Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Awatar użytkownika
wacek
Posty: 176
Rejestracja: 2006-10-31 12:58
Galeria: viewtopic.php?t=14682
Lokalizacja: a z Lasu

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: wacek »

a nie lepiej i prościej kupić ori światełko od jakiegoś proba ?
a te zaślepkę tak tak w wersjach euro jest tam zaślepka wywalić.
"Polemika - w zależności od interlokutora może to być wymiana poglądów, wymiana ciosów lub wymiana ognia."
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: Maxxum »

dzisiaj z ciekawości również zajrzałem pod tą klapę - zdjąłem plastikową zaślepkę i faktycznie jest tam kabelek zakończony białą wtyczką dwu pinową, więc już połowa sukcesu jest :)
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: Bogdan9999 »

Myślałeś że nie ma racji ? :P
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
K4mil
Posty: 357
Rejestracja: 2008-12-13 11:10
Samochód: 1.8 mk3 VW Golf
Galeria: viewtopic.php?t=15213
Lokalizacja: Legnica/Głogów

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: K4mil »

wacek pisze:a nie lepiej i prościej kupić ori światełko od jakiegoś proba ?
a te zaślepkę tak tak w wersjach euro jest tam zaślepka wywalić.
Z tego co tu wyczytałem to jak wsadzisz żarówkę 21W w tą ori lampkę to lubi się topić plastik, więc ledy powinny być lepsze (po za tym mniejszy pobór mocy :twisted: ) chyba że się mylę to niech Bogdan mnie poprawi :P
Był 2.2L Turbo 91' RED, 2.2L Turbo 91' BLACK
Jest niestety 1.8L Golf mk3 RED
Ale będzie 2.5L v6 II Mam nadzieję że RED :wink:
Awatar użytkownika
wacek
Posty: 176
Rejestracja: 2006-10-31 12:58
Galeria: viewtopic.php?t=14682
Lokalizacja: a z Lasu

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: wacek »

Stop zazwyczaj świeci krócej niż pozycyjne … no chyba że lubisz mieć nogę zawsze na hamulcu ;)
Ja tam wrzuciłem 10 czy 15W i było ok.
"Polemika - w zależności od interlokutora może to być wymiana poglądów, wymiana ciosów lub wymiana ognia."
Awatar użytkownika
K4mil
Posty: 357
Rejestracja: 2008-12-13 11:10
Samochód: 1.8 mk3 VW Golf
Galeria: viewtopic.php?t=15213
Lokalizacja: Legnica/Głogów

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: K4mil »

Wacku ja tam hamulca nie używam :twisted: :twisted: :twisted:

A tak na serio to poczytałem że lubi się topić a jak w korku co chwile podjeżdżasz i hamujesz to może się nagrzać nie sądzisz?

Po za tym to mniejszy pobór prądu przy ledach, a co za tym idzie mniejsze zużycie paliwa (wiadomo że nie odczujesz tego po zmianie jednej lampki na LED)

No i nie nagrzewa się :arrow: same plusy dlatego chcę to zmienić ze zwykłej żarówki na LED... a może już są jakieś zamienniki Led takiej żarówki, tylko niech mi ktoś powie (a najlepiej linka wklei) jaka żarówka dokładnie tam powinna być oryginalnie?
Był 2.2L Turbo 91' RED, 2.2L Turbo 91' BLACK
Jest niestety 1.8L Golf mk3 RED
Ale będzie 2.5L v6 II Mam nadzieję że RED :wink:
Awatar użytkownika
wacek
Posty: 176
Rejestracja: 2006-10-31 12:58
Galeria: viewtopic.php?t=14682
Lokalizacja: a z Lasu

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: wacek »

Zrobisz jak będzie Tobie wygodniej , ja bazuje na moich doświadczeniach.
W żadnej z moich trzech jedynek nie zauważyłem by cos się jarało, poza kapciami i sprzegłem ;)


pozdro.
"Polemika - w zależności od interlokutora może to być wymiana poglądów, wymiana ciosów lub wymiana ognia."
Awatar użytkownika
K4mil
Posty: 357
Rejestracja: 2008-12-13 11:10
Samochód: 1.8 mk3 VW Golf
Galeria: viewtopic.php?t=15213
Lokalizacja: Legnica/Głogów

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: K4mil »

Więc dokopałem się do tej instalacji 3-ego światła stop ( jest tak jak Bogdan mówiłeś, z tym że schowana pod izolacją), podłączyłem żarówkę normalną ale niestety ten plastik mam zamalowany na czarno więc nie widać światła ( tzn widać ale bardzo słabo przy żarówce 21W), W projekcie "reaktywacji 3 światła stop" planuję umieścić diody... jak zakupię coś stosownego co by się nadało to wrzucę parę fotek przed w trakcie i po wykonaniu.
Był 2.2L Turbo 91' RED, 2.2L Turbo 91' BLACK
Jest niestety 1.8L Golf mk3 RED
Ale będzie 2.5L v6 II Mam nadzieję że RED :wink:
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: Pawel_-5 »

Słuchajcie mam mały problem z 3 światłem stopu. Ostatnio wymieniałem żarówkę 2 tylnego światła stop, i gdy rozkręciłem i usunąłem ten cały panel w bagażniku, wymieniłem żarówkę, włączam stop a tu patrze że przestało działać 3 światło czyli ta listwa na klapie bagażnika :evil: I co ciekawe jak trzasnąłem klapą bagażnika to zaczęło świecić ale gdy wsadziłem i przekręciłem kluczyk to znów przestało. Coś się musiało poluzować, ale dotykałem te kable ale bez skutku. Nie wiem jak idą te kable bo na to wychodzi, że jakoś mają związek z tymi wszystkimi kablami czyli kierunkami, wstecznym, mijania.
Macie jakieś pomysły ?
Pozro!
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: Maxxum »

Proponuję rozebrać jeszcze raz to światło i sprawdzić połączenia (styki) przy żarówce. Może sama żarówka luźno siedzi ?
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: pusher1 »

A ja proponuje w miejsce żarówki wkleić pasek diód i po kłopocie :wink: I przynajmniej się żarówki nie palą :lol: Ja mam tak zrobione i jestem bardzo zadowolony :wink: Ale to tylko propozycja , pozdrawiam :wink:
2.2gt 92 rok
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: Pawel_-5 »

Ale chodzi o to że ja w ogóle nie ruszałem tego 3 światła stopu. Ja tylko wymieniałem żarówkę lewego dolnego światła stopu. I zastanawiam się czy może tam właśnie coś się stało, może to być jakaś masa? Jest tam tyle tych kabli że nie wiadomo jak i co. A nad ta listwą się zastanowię tylko pewnie będzie problem ze spasowaniem takiej listwy a gdzie kupiłeś tą listwę?
Pozdro!
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: pusher1 »

Wiesz co z tego co się orientuje kable od trzeciego stopu idą w klapie a czy mają związek nie jestem pewny. Ale na moje myślenie może być pociągnięte od lampy bo tak z reguły jest w autach . A co do listwy diód na allegro masz listwy z diodami i możesz je docinać co trzy sztuki w dowolny sposób potem najlepiej jakbyś sobie np z blachy dokrzywił takie korytko na ten pasek aby wszedł do środka i się trzymał , łączysz kable albo sobie robisz kostkę i masz jak orginał ale na diodach :wink: :wink:
2.2gt 92 rok
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: Robert »

Górny stop masę bierze bezpośrednio z klapy bagażnika w punkcie G401, plus idzie przewodem ze złącza C404 przy prawym zawiasie klapy i dalej z prawej lampy zespolonej z S354 aż do C209 z przodu po lewej przy nogach kierowcy.
stop.GIF
stop.GIF (3.37 KiB) Przejrzano 6226 razy
Skoro nie ruszałeś prawej lampy, to spaliłeś żarówkę w klapie, a po trzaśnięciu przypadkiem żarnik zwarł i świecił, dopóki go znów nie wytrzęsło.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Pawel_-5
Posty: 373
Rejestracja: 2010-06-09 21:29
Samochód: Probe 2.5 V6 96r
Galeria: viewtopic.php?t=18025
Lokalizacja: Gdynia

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: Pawel_-5 »

Dzięki Wielkie za rady. Teraz się zastanawiam bo w sumie ja prawą żarówkę ruszałem, chciałem sprawdzić jaka jest.
Dobra ja jutro z tym powalczę.
Pozdrawiam i WESOŁYCH ŚWIĄT
2.2 GL 1989r. w automacie - BYŁ :(
2.5 GT v6 1996r. - JEST :)
Awatar użytkownika
moric6666ziemia
Posty: 74
Rejestracja: 2012-01-01 19:23
Samochód: Ford Probe GT 2,2 89r
Lokalizacja: Wilkowyje

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: moric6666ziemia »

Witam mam taki problem .A mianowicie 3 światło stop jest żarówka świeci bo wyjąłem Ale nie widać nic jak ją tam wsadzę Ktoś tu pisał że jest zamalowane Ale niby czemu by tak miało być .Proszę o poradę czy naprawdę może być opcja zamalowana ,przez fabrykę To po co w tedy jest ta żarówka i kabel i sieci Pozdrawiam mam nadzieję że koledzy mi doradzą
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: Żarówka do 3-go światła stop - jaka?

Post autor: Maxxum »

moric6666ziemia pisze:Witam mam taki problem .A mianowicie 3 światło stop jest żarówka świeci bo wyjąłem Ale nie widać nic jak ją tam wsadzę Ktoś tu pisał że jest zamalowane Ale niby czemu by tak miało być .Proszę o poradę czy naprawdę może być opcja zamalowana ,przez fabrykę To po co w tedy jest ta żarówka i kabel i sieci Pozdrawiam mam nadzieję że koledzy mi doradzą
Są dwie opcje. Albo oryginalnie nie było w Twoim Probe trzeciego światła stop. Poprzedni właściciel dokupił lampkę z żarówką, tylko zapomniał o wymianie zaślepki, która jest montowana, żeby nie została tam dziura :wink:
Ta zaślepka może nie przepuszczać światła, bo jest wykonana z ciemniejszego plastiku.

Druga opcja to taka, że trzecie światło stop było od początku, ale stukł się ten plastik od światła i poprzedni właściciel dokupił zamiast właściwy plastik - rzeczoną zaślepkę, która jest wykonana...itd.

Natomiast jako moderator, śledząc Twoje posty - sugeruję uzupełnić informację w profilu, np. skąd jesteś i spotkać się z użytkownczką/użytkownikiem Probe z Twojej okolicy. Wszystko się wyjaśni i będzie to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i dla Nas 8)
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”