Klimatyzacja, nabijanie, nawiew, sterowanie, rezystory itp.

Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Maxxum »

szpagat pisze:Wybaczcie jeśli piszę bzdury ...
wybaczamy :twisted: :wink:

A tak poważnie to też nie jestem specem, ale temat trochę przerabiałem.
Nie wiem jak rocznik '93, ale z tego co się orientuje to R-12 było stosowane do '92 r, nie tylko do probasków ale w ogóle.

Natomiast zamiana R-12 na R-134 z wymianą jedynie końcówek to porażka. Podobno nawet niektórym przez jakiś czas chodzi, ale potem "sruuuu" i czynnika niet :)

Jeżeli masz instalacje na R-12 to R-134 ci ucieknie.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
szpagat
Posty: 205
Rejestracja: 2007-02-03 14:34
Galeria: viewtopic.php?t=11166
Lokalizacja: Piła

Post autor: szpagat »

Maxxum pisze:

A tak poważnie to też nie jestem specem, ale temat trochę przerabiałem.
Nie wiem jak rocznik '93, ale z tego co się orientuje to R-12 było stosowane do '92 r, nie tylko do probasków ale w ogóle.
Jeśli chodzi o probe 2 generacji to w 93 był jeszcze r12 a ja mam rejestrowany w 94 ale model made in 93 więc mam nieszczęście mieć klime na r12
Maxxum pisze: Natomiast zamiana R-12 na R-134 z wymianą jedynie końcówek to porażka. Podobno nawet niektórym przez jakiś czas chodzi, ale potem "sruuuu" i czynnika niet :)

Jeżeli masz instalacje na R-12 to R-134 ci ucieknie.
No takie informacje wyczytałem na forum przeglądając tematy o klimie ale
pytam bo w kilku serwisach od klimy zapewniali mnie że nabiją mi r134 i będzie lala. Jeden miał załatwić przejściówki i nabić mi instalację na tych końcówkach co mam a drugi mi dziś zaproponował ta wymianę końcówek z rurkami.
Sam już kurde nie wiem.
Byłbym wdzięczny jak któs odpowie czy te rurki od 94 i dalej będą pasować bo spróbuje je wymienić i nabić a jak nie zda to egzaminu i klima rzeczywiście padnie to wymienię na nową bo przecież to jedyna alternatywa więc i tak wyjdzie na to samo.
Fight like a man!!!
Awatar użytkownika
radek
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-13 10:03
Samochód: Probe 22GT Husqvarna TE 610
Galeria: viewtopic.php?t=10417
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Post autor: radek »

Witam wczoraj wymieniałem chłodnice klimy i napełniałem czynnikiem r12(wiem że nie wolno a jednak :lol: ) Jesteś z piły więc do nakła nie masz daleko a koszt samego nabicia czynnikiem r12 to 100zł więc nie wiem czy jest sens ryzykować i nabijać r134 przy zmianie czynnika trzeba też wymienić olej w sprężarce gdybyś się zdecydował namiary dam Ci na pw. z zrozumiałych przyczyn :wink:
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Maxxum »

Co do speców od klimatyzacji... mi też paru wmawiało że będzie dobrze jak nabiją R-134. Ostatni nawet zapewniał że jeszcze nie miał przypadku żeby komuś uciekło chłodziwo. Na drugi dzień okazało się, że kumplowi któremu nabijał wszystko zwiało po kilku miechach - tacy to fachowcy.
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Są różne szkoły napijania klimatyzacji,
Ja na początku mysłałem ze mam zepsuty kompresor bo u pewnego"speca" ktory mi nabil klimatyzacje, nadał chodzila zle

pojechalem do innego gościa, ktory tylko zajmował sie klimatyzacjami.
Powiedzialem mu ze mam problem z prawdopoodbnie kompresorem i nie wiem, co jest.
On się mnie pyta jak byla nabijana klimatyzacja.Po dluższej rozmowie, okazalo sie ze to tylko powietrze z jakas tam domieszka freonu, czy costam i tak się już nie powinno robic bo to zarznie każdy kompresor.
Kowiedział ze aby uniknąc bardzo duzych kosztó, sprobuje na początek napić po swojemu klimke, czyli kreon, czy tam jakiś gaz z butli, ale z domieszką specjalnego oleju.
Co się okazało klimatyzacja, chlodzi super, a kompresor pracuje jakby mial pare dni:)
Tak wieć pamietajcie, jak ktoś wam napełnia klimatyzacje, to tylko razem z olejem

Pozdrawiam
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Rafał !
Zazwyczaj rządzenie które dokonuje wymiany/uzupełnienia/czyszczenia ma z boku przezroczysty zbiorniczek z olejem który jest dodawany pod koniec cyklu - co widać po tym jak ubywa .
Czy dodatkowo człowiek nalał Ci jakiegoś specyfiku ?

Pozdrawiam
Tomek
Obrazek
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Nie to właśnie chodziło mi o ten zbiorniczek:)
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Qki przeczytaj sobie swojego posta,
Są różne szkoły napijania klimatyzacji,
Ja na początku mysłałem ze mam zepsuty kompresor bo u pewnego"speca" ktory mi nabil klimatyzacje, nadał chodzila zle

pojechalem do innego gościa, ktory tylko zajmował sie klimatyzacjami.
Powiedzialem mu ze mam problem z prawdopoodbnie kompresorem i nie wiem, co jest.
On się mnie pyta jak byla nabijana klimatyzacja.Po dluższej rozmowie, okazalo sie ze to tylko powietrze z jakas tam domieszka freonu, czy costam i tak się już nie powinno robic bo to zarznie każdy kompresor.
Kowiedział ze aby uniknąc bardzo duzych kosztó, sprobuje na początek napić po swojemu klimke, czyli kreon, czy tam jakiś gaz z butli, ale z domieszką specjalnego oleju.
Co się okazało klimatyzacja, chlodzi super, a kompresor pracuje jakby mial pare dni:)
Tak wieć pamietajcie, jak ktoś wam napełnia klimatyzacje, to tylko razem z olejem

Pozdrawiam
i zastanów się czy Twoja klawiatura dobrze funkcjonuje. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Sqad pisze:Qki przeczytaj sobie swojego posta i zastanów się czy
Twoja klawiatura dobrze funkcjonuje.
Hehe.
Moim zdaniem dobrze. :D
Qki G pisze:Są różne szkoły napijania...pojechalem do... gościa....Powiedzialem mu ze mam problem....
Po dluższej rozmowie, okazalo sie ze to...jakas tam domieszka....czy costam i tak się już nie powinno robic...
aby uniknąc bardzo duzych kosztó, sprobuje na początek napić...się...tylko razem z olejem.
:D :D :D :wink:
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: Ero »

Wlasnie wrocilem z przegladu klimy :D
jest super przez dwa lata ubylo z 1100g do 850g srodka chlodzacego.Kompresor dziala jak nowy.Klima nabita i dziala rewelacyjnie.
koszt 120zl :D
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Natan
Posty: 1521
Rejestracja: 2005-03-13 22:13
Samochód: IIGen 95' 2,5 V6 24V
Galeria: viewtopic.php?t=7333
Lokalizacja: Zawidów

Post autor: Natan »

ERO daj namiary gdzie taka rewelacje robią może skorzystam z niej właśnie mam klimę do nabicia :roll: :roll: :wink: :wink: :D
był F Probe 1 GT 89r USA ( ful opcja ) zginął śmiercią wypadkową ( CZECHY )
był F Probe 2 6V 24 V 96r zginał śmiercią wypadkową ratując życie właścicielowi !!!!!!!!!!! ( okolice Zielonej Gory )
jest F Probe 2 6V 24 V 95r jeszcze żyje ..............
........................................................................................
Nie bądz pewien,że czas masz,bo pewność niepewna.
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Post autor: black_martines »

w ASO forda robią pełny przegląd klimy za 99 słownie dziewięćdziesiąt dziewięć zeta + czynnik
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
mird
Posty: 103
Rejestracja: 2009-01-24 17:07
Galeria: viewtopic.php?t=15345
Lokalizacja: Skrzyszów (silesia)
Kontakt:

Re: klimatyzacja

Post autor: mird »

kto ze śląska za skrzynke browaru zamontowałby mi klime w 2.0 ? :D
RAVEN >>> Black Ford Probe 2.0 16v
Awatar użytkownika
black_martines
Posty: 1217
Rejestracja: 2006-11-27 08:39
Samochód: czołg w wersji sport
Galeria: viewtopic.php?t=13292
Lokalizacja: Gdzieś W Polsce

Re: klimatyzacja

Post autor: black_martines »

:slon: :slon: :slon: :slon: za skrzynkę?
Moją najulubieńszą złośliwością i sztuczką jest to, że moje milczenie umie się nie zdradzać milczeniem.
Awatar użytkownika
wonski27
Posty: 96
Rejestracja: 2009-02-09 12:49
Samochód: II '94 2,5 V6
Lokalizacja: Warszawa

Re: klimatyzacja

Post autor: wonski27 »

To może i ja coś napiszę:
Panie i Panowie za żadne skarby nie zgadzajcie się na zmianę czynnika chłodniczego (freonu) w waszych klimach, taka zmiana jest jeszcze do przejścia jeśli urządzenie ma 1-3 lata natomiast po 10 i więcej roczków z waszej instalacji na R-12 po wpuszczeniu R-134a zostanie sito, a następnie zwiększy się ilość sprzedanych klimatyzatorów do Probka na Allegro :twisted:
Mój ojciec zajmuje się chłodnictwem od czasów, których ja nie pamiętam, a pamiętam całkiem sporo i wiem, że kiedy pierwsze auta do napełnienia klimatyzacji podjeżdżały i klient przyznał się, że wcześniej była próba zamiany R-12 na R-134a były niezłe cyrki. Po wpuszczeniu gazu do układu i sprawdzeniu wykrywaczem gazu wszystkich obwodów okazywało się, że wykrywacz nie pieje z orgazmu tylko w kilku miejscach. Jeśli ktoś zapragnie większej dawki informacji proszę na PW. Z usług mojego ojca można skorzystać w Nysie (woj. opolskie) kontakt też na PW
IBM TopGun... Passed
marcpol
Posty: 89
Rejestracja: 2008-08-04 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=14284

Re: Zmiana stanu i pytanie o klimę

Post autor: marcpol »

Witam, jak rozebrać przewody od klimy?

http://photos04.allegroimg.pl/photos/or ... /626153824

Na zdjęci (przy uciętym przewodzi) widać zgrubienie, w środku jest sprężynka, da si to jakoś rozebrać bez zniszczeń?

-- dodano 2009-05-09 18:20 --

Potrzebna jest blaszka, rurka, którą należy włożyć w zgrubienie, powoduje to przesunięcie sprężynki, całość ładnie się rozbiera
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zmiana stanu i pytanie o klimę

Post autor: Kay »

Witam - dołączę się do tematu, bo też mam kłopot z klimą , ale może zacznę od początku - a mianowicie: nabiłem swoją klimę w zeszłym roku i przez rok chodziła dość fajnie ale ostatnio zaczeła się dziwnie zachowywać a mianowicie : po załączeniu , słychać jak raz się załącza (pochodzi trochę) i zachwilę się wyłączy i tak cały czas . Może ktoś coś podobnego przerabiał.
2,2GT turbo USA 91r.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zmiana stanu i pytanie o klimę

Post autor: Kocureq »

Znaczy, sprężarka się załącza tylko na chwilę? Ale to tak ma być :) Ona pracuje tylko, gdy jest za niskie ciśnienie - dobija ciśnienia i się odłącza.
Awatar użytkownika
Kay
Posty: 91
Rejestracja: 2004-08-13 09:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zmiana stanu i pytanie o klimę

Post autor: Kay »

Dzięki - bo już myślałem że coś nie jest tak - fakt że wcześniej się nie przysłuchiwałem jak ona działa.
2,2GT turbo USA 91r.
Awatar użytkownika
rumun00
Posty: 34
Rejestracja: 2008-11-30 22:51
Samochód: V6 '93
Lokalizacja: Gdańsk/Ostrołęka

Re: napełnianie klimatyzacji czynnikiem R12 w Trójmieście

Post autor: rumun00 »

Wznowię temat, jak coś z klimą (r12) to tutaj macie rozwiązanie problemów:

PACARS Gdynia ul. Chabrowa 5B/3C

AUTO - CAR Gdynia ul. Chwarznieńska 170C

PHU "JARWO" Tuchom 48 :mrgreen:
V6 2,5l '93 Euro
było V6 2,5l '94 USA
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: napełnianie klimatyzacji czynnikiem R12 w Trójmieście

Post autor: wojtas89 »

Może ktoś wie gdzie w Szczecinie napełniają klime czynnikiem R12 ? i jakie są to mniejwięcej koszta? :twisted:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
rumun00
Posty: 34
Rejestracja: 2008-11-30 22:51
Samochód: V6 '93
Lokalizacja: Gdańsk/Ostrołęka

Re: napełnianie klimatyzacji czynnikiem R12 w Trójmieście

Post autor: rumun00 »

Wojtas89 jeśli nie uda Ci się zdobyć r12 to zapytaj o zamiennik r12 czyli 413a
pozdro :wink:
V6 2,5l '93 Euro
było V6 2,5l '94 USA
Awatar użytkownika
PLaster
Posty: 4
Rejestracja: 2009-05-11 23:33

Re: napełnianie klimatyzacji czynnikiem R12 w Trójmieście

Post autor: PLaster »

chłopaki, a nie wiecie kto by w wawie nabił klimę r12?
bo zakładam właśnie klimę od probe do mazdy i podejrzewam, że będę musiał nabić ją właśnie r12
dss_probe
Posty: 4
Rejestracja: 2009-02-27 08:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Re: klimatyzacja

Post autor: dss_probe »

Witam,

Panowie czy znacie jakiś warsztacik który napełni mi klimę R12?
Bo ostatnio byłem u "fachowca" który napełnił mi bez przeróbki(i bez poinformowania mnie o tym)
czynnikiem R134 i po 2 tygodniach klima już jest pusta.
Zależy mi na tym żeby napełnić niedrogo a nie przerabiać za 500zł...

Pozdrawiam
Maxxum
Klubowicz
Posty: 3825
Rejestracja: 2004-06-03 22:15
Samochód: 3.0 V6 LX '90, 2.2 GT '92
Galeria: viewtopic.php?t=7746
Lokalizacja: Tarnów

Re: klimatyzacja

Post autor: Maxxum »

Jak Ci napełnił R134 to możesz mieć teraz problem - prawdopodobnie klima się rozszczelniła. Z tego co wiem to R134 rozpuszcza uszczelki w instalacji na R12. Musisz jechać do prawdziwego fachowca i sprawdzić przede wszystkim szczelność klimy - to podstawa :!:
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się mówić; pięćdziesięciu, aby nauczyć się milczeć." (Ernest Hemingway)
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4”