Radio w Probie

eren
Posty: 18
Rejestracja: 2005-04-09 19:31

Radio w Probie

Post autor: eren »

Witam
Mam taie pytanko. Czy ktoś może wie czy można dostać jakieś przejśćiówki do podłączenia radia w Probie II bo tam są inne kostki niż w moim Blaupunkcie. Czy musze uciąć te orginalne i założyć te Isowe kostki, szkoda mi troche ciąć tą orginalną wiązke. Aha jeśli ktośby miał schemat instalacji radiowej do proba to chętnie bym skorzystał bo nie wiem który kabelek od czego jest.:)
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Podepnij się przed kostką do istniejącej instalacji radiowej, zresztą nawet jak byś obcioł to by nic się nie stało przecież nie planujesz mieć oryginalnego radia :wink:
a co do schematu, raczej jest zbędny przecież masz pokolorowane kabelki :wink:
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Przejściówki bez problemu powinieneś dostać, przy czym koszt około 25-50zł. :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
senti
Posty: 4
Rejestracja: 2005-06-11 21:20

Post autor: senti »

Ja kupiłem w MEDIA M. za 19 pln przejściówkę na ISO radio mi świeci ale teraz musze podłączyć głośniki bo ta przejściówka załatwiła mi tylko sprawe z zasilaczem.Teraz czeka mnie przeciąganie kabli przez cały samochód do głośników zeby wyeliminowac ten oryginalny wzmacniacz. Szkoda ze niema jakiejś przejściówki wzmacniacz-iso.
Wito
Posty: 90
Rejestracja: 2005-01-31 02:02
Samochód: brak
Lokalizacja: Tczew

Post autor: Wito »

no hello właśnie pare dni tem to przerabiałem wszyskto, gość mi zrobił za 60 zł całość czyli wepiął sie w kable w tej kostce i wepiął sie w kable w kostce co idzie do tego seryjnego wzmaka i gra muzyka. nie narzekam tylko teraz na soniaczu słychać że te głośniki seryjne są przelatane i jeszce głośniki trza kupić takrze jedź do porządnego zaprzyjaźnionego elektryka dla niego to 2 godziny roboty z przerwami na peta i nie baw sie w przejsciówki bo później zawsze możesz podłączyć seryjne radio i powiedzieć że takie jest najlepsze :lol:

pozdro
2.0 16v 1993r
USA
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Zresztą oryginalna kostka jest i tak zbędna .
Przecież nikt nie będzie zakładał oryginalnego deka, bo takowy był montowany w probkach :wink:
Będziesz Miał Wygody
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

a byly tez i CD a nawet equlizer, ja bym ciął -sam tak podlaczalem, a mozna zaoszczedzic troche na przejsciowkach
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Dokładnie szkoda czasu i pieniędzy na przejściówki :D
Będziesz Miał Wygody
eren
Posty: 18
Rejestracja: 2005-04-09 19:31

Post autor: eren »

A ma ktoś może rozpiske który kolor kabelak do czego jest ? Plus i miunu to znajde, ale jeszcze mam głośniki, antene elektryvczną. Najepiej jak by ktoś miał opis tych kostek orginalnych, który pin do czego. Za jaką kolwiek pomoc, dziękuję.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Obrazek
Obrazek
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
nikosnikos
Posty: 1022
Rejestracja: 2003-07-15 21:40
Galeria: viewtopic.php?t=5618
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: nikosnikos »

I wszystko jasne :twisted: Tez bym cial wiazke - moja to juz tyle razy cialem, ze w zasadzie sama tasma izolacyjna tam jest - ale odkad pozbylem sie po kradziezy radia z mp3 slucham starego kasetowego pioneer'a, brzecza mi troche glosniki i jest fajnie :lol: I jakos mnie nie ciagnie do lepszego radia i lepszego dzwieku. Przeszlo mi :twisted:
Kiedyś był mój... :-(
Obrazek
PROBE II GT 2.5 V6 24V USA Version
Teraz same ople - VECTRA B 2.5 V6 24V CDX 00' i 2.0 16V CD Sport 96' & ASTRA II 1.6 16V 04'
Moje V6 w całej okazałości
GG 2435630
eren
Posty: 18
Rejestracja: 2005-04-09 19:31

Post autor: eren »

voodoo bardzo dziękuję za opis, bardzo mi się przyda, bede ciął wiązki w soboę z tym opisem nie bede miał żadnych kłopoów :)
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ja bym nie ciął. Wystarczy kupić standardowe kostki ISO i kilkanaście konektorków męskich (tych węższych), które idealnie będą pasowały.
Zarabiamy je na końcach przewodów od nowej kostki, wsuwamy w oryginalne Fordowski i lekko izolujemy.
Ja tak zrobiłem i nic nie musiałem ucinać. Wszystko gra i łatwo to potem wymontować.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
chajs
Posty: 73
Rejestracja: 2006-10-25 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Z Nad Sniardw

Post autor: chajs »

Witam. Mam taki problem ze moja kostka od glosnikow jest kwadratowa i po podlaczeniu do niej glosnikow nie graja one wcale. Mial taka ktos u siebie ???
Probe 2.5V6 94r USA MTX LPG SKÓRA KLIMA
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

chajs pisze:Witam. Mam taki problem ze moja kostka od glosnikow jest kwadratowa i po podlaczeniu do niej glosnikow nie graja one wcale. Mial taka ktos u siebie ???
Chajs , napisales w swoim temacie, ze masz oryginalne radio. W tym temacie Eren zapytal o oryginalná kostke radia, na co VooDoo wkleil bardzo dobrá instrukcje. Jesli rzeczywiscie masz oryginalna intalacje , no to w czym jeszcze problem :?:
Moze Twoje radio jest popsute i nie gra , a nie sa winne kostki.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Afrael
Posty: 229
Rejestracja: 2006-05-07 14:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: Afrael »

Ja bym proponował pojechać do jakiegoś sklepu "car audio" w którym montują radyjka i tam sprawdzić. Kwota pewnie nie będzie duża a będziesz miał pewność co jest "spsute" (jeżeli coś jest), a jeżeli wszystko ok to Ci podłączą.
Awatar użytkownika
Ada
Posty: 257
Rejestracja: 2004-08-06 16:35
Samochód: brak
Lokalizacja: Olkusz

Post autor: Ada »

:shock: :shock: :roll: :-k przejściówka Ford na Iso koszt 25 pln... Dostępna w większości sklepów car audio, wiec w czym problem??
Szczęśliwy posiadacz czarnej bestii
Audi 2000 TT 4x4 1.8T
Probe 97 2,5 v6 GT KLZE było..
Probe 89 2,2 turbo USA było...
Awatar użytkownika
pytlar
Posty: 954
Rejestracja: 2006-06-05 11:04
Galeria: viewtopic.php?t=8824
Lokalizacja: Prabuty

Post autor: pytlar »

ja jak na szybkiego podlaczalem radio dla Tengel'a to tylko polalem cyna koncowki kabli od kosti iso i je sciskalem kombinerkami i pozniej wcisnelem do tych oryginalnych kostek!!:] jako tymczasowe rozwiazanie sprawdzilo sie elegancko :twisted: :lol: :P
Obrazek
chajs
Posty: 73
Rejestracja: 2006-10-25 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Z Nad Sniardw

Post autor: chajs »

Problem w tym ze mam inne kostki niz tu wyzej napisane. Moja glosnikowa nie jest taka podluzna tylko kwadratowa i po podlaczeniu radia pod nia nie graja wogole glosniki. A kiedy zalacza sie orginalny wzmacniacz??
Probe 2.5V6 94r USA MTX LPG SKÓRA KLIMA
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Podstawowe pytanie , czy radio sie w ogóle wlácza , a tylko glosniki nie grajá czy jest glucho i nie ma wcale zadnej reakcji.

Na moje skromne wiadomosci , to w pierwszej kolejnosci sprawdzilbym radio czy gra w innym aucie, wówczas jest pewnosc ze to cos w Twoim aucie. Jesli radio bedzie ok, to sprawdz po przewodach po kolei podlaczajac do radia kazdy glosnik osobno czy sie odezwie. zrób sobie dwa mostki z jakichs przewodów i sprawdzaj ktore przewody do których glosników prowadzá. Pary powinny byc w podobnych kolorach z rozróznieniem minusa np poprzez dodany cienki pasek wzdluznie. Moze sama kostka jest w innej kolejnosci przewodów podlaczona i nieodpowiednio sie laczy z radiem.

Poza tym na samych przewodach powinny byc oznaczenia który do czego jest ( takie identyfikatory) tak jest np u mnie.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
spown
Posty: 633
Rejestracja: 2004-09-23 20:49
Galeria: viewtopic.php?t=5507
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: spown »

chajs pisze:Problem w tym ze mam inne kostki niz tu wyzej napisane. Moja glosnikowa nie jest taka podluzna tylko kwadratowa i po podlaczeniu radia pod nia nie graja wogole glosniki. A kiedy zalacza sie orginalny wzmacniacz??
Miałem podobnie i okazało się, że spalił się bezpiczenik od wzmacniacza... Wymiana i działa...
Mówią źle, mówią zły, mówią wariat...
Był: Ford Probe 2.2 GL ganz rot ;)
Jest: Mitsubishi Galant 2.5 V6
chajs
Posty: 73
Rejestracja: 2006-10-25 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Z Nad Sniardw

Post autor: chajs »

Jeszcze raz. Wzmacniacz jest dobry bo na orginalnym radiu wszystko gra a gdy podlacze drugie radio napewno dobre nic wogole nie slychac w glosnikach tak jak by sie wzmacniacz od nich nie zalaczal.
Probe 2.5V6 94r USA MTX LPG SKÓRA KLIMA
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

No to na moje , masz inaczej podlaczone kable w kostce jak w radiu i jesli nie dostaniesz adaptora do Twojego radia to pozostaje Ci przelutowac kable w kostce , tak by pasowaly z radiem.

Jesli cos pokrecilem to sorki :lol:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: Radio w Probie

Post autor: jarsonik »

żeby nuie zakładac nowego tematu, a myślę, że temat tego pasuje do mojego problemu, postanowiłem tutaj zadać pytanie. Mam taką zagwozdkę (bo problem to raczej malutni) od pewnego czasu po przekręceniu klucza w poz.1 ni eodpala mi sie radio, musze to zrobic manualnie, to samo się dzieje gdy właczę silnik. Jak wyłączam silnik, przekręcając kluczyk na poz.0 to radio gra nadal i musze je wyłaczyć ręcznie. Wcześniej tak nie było. Przyznam, ze to raczej problem nie jest, ale podobało mi się tak, jak było wcześniej, wszystko automatycznie. Może ktoś wie, jak to naprawić
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Radio w Probie

Post autor: Robert »

jarsonik pisze:... od pewnego czasu ... Wcześniej tak nie było ...
Samo się tak stało, czy - jak zwykle - dopiero w którymś poście poniżej dowiemy się, że wymieniałeś radio (na inne) i przerabiałeś wtyczki?
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”