Muli na niskich obrotach

Awatar użytkownika
Taxon
Posty: 826
Rejestracja: 2007-01-12 09:09
Samochód: Cougar 2,5 V6
Galeria: viewtopic.php?t=13840
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muli na niskich obrotach

Post autor: Taxon »

No ta ....kolejny wujek dobra rada. Widzę, że każda generacja ma takich "doradców" :wink:

Jak komuś w jedynce brakuje mocy - kup 2,2 turbo
Jak komuś w dwójce 2,0 brakuje mocy - kup 2,5 V6

Ludziska, tu nie o to chodzi, by zmienić auto, tylko poprawić osiągi już posiadanego. Aby zrozumieć niecelność swoich rad, proszę przeczytać poniższy tekst:

"Od wielu miesięcy patrzyła jak się męczy. Codziennie do późna przesiadywał w garażu. Podziwiała go za jego cierpliwość - nigdy się nie skarżył, a wręcz starał się zawsze wyglądać na zadowolonego z siebie i swojego samochodu. Ale jej kobieca intuicja podpowiadała, że to wszystko jest wymuszone i sztuczne. Wydawało jej się, że patrzy z zazdrością na sąsiadów i znajomych jeżdżących autami z salonu, siedzących wieczorami przy grillu z rodziną... gdy on znów rozbierał silnik...
Pewnej nocy, gdy pracował do późna w garażu podjęła ostateczną decyzję...
Wszystko miała dokładnie zaplanowane. Okazja pojawiła się, gdy wyjechał na parę dni na delegację, służbowym samochodem. W jeden dzień załatwiła kredyt w banku i wizytę u dealera. Na drugi zamówiła lawetę. Teraz pozostało tylko czekać... a w garażu... taki nowiutki... błyszczący... musi mu się spodobać... Gdy przyjechał zaprowadziła go przed garaż, uroczystym ruchem otworzyła drzwi...
- Gdzie mój zabytkowy ford mustang....... - jęknął tylko.
- Nooo... na złomie, tam gdzie jego miejsce, już nie będzie cię denerwować, cieszysz się kochanie??
Po pierwszym ciosie zadanym kluczem do kół zdążyła resztką świadomości pomyśleć
"A może VW golf to nie był dobry wybór... może toyota...".
Pozostałych dwudziestu sześciu już nie czuła...
JEST : COUGAR '99 VIOLET 2,5 V6
BYŁO : Probe II (USA) '96 RED 2.0 16V
BYŁO : Probe II (USA) '95 BLACK 2.0 16V
resko
Posty: 1440
Rejestracja: 2009-11-09 21:26
Samochód: chrysler 300M 3.5V6.alfa romeo 156

Re: Muli na niskich obrotach

Post autor: resko »

normalnie to scenariusz na dobrą telenowelke :D
kwiatek8902
Posty: 109
Rejestracja: 2010-01-06 12:13
Samochód: ford probe 2,2 GT 1991r.
Galeria: viewtopic.php?t=17158
Lokalizacja: świecie
Kontakt:

Re: Muli na niskich obrotach

Post autor: kwiatek8902 »

[r][CIACH]

:arrow: Kilka porad dla nowego użytkownika ![/r]
...
7 - Nigdy nie zadawaj tego samego pytania w kilku miejscach, ani co 5 minut. Czekaj - ktoś na pewno odpowie.
...
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Muli na niskich obrotach

Post autor: pene_czw »

Mialem taka przygode. Z trasy 400km dojechalem do celu. Na swiatlach sie zatrzymalem i chwile po wcisnieciu sprzegla obroty zaczely skakac z 1.000 na 1.500 i tak przez jakis czas dopuki nie ruszylem. Zjechalem na postoj i sprawzdam pod maska czy mi sie nci nie urwao (bo wczesniej jadac prostą droga ze stala predkoscio ok 100km/h, nagle uslyzsalem takie walniecie z tylu auta jakby kasztan wielki spadl na szybe, ale nci nei peklo wszystko cacy i nie wygladalo zeby cos uderzylo bo kurz na lakierze byl NIETKNIETY)
Po zgaszeniu auta i ponownym odpaleniu znowu obroty szalaly z 1.0tys na 1.5tys. Po nocy i ostygnieciu sie juz nie powtorzylo.

ps. dolalem do chlodnicy 300ml plynu chlodniczego. DLatego ze u mnie jest tak ze jak wleje do oporu to mi wywala ze zbiorniczka gdzies i zostaje juz w chlodnicy staly poziom plynu. tzn. do pewnego momentu wywali i trzyma stan.
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
Mattijjah
Posty: 105
Rejestracja: 2010-11-28 14:41
Samochód: probeI 2.2 LX 89.r

Re: Muli na niskich obrotach

Post autor: Mattijjah »

ludu potrzebuje rady mam probka zgazowanego i mam problemik na gazie gdy dojeżdzam do świateł i stane chodzi normalnie ale jak chce ruszyć zaczyna go dusić i właśnie nei wiem co mu dolega mysle ze to moze być wina kopółki bo myśle ze przy dodaniu gazu iskra skacze a jak wiadomo gaz zapala się szybciej niż bęzyna i poprostu wyłapuje silnik ten brak iskry na świecach i to jest przyczyna. jeśli źle myśle to prosze mnie poprawić pozdrawiam gorąco wszyskich probowiczów
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Muli na niskich obrotach

Post autor: Prezes »

A masz zwykły czy sekwencje? Dusic tzn. co obroty spadają i za chwilę się pdnoszą czy jak ruszasz to przez pewien czas ciężko się wkręca do pewnej prędkości obrotowej?
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Mattijjah
Posty: 105
Rejestracja: 2010-11-28 14:41
Samochód: probeI 2.2 LX 89.r

Re: Muli na niskich obrotach

Post autor: Mattijjah »

sekwencja cięzko się wkręca jak zaczynam ruszać
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Muli na niskich obrotach

Post autor: Prezes »

Jak wszystko masz w porządku i na benzynie chodzi normalnie to ja bym obstawiał regulację instalki.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Mattijjah
Posty: 105
Rejestracja: 2010-11-28 14:41
Samochód: probeI 2.2 LX 89.r

Re: Muli na niskich obrotach

Post autor: Mattijjah »

była robiona i stło siężarło i zdechło jechałem i zgasł mi zamówiłem kopółke z palcem zobaczymy co z tego będzie nie mam iskry na świecy
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”