Ile kosztuje lakierowanie ??

Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: CBR »

TYGRYSEX pisze:Tylna klapa na gładko :

Koszty :

Żywica : 35 zł
Włókno szklane : 20 zł
Szpachla z włóknem szklanym : 25 zł
Szpachla wykańczająca : 25 zł
Papiery ścierne o różnej granulacji : 20 arkuszy po 1 zł = 20 zł
Szlifierka oscylacyjna : 100 zł
Podkład : 30 zł
Lakier właściwy : 40 zł

Całość kosztowała ok 300 zł .
Tak, tyle że lakiernik nie zużyłby tyle materiału na jedną klapę, a zwłaszcza 20 arkuszy papieru :wink:

Wiem że lakiernicy biorą za element ok 300zł bo sam byłem tego świadkiem przez 3 lata :)
Byłem przez ten czas na praktykach jako blacharz samochodowy w zakładzie który miał też lakiernię z komorą.
Przez ten czas nie zdarzyło się ani razu aby ktoś przyjechał z reklamacją że coś jest źle pomalowane, a autek wyjeżdżało i wyjeżdża z warsztatu sporo bo mają umowę z PZU i robią tam oględziny i całą naprawę :)

Kolesie którzy płacą po 800-1000 zł za element to ludzie bez wyobraźni :wink:
Faktem jest że są takie ceny ale w autoryzowanych serwisach :1111_bicz:
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: TYGRYSEX »

CBR900 pisze: Tak, tyle że lakiernik nie zużyłby tyle materiału na jedną klapę, a zwłaszcza 20 arkuszy papieru :wink:
Spokojnie - kupowałem na zapas bo robię progi ... Szlifierka też nie na jeden raz przecież . Ale tyle musiałem wydać żeby się do tego zabrać
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: wojtas89 »

TYGRYSEX pisze:
wojtas89 pisze:a 250-300zł to bierze przeciętny pseudolakiernik :twisted: .
Tu się nie zgodzę - profesjonalny lakiernik + komora itd. też bierze po 300 zł.
300 zł? Komora? :shock: Facet nie zarobił by na utrzymanie komory. . .
2Ya pisze:
wojtas89 pisze:
Chyba się nie słyszysz. Dobry lakiernik + komora to nawet 700zł od elementu( nie mówiąc że zazwyczaj klienci są traktowani indywidualnie, w zależności od tego czym przyjedziesz :wink: ), :wink: a 250-300zł to bierze przeciętny pseudolakiernik :twisted: .

Chyba sam siebie się nie słyszysz 8) Rozbieg cen w kwestii lakierowania aut jest spory i nie wiem w czym widzisz problem jesli ktoś bierze za swoja dobrze wykonaną robote te 250-300zł :?: i nazywasz go,od razu pseudolakiernikiem :?: :?
Rozumiem,że korzystałes z usług tylko super renomowanych lakierni i płaciłeś po 1tys zł za element i na tym opiera sie twoje twierdzenie,że wszyscy inni co biora mniej to domorosli lakiernicy :roll:

c ya

Pracowałeś kiedyś na lakierni? wiesz ile trzeba się narobić?Ja pracowałem. Fakt są ludzie którzy za 300 zł zrobią naprawde dobrą robotę, ale bez komory nie ustrzeżesz się syfków, brudów itp.

Ja nie kwestionuje cen i umiejętności ludzi, ale wiem jakie są realia. Bez komory nie da się polakierować idealnie auta.
Cały czas siedzę w temacie lakierów, więc wiem jak wygląda ta branża i nikt mi nie powie że w komorze można polakierować auto za 300zł. :wink:
Ostatnio zmieniony 2009-10-09 23:57 przez wojtas89, łącznie zmieniany 1 raz.
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Mardok
Posty: 138
Rejestracja: 2009-05-30 18:33
Samochód: Ford Probe II EURO - 93, 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=18604
Lokalizacja: Czerwieńczyce, taka wieś niedaleko Kłodzka xDD

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: Mardok »

Hahaha xDD można brać 300 zeta i mieć komorę, widocznie nie pracowałeś w lakierni albo jesteś kolejnym z wielu bajkopisarzy, przyznaj się do błędu i pogódź się z prawdą bo tak ona wygląda, 300 zeta i masz zajefajnie pomalowany element ^^
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: wojtas89 »

Mardok pisze:Hahaha xDD można brać 300 zeta i mieć komorę, widocznie nie pracowałeś w lakierni albo jesteś kolejnym z wielu bajkopisarzy, przyznaj się do błędu i pogódź się z prawdą bo tak ona wygląda, 300 zeta i masz zajefajnie pomalowany element ^^
Chyba sobie żartujesz! :evil:
Masz komorę ? Kasujesz 300zł? Doskonale wiem że za 300zł zł mogę mieć ładnie polakierowany element, ale nie w komorze! Pracowałeś na lakierni? Wiesz jakie znaczenie mają warunki w których maluje się auto? Wiesz jak wygląda dobrze pomalowany element? masz jakieś doświadczenie z lakiernictwem?? Ja mam dlatego się wypowiadam! I nie wyzywaj mnie od bajkopisarzy! :evil: :wink:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: Patryk- »

chłopaki ale wy stresujecie pingwina....to tylko lakierowanie :roll: :wink:
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Mardok
Posty: 138
Rejestracja: 2009-05-30 18:33
Samochód: Ford Probe II EURO - 93, 2.5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=18604
Lokalizacja: Czerwieńczyce, taka wieś niedaleko Kłodzka xDD

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: Mardok »

Dobra nie stresuj się xDDD w takim wypadku jakby element malować po 1 tys. zeta to ciekawe ilu klientów by się na to zdecydowało, bo jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Tak jest dobrze i tak, a ze u ciebie nikt nie maluje elementu po takiej cenie nie znaczy to, że tak nie jest...więc się zastanów, bo to ty twierdzisz, że nie da się pomalować elementu w komorze po takiej cenie bo gościu byłby stratny, a jednak można...
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: wojtas89 »

Mardok pisze:Dobra nie stresuj się xDDD w takim wypadku jakby element malować po 1 tys. zeta to ciekawe ilu klientów by się na to zdecydowało, bo jeśli nie widać różnicy, to po co przepłacać? Tak jest dobrze i tak, a ze u ciebie nikt nie maluje elementu po takiej cenie nie znaczy to, że tak nie jest...więc się zastanów, bo to ty twierdzisz, że nie da się pomalować elementu w komorze po takiej cenie bo gościu byłby stratny, a jednak można...
A co nazywasz komorą ? zwykły wygiąg wentylacyjny czy coś takiego?:
http://jozefzdeb.com/galeria/IMG_1108.JPG
http://www.szczepanik-service.com/image ... /fiat7.jpg

Jeśli twierdzisz że w komlorze można pomalować element za 300zł to mam do ciebie pytanie. Po Jakim czasie właścicielowi zwróci się koszt kupienia komory (mniejwięcej od 120tys do 500tys zł),kupienie dobrego sprzętu do lakierowania (np. Jeden pistolet SATA to koszt od 1000-2500zł, takich pistoletów musi być kilka.Lakierowanie w komorze sprzętem dla amatorów jest kompletną głupotą), utrzymanie komory (w zależności od wielkości od kilku do kilkunastu tys. miesięcznie) i zatrudnienia dobrego lakiernika? Zakładając że miesięcznie w tej komorze będzie malowane powiedzmy do 100 elementów (to jest już naprawde dużo).
I gdzie tu te twoje 300zł? Przecież facet też musi zarobić, zapłacić pracownikom, zrobić opłaty, odprowadzić podatki. :wink:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: CBR »

Dalej podpisuję się pod tym co wcześniej pisałem.
Za 300zł. malują i niema problemu :)
Komora jest od kilkunastu lat i nikt nie beczy że mu nie starcza :)
2 pistolety SATA są od kilku lat, na pewno na siebie już zarobiły :)

Komora robi z pewnością te 100 elementów miesięcznie i nie wydaje mi się że koszta są aż tak wysokie. (filtry, powietrze, prąd, ogrzewanie)
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: wojtas89 »

Ludzie, ja nie wiem z kąd wy macie takie przekonanie że w komorze malują element za 300zł. :? :?
Kto z was chociaż dowiadywał się jakie są ceny za takie malowanie? :evil:
Jeśli można by było za 3 stówki zaoferować klientowi malowanie w komorze to czemu większość zakładów nie ma komór? Przecież niby by się zwróciło? tak? Ja jakoś nie widzę żeby chociaż połowa lakierni miała komory.
CBR900 pisze:Dalej podpisuję się pod tym co wcześniej pisałem.
Za 300zł. malują i niema problemu :)
Owszem za 300 zeta malują, ładnie, bardzo starannie ale nie w komorze!
Jeśli lakiernik ma talent, dba o czystość miejsca pracy i nie pije :wink: to pomaluje dobrze bez komory. Ale zawsze dostanie się jakiś syfek, odkurz może się dostać w niepowołane miejsca. Po to jest komra żeby u niknąć takich akcji. Sam mam znajomego, ma zwykła lakiernie. Maluje naprawdę b.dobrze, ale zawsze są jakieś syfki i później ma dużo pracy przy polerowaniu.
CBR900 pisze:Komora jest od kilkunastu lat i nikt nie beczy że mu nie starcza :)
2 pistolety SATA są od kilku lat, na pewno na siebie już zarobiły :)

Tak komory istnieją od dawna, i nikt nie psioczy że jest mało kasy bo kasują za to sporą kasę.
CBR900 pisze:Komora robi z pewnością te 100 elementów miesięcznie i nie wydaje mi się że koszta są aż tak wysokie. (filtry, powietrze, prąd, ogrzewanie)
Mylisz się. Pisałem wcześniej o kosztach, jeśli nie wierzysz to sprawdz sam. Komora jest droga
, takie są fakty. Nikt mi nie wciśnie pompy o lakierowaniu w komorze za 300zł!
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: CBR »

Wojtku wierz w co chcesz.
Ja wierzę w to co widziałem na własne oczy przez te kilka lat :)
Pozdrawiam :)
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: wojtas89 »

Dobra, nie chce mi się już powtarzać w kółko faktów. Pracowałem w lakierni i wiem jakie są realia, kropka. A ty gdzie pracowałeś?
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: CBR »

3 lata w zakładzie blacharsko-lakierniczym który (jak pisałem wyżej) miał i ma umowę z PZU. Zapewniam cię gdyby nie było komory to PZU nie podpisało by z nim umowy :)

Właścicielami są dwaj bracia Marek i Roman Fohs mieszkający w Nakle nad Notecią , są też oni odkąd pamiętam dobrymi znajomymi moich rodziców, więc znam ich dobrze i chwale sobie ich pracę :)

Pozdrawiam. :)
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: wojtas89 »

Nie trzeba mieć komory żeby podpisać umowe z pzu. A co nazywasz komorą? to co pokazałem wcześniej? czy zwykły układ wyciągów które może zrobić każdy??
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
BALA
Klubowicz
Posty: 161
Rejestracja: 2004-09-09 13:17
Samochód: PROBE I MTX R4 EURO
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: BALA »

witam dobrze kolega mówi nie każda firma która podpisuje umowy z PZU na naprawę uszkodzonych pojazdów musi mieć komorehttp://www.auto-krass.cdx.pl/
Załączniki
ciekawe?
ciekawe?
reklama za szybą
reklama za szybą
SANDALWOOD METALIC
PROBE 2.2GL 89 DIGITAL
SANDALWOOD METALIC
PROBE 2.2LX 89 DIGITAL

CZERWONY
PROBE 2.2GT 92 TURBO

CZARNY
PROBE 2.2GT 91 TURBO

GRAFITOWY METALIC
PROBE 2.2GT 91 TURBO

CZERWONY
MUSTANG 3,8L V6,94
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: CBR »

Dobra wojtas, ja kończę to bicie posta po poście :)
Niema to sensu :)
Ja napisałem tylko co wiem na temat lakierowania (taki temat) z własnego doświadczenia a ty maglujesz mnie jak na komisariacie :lol: :wink:

Pozdro :)
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: wojtas89 »

Mi już też się nie chce wałkować tego tematu, każdy z nas ma jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Może u nas wygląda to inaczej :wink:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
mar3inez
Posty: 411
Rejestracja: 2009-01-04 17:54
Samochód: 2.5 v6 White Pearl '93 USA
Galeria: viewtopic.php?t=16758
Lokalizacja: Trzcianka

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: mar3inez »

Witam,
Czy orientuje się ktoś ile kosztuje polakierowanie lakierem bezbarwnym? Czy cena jest taka sama jak w przypadku normalnego lakierowania samochodu, czyli płaci się od elementu?
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: adrian_seki »

mar3inez pisze:Witam,
Czy orientuje się ktoś ile kosztuje polakierowanie lakierem bezbarwnym? Czy cena jest taka sama jak w przypadku normalnego lakierowania samochodu, czyli płaci się od elementu?
A jest coś takiego ?

Według mnie coś dziwnego no ale kto wie. Bezbarwny się kładzie na akryl lekko odparowany a nie kilku letni ... No ale może nie wiem wszystkiego :P Będzie ci odłaził tak samo jak odłazi z samochodów gdzie lakiernik za długo czekał na położenie bezbarwnego na metalik (odłazi strupami).
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: wojtas89 »

adrian_seki pisze:
. . .Bezbarwny się kładzie na akryl lekko odparowany a nie kilku letni. . . Będzie ci odłaził tak samo jak odłazi z samochodów gdzie lakiernik za długo czekał na położenie bezbarwnego na metalik (odłazi strupami).
Bezbarwny lakier (klar ) kładzie się na lakier bazowy. Akryl jest to lakier który zawiera w sobie kolor i bezbarwy, i nie kładzie się na akryl klaru bo będzie złaził jak skóra z węża.
A jeśli chodzi o samo klarowanie to jest to raczej wykonalne, ale mało opłacalne, no i nie wiadomo czy po zmatowaniu starego klaru nowy się przyjmie. :wink:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: Eli »

Otóż to. Tak naprawdę klar kładzie się na bazę po jakichś 20 minutach. Słyszałem o odświeżaniu bezbarwnego, ale nigdy efekt nie był zasadniczo zadawaląjący...
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: kocurro »

a ja mam pytanie odnośnie polerowania. mój probek jest czerwony ale za względu na wiek lakier jest już matowy,szczególnie po myciu jest prawie biały. jeżeli postawię go do zakładu na polerke to będzie jakiś tego efekt czy po kilku tygodniach nie będzie wyglądał tak samo jak przed????? i jaki jest koszt polerowania całego auta??? wiem że w każdym mieście są inne ceny ale chodzi mi o koszt orientacyjny i czy jest sęs to zrobić.
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: adrian_seki »

Za pożądną polerkę zapłacisz sporo i efekt bedzie długotrwały nie wiem ile może pół roku rok. Za polerkę byle jak najtańszą będziesz miał efekt do kilku myć
micek
Posty: 265
Rejestracja: 2008-05-09 22:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Starogard Gd.

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: micek »

to jest temat o lakierowaniu ale ... niech będzie
mój kuzyn oddawał do polerowania golfa II i płacił 150 zeta, efekt jest na jakiś rok, a płowienie zależy od tego jak często auto jest wystawione na działanie słońca,
każde polerowanie zmniejsza grubość farby bo polega m.in. na starciu spłowiałej warstwy farby, łatwo się domyślić co to oznacza przy wielorazowym polerowaniu ...
Ostatnio zmieniony 2010-05-25 08:16 przez micek, łącznie zmieniany 1 raz.
PROBE I, 2,2 GT, 92 r.
gg 16101475
Awatar użytkownika
CBR
Posty: 1877
Rejestracja: 2009-02-06 00:20
Samochód: No Probe
Galeria: viewtopic.php?t=15220
Lokalizacja: Nie jestem z Poznania

Re: Ile kosztuje lakierowanie ??

Post autor: CBR »

Po profesjonalnej polerce wystarczy przynajmniej raz w miesiącu natłuścić lakier mleczkiem woskującym :)
Oczywiście nie robimy tego w słońcu bo zostaną smugi :?

Taka czynność pozwoli nam na łatwiejsze utrzymanie czystości lakieru jak i przedłużenie żywotności :)
No Probe no problem. Ufff...Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”