Lampy projekcyjne do Probka

Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Sqad zrób fotki tego bolca przy lampie na którym obraca sie cięgno no razem z bokiem lampy. Zobacze co z tego będzie mam mały pomysł. :?
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
grzechu
Posty: 13
Rejestracja: 2005-03-03 20:01

Post autor: grzechu »

skracasz (przerabiasz to krotkie ciegno co idzie od samego silnika o polowe)lampy wtedy otwieraja sie do polowy) zadnego skracania dlugiego ciegna-proste jak pie....e i sprawdzone ,sam wczesniej grzebalem przy silniku i naklejalem kawalek wycietego i dopasowanego plastiku i wtedy wczesniej dostawal przerwy i przy otwieraniu otwieralo sie do polowy ale bylo do dupy bo przy zamykaniu lampa musiala sie podniesc wyzej i smiesznie to wygladalo Basf- POTWIERDZI
TAK NAPRAWDE TO JEST TO TAK PROSTE ZE AZ SMIESZNE ,ALE ZACZYM DOSZLEM DO TEGO TO TROCHE DYNIA MNIE ROZBOLALA POZDRO
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

grzechu, spojrzałem na twojego awatara i wyobraziłem sobie że cię dynia rozbolała...

Ale mam teraz z tego polewkę.. :D :D:D


mam nadzieję, że w awatarze to nikt z rodziny? bo głupioby mi się zrobiło że nabijam się z kogoś konkretnie znajomego.. :D
grzechu
Posty: 13
Rejestracja: 2005-03-03 20:01

Post autor: grzechu »

niestety to moje aktualne zdjecie ....z wczoraj :D
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

grzechu pisze:skracasz (przerabiasz to krotkie ciegno co idzie od samego silnika o polowe)lampy wtedy otwieraja sie do polowy) zadnego skracania dlugiego ciegna-proste jak pie....e i sprawdzone ,sam wczesniej grzebalem przy silniku i naklejalem kawalek wycietego i dopasowanego plastiku i wtedy wczesniej dostawal przerwy i przy otwieraniu otwieralo sie do polowy ale bylo do dupy bo przy zamykaniu lampa musiala sie podniesc wyzej i smiesznie to wygladalo Basf- POTWIERDZI
TAK NAPRAWDE TO JEST TO TAK PROSTE ZE AZ SMIESZNE ,ALE ZACZYM DOSZLEM DO TEGO TO TROCHE DYNIA MNIE ROZBOLALA POZDRO
Wielkie dzięki za cenne info, kurde ale mi się nie chce dokopywać do cięgien, ech....
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

Sqad zamonotwałeś soczewki :?:
pochwal sie jak wyszło :wink:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

nie zamontowałem, ostatnio dostałem szkielety lamp, bo nie bardzo chciałem niszczyć swoje, a nóż coś nie wyjdzie ;) , jeszcze pewnie jeden silniczek rozbierzemy poglądowy, a wkałdać bede pewnie w drugi tydzień sierpnia. Teraz jestem zarobiony, a w sierpniu urlop :D .

Nie wiem czy nie musze w ogóle drugich soczewek kupić bo te są za głębokie.[/b]
gruber88
Posty: 1
Rejestracja: 2010-04-24 19:03

Alternatywne Reflektory

Post autor: gruber88 »

Witam!
To jest mój pierwszy post na tym forum.
Jestem posiadaczem Forda Probe 2.0 v16 94r. Wszystko jest w porządku, oprócz paru mankamentów. Otóż zauważyłem taką lampę:
Obrazek
I tu rodzi się pytanie do Państwa, bardziej doświadczonych użytkowników Probasków, wiecie może Panowie gdzie takie reflektory mógłbym dostać?
Oraz może Panowie znają jakiś sklep, gdzie mógłbym dostać uszczelki do drzwi miedzy szybą a dachem?, lub może Panowie maja jakąś na sprzedaż w dobrym stanie.

I jak już zacząłem, to żeby nie zaśmiecać forum, chciałbym się dowiedzieć, jakie wymagania muszę spełniać, żeby stać się członkiem Klubu Ford Probe?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Przemek-83
Posty: 203
Rejestracja: 2009-12-01 17:38
Samochód: B5 "00 1.8 20V
Galeria: viewtopic.php?t=16910
Lokalizacja: bombaj :)

Re: Alternatywne Reflektory

Post autor: Przemek-83 »

dziwne ,że jeszcze nikt Ci nie odpisał..albo i nie bo najpierw powinienes sie przywitac w odpowiednim dziale czego pewnie nie zrobiłes jask ja :P
nigdzie w sklepie nie kupisz takich lamp wszystko to są mody garażowe wielogodzinne dlubaniny .To nie civic czy golf,ze zmienieasz co tydzien lampy na jakies lexusy
na ebay'u mozna znaleśc jakies lampy widziałem też takie zaslepki zamiast daszków reflektora w których sa wytłoczone otwory na soczewki ale to tylko półprodukt i mimo to trzeba bedzie duzo ingerowac .Co do uszczelki to predzej kupisz uzywana to nie jest chodliwa czesc wiec bez problemu powinno być w sklepie musiałbyś cos dopasowywac
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Alternatywne Reflektory

Post autor: tom87dg »

tak jak pisal moti21 to nic takiego nie znajdziesz wszystko to trzeba zrobic samemu, na allegro sa dostepne reflektory przednie z 1 soczewka ale nie kupuj tego bo wydasz 330 zl na marne chyba to tyle kosztuje, swiatla nie nadaja sie do jazdy noca w ogole nie oswietlaja drogi, tragedia.

Dla kontynuacji postu oto ciekawie przerobione swiatla od toyoty celicy w probe
Załączniki
Bez tytułucxv.JPG
ss.JPG
a.JPG
sasaa.JPG
Ostatnio zmieniony 2010-04-24 22:32 przez tom87dg, łącznie zmieniany 1 raz.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
Przemek-83
Posty: 203
Rejestracja: 2009-12-01 17:38
Samochód: B5 "00 1.8 20V
Galeria: viewtopic.php?t=16910
Lokalizacja: bombaj :)

Re: Alternatywne Reflektory

Post autor: Przemek-83 »

no ptojekt z celicy bardzo ciekawy ale tez duzo dłubaniny i lakierowanie maski i zderzaka gwarantowane :)
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Alternatywne Reflektory

Post autor: tom87dg »

na bank w gre wchodzi przerobienie maski i lekkie wciecie w derzak wiec te 2 elementy do malowania ida maska do przerobki, znalazlem na jakies stronce to ostatnio http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... s%3Disch:1

oto link do tej stronki

i link na you tube jak wyglada noca http://www.youtube.com/watch?v=R0o_4DnKzgw
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Lampy projekcyjne do Probka

Post autor: S_H_A_D_O_W »

Te lampy ktorych foto zapodal gruber88 to caly kpl kit, byl kiedys dostepny na ebayu
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Lampy projekcyjne do Probka

Post autor: tom87dg »

znalazlem stronke na ktorej jest opisane jak przerobic swiatla w probe na soczewki oto link http://www.fpdrivers.org/forum/viewtopic.php?t=723
Załączniki
IMG_3769.jpg
Basf(128).jpg
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Lampy projekcyjne do Probka

Post autor: TYGRYSEX »

tom87dg pisze:znalazlem stronke
To żeś "stronkę" znalazł :P #-o :lol:

Ale jakby nie było jest tam parę przydatnych informacji 8)
Wolę jednak śpiocha mieć poprzez zrobienie obejścia na bezpieczniku - zawsze łatwiej wytłumaczyć się drogówce, że widocznie coś nie zadziałało przy otwieraniu lamp ... Jeden przełącznik i wszystko zgodne z prawem ... Sprawdzone :twisted:
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
pablo89
Posty: 31
Rejestracja: 2009-11-12 19:21
Samochód: Probe 2,5 V6 97r - sprzedane
Galeria: viewtopic.php?t=17690
Lokalizacja: Żywiec

Re: Lampy projekcyjne do Probka

Post autor: pablo89 »

TYGRYSEX pisze:

Wolę jednak śpiocha mieć poprzez zrobienie obejścia na bezpieczniku - zawsze łatwiej wytłumaczyć się drogówce, że widocznie coś nie zadziałało przy otwieraniu lamp ... Jeden przełącznik i wszystko zgodne z prawem ... Sprawdzone
Tylko wtedy przy tak zamontowanych soczewkach świecił byś im po oczach :twisted:

Szkoda że te soczewki nie mają homologacji bo sam bym takie zakładał. Myślę nad zrobieniem lampek do probka z czegoś takiego;
http://moto.allegro.pl/item1143331295_a ... prawa.html
Są to lampy z Alfy 159, nie znam jeszcze ich dokładnych wymiarów ale wydaje mi się że średnica takiej lampy to ok 10cm.
Co o tym myślicie, da radę?
Obrazek
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Lampy projekcyjne do Probka

Post autor: tom87dg »

moze byc ciezko, 10 cm ok spoko ale glebokosc zobacz bo lampa w probe pozniej jest bardzo waska i trzeba wyciac troche blachy, obadaj sobie ta stronke co dalem 2 posty wyzej jak tam wyglada montaz soczewek. ja kupilem soczewki na allegro helli na h7 zarowke za 20 zl za sztuke, bede tez montowal ale teraz auto jest u lakiernika bo zakladam body kit kompletny jak odbiore zabieram sie za swiatla, swiatla w probe beda otwierac sie do polowy poprzez skrocenie 2 ciengien a nie przez spiocha bo nie da sie za kazdym razem w odpowiednim momencie zatrzymac swiatla a po 2 to bardzo meczace i wkurzajace. homologacji moze i nie ma na to ale jak nie przesadzisz i ladnie to zmontujesz zeby wygladalo na fabryczne i nie bedziesz montowal ksenonow tylko np. zarowki philipsa blu... to beda swiecic podobnie bialo jak ksenon i zaden policjant ci nie powinien sie dowalic bo to nie ksenon tylko zarowka a swiatla swieca poprawnie bo na soczewce masz znaczek homologacji, no moze nie na kazdej bo czasem sa na kloszu przed soczewka ale sa i takie co maja na soczewce ja takie mam.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 819
Rejestracja: 2004-03-01 17:31
Galeria: viewtopic.php?t=5568
Lokalizacja: Tychy

Re: Lampy projekcyjne do Probka

Post autor: Marcos »

witam
Ponieważ temat nie dotyczy tylko drugiej generacji wklejam linka z zagranicznego forum jak zamontować soczewki w jedynce..
Jeśli ktoś ma czas i możliwości mógłby to przetłumaczyć?? Bardzo proszę :) :)
http://www.performanceprobe.com/forum/s ... hp?t=34765

pozdrawiam

edit:
Potrafi ktoś ten temat z lampkami do jedynki ruszyć??
GG:9377317 white GT1 90'
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Lampy projekcyjne do Probka

Post autor: Robert »

Jak się nie zna (np. języków), to trzeba umieć korzystać z pomocy.
Wystarczy choćby napuścić na to darmowego :arrow: tlłumacza Google :roll:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
tom87dg
Klubowicz
Posty: 574
Rejestracja: 2009-12-25 12:37
Samochód: probe 1993 2.5 v6
Galeria: viewtopic.php?t=16963
Lokalizacja: DG

Re: Lampy projekcyjne do Probka

Post autor: tom87dg »

Marcos z tego co jest pokazane na tej stronie od ciebie jest pokazane jak przerobic swiatla na podwojne z ringami ale otwieranie tych swiatel jest na zasadzie spiocha, wiec jakbys wlaczal swiatla zawsze musialbys w odpowiednim momencie zatrzymac swiatla co napewno nie jest wygodne.
http://hydrografikadg.pl.tl --------> zapraszam osoby chcace zmienic wyglad w swoim woziku
Awatar użytkownika
Przemek-83
Posty: 203
Rejestracja: 2009-12-01 17:38
Samochód: B5 "00 1.8 20V
Galeria: viewtopic.php?t=16910
Lokalizacja: bombaj :)

Re: Lampy projekcyjne do Probka

Post autor: Przemek-83 »

Kiedyś widziałem te nakładki http://www.probeaddiction.com/headlightconver.htm na ebay'u a teraz nie mogę ich odszukać a tym bardziej nie wiem jak to może być nazwane ?! Pobawił bym się z takim czymś dziś soczewki można kupić za śmieszne pięniadze
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”