Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

radzio2041
Posty: 28
Rejestracja: 2014-03-16 10:20
Samochód: Probe 94r. 2.5L V6

Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

Post autor: radzio2041 »

Witam. Od czasu, jak umyłem silnik celem dokładnego sprawdzenia skąd sączy się olej, oraz profilaktycznej wymianie sond lambdaa samochód ma następującą przypadłość,
1. W zakresie 1000-4000rpm na zimnym silniku jest ok, ale gdy się nagrzeje szarpie, ksztusi się, nie ma mocy, chodzi jak "młockarnia" - jednym słowem stwierdzam, że nie pracuje na jeden cylinder - dokładnie numerowany jako nr. 3. (świeca na tym cilndrze jest cały czas okapcana, a na innych czyściuteńkie)

Co próbowałem zrobić:
1.Pozamieniałem kable miejscami celem sprawdzenia czy to nie wina kabla nr.3 (brak rezultatu)
2. Wymieniłem świece (brak rezultatu)
3. Sprawdziłem, czy na wszystkich jest iskra zarówno na ciepłym, jak na zimnym silniku. (jest)

Co jeszcze sprawdzić????
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

Post autor: Patryk- »

może kompresje?
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

Post autor: batigol67 »

okopcana czy zaolejona?Uszczelke na wtrysku sprawdz może puszcza paliwo.
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

Post autor: Sallmo »

Widzisz Radzio .....wpadasz do NAS , ani be, ani me, ani kukuryku o przywitaniu (w odpowiednim dziale-http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=3946) nawet nie wspomnę.I oczekujesz pomocy natentychmias , nie czepiam się ale "przychodząc "do kogoś po pomoc tez trzeba minimum dać od siebie ;) Pozdro
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
radzio2041
Posty: 28
Rejestracja: 2014-03-16 10:20
Samochód: Probe 94r. 2.5L V6

Re: Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

Post autor: radzio2041 »

-- oryginalny post 2014-03-16 12:25 --

Świeca jest okopcona, a pokrywa zaworów szczelna, bez wycieków w tym miejscu. Co do kompresji to na każdym 200psi (+/- 5psi)

-- dodano 2014-03-17 15:53 --

Problem rozwiązany za pomocą podmiany świec z mercedesa w126 3.0. Mimo, że niby inne świece, a samochód przestał szarpać. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
quarth
Posty: 958
Rejestracja: 2011-09-02 19:52
Samochód: '93 USDM KL-DE
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

Post autor: quarth »

nie prosciej kupic nowe swiece za oszalamiajace 75 zlotych komplet? pozniej wychodza takie kwiatki, ze jest 5 swiec ngk, jedna boscha i nie pali na jednym garze, a wache sie leje wiadrami
life's 2 short 4 seals                                                         ~~~~~~ ‹=====|=======|-----]
     only ziligon
Artyy
Posty: 24
Rejestracja: 2009-01-16 16:12
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Gora - okoloce

Re: Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

Post autor: Artyy »

Tak dla świętego spokoju sprawdź jeszcze kable wys. napięcia czy nie mają przebicie. Standardowo powinno się myć silnik w słoneczny dzień żeby nadmiar wody która pozostaje w silniku mogła odparować, na dodatek po myciu odpinamy przewody ze świeć i aparatu i zostawiamy furę na około 30 minut do odparowania wody. Na dodatek podczas mycia warto zasłonić alternator i nie kierować strumienia wody na delikatne miejsca.
radzio2041
Posty: 28
Rejestracja: 2014-03-16 10:20
Samochód: Probe 94r. 2.5L V6

Re: Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

Post autor: radzio2041 »

Pierwszy raz to ja silnika nie myłem :) Samochód po umyciu nie był odpalany przez 3 dni - suszony w ciepłym garażu. Dodatkowo na koniec suszony przez pół dnia dmuchawą budowlaną umieszczoną w kanale pod samochodem - bezpośrednio skierowaną na spód silnika. Otwory świec i tak przed myciem były skrupulatnie zabezpieczone by nie nalało się wody. A co do tych 30 min na słońcu to chyba w środku lata na równiku.
Awatar użytkownika
batigol67
Posty: 694
Rejestracja: 2012-10-19 07:35
Samochód: Ford Probe 2.5
Galeria: viewtopic.php?t=21849

Re: Nie pali na 1 cylinder po nagrzaniu silnika

Post autor: batigol67 »

ja nie polecam mycia silnika.Chyba że bez osprzętu wyjęty silnik to tak.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”