. A jeszcze lepiej dać tylne glośniki w półke, działa to jak pucha rezonansowa, przynajmniej u mnie. Przy takim ustawieniu naprawde nie ma potrzeby montowania tuby w bagażniku efekt jest naprawde niezły.
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

glosniki

Post autor: roofio »

dokladnie zgodze sie z przedmowca, powiem wiecej nie ma sensu w boczki wkladac nic innego niz jest, lepiej nie rozkrecac plastikow ktore i tak juz pewnie trzeszcza,,, lepiej umiescic w tylniej polce cos w miare mocnego (niskotonowego). W tylnich boczkach rezonans jest slaby a bas nie ma ktoredy wyjsc. Ja umiescilem tam 20cm magnaty 200Wx2 i dzialaja dobrze ale bas musialem podbic skrzynka w baganiku bo dla mnie byl malozadawalajacy a wrecz metalowy. (mimo wygluszenia calej wneki gruba gabka... Wydaje mi sie ze powinny byc zachowana struktura kwadratu albo prostokata tak aby fala basowa miala o co sie odbijac i dobrze rozchodzic. Podejrzewam ze te same glosniki dalyby calkowicie inny efekt w tylniej polce. Z przodu mam wstawione niskotonowe w drzwiach (odgialem troche metalowa konstrukcje tak aby szyba miala 1-2mm przeswitu), gora tweetery bardzo ladnie graja i sa wystarczajace z tylu mialem Magnaty 3 drozne i za mocno swistalo, teraz zdjalem 2 tweeterki z tylnich magnatow i gra elegancko.
/Roofio Probe II 1995 USA
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

rozumiem Panowie,ze w mojej sytuacji proponujecie wywalic dobre glosniki w półkę z tylu, wlozyc jakies 6x9 w ich miejsce,aby byly. Te w polce podlaczyc pod wzmacniacz i tyle.
No dobra...pomysle. Moj kolega,co prawda w malutkim Clio,ale wlozyl w półkę z tylu i bas czuć,ale strasznie jakoś dudni, nie ma wyraźnego i miękkiego bassu,tylko takie dudnienie przeszkadzające odbiór.
Poza tym na tylnim siedzeniu ciężko wysiedzieć, bo słychać tylko drażniący bass i zero dźwięku. Nie woże zwykle za bardzo ludzi z tyłu,ale mimo wszystko jest to jakaś wada.
I gdzie te głośniki zamontować? W połowie półki, przy siedzeniach, czy na końcu?
Jak to jest u was? Dzięki za uwagi i coś pomyślę. Nigdy nie zaszkodzi dodatkowa para głośników:)
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

Wydaje mi się że sporo zależy od skonfigurowania odpowiednio radia.
Chodzi mi o balans i equalizer
Awatar użytkownika
roofio
Posty: 102
Rejestracja: 2004-07-06 03:50
Samochód: brak
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

glosniki

Post autor: roofio »

pojecie "dobre brzmienie" jest pojeciem wzglednym, dla jednego bedzie super odsluch z jednego autka, a dla drugiego bedzie slaby... to zalezy czy ktos jest audiofilem czy zywklym sluchaczem dla ktorego srednie pasmo jest wystarczajace... Ja slucham Jazzu i lubie slyszec np. kontrabass zamiast wiolaczeli. Lubie czysty dzwiek a nie znieksztalcony bass jak pisze wyzej przedmowca. Czasem mniejszej mocy glosnik firmowy (typu Pionieer) ma lepsze parametry niz jakis 1000W (PIMPO BUAHAHAHA) american dream speakers z allegro. Nie nabierajcie sie na teksty typu: Wyprzedaz magazynowa super glosnikow bo sa one sredniej jakosci i czesto jest sie zawiedzonym (tak jak ja) Zostawmy te aukcje dla Klubu Milosnikow Calibry. W Szczecinie moge polecic Karsona, sa dobrzy i stosunkowo tani, w Hyper Novej (MiH'u) sa zdecydowanie za drodzy. Na zielonogorskiej w bylym pełgocie jest jeden fachowiec solidny - mozna sie dogadac z cena. Osobiscie lubie naglosnienie Bose maja specyficzny mieki bas przy stosunkowo malej mocy. Zawiodlem sie na Sony Exploidzie - chyba za sztywna membrana i jej zawieszenie... nie wiem - dla mnie za plastykowy dzwiek.
/Roofio Probe II 1995 USA
Gość

Re: glosniki

Post autor: Gość »

Roofio pisze:Zawiodlem sie na Sony Exploidzie - chyba za sztywna membrana i jej zawieszenie... nie wiem - dla mnie za plastykowy dzwiek.
Sony mam w półce. Niegdyś jak kupowałem głośniki to nie znalazłem nic lepszego od tych 4 drożnych jajek. Jak sobie szukałem głośników na przód to niestety ale soniak miernie wychodził. Przody mam nowe, ale soniaki w półce mają już 3 lata, i jak teraz przeglądałem głośniczki to jest sporo więcej ciekawych jajek. Jeśli chodzi o brzmienie to bardzo mi się podobały Infinity w srebrnej oprawce, niesamowicie grały i były za cene moich soniaków niegdyś czyli 500zł. Teraz moje tylne można kupić za 350 zł co i tak wydaje mi się przystępne na ta jakość.
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Ja mam z tyłu JBL "5 X 7"(130X180 mm) 2 drożne 180 WATT- model wyprodukowany specjalnie do Ford'a.Szukałem ich chyba pół roku i znalazłem w Media Markt! 8) Grają ładnie ale od 1,5 roku już ich w Media Markt nie widziałem ale może gdzie indziej warto poszukać!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Ale jak umiejscowić głośniki w półce i wogóle, czy w półce nie będzie efektu takiego dudnienia? Wiadomo, że głośniki głośnikami i wogóle, ale rozmieszczenie to druga rzecz,też ważna... Nawet jak włożysz ... głośnik za niewiadomo ile pod siedzenie kierując w dół, to nie usłyszysz nic poza tępym głuchym dudnieniem. Miejsce montażu głośnika też jest bardzo ważne, wiadomo w samochodzie nie da się ustawić ich tak jak w domowym zestawie,ale montowanie głośników wysoktonowych w bagażniku mija się z celem itp. Można sporo zepsuć z brzmienia montując w złym miejscu, a samochód nie jest idealną powierzchnią do nagłośnienia. Stąd ponawiam pytanie, gdzie dokładnie zamontować tylne głośniki? Jak w półce, to w którym miejscu?
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

Rozumiem, że chcesz perfekcyjnie rozmierzyć głośniki i ich rozstawienie. Według mnie pojęcie ogólne powinno wystarczyć a jeśli chcesz zrobić z samochodu pomieszczenie dla audiofila to chwała Ci za to ale jest to dość ciężkie do wykonania.

W tym przypadku jest ważne wyliczenie kubatury bagażnika, załamań dźwięku, dobrać głośniki o odpowiedniej dynamice i parametrach, i ich perfekcyjne rozmieszczenie. Jeśli ktoś chce coś takiego zrobic to zapraszam do Kliniki Dźwięku w Warszawie (http://www.klinikadzwieku.com.pl/)

Albo metodą prób i błędów
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

hehe...to żeś napisał:) Zastanawiam się, gdzie mniej więcej wrzucić.Tzn. Jakieś rady w stulu wrzuć na środku tylnej półki, albo na początku.. bo coś tam... Nie musi być perfekcyjnie,ale optymalnie,a metodą prób i błędów zrobię sitko z tylnej półki :wink:
Poprostu nie chce mieć dudnienia takiego jak kumpel ma w CLio.. nie wiem co z tym dźwiękiem się dzieje,ale poprostu nie słychać wyraźnie, tylko bass który dudni,a też nie wiem czego to jest powodem.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

propaganda pisze:hehe...to żeś napisał:)
Do usług
propaganda pisze:Zastanawiam się, gdzie mniej więcej wrzucić.Tzn. Jakieś rady w stulu wrzuć na środku tylnej półki, albo na początku.. bo coś tam...
ja ma na początku półki mierząc od tylnych siedzeń, tzn są blisko tylnych siedzeń i jest ok.
propaganda pisze:Nie musi być perfekcyjnie,ale optymalnie,a metodą prób i błędów zrobię sitko z tylnej półki :wink:
he he coś za coś :twisted:
propaganda pisze:
Poprostu nie chce mieć dudnienia takiego jak kumpel ma w CLio.. nie wiem co z tym dźwiękiem się dzieje,ale poprostu nie słychać wyraźnie, tylko bass który dudni,a też nie wiem czego to jest powodem.
Toć to francuz i to dlatego :twisted:
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Wszystko zależy od podejścia do tematu. Możę to co napiszę o głośnikach tylko z tyłu nie będzie popoularne ale co mi tam może mnie nie zjecie :lol: :lol: :lol:
Najlepsze i najbardziej naturalne efekty uzyskuje się montując podstawowe głośniki z przodu. Uzyskujemy dzięki temu tzw. efekt frontstaging’u (dzwięk przestrzenny umiejscowiony przed słuchaczem). Nie mówię tu o subwooferze bo ten teoretycznie może być gdziekolwiek a z uwagi na swoje rozmiary najczęściej jest montowany z tyłu. Dla lepszego efektu z przodu powinnosię zamontować dwa głośniki średnio-niskotonowe i najlepiej oddzielnie wysokotonowe (niektórzy mówią na to cykacze :lol: ) Tylko dwa głośniki dają jednak mizerny efekt bo z basem jest raczej słabo, występują dość duże zniekształcenia a do tego dynamika też nie powala. Jeżeli natomiast ktoś montuje głośniki tylko z tyłu to z punktu widzenia akustyki i samego CarAudio jest to błąd. Pokują tu chyba jeszcze przyzwyczajenia z przeszłości…
No to lecimy dalej. Żeby polepszyć ten układ można zamontować dwa dodatkowe głośniki z tyłu. Najlepiej dwudrożne i najlepiej takie które nie mają zbyt ostrej góry. Chodzi o to, żeby wysokie tony pozostały w większości z przodu a tył dawał lepszego kopa w niższych częstotliwościach. Dzięki temu mamy lepszą przestrzeń i lepszy bas w porównaniu z rozwiązaniem z głośnikami tylko z przodu. To jednak jeszcze i tak kicha jeśli ktoś szuka mocnych wrażeń . Można oczywiście zamiast tych dwóch tylnych głośników dać subwoofer ale wtedy będziemy mieli problem ze zrównoważeniem dzwięku. Przydałby się też w takim układzie jakiś dwukanałowy wzmacniacz ze swrotnicą do subwoofera.
Optymalne rozwiązanie to do przudu dwa dobre głośniki plus dwa wysokotonowe, do tyłu to co napisałem wcześniej i dodatkowo subwoofer. Przód i sub powinno siępodłączyć do wzmacniacza 4 kanałowego a dwa tylne głośniki mogą być napędzane bezpośrednio z odtwarzacza. Jak ktoś głośno nie słucha to niektóre odtwarzacze dają możliwość podłączenia w całości takiego rozwiązania ale to nie jest najlepszy pomysł jak się chce trochę dać czadu. Subwoofer jednak trochę prądu żre i nawet jak odtwarzacz ma dedykowany kanał żeby go napędzić to moc jest raczej mizerna. Taki układ daję bardzo duże możliwości zestrojenia zestawu w zależności od tego co kto lubi. O ile wzmacniacz jest dość wydajny można jeszcze dorzucić do przodku jakieś głośniczki basowe (chociaż pewnie trudno będzie z miejscem). Dla tych co twierdzą, że „no bass no fun” to będzie odjazd. Słyszałem taki układ i jest powalający. Możliwości są nieskończone ale ten układ o którym mówię (no może bez tych dodatkowych basów z przodu) jest super. Wychodzi też relatywnie tanio w stosunku do jakichś badzo skomplikowanych układów a daje bardzo dobre brzmienie, które chyba każdego zadowoli.
Co do samego subwoofera to to jest całkiem oddzielny temat. W zależności od obudowy a jest ich cała masa „głębokość” basiku i dynamika będą różne, różna będzi ilość potrzebnego miejsca itd. Jak kogoś to interesuje to mogę temat rozwinąć.
Ale się napisałem, aż mis ię klawiatura zagotowała :lol:
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Gość

Post autor: Gość »

Darel ja już to napisałem, może nie tak wylewnie ale zawsze :P
Sqad pisze:A do przednich głośników jeszcze bym dołączył tweetery w boczkach, niezły efekt dają co słychać, tylko obowiązkowa jest zwrtonica do takich głośniczków wysoki.

Według mnie konfiguracja: porządne głośniki 4 drożne na tył z akcentem na niskotonowe, a z przodu głośniki przedewszystkim średnio i wysoko tonowe + tweetery. A jeszcze lepiej dać tylne glośniki w półke, działa to jak pucha rezonansowa, przynajmniej u mnie. Przy takim ustawieniu naprawde nie ma potrzeby montowania tuby w bagażniku efekt jest naprawde niezły.
No fakt ty jeszcze rozbudowałeś swoją wypowiedź o subwoofer a ja nie bo z reguły nie słuchał radia jak jeżdże tzn jest ale bardzo cicho że słychć tylko jak stoje
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”