Podgrzewane lusterka...

Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Podgrzewane lusterka...

Post autor: Mr. Cynk »

.
Ostatnio zmieniony 2008-04-09 09:54 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DUKE
Posty: 637
Rejestracja: 2003-03-24 10:42
Galeria: viewtopic.php?t=3451
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: DUKE »

<wow> ale masz wymagania... :lol: :lol: :lol: kurcze wszystko chcesz podgrzewac...ale jakby Ci sie udalo to zrobic to tez chcialbym :lol: :lol:
Pozdrowionka
DUKE(CiNeK) PROBE 2,2GT :(:(:( BYL KIEDYS PIEKNY :(:(:( TERAZ 2gen 2,5 V6 :) :D
ObrazekObrazekObrazek <br>
<b><center>Stara miłość nie rdzewieje :):)</b>
Gość

Post autor: Gość »

polecam zakup z pięciu rezystorków typu RDO (na jedno lusterko)o mocy 5W ,przyklejasz wszystkie pięć sztuk za pomocą silikonu i podłączasz szeregowo
-każdy rezystor z następnym łączysz przewodem (zmniejszysz naprężenia mechaniczne :lol:
-rezystor RDO(ceramiczny) nadaje się idealnie ponieważ ma prostopadłościenną obudowe
Gość

Post autor: Gość »

Witam
Na giełdach samochodowych można kupić oryginalne folie do podgrzewania lusterek,wyposażona w taśmę dwustronną i końcówki do podłączenia zasilania.Ja zakupiłem sobie taki zestawik na giełdzie samochodowej w GLIWICACH koszt o ile pamiętam 15zł sztukę.
Pozdrawiam ZBYSZEK MAZDA 626 2.5
soon

Post autor: soon »

Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Witam!

Będę montował sobie w lusterka folie, przy czym chciałbym ją podłączyć tak jak podgrzewanie tylnej szyby żeby samo się wyłączało po nagrzaniu. W tym celu potrzebowałbym kawałka schematu podgrzewania tylnej szyby.

Plisssssssss! :D


Jeszcze jedno.
Jak rozebrać lusterko żeby go nie uszkodzić?
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Gość

Post autor: Gość »

Witam
Andrzej pisze:Jeszcze jedno.
Jak rozebrać lusterko żeby go nie uszkodzić?
Najlepiej delikatnie jak kobietę :twisted:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

papciu pisze:Witam
Andrzej pisze:Jeszcze jedno.
Jak rozebrać lusterko żeby go nie uszkodzić?
Najlepiej delikatnie jak kobietę :twisted:

Pozdrawiam
Łatwiej powiedzieć niż wykonać.
Z kobietą raczej nie mam problemu bo już nie raz rozbierałem :lol: , ale jeśli chodzi o lusterko, to......... :oops:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Gość

Post autor: Gość »

Z tego co wiem to Scyzor sobie takie cos sukcesywnie zamontowal. Podlaczyl to do tego samego przycisku co ogrzewanie tylnej szyby, a korzystal wlasnie z gotowej folii ze sciezkami, takiej jakie sa dostepne na allegro czy w zwyklych sklepach elektr.-samochodowych. Scyzor no co jest pochwal sie ladnie jak tam Twoj Proboszcz z cieplymi uszami :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Gość

Post autor: Gość »

Witam

Powiem tak 8) :
Lusterka można ogrzać na 2 sposoby: gotowa folia, rezystorki.
Moim zdaniem folia jest lepsza bo wydatek nie aż tak wielki a kupę mniej roboty.
Niestety nie wiem jak zdjąć lusterko bo miałem jedno zbite podczas wypadku a drugie było już za wcześniejszego właściciela dorabiane i brzydkie. Więc kupiłem oba nowe w necie i od razu do nich 2 folie podgrzewające :lol: . Za cały komplet zapłaciłem ok 100 zł razem z przesyłką.
Naprawdę warto podgrzać lusterka :D bajer ale za to bardzo praktyczny.
Podłącz je pod tylną szybę tak jest najwygodniej.

Pozdrawiam
Gość

Post autor: Gość »

Wlasnie jakis tydzien temu Konrad mnie uswiadomil, ze ten bardzo przydatny bajer isntnieje w moim Probku też.
Wyglada na to ze kazda II ma podgrzewane lustra.
Zalaczane z ogrzewaniem tylnej szyby.
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Aby ściągnąć lusterko w I-ynkach to trzeba odkleić szkło (jest przyklejone). Uważaj żeby go nie połamać. Jak je odkleisz to możesz potem odkręcić plastik na którym jest przyklejone lusterko (jedna śrubka). A tu z kolei uważaj żeby nie połamać 2-óch plastikowych śrubek odpowiedzialnych za poruszanie lustrem wczepione w ów plastik. Pomijam tu oczywiście odkręcanie lusterka od drzwi.
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 178
Rejestracja: 2004-06-26 00:59
Galeria: viewtopic.php?t=7979
Lokalizacja: Kraków Wexford

Post autor: Kristofer »

jeśli by ktoś potrzebował lusterka podgrzewane od 2 generacji to mam na zbyciu :1111_worthy:
tak na marginesie :1111_bye:
Probe 2.0 97r GT
Audi Cabrio 2.3
S15 & S2000
Obrazek
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

a ja właśnie się głowiłem jak to się stało że mi same odparowały hehehe straszna dzisiaj rosa we wrocku - prawie jak po deszczu! wsiadłem sobie, włączyłem wentylatorek na przednią szybę, ogrzewanie tylnej i chciałem wytrzeć lusterka, ale już nie było trzeba :P

kocham mojego synka! :lol:
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

a czy w probe wystepowaly w ogole podgrzewane lusterka??
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-30 09:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: majcher »

oczywiscie ze tak przynajmniej w II SE
majcher
jest - Mitsubishi Pajero 2.5TD
było - 2.0 SE 1996
Gość

Post autor: Gość »

Qki no przeciez mowie ze wystepowaly!

PS> Ladna jedyneczka w prawym gornym rogu sie pojawila ;)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Elektrycznie podgrzewane lusterka [i](w Madzi 626GD)[/i] pisze:Podgrzewane lusterka zwiększaja komfort korzystania z samochodu


Obrazek
Aby odkleić lustro pomogłem sobie suszarką rozgrzewając całość do kilkudziesięciu stopni - lustro wyjąłem z elastycznego już stelażu

Obrazek
Folia grzewcza http://allegro.pl/show_item.php?item=35424969 http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1473332 Cena 8 PLN na allegro. Przykleja się ja jak nalepke

Obrazek
PO zamontowaniu - lewe lustro mam oryginalne i tam nie było problemow z przeprowadzeniem kabli

Obrazek
NIestety prawe lustro nie jest oryginalne ale chyba też mazdowskie. W kazdym razie w taki bestialski sposób tylko mogłem przeprowadzic kabel - lustro jest sterowane linkami a nie ciegnami

Obrazek
NAstępnie prowadziłem kable - przez drzwi bez problemu. Zastanawiałem sie tylko gdzie podłączyc. I popełniłem błąd - miernikiem zmierzyłem, ze na przełączniku ogrzewania szyby pojawia się +12V

Obrazek
Przeprowadzanie po stronie pasażera *

Obrazek
W efekcie spaliłem automat do sterowania ogrzewania tylnej szyby. Otóż okazało sie ze to nei jest +12V, lecz +12 jest na inym styku a tam gdzie sie pojawiał sygnał, to była masa. Sterowanie masą - to zasilenie przekażnika małym prądem z tranzystora. A ja podłączylem tam grzejniki2x15W w efekcie zadymił mi się układ :(

Obrazek
Pudełko z napisem Unit TIMER GR28 to sterownik centralnego zamka

Obrazek
Przekaznik swiateł stop Oraz nieznane 2 przekaźniki

Obrazek
Ta puszka na górze to też zagadka. Podgrzewane lustra działają super. Ostatecznie podłączylem je na stałe pod zapłon. LAtem najwyżej odłącze. NIestety poszukuje włącznika ogrzewania tylnej szyby. *
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Juz to przerabiałem :) Ale musze przyznać kolo fajnie przewody wmontował :) :lol:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”