jak nie szpilki to nakretki !!!

Gość

jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: Gość »

W jednym z postow pisalem o zerwanym gwincie na szpilkach. Szpilki sobie zamowilem w Fordzie po 15,50 zl. natomiast nie wiem czy zamawiac oryginalne nakretki ktore kosztuja po 30-pare zlotych za sztuke, pytanie czy ktos wie o nakretkach ktore pasuje z innego pojazdu.
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

A czy to jest 1gen czy 2gen??? Skontaktuj się z Busterem. Ma możliwość załatwienia nakretek po ok. 5 zł. My mamy 1 gen. Nie wiem czy nakrętki z 1gen. podejdą do 2.
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Quaki
Posty: 774
Rejestracja: 2003-07-30 15:47
Galeria: viewtopic.php?t=7505
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Quaki »

jesli druga to pasuja nakretki od forda focusa (tylko ze to chyba 21 nie pamietam ) sam na nich jezdze wiec jako klucz bedziesz potrzebowal krzyzaka
sory ze troszke chaotycznie ale dopiero co wstalem
pozdraiwam
Gość

Post autor: Gość »

kollek pisze:A czy to jest 1gen czy 2gen??? Skontaktuj się z Busterem. Ma możliwość załatwienia nakretek po ok. 5 zł. My mamy 1 gen. Nie wiem czy nakrętki z 1gen. podejdą do 2.
za 5 zł/szt. :!: :?: - nie założyłbym ich... :? pamiętaj Kollek że nakrętki takie muszą być wykonane przynajmniej ze stali w gat.45 ulepszonym cieplnie i klasa wytrzymałościowa bodajże 8.8. Za piątaka kupisz nakrętki ze stali w gat.18G2A lub St3S

To wyżej dotyczy nowych ze sklepu ale jeśli chodzi ci o nakrętki oryginalne-używane to zwracam honor.
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

Szczerze mówiąc nie wiem o jakie chodzi. Muszę pogadać z Busterem.

No pięknie Bienias - od razu widać że pracujesz w firmie zajmującej się stalą :twisted: :twisted: :D :D
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Co fachowiec to fachwiec....... :lol:
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Gość

Post autor: Gość »

Dzieki panowie za odpowiedzi, autko juz zrobione :lol: . Zamowilem szpilki w Fordzie na ktore czekalem tydzien, zaplacilem za nie po 15 zlotych, nakretki kupilem od forda focusa po 25 zlotych.
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: derek »

wymienilem wczoraj opony i debile rozwalili mi pneumatykiem 2 oryginalne nakrętki w dwoch kołach, gosc przy dokrecaniu mówi "o ale one juz zjechane byly" ...dziwne ze poltora roku wielokrtotnie odkrecalem kola zwyklym krzyżakiem i wszystko bylo OK....jeżdze teraz na 4 nakretkach w tylnych kolach
Ktos wie gdzie we Wrocku mozna je kupić?

a dzisiaj jeszcze zauważylem ze gwint na tych 2 szpilkach tez zjechali, k...a jakbym wiedział to bym im nie zaplacil ze ta robote, koles krzywo nakladal nakrętki do pneumatyka i jechal nim potem na maksa, dzisiaj zeby odkrecic koło i zobaczyc pozostale szpilki musialem założyć metrowa przedłużkę na klucz. przestrzegam przed PERFECT-SERVICE na ul.Opolskiej we Wrocku
Ostatnio zmieniony 2010-03-31 21:18 przez derek, łącznie zmieniany 1 raz.
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: kocurro »

derek spokojnie na 4 nakrętkach można jeszcze śmigać. znam takich co pomykają na 3 i mówią że to wystarczy!!!
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
matix84
Posty: 218
Rejestracja: 2009-09-10 21:24
Samochód: był Ford Probe II, 2,5 V6 '94 163KM
Galeria: viewtopic.php?t=16857
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: matix84 »

Nie po to piasty i koła zostały zaprojektowane na 5 nakrętek, żeby jeździć na 3 :twisted:
Jak sam się rozwalisz to Twój problem, gorzej gdy rozwalisz jeszcze kogoś innego.
Klima Systems - Chłodnictwo, Klimatyzacja, Wentylacja, Elektryka, Automatyka
www.klima-systems.pl
kocurro
Posty: 484
Rejestracja: 2007-03-25 18:50
Samochód: była skoda superb
Lokalizacja: Gdańsk Bartoszyce

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: kocurro »

ja śmigam z kompletem nakrętek ale chodziło mi o to że znam delikwentów co mają braki i nie biorą do bani
wszyscy mają PROBE. miałem i ja:(:( 2.0 16v,94r.
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: Prezes »

A potem jakieś luzy, drgania podczas hamowania i nie wiadomo skąd. Przy takich prędkościach jakie Probki rozwijają to nawet bez jednej śruby bym się nie odważył na drogę wyjechac.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
Bendek
Posty: 553
Rejestracja: 2007-01-22 20:53
Galeria: viewtopic.php?t=14998
Lokalizacja: Tomaszów Maz.- Będków

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: Bendek »

Ja i mój brat awaryjnie wróciliśmy z Poznania do domu na dwóch z czterech szpilek....

Prędkość max 60 i śmierć w oczach... :D

Tak jak Prezes pisze....jazda nawet bez jednej ze szpilek to dla mnie głupota!!
Poza tym szpilki bardzo łatwo wymienić i można kupić używki za grosze jeśli kogoś nie stać.....
PROBE I 2,2 Turbo black 91r.
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: derek »

Powiem wam ze jak ustawialem zbieznosc to w tylnym kole które bylo na 4 nakrętkach był minimalnie przekroczony kąt zbieżnosci (na wykresie było na czerwono) ..więc brak jednej śrubki robi już róznice
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
Pawlo1989
Posty: 245
Rejestracja: 2015-12-05 16:54
Galeria: viewtopic.php?t=23748

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: Pawlo1989 »

-- oryginalny post 2016-07-25 12:39 --

Witam, mam pytanko odnośnie nakrętek do felg aluminiowych od mazdy rx-8 poniewaz kupilem takie felgi ale nie wiem czy nakrętki na do tych felg musze szukać do rx-x (czy będą pasować na gwinty w probeku) czy szukać po prostu do probe?

-- dodano 2016-07-25 12:40 --

rx-8
Obrazek
O4L / PROBE IMMORTAL / PawloVeli'89
Awatar użytkownika
KrecioPL
Klubowicz
Posty: 3438
Rejestracja: 2012-02-27 16:00
Samochód: Był: Probe II 2.5 V6 '97 || Jest: Volvo s40 2.5Turbo Rdesign
Galeria: viewtopic.php?t=21787
Lokalizacja: Warszawa

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: KrecioPL »

Poza tym, kolego Pawlo, NIE DUBLUJ PYTAŃ w różnych tematach. Może się to skończyć ostrzeżeniem od moderatora.
Bo w Biblii nie ma napisane aby nie cisnąc gazu do dechy
Awatar użytkownika
vitek
Klubowicz
Posty: 1749
Rejestracja: 2007-11-22 17:26
Galeria: viewtopic.php?t=13010
Lokalizacja: Skarżysko

Re: jak nie szpilki to nakretki !!!

Post autor: vitek »

Kolego Pawlo1989, OSTRZEGAM ! , nie dubluj pytań w różnych tematach |-X Zapytałeś raz, to wystarczy, czekaj cierpliwie, na pewno ktoś Ci odpowie.
był Ford Probe 2.0 16V - '96 Grey Green Metallic
jest Mondeo MK3 2.0 16V 145 KM ATX
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”