sciaga

Awatar użytkownika
jagger
Posty: 230
Rejestracja: 2004-09-28 17:39
Galeria: viewtopic.php?t=5666

sciaga

Post autor: jagger »

jaka moze byc przyczyna jakk przy hamowaniu sciaga (czasami) na przawa strone?tarcze ,hamulce czy moze zbieznosc??
dzieki
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

ja to bym stawial ze szczeki nierowno sciagaja,zobacz w jakim stanie sa okladziny i tarcze,jesli ok to moga byc tloczki do wymiany :roll:
przyczyn moze byc jeszcze wiecej ale to jest taka najbardziej prawdopodobna
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Powodów może być kilka, poczynając od błachych i prozaicznych tj. nierówna ilość powietrza w kołach na osi, porzez troche bardziej poważne jak zbieżność, wygjęta tarcza hamulcowa, a kończąc na przypalonej okładzinie rozwalonych tłoczkach i zaciskach.

PS. Masz koleiny tam u siebie?? Jeśli nie to pomine temat kolein.
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Sqad pisze: . Masz koleiny tam u siebie?? .
koliny to chyba tylko zmartienie Polaków :wink:
no inaszych Probkow bo zawieszenia im sie szybko wybijaja :cry:
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

pelot pisze: no inaszych Probkow bo zawieszenia im sie szybko wybijaja :cry:
No ja nie mam problemów takich, seryne zawieszenie nigdy nie ruszane z przebiegiem 212tyś
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

no niestety ale nie uwierze chyba ze tylko jezdzisz to trasie torunskiej,moim w niemczech sie pieknie jechalo na sofcie pieknie amortyzowal nierownosci na sporcie przy 180 nie uginal sie a tylko tutaj zrobilem ponad 5 tysi km i juz mi wszystko stuka i puka nasze drogi to pobojowisko
P.S. moj ma 227 tysi na liczniku a zawieszenie podjrzewam ze tez nie bylo ruszane tylko on byl wczesniej ekspoatowany w niemczech gdzie na amorkach mozna naprawde dlugo pojezdzic.
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Dodam jeszcze więcej mój od jakiś 8 lat jest w polsce i 8 lat był w bydgoszczy. Ja jestem 3 właścicielem.
Awatar użytkownika
jagger
Posty: 230
Rejestracja: 2004-09-28 17:39
Galeria: viewtopic.php?t=5666

Post autor: jagger »

dzieki
sprawdze najpierw tarcze i klocki przod,znaczy w jaki sposob mam sprawdzic?czy sa rowno zjechane?czy nie ma rowkow na tarczach ?
pozdro
Gość

Post autor: Gość »

Pierwsze co zrób to sprawdź ciśnienie w oponach to może być najprostszym i najbardziej blachym powodem.

Jeśli chodzi o tarcze to palcem wysokość rowka i czy nie ma wyżłobień na tarczy. A co do reszty to raczej serwis.

A krzywe tarcze to powinny Ci bić przy hamowaniu
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”