Białe zegary Probe Igen

Gość

Post autor: Gość »

Jeśli zegary będą białe tak jak na fotkach to będzie beznadziejne, po drugie, jak na razie żaden projekt mi nie przypadł do gustu.
Lepiej jakieś ładne podświetlenie indiglo, a nie białą wioche.
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Plexa nie jest całkowicie biała tylko mleczna, tarcze będą wydrukowane na przezroczystej samoprzylepnej folii i naklejone na plexiglass. Wszystko zależy od tego jakich żaróweczek używa się do podświetlania tarcz... w moim przypadku będą niebieskie, ale równie dobrze mogą być zielone czy pomarańczowe, światło przechodzące przez plexe nie będzie razić po oczach. Można otrzymać naprawdę ciekawy efekt. W przyszłym tygodniu zamieszczę fotki gotowych zegarów, ich wygląd w dzień i w nocy przy niebieskim podświetlaniu... Co do wzorów... każdy ma inny gust. To są tylko moje propozycje, ale oczywiście można wszystko zrobić w Corelu wedle własnego gustu. Zastosowanie odpowiednich czcionek i grafik nie stanowi żadnego problemu. Wszystko zależy od naszej wyobraźni.
Gość

Post autor: Gość »

To może być ciekawe, czekam na fotki.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Uważaj tylko przy ściąganiu wskazówek,bo łatwo można coś spieprzyć.
Myślę,że o tym wiesz?
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: DENAT »

KASZCZU a jak przykleisz tą folie do poxiglassu? Żeby nie było widać śladów lub zacieków kleju? Będziesz musiał ten klej równomiernie rozłożryć a to już sztuka. Mówliście o zmianie tapicerki w samochodzie. Ja mam mały problem kierownica obciera mi o ten plastik przy desce rozdzielczej. Jakiś mechanik chyba coś z dupił. Bo słyszałem że jak chcieli mi przykręcić kierownice to żeby u mocować klucz na tej śrubie to wbijali go młotkiem. DRANIE!!! Co zrobić!!! Bo przy skręcaniu strasznie trzeszczy plastik o plastik.
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Używam samoprzylepnej bezbarwnej folii, problem jednak jest z przyklejeniem w ten sposób aby nie zostały pęcherzyki powietrza pod spodem, a jeszcze gorzej jest to wszystko wyciąć w plexie. Mam już to w prawdzie zrobione, jednak to ideału dużo im brakuje, ale jak na pierwszy raz wyszły całkiem nieźle. Prototyp gotowy, teraz postaram się zrobić je jeszcze raz...tyle, że tym razem inaczej będę przyklejał żeby zapobiec powstawaniu pęcherzyków... jak dorwę cyfrówkę to zrobię fotkę gotowych zegarów i umieszczę na forum do wglądu i waszej oceny..;-)
Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: DENAT »

Z mila checia zobacze te fotki daj znac jak ci to wyszlo i zobacze moze sie tez na to skusze
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Awatar użytkownika
klimek
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-26 21:42
Galeria: viewtopic.php?t=1563
Lokalizacja: Katowice

Post autor: klimek »

Witam. KASZCZU ja bym sie też chętnie pisał na takie zegary tyle tylko że moje wyglądają troszkę inaczej - mam GL
klimek
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

heh przerwałem prace nad zegarami z wiadomych względów... bo nie czas na to... :-( ale od poniedziałku wrócę do nich, zamontuje u siebie i opublikuje na forum fotki....
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Kto ma zegary od probe 1 generacji ???? Chodzi mi o zegary z kilometrami od 2.2 TURBO GT. A i jeszcze niech będą czarne montowane seryjnie, i dokładnie o same tarcze jak ktoś ma to proszę o kontakt na pw.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
cevinek
Posty: 363
Rejestracja: 2004-08-28 12:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: cevinek »

No i temat trochę zasnął.....
__________________________________________
Mercure Cougar 2.0
DODGE Grand Caravan 3.8 2005 - oceans's one
Był
Ford Probe I Gen - Black Angel
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

heh sorry ;-( ale z biegiem czasu miałem coraz więcej zajęć i brak czasu spowodował, że nie zamontowałem ich w probku , leża u mnie na półce... prototyp jest wyglada on naprawde nieźle... potrzebuje teraz chętnego któremu można by to teraz zamontować bo ja zaczełem używać autka do pracy i nie moge sobie pozwolić na jego unieruchomienie z powodu zmiany zegarów. Prace konczę o 17 w domu jestem po 18 i nie mam siły grzebać już przy autku a rano znów do pracy... i tak to wygląda... Może znajdzie sie ktoś chętny z okolic Krakowa, który się poświęci dla dobra sprawy i zechce zamontować zegary mojej produkcji ;-)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Jakoś nie ma chętnych !!! :lol: :lol: :lol:
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Kaszczu wyślij mi,ja będe tym prototypem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Znalazłem coś na niemieckiej stronce fajne nawet bardzo zegarki
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 91511&rd=1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 16469&rd=1
i lampy.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 09079&rd=1
Tylko szkoda że ceny kosmiczne !!!!!!! :( :( :( :(
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

reflektorki fajne ale ta cena :? +przesyłka=nie opłacalne
Obrazek
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Bogdan9999 pisze:Znalazłem coś na niemieckiej stronce fajne nawet bardzo zegarki
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 91511&rd=1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 16469&rd=1
i lampy.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 09079&rd=1
Tylko szkoda że ceny kosmiczne !!!!!!! :( :( :( :(
Co do tego, prymitywnymi metodami można w warunkach domowych stworzyć takie tarcze, jednak wymaga to mnóstwo czasu i pracy. Można wykorzystać kolorową folie, która przy jasnych żaróweczkach deski rozdzielczej da efekt różnokolorowego podświetlania. Np krawędzie tarcz zegarów obkleić niebieska folią a środek czerwoną i na to wszystko dać mleczną nie przepuszczającą światło z wyciętymi cyframi KM/mile itd. W ten sposób licznik KM będzie świecić na niebiesko a mile na czerwono (przy jasnym-białym podświetlaniu np diody led)

Już myślałem nad zrobieniem tego, ale brak czasu, cierpliwości ;-) i motywacji więc na razie poprzestanę na zwykłych tarczach z białej plexi ;-)

Chyba zostanę zegarmistrzem ;-)
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

KASZCZU pisze:
Bogdan9999 pisze:Znalazłem coś na niemieckiej stronce fajne nawet bardzo zegarki
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 91511&rd=1
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 16469&rd=1
i lampy.
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 09079&rd=1
Tylko szkoda że ceny kosmiczne !!!!!!! :( :( :( :(
Co do tego, prymitywnymi metodami można w warunkach domowych stworzyć takie tarcze, jednak wymaga to mnóstwo czasu i pracy. Można wykorzystać kolorową folie, która przy jasnych żaróweczkach deski rozdzielczej da efekt różnokolorowego podświetlania. Np krawędzie tarcz zegarów obkleić niebieska folią a środek czerwoną i na to wszystko dać mleczną nie przepuszczającą światło z wyciętymi cyframi KM/mile itd. W ten sposób licznik KM będzie świecić na niebiesko a mile na czerwono (przy jasnym-białym podświetlaniu np diody led)

Już myślałem nad zrobieniem tego, ale brak czasu, cierpliwości ;-) i motywacji więc na razie poprzestanę na zwykłych tarczach z białej plexi ;-)

Chyba zostanę zegarmistrzem ;-)
Widzę że nie jesteś spostrzegawczy przypatrz sie pożądnie tym tarczom one są tak ... zrobione że nie potrzebują żadnuch diód czy żarówek aby świecić więc tego samemu nie da rady zrobić no chyba że jakąś marną podrubkę ale jeśli ktoś ma jakiś pomysł to prosze bardzo !!!!!!!!! Zapodajcie pomysł !!!!!
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

są pomysły :D już niedługo relacja 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Bogdan9999 pisze: Widzę że nie jesteś spostrzegawczy przypatrz sie pożądnie tym tarczom one są tak ...ście zrobione że nie potrzebują żadnuch diód czy żarówek aby świecić więc tego samemu nie da rady zrobić no chyba że jakąś marną podrubkę ale jeśli ktoś ma jakiś pomysł to prosze bardzo !!!!!!!!! Zapodajcie pomysł !!!!!
Heh wiem, że te tarcze nie potrzebują diod ale nie jestem wstanie zrobić czegoś takiego w domowych warunkach, dlatego zaproponowałem jak w prosty sposób można uzyskać podobny efekt. Podświetlanie całych zegarów może być jednolite zaś efekt kolorowych elementów...(licznik Km itd) można tak jak pisałem wczesniej uzyskac przez naklejenie kolorowej folii przepuszczającej światło (ten sam efekt masz jak patrzysz powiedzmy przez zielone szkło to wydaje Ci sie ze wszystko jest na zielono) i na to nakleić białą nie przepuszczalną folie czy zwykłą naklejkę z wyciętymi cyframi. Wtedy światło będzie przechodzić przez wycięte otwory i jednocześnie kolorową folie. Końcowy efekt będzie identyczny efekt jak tu -->> http://www.fordprobe.pl/upload/goget.ph ... zegary.jpg
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

No może i masz racje że bedę musiał tak zrobić bo na czas dzisiejszy wywalenie za zegarki ok 320 zł to mi się nie uśmiecha z jakiej strony na to by nie patrzył :( :( :( :(
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

W poniedziałek wysyłam Pelotowi gotowe do zamontowania zegary. Porobi się fotki, umieści na forum i sam ocenisz. Za kolorowe zegary może wezmę się w przyszłym tygodniu bo teraz nie mam czasu. Potrzebuje tylko skoczyć po przezroczystą plexe i znaleść gdzieś kolorową folie. Największy problem będzie wyciąć cyfry na nieprzepuszczalnej bialej folii/naklejce a później całość wyciąć w plexi glass...
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

może wam się przyda takie cuś...

Zabawy z Plexi ...

http://www.modding-faq.de/index.php?artid=906&page=1
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Post autor: kosmita »

Witam panowie troszke juz mineło od czasu powstania tego tematu jak tam prace nad białymi zegarami? :)

ps. a co sadzicie o tych tarczach moze ma ktos takie ?
http://allegro.pl/item96178708_biale_ze ... turbo.html
Black Shadow GT 92r
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

kosmita pisze:Witam panowie troszke juz mineło od czasu powstania tego tematu jak tam prace nad białymi zegarami? :)

ps. a co sadzicie o tych tarczach moze ma ktos takie ?
http://allegro.pl/item96178708_biale_ze ... turbo.html
seryjne zegary tylko w innym kolorze :? szczerze to żaden mi sie nie widzi :? tera ty tylko indiglo 8)
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”