Instalacja gazowa - 2,5 V6

Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: Natan »

Popytaj tu : 609706388 albo tu 502345907 są nie drodzy i dobrzy tylko może daleko od Ciebie bo to Zgorzelec i Lubań ja zakładałem do swojego w Lubaniu ale ze mam bliżej do Zgolka to jeżdżę na przegląd tu Pozdro :D :slon: :slon:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: CBR »

Tak, i jedź później raz w miesiącu do Zgorzelca na przegląd gwarancyjny 8)
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
Kool
Posty: 100
Rejestracja: 2012-02-28 18:58
Samochód: Probe 96 GT USA
Lokalizacja: Poznań

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: Kool »

Pozostaje mi chyba szukać probe 2.5 z LPG już założonym. Kupno samochodu za 5 000zł i wrzucanie LPG za 4 000zł ( z tego co się dowiadywałem w Poznaniu to tyle wołali) trochę mija się z celem. Probe z już założonym LPG kosztują miej więcej tyle samo a koszt inwestycji nie musi się zwracać.
Awatar użytkownika
Saperr
Posty: 135
Rejestracja: 2012-01-20 14:35
Samochód: Probe II V6 1994 LPG
Galeria: viewtopic.php?t=20003
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: Saperr »

Gaz do V6 zawsze bedzie drozszy niz do R4. Ale fakt, na allegro mozna znalezc probe juz za 3000 zl z gazem (V6). Problem tylko w tym w jakim on jest stanie, i w jakim stanie jest instalacja...
Riding myy car...
Awatar użytkownika
MAcieja87
Posty: 77
Rejestracja: 2009-08-02 14:20
Samochód: Probe 2.5 v6 95r
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: MAcieja87 »

Zależy ile czasu masz zamiar jeździć autem. Ja założyłem od razu po kupnie i już dawno mi się zwrócił. A myślę, że znajdziesz taniej niż 4000zł. Stag 300 można spokojnie założyć za ok 3000. Choć faktem jest, że taniej wychodzi kupić z gazem...
Awatar użytkownika
Saperr
Posty: 135
Rejestracja: 2012-01-20 14:35
Samochód: Probe II V6 1994 LPG
Galeria: viewtopic.php?t=20003
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: Saperr »

Znajdziesz za 3000 - 3500 :) Ja wiem gdzie pewnie zrobią do V6 sekwencje za jakies 3500 ( jeszcze bym musial spytac ) ale pewnie nie jestes z okolic Dolnego Sląska. Aha no i nalezy pamiętać, że nowa instalacja to nie to samo, co z Probka ktory ma kilkanascie lat, a jego gaz nie wiadomo ile juz tam siedzi.
Riding myy car...
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: Natan »

CBR-ek a kto jezdzi co miesiac do gazownika.. PO CO ????? Zakłada instalkę daje gwarancję jedziesz raz na przegląd formatujesz wszystko i smigasz do wymiany filterka .... Jak Ci zrobi fuszerkę jezdzisz dwa razy w ciagu dnia albo podpalasz PROBA :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ja mam sekwencję już 5 lat byłem u gaziarza 4 razy raz na wymianie filterka dwa razy wymieniałem sam a trzy razy na formatowaniu ...................... WIĘC ??????
Ja swoją sekwencję mam już za darmo i......... NIE NARZEKAM :D :D :slon: :slon: :slon: :slon: :slon:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
MAcieja87
Posty: 77
Rejestracja: 2009-08-02 14:20
Samochód: Probe 2.5 v6 95r
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: MAcieja87 »

Ja po założeniu instalacji byłem tylko na 2 wizytach gwarancyjnych, reszta wizyt to tylko po to aby wymienić filtry ale to też można zrobić samemu ;]
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: CBR »

Natan pisze:CBR-ek a kto jezdzi co miesiac do gazownika.. PO CO ?????
Z tym co miesiąc to trochę przesadziłem ale co 3 miesiące na przeglądy gwarancyjne trzeba jechać.
Jak mu się wysra nowa instalka to wtedy takie dobre rady będzie mógł sobie do buta włożyć :roll:
Wystarczy że nie będzie miał pieczątki i oleją naprawe gwarancyjną 8)

Gwarancja nie jest po to by się jej bać i patrzeć na nią jak na złodzieja :)
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: Natan »

Nie będę polemizował bo to nie na tym polega lecz nie znam takiego czegoś a jeżdzę na LPG prawie 20 lat ................ Zresztą każdy robi to co lubi #-o :D :D :slon: :slon: :slon: :slon:
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: CBR »

A na czym polega gwarancja :?: By się jej wystrzegać i omijać bo to zło :?: 8)
Jak słyszę takie pierdzielenie to jestem pewien że jeszcze długo będziemy za murzynami :?
Ktos pyta o radę i dostaje zestaw dla domowego magika #-o
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: wujeksex »

Natan pisze:CBR-ek a kto jezdzi co miesiac do gazownika.. PO CO ????? Zakłada instalkę daje gwarancję jedziesz raz na przegląd formatujesz wszystko i smigasz do wymiany filterka
MAcieja87 pisze:Ja po założeniu instalacji byłem tylko na 2 wizytach gwarancyjnych
I właśnie dlatego krąży opinia, że gaz niszczy silnik #-o .
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Awatar użytkownika
MAcieja87
Posty: 77
Rejestracja: 2009-08-02 14:20
Samochód: Probe 2.5 v6 95r
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: MAcieja87 »

wujeksex uważasz, że częstsze wizyty są potrzebne? Na wymianę filtrów jeździłem co 30000km i raczej częściej nie ma sensu jeżeli nic złego się nie dzieje. Płacić gazownikowi za to, że podłączy się pod komputer, coś po ściemnia i skasuje za to pieniądze mija się z celem.
Jeżeli gaz jest dobrze założony i ustawiony oraz wszystkie podzespoły auta są sprawne nic złego nie ma prawa się dziać.
Awatar użytkownika
wujeksex
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-09-08 21:09
Samochód: Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Galeria: viewtopic.php?t=14440
Lokalizacja: Żarowo, Stargard Szczeciński

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: wujeksex »

Ja jednak wolałbym raz w roku dać gazolowi nawet i 100 zł, i mieć pewność, że nie spłynie mi tłok.
To, że auto pali i jeździ dobrze wcale nie znaczy, że mieszanka jest właściwa. Większość (jak nie wszystkie) instalacji gazowych tylko emuluje pracę sondy, więc jak mieszanka będzie uboga CHECK ENGINE się nie zapali, a wypalą się zawory, gniazda, tłok.

Wiem, że instalacje gazowe w obecnych czasach są o wiele bardziej dokładne i niezawodne w porównaniu do pierwszych instalacji podciśnieniowych, ale nie można ślepo wierzyć, że zawsze będą działać idealnie.
Był Probe II 93 2.0 BASE LPG ATX USA
Probe II 93 2.0 BASE MTX USA
Odważni nie żyją wiecznie - Ostrożni nie żyją wcale...
Na rozstaju dróg..... redukcja i but :)
Kobieta - istota stabilna emocjonalnie, niczym powierzchnia szklanki wody, trzymanej przez osobę z chorobą Parkinsona, któremu palą się spodnie podczas tańczenia Lambady

Lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: CBR »

Dokładnie tak jak piszesz Sex :D
Bo już myślałem że ja mam urojenia. Myślę sobie, koniec z wymianą oleju, przecież nic sie nie stanie pewnie, tak samo zrobię ze świecami, płynami i innymi głupotami które są eksploatowane. Przecież jak przejezdziłem 1000km więcej to nic sie nie stało 8) :twisted:
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
MAcieja87
Posty: 77
Rejestracja: 2009-08-02 14:20
Samochód: Probe 2.5 v6 95r
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: MAcieja87 »

Zamiast płacić gazownikowi sam kupiłem sobie kabel i mogę sprawdzić jaka jest mieszanka, czy są jakieś błędy i co tam się dzieje. To nie jest wielka filozofia.
Awatar użytkownika
Kool
Posty: 100
Rejestracja: 2012-02-28 18:58
Samochód: Probe 96 GT USA
Lokalizacja: Poznań

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: Kool »

Mam 2 opcję. Kupić Probe z LPG lub kupić Porbe bez LPG i założyć samemu. Każda ma swoje słabe i mocne strony.

Kupując z LPG:
- model jaki by mnie interesował ( czarny, czerwony lub srebrny kolor) rzadko by się trafił z gazem sekwencją a chyba tylko taką biorę pod uwagę
- Większość Probe z LPG posiada starsze generację instalacji gazowych, które mają większe prawdopodobieństwo uszkodzenia silnika, biorą więcej LPG, gorzej radzą sobie w zimę i co najważniejsze sekwencja nie wpływa aż tak mocno na osiągi samochodu a po to kupuję Probe 24V by się tym właśnie cieszyć
- nie wiadomo ile tys. km ktoś na tym gazie zrobił, jak dbał o silnik, czy ma założoną dobrą instalację czy coś beznadziejnego

Kupując bez LPG:
- będę musiał kupić Probe tanio by się to opłacało, ale teoretycznie łatwiej o dobry egzemplarz
- mogę założyć LPG sekwecję samemu, wybrać takie wtryski i podzespoły, które będę uważał za najlepsze
- silnik dopiero zacznie przebieg na LPG
- znam parę osób, którym spartolono instalacje i wiem, że tez mogę trafić na złego gazownika
- taka przyjemność wyjdzie mnie drożej niż kupno Probe od razu z LPG, jednak będę wiedział czym jeżdżę

Myślę, że koszty dbania o instalację LPG nie są aż tak duże:) Tutaj jest fajny kalkulator http://www.pitec.pl/kalkulator/ Mi wyszło, że koszt instalacji zwróciłby się po 6 miesiącach. W ciągu 2 lat oszczędziłbym 9 000zł :) Więc pieniądze na regulację, filtry by się znalazły.
Awatar użytkownika
MAcieja87
Posty: 77
Rejestracja: 2009-08-02 14:20
Samochód: Probe 2.5 v6 95r
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie / Olsztyn

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: MAcieja87 »

Jeżeli chcesz dłużej pojeździć autem lepiej kupić bez gazu i go założyć samemu :)
Awatar użytkownika
matix84
Posty: 218
Rejestracja: 2009-09-10 21:24
Samochód: był Ford Probe II, 2,5 V6 '94 163KM
Galeria: viewtopic.php?t=16857
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: matix84 »

Na to nie ma reguły... zależy w jakim stanie trafisz auto i czy gazownik przyłożył się do montażu oraz regulacji instalacji
Klima Systems - Chłodnictwo, Klimatyzacja, Wentylacja, Elektryka, Automatyka
www.klima-systems.pl
Awatar użytkownika
Saperr
Posty: 135
Rejestracja: 2012-01-20 14:35
Samochód: Probe II V6 1994 LPG
Galeria: viewtopic.php?t=20003
Lokalizacja: Wałbrzych

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: Saperr »

-- oryginalny post 2012-03-08 22:08 --

Wiadomo najlepiej kupic probe bez gazu i dopiero zalozyc instalacje, a jakbyś juz wiedzial samemu jak to zalozyc, to juz w ogole jesteś do przodu z monetą. Zbyt uboga mieszanka doprowadza do przegrzania głowicy silnika, wypalanie grzybków zaworów i nawet tłoków. Dlatego zawory nalezy wymieniać czesciej, dla pewności, a gaz jest poprostu suchy, co z kolei przeklada się na większe tarcie. Zuzycie gazu ponizej 20% wieksze od benzyny to skutek ubogiej mieszanki, norma to od 20 do 30% wieksze spalanie niz na PB. Tankujmy na sprawdzonych stacjach :)

-- dodano 2012-03-08 22:37 --

http://auto.dziennik.pl/artykuly/121969 ... ilnik.html Przydatne może być :)
Riding myy car...
dzolero
Posty: 54
Rejestracja: 2012-04-20 07:31
Samochód: Probe 97 2.0 16v
Galeria: viewtopic.php?t=21058
Lokalizacja: Żary FZA Lubuskie

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: dzolero »

hej, zawodowo montuje instalacje lpg do aut. kupiłem probaka i nadrugi dzien wsadziłem sekwencje stag4 eco, reduktor tomasetto alaska do 130koni listwa waltek 3 ohm jestem zadowolony. benzyny spalało mi 9 miasto a gzau 11/12 trasa benzy 7,5 gazu 8.5. ale przy pałowaniu w miescie potrafi spalic i 18/20. jestem zadowolony-0 róznicy benzyna a lpg jesli jakies problemy to zapraszam na pw. lubuskie okolice zg cena za 4 cyl 2400-2600 6 cyl 3400 3700.
Awatar użytkownika
kris24v
Posty: 193
Rejestracja: 2008-07-21 00:47
Samochód: 2.0 16v '95 2.5 24v '97 2.8 tdi '00 Daily
Galeria: viewtopic.php?t=20553
Lokalizacja: Święciechów, Düren(De)

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: kris24v »

Poczekaj trochę mi na początku wszystkie samochody chodziły cudnie, ale po kilku tysiakach odczuwa się ze auto jest na gazie, jest bardziej mulaste, z wydechu słychać że auto jest zagazowane, ale ogólnie i tak warto, ja gazuję co się da bo dużo jeżdżę i koszta zwracają mi się po paru miesiącach, mam u siebie BRC nie wiem jaką, ale wiem ze w astrze miałem esgi podobno brc lepsza, ja bym głosował na esgi, 40000 tys bez przeglądu pykłem dopiero sąsiad jak kupił pojechał na zmianę filtrów i mówili ze były czyste, u mnie śmigała ino Niemcy, może dlatego, w brc listwę mi wymienili ostatnio bo już h...a dostawałem szarpał cudował, bo jakieś wadliwe gumki były w elektrozaworach, dla mnie to porażka, bo niby brc nie przewidziało ze w Polsce jest gaz gorszej jakości niż we Włoszech, nie jestem za Niemcami ale wątpię żeby oni też lali szajs w dystrybutorach. kumpel w Probe ma też staga 300 chyba jak taki jest albo 4 i chwali ale na razie ma 7000na gazie to każdy chwali, w kadecie miałem lovato chyba to były czasy, można było przykręcić odkręcić kurek, kupę lat nim jeździłem z gazem zero problemów zresztą tam z niczym nie było problemów, ino korozja zmłóciła mojego dziadziusia
kiedyś 2,5 teraz 2,0 w przyszłości znów będzie 2,5(mam ogromną nadzieję) To stare marzenia bo teraz jest 24V!!

Był Niebieski MQ '93 2.5
Jest Czerwony HL '95 2.0
Jest Fioletowy JJ '97 2.5
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: modano »

wszystko zależy od gazownika, jak jest fachowiec to zrobi porządnie instalkę. Ja mam u siebie instalke stag 300 na Blos-ie już 3 lata, przejechałem 50.000 km i zero problemów, ani razu nie byłem na przeglądzie. Mam filtr gazu od nowości i to mnie zastanawia czy może nie wymienić?? Co do mocy to jest słabszy, nie da się ukryć ale spalanie na poziomie 10-11 litrów wynagradza mi to w pełni.
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
Awatar użytkownika
matix84
Posty: 218
Rejestracja: 2009-09-10 21:24
Samochód: był Ford Probe II, 2,5 V6 '94 163KM
Galeria: viewtopic.php?t=16857
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: matix84 »

Kolego, stag 300 jest sterownikiem sekwencyjnej instalacji (wtrysk gazu), natomiast blos jest używany przy I generacji instalacji gazowej. Więc coś namieszałeś :p
Klima Systems - Chłodnictwo, Klimatyzacja, Wentylacja, Elektryka, Automatyka
www.klima-systems.pl
Awatar użytkownika
modano
Posty: 96
Rejestracja: 2007-07-22 10:43
Samochód: Probe II V6
Galeria: viewtopic.php?t=16692
Lokalizacja: Siemianowice, Polkowice

Re: Instalacja gazowa - 2,5 V6

Post autor: modano »

chodziło mi o centralkę gazu bo to chyba jedyna elektronika w tego typu instalacji wiec na to się powołałem:)
Ford Probe 2,5 V6 sensual styling, steering performance etc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”