LICZNIK z ANALOG na DIGITAL

Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

LICZNIK z ANALOG na DIGITAL

Post autor: DENAT »

Mam normalny analogowy licznik w swoim GT 89 rok i mam pytanie czy istnieje mozliwosc bezproblemowego zamienienia analogowej deski rozdzielczej na digital z LX? Bo bardzo mi sie ten wyglad tego digitala podoba!!!!!
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Gość

Post autor: Gość »

Też miałem taki plan.
Nawet się tym interesowałem troche czy by tu rozbitka digitala nie kupić. Przeglądałem schematy i stwierdzam że gra nie warta śieczki, wygląda ..., ale nawet wtyczki się różnią musiał byś poumieszczać mase przycisków, pociągnąc elektryke, nawet wtyczki się różnią. Dobrze ci radze odpuść sobie.
Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: DENAT »

Szkoda!!!! :( Bo na prawde zaje...sty efekt.
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Gość

Post autor: Gość »

Efekt jest niezły ale nie za cene, siedzenia przez rok w garażu, układania elektryki, nie licząc popalonych kompów. To lepiej 3.0 digi sobie sprawić. Obstawaim że taniej wyjdzie niż przekładka.
Awatar użytkownika
Jacuś
Posty: 90
Rejestracja: 2005-04-01 14:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacuś »

trzeba się po prostu przyzwyczaić do tego co się ma a o tym czego sie nie ma tylko słodko pomarzyć :)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

A ja teraz moge sie tylko usmiechac. :wink:
Digital to tylko digital ale sam komputer.... cacko, dzis bylem w lodzi i wrocilem znow do wawki, jadac rozgryzlem go prawie na maxa. :D
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Witek.w-wa
Posty: 272
Rejestracja: 2003-12-09 13:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: LICZNIK z ANALOG na DIGITAL

Post autor: Witek.w-wa »

DENAT pisze:Mam normalny analogowy licznik w swoim GT 89 rok i mam pytanie czy istnieje mozliwosc bezproblemowego zamienienia analogowej deski rozdzielczej na digital z LX? Bo bardzo mi sie ten wyglad tego digitala podoba!!!!!
Nie da rady :?
2.2L, 89 LX (253A)USA automat,digital,
trip computer, welur -regatta blue- 8)
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

morrison pisze:witam
wie ktoś może jak bardzo różni się wiązka elektryczna z probka I gen z turbina, zegarami wskazówkowymi a ten sam silnik tylko wersja z cyfrowymi ??
wargawiesiek pisze:bardzo się różni ale da się cyfrowe założyć zamiast zwykłych jeśli o to ci chodzi i tórbawkę też da się włożyć
morrison pisze:witam

tzn sytuacja wyglada tak - mam mazdę 626 2.2l GD i zegary wskazówkowe a chcę kupić forda probe 2.2 T tylko że jest tam elektroniczny wyświetlacz.

chcę przełożyć cały silnik skrzynię i wiązkę elektryczną ale nie wiem jak to będzie z tymi wskaźnikami :(
OLEY pisze:
morrison pisze:chcę przełożyć cały silnik skrzynię i wiązkę elektryczną ale nie wiem jak to będzie z tymi wskaźnikami :(
Wszystko zależy od tego z którego auta do którego chcesz przekładać.
Tego akurat nie wyczytałem. :wink:
Mogę się tylko domyślać, że chcesz założyć digital.

Może ten temat coś Ci pomoże:

:arrow: LICZNIK z ANALOG na DIGITAL

Pozdrówka.
wargawiesiek pisze:na pewno jest tak że jeśli nie znasz się na elektronice to musisz z tym iść do elektryka samochodowego bo wszystko popalisz.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Destroyer
Posty: 1260
Rejestracja: 2007-06-13 09:37
Samochód: II gen 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13662
Lokalizacja: Radom

Post autor: Destroyer »

Tyle że trzeba znaleźć jeszcze elektryka nie bojącego się probe.
Był PROBE GT 2.2 Turbo '89 Full Opcja z Qresko Red Inside :( :( :(
Jest PROBE 2.5 V6 '94. Dostał nowe serduszko dzięki 2Ya :)
Jest SCENIC II ph I 2003 Lux Privilege pierońskie 1.6 115 KM :D
Awatar użytkownika
wargawiesiek
Posty: 371
Rejestracja: 2007-01-19 19:46
Galeria: viewtopic.php?t=11379
Lokalizacja: Iłowo-Osada

Post autor: wargawiesiek »

A ja znam takiego elektronika. :lol: :lol: :lol: :lol: Studiował na WAT na wydziale elektroniki. :lol: :lol: :lol:
banofilia- zboczenie występujące u modów i adminów, objawiające się odczuwaniem rozkoszy podczas wyrzucania użytkowników lub ich postów
morrison
Posty: 22
Rejestracja: 2007-03-15 21:00

Post autor: morrison »

hmm temat nie jest tak skomplikowany jak sie wydaje.
coś tam sie z elektroniki wie - robiłem technikum elektroniczne.
a teraz pracuje w firmie projektującej i produkującej wiązki elektryczne do samochodów:)

na moje wiązka silnikowa jest identyczna!
jeśli się przyciski różnią w obu samochodach- to trzeba sprawdzić gniazda przycisków może akurat są takie same a tylko przyciski są inne!
trzeba sprawdzić rozłożenie przycisków ponieważ wiązka nie ma zapasów i jeśli przycisk będzie któryś przesunięty to już bez wydłużenia sie nie obędzie.
zakładam że ECU w obu samochodach jest po siedzeniem pasażera - więc długość wiązki powinna pasować ( może być to nawet inna wiązka dołączana do wiązki z deski rozdzielczej tzw "flor").
jest jeszcze kwestia czy wiązki - w dachu ,drzwiach nio i idąca na tył da się podłączyć do głównej wiązki którą chcemy wymienić:)

jak tylko będę miał możliwość to podjadę do znajomego i sprawdzę kwestie wtyczek.

problem jest taki że on ma analoga - więc porównam tylko czy da sie zrobić bezproblemową przekładkę z probe do mazdy z zegarami analog.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Niestety ECU w Probe nie jest pod fotelem.
Jest na środku (w tunelu, na samym dole pod radiem i innymi pierdołami).
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
morrison
Posty: 22
Rejestracja: 2007-03-15 21:00

Post autor: morrison »

hmm nio to już jest pewna komplikacja :/
oznacza to że wiązka IP czyli deski rozdzielczej jest zupełnie inna!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”