Filtr przeciwpyłkowy

Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

Filtr przeciwpyłkowy

Post autor: el_talerzos »

Pytanko odnośnie miejsca położenia tego filtra bo pewnie takowy się znajduje - zaciekawiło mnie to po obejrzeniu programu na TVN Turbo odnośnie klimy - mówili, że różnie go montują - czasami w podszybiu lub w kabinie i żeby nie grzebać bez sensu jak ktoś wie niech podpowie :lol:
I jakie są koszta nowego jak ktoś wie
Dzieki
Probek 2.0 16V 94r. + sekwencja - granatowe dziecko (seria - już niedługo)
Azev 17" + eliptyczne montii
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Szukajcie aż znajdziecie :D Probe nie ma.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

Post autor: el_talerzos »

Jeżeli nie ma to spoko - mówili, że auta z klimą mają takowy więc lepiej się zapytać
Probek 2.0 16V 94r. + sekwencja - granatowe dziecko (seria - już niedługo)
Azev 17" + eliptyczne montii
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Rzadko się zdarza, że nie ma :D
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Z tego co wiem II mają I nie ale nie powiem ci gdzie jest :wink: Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: darel »

Niestety dwójki też nie mają i dlatego potem jest trawnik w całym układzie z pieczarkami o średnicy 20 cm :wink:
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
bogdano
Posty: 469
Rejestracja: 2010-07-01 13:02
Samochód: Probe 2.0 16V 1994 wersja Hamerykańska i V6 granat EURO 96'
Galeria: viewtopic.php?t=19509
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Filtr przeciwpyłkowy

Post autor: bogdano »

Mam takie pytanko bo widzę, że temat umarł i do końca nie wiem jak z tym tematem więc mam pytanie do kumatych jak jest w końcu z tym filtrem?
Jest czy go nie ma?
Kupiłem probka z o dziwo działającą klimą :) i mi trochę jechało z nawiewów. Więc nawaliłem pianki do czyszczenia klimy do nawiewów, przewentylowałem i jest lepiej ale się właśnie zastanawiam co z tym filtrem. I czy wystarczy, że walnąłem tej pianki do nawiewów czy skuteczniejsza będzie aplikacja tej pianki w inne miejsce? :)
Lepsze dwa Probki w garażu niż Porsche w kalendarzu ;)
Awatar użytkownika
wazir
Posty: 71
Rejestracja: 2009-01-15 15:38
Samochód: Probe USA 2.5 V6 GT
Lokalizacja: Białystok

Re: Filtr przeciwpyłkowy

Post autor: wazir »

Probe 2 napewno nie ma.... z tego co czytam 1 też nie.
Szparag86
Posty: 37
Rejestracja: 2007-10-30 13:09
Galeria: viewtopic.php?t=13227
Lokalizacja: Września

Re: Filtr przeciwpyłkowy

Post autor: Szparag86 »

Z doświadczenie Tobie powiem, że wszelkiego rodzaju pianki spraye i inne tego typu cuda ( które zwykle kosztują ok 25zł tak najtaniej) nic nie dają. Tzw pudrowanie syfa. U mnie w mieście jest w tej chwili promocja ozonowanie/odgrzybianie z kontrolą i ewentualnym uzupełnieniem poziomu czynnika chłodzącego i oleju w układzie ( ze sprawdzeniem szczelności) kosztuje 57zł. Trwa to ok 40 min. Raz wydane pieniądze, a spokój ze smrodem i zarazkami na co najmniej cały rok.
Pozdrawiam
No Probe No Fun.
Bez młota to .... a nie robota.
Był: Ford Probe IIgen. 2,0 16V, 96 rok,
Będzie:...?????
Awatar użytkownika
bogdano
Posty: 469
Rejestracja: 2010-07-01 13:02
Samochód: Probe 2.0 16V 1994 wersja Hamerykańska i V6 granat EURO 96'
Galeria: viewtopic.php?t=19509
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Filtr przeciwpyłkowy

Post autor: bogdano »

Tak. A byłeś kiedyś na czymś takim? Odgrzybianie polega właśnie na wpakowanie pianki do odgrzybiania klimy, którą ja kupiłem za 16zł w nawiewy a starcza ona na co najmniej 2 odgrzybiania. Ozonowanie to spokojnie można sobie samemu kupić na aukcji ozonator i potem to uruchamiasz na pół godziny w zamkniętym samochodzie, po pół godziny wietrzysz i sprawa załatwiona.
To samo robią goście ci właśnie od klimy. Oczywiście dobicie czynnika to jest zupełnie inna sprawa bo trzeba mieć sprzęt a.e czyszczenie i ozonowanie możesz sobie sam spokojnie zrobić.
Generalnie pianka likwiduje Ci grzyby i smród z nawiewów a ozon Ci wybija bakterie i działa też odgrzybiająco i na zapachy też. :)
Lepsze dwa Probki w garażu niż Porsche w kalendarzu ;)
Szparag86
Posty: 37
Rejestracja: 2007-10-30 13:09
Galeria: viewtopic.php?t=13227
Lokalizacja: Września

Re: Filtr przeciwpyłkowy

Post autor: Szparag86 »

No kolego to muszę Cię wyprowadzić z błędu. Specyfiki które kupisz... te dostępne w sklepach nie nadają się do profesjonalnego wykonania dezynfekcji. Nie mają takich możliwości penetracji i zasięguitp itd. Sam to przerabiałem i wiem co mówię. Roboty dobrze na pół dnia bawiłem się w rozbieranie tuneli nawiewów zdejmowanie kratek, a i tak nie wszędzie szło dotrzeć. A co do ozonatora maszynka którą na aukcji kupisz za parę złotych to może nadaje się do gabinetu kosmetycznego ( ozonowanie twarzy) se swoją wydajnością. Porządny ozonator pracuje w aucie 20 min po czym natężenie ozonu w kabinie jest takie, że zwaliło by cię z nóg. Ale wybija praktycznie wszelkie zapachy. Średnio po 15 min wietrzenia można wsiąść do auta. Po wszelkich specyfikach do samodzielnego użytku zawsze,ale to zawsze po tygodniu może dwóch smród powracał ( a co za tym idzie grzyby też). Po usłudze w zakładzie rok czasu i mam spokój w swoim prywatnym aucie. Handluje autami i przewija mi się ich trochę przez ręce więc moje wywody są poparte praktyką i doświadczeniem, a nie teorią z instrukcji obsługi od pianki.PZDR
No Probe No Fun.
Bez młota to .... a nie robota.
Był: Ford Probe IIgen. 2,0 16V, 96 rok,
Będzie:...?????
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”