Jak prosto zwiekszyc moc silnika

Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Co wstawiłeś zamiast? Co do kata to różnie bywa. W Probku masz jeszcze 2 katy w baranach, jak wytniesz tylko ten, jakby to powiedzieć w "kacie" to różne efekty może dać. U Tykwy moc spadła, max momentu się przeniósł dalej z tego co pamiętam, za to polepszyło się wkręcanie, u Kaliiego spadła moc troszkę (mówimy o wykresie przed projektem turbo), za to moment był większy i osiągalny już od bardzo niskich obrotów - co silnik to inna reakcja.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

kat 5km
stożek 5km
"sportowy" wydech 5km
sportowe świece zapłonowe 5km
sportowe kable 5 km
sportowy olej 5 km
naklejki po 5 koni na strone samochodu

buhehehehehehehe
maruder_22
Posty: 46
Rejestracja: 2007-01-23 13:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Michałów

Post autor: maruder_22 »

witam wszystkich , co do tego turbo MiH możesz podać link ? dzięki :roll:
Auto sportowe nie jest autem wyścigowym.
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Ale link do czego? Do turbo kitów?

Tu masz turbokit z ebaya np.:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ALL-PROB ... enameZWDVW

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Tak jak napisali poprzednicy :) Tylko turbo. Jeśli zrobisz wydech + dolot to nie będzie to zmiana jakiej oczekujesz, a koszt całości to w zależności od wykonania od 1 - 2k. Tzw "cziptuning" da ci przyrost około 10 koni za 4k. Tuning auta nie opiera się na rezystorze za 10 gr lub jak kto woli za 10 zł z allegro :) Również jestem za tym żebyś doprowadził auto do bdb stanu lub kupił V6.

A teraz ciekawostka. Kolega mnie męczył żebym mu pomógł zrobić auto na sprzedaż, Laguna z 94 r w stanie nienajgorszym poza brakiem pompy paliwa. Pompa będzie, ale narazie jeździ na gazie. Auto jeździ jakby miało 90HP, a w serii miało bodajże 140. Olewałem go przez 2 tygodnie bo chciał kupować jakieś świece sportowe, rezystorki odające 30% mocy itp. Wkońcu powiedziałem mu zeby przyjechał :) Okazało się że ma stożek pasujący conajwyżej do punto :) Założyłem mu na próbe swój stożek i auto zaczęło dławić się powietrzem. Nie trudno sobie wyobrazić o ile miał ograniczony dopływ powietrza :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
maruder_22
Posty: 46
Rejestracja: 2007-01-23 13:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Michałów

Post autor: maruder_22 »

RX to napewno zadziała w mojej v jak no i czy sam bym to zamontował a może już ktoś ma taki zestawik ? :roll:
Auto sportowe nie jest autem wyścigowym.
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Działać będzie na pewno. To dedykowany zestaw. Konkretniego takiego kita nikt u nas nie ma, jeśli zaś chodzi o 2.5 V6 Turbo made in Poland - Kalii "produkuje" ;) takie zestawy i zakłada.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
maruder_22
Posty: 46
Rejestracja: 2007-01-23 13:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Michałów

Post autor: maruder_22 »

dzięki kolego zgłoszę się do niego :)
Auto sportowe nie jest autem wyścigowym.
Awatar użytkownika
szpagat
Posty: 205
Rejestracja: 2007-02-03 14:34
Galeria: viewtopic.php?t=11166
Lokalizacja: Piła

Post autor: szpagat »

RX pisze:Witam,

Co wstawiłeś zamiast?
Przyznam się szczerze że poszedłem na łatwiznę i nie wstawiałem sam tylko robili to w serwisie, bo w ogóle nie wiedziałem na początku co jest- czasem nagle samochód gasł podczas jazdy a co za tym idzie blokował się hamulec i wyłączało wspomaganie w rozpędzonym aucie na środku ulicy. Spece z Forda stwierdzili że to właśnie rozsypany katalizator blokuje spaliny- silnik się "dławi" i mieli rację - pomogło- jest si.
A wstawili kawałek rury.
Co to wzrostu czy też spadku mocy nie wiem bo robiłem to zaraz po zakupie autka i nie mam porównania.
Fight like a man!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”