sprawdziłem kody błędu i ... (15 i 17)

Gość

sprawdziłem kody błędu i ... (15 i 17)

Post autor: Gość »

Witam

Pierwszy raz sprawdzałem kody i pokazało mi kod 15 i 17. Od kilku dni dość często świeci mi się kontrolka check engine. Nie bardzo rozumiem tą rozbieżność że raz za bogata a raz za biedna mieszanka. Dodam, że jeżdżę na gazie z komputerem. Byłem na regulacji i powiedzieli mi że wszystko jest ok. Mam małą dziurkę w wydechu czy to ma jakiś związek. Kurde nie bardzo wiem co wymienić/naprawić aby wszystko było ok. Miał ktoś z was te 2 błędy jednocześnie. A i dodam, że sondę wymieniłem na nową 2 miesiące temu.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Ja miałem gorszy problem bo świeci mi sie check engine cały czas ale to gazownik wsadził łapy to normalne. Jeżeli nie miałeś tego błędu wcześniej to znaczy że inny problem niż gaz zależy czy sprawdzałeś błędy po zamontowaniu gazu bo może masz to od początku . Jeżeli od początku to tylko gazownik :evil: :evil: :twisted:
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Gość

Post autor: Gość »

Witam

Gaz mam od zawsze. Nowy komputer od kwietnia, a błędy od tygodnia. Od momentu gdy włożyłem nowego kompa do gazu to pierwszy raz zapaliła mi się kontrolka. Mam taką zasadę, że w poniedziałki jeżdżę na benzynie i w poniedziałek też mi się paliła. Podejrzewam, że gaz niema z tym nic wspólnego. Świece wymieniłem w wakacje a świece, filtr powietrza i paliwa miesiąc temu. Nie zrozumiałe jest dla mnie jak raz może mieć za bogatą a raz za ubogą mieszankę.

Pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

papciu pisze:Świece wymieniłem w wakacje a świece, filtr powietrza i paliwa miesiąc temu.
To kiedy wymieniałeś świeca bo trochę zbzikowałem :twisted: :P :D
Nie zrozumiałe jest dla mnie jak raz może mieć za bogatą a raz za ubogą mieszankę.
A może ma to coś z przepływomierzem, może się zacina??
Gość

Post autor: Gość »

Witam

No pomieszałem trochę :oops: świece były wymieniane miesiąc temu.

A czy na postoju mogę sprawdzić czy przepływomierz działa prawidłowo?

Pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

papciu pisze:Witam

No pomieszałem trochę :oops: świece były wymieniane miesiąc temu.

A czy na postoju mogę sprawdzić czy przepływomierz działa prawidłowo?
NIe mialem tego problemu więc nie wiem może ktoś to robił??
BALA
Klubowicz
Posty: 161
Rejestracja: 2004-09-09 13:17
Samochód: PROBE I MTX R4 EURO
Lokalizacja: INOWROCŁAW

KODY 15 I 17

Post autor: BALA »

WITAM :lol:Mam 1 gen1989 LX.DIGITAL,ale odpowiadając na Twoje pytanie z tego co wiem kody 15 i 17 przy założonej instalacji gazowej i zmianie kompa od gazu jest odpowiedzialna sonda lambda,miałem to samo i najpierw zresetowalem kompa wykręcilem lambde wymoczylem w WD 40 i wkęciłem z
powrotem i wiem,że działa,bo kody nie wykazaly żadnych błędow.Pozdrawiam.BALA.color=red][/color]
Gość

Post autor: Gość »

A tak odbiegając od tematu witamy wersję Digital na forum
BALA
Klubowicz
Posty: 161
Rejestracja: 2004-09-09 13:17
Samochód: PROBE I MTX R4 EURO
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Post autor: BALA »

Witam wszystkich klubowiczów :1111_hello: ogolnie jestem z Probaska zadowolony,ostatnio tylko wymieniłem drążki kierownicze i koncowki do tego opony no i oczywiscie diagnostyka,mam tylko teraz jeden problem,cos się dzieje z tylnim prawym kolem,podejrzewam łozysko,więc jeśli ktos moglby mi podać symbol tego dwurzedowego lożyska,to byłbym bardzo wdzięczny,jestem tu nowy i dopiero teraz tak naprawde pozdrawiam klubowiczów wszystkich co do jednego :1111_ok: pozdrawiam BALA.
Arnie (caruso)
Posty: 86
Rejestracja: 2004-05-25 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arnie (caruso) »

Masz dwa wyjścia

Kupujesz łożysko od mazdy 626 GD ten sam rocznik ok 200 PLN
(sprawdź wcześniej tarczę hamulcową, bo jak zła to ), kup używaną razem z piastą i łożyskiem oczywiście-To drugie wyjście
Arnie
Miałem Probe 2.2 GT
BALA
Klubowicz
Posty: 161
Rejestracja: 2004-09-09 13:17
Samochód: PROBE I MTX R4 EURO
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Post autor: BALA »

Witam :?,to mnie pocieszyłeś,ale dzieki,mam jeszcze jedno wyjscie,mam kolesia co ma bęben razem z łożyskiem i chce to oddać za darmoche 50zł i myśle że używka w tej cenie jest tanio.Sorry,że odpisuje dopiero dzisiaj,ale kompa mam w pracy,choć nosze się z zamiarem kupna to wtedy popisze popołudniami i wieczorami na forum.bedę aktywniejszy,jestem optymistą, więc myślę, ze dam sobie rade z tym kolem i będzie dobrze :) pozdrawiam BALA.
_____________________________
PROBE I 2,2LX 89 :slon:

















[/code]
Arnie (caruso)
Posty: 86
Rejestracja: 2004-05-25 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Arnie (caruso) »

Uwaga zanim ktoś się ze mnie zaśmieje.

Nie pomyślałem ,że z tyłu możesz mieć bębny - moja wina.
Ale i tak łożysko może tyle kosztować, nie znam się na budowie bębna.
Może ktoś jeszcze ,kto ma LX, podpowie ci ale ja bym zaryzykował za to 50pln. Tylko sprawdź wcześniej dobrze
Arnie
Miałem Probe 2.2 GT
Gość

Post autor: Gość »

Widze ze zeszlo z tematu kodow bledu.
Papciu cos nowego sie pojawilo w tej kwestii?
Gość

Post autor: Gość »

Witam

Błędy jak były tak są tyle tylko że teraz check engine świeci mi się prawie non stop i spalanie wzrosło do jakiś 15l/100km. Możliwe że winowajcą jest dziurawy wydech. Umówiłem się na sobotę na wymianę rury łączącej tłumiki środkowy i końcowy. Mam nadzieję że winowajcą jest właśnie ta dziurawa rura. Napiszę po sobocie jaki efekt.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

a według mnie ukręca Ci się przewód od sondy lambda.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
BALA
Klubowicz
Posty: 161
Rejestracja: 2004-09-09 13:17
Samochód: PROBE I MTX R4 EURO
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Post autor: BALA »

WITAM
Jednak nie wziąłem używki kupiłem nówkę,łożysko do tylniego koła w środek bębna,kosztowało mnie to całe 107zł orginał JAPAN symbolu
ET-DRI-0678,NTN CRI-0678,Mam dojście,jeśli ktoś by był w potrzebie,moge pomóc.Ważne że probas jezdżi.
pozdrawiam BALA


_______________________
PROBA 89LX :1111_hello:
Gość

Post autor: Gość »

BALA pisze:WITAM
Jednak nie wziąłem używki kupiłem nówkę,łożysko do tylniego koła w środek bębna,kosztowało mnie to całe 107zł orginał JAPAN symbolu
ET-DRI-0678,NTN CRI-0678,Mam dojście,jeśli ktoś by był w potrzebie,moge pomóc.Ważne że probas jezdżi.
pozdrawiam BALA
Łożyska przód wersja 2.2 GT '92
A za tył do swojego płaciłem cuś koło 85zł tylko GT ma trczki z tyłu
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Mam do wymiany wydech tzn tłumik środkowy , no i odkąd jest dziura to pokazuje mi źe jest za bogata mieszanka i pali kuźwa 13 litrów (zwężka jest )
Więc ma to cos do wydechu (to drzymkowi powinno non stop to świecić ;))
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”