ABS - kod 15 - czujnik szybkości

pablos11
Posty: 92
Rejestracja: 2006-09-07 16:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Paniówki(okolice Gliwic)

ABS - kod 15 - czujnik szybkości

Post autor: pablos11 »

Witam koledzy mam pytanko:mechanior wymianiał mi zacisk tylniego chamulca i od tego czasu jak jede samochodem a dokladniej podczas chamowania zapala mi sie kontrolka chamulca. Zbadałem kody na kompie i wywala mi błąd 15-czujnik predkosci. Gdzie znajduje sie ten czujnik?
Ford probe 2.5V6 94r.
Awatar użytkownika
Chaos
Posty: 364
Rejestracja: 2006-07-06 09:26
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=15476
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: Chaos »

Mysle ze czujnik tu nic nie ma do kontrolki Sprawdz poziom plynu hamulcowego Jezeli ni ejaest na kresce max to dolej Ja ostatnio mialem tuz pod kreska i przy gwaltownym hamowaniu tez mi sie zapalala
2 rzecza moze byc tak ze ten mechanios spierdzielil sprawe i ustawil tak blaszki ze ocieraja o tarcze co rowniez wskazuje kontrolka 9 informuje Cie ze klocki sa na wyczerpaniu)
pozdr
Ostatnio zmieniony 2006-11-06 09:40 przez Chaos, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Na początku był Chaos potem Bóg stworzył Probe
Awatar użytkownika
Koszyk
Posty: 382
Rejestracja: 2005-12-12 23:00
Samochód: Ford Probe, Dodge Ram, Fiat Uno, Renualt Kangoo
Galeria: viewtopic.php?t=9264
Lokalizacja: Gryfino

Post autor: Koszyk »

Zobacz ile masz płynu hamulcowego. Bo mi też się zapalała jak wymieniałem klocki i zestaw naprawczy zacisków. Później wymieniłem nawet cały płyn hamulcowy (dot4 chyba za 6 czy 8 zł całe pół litra) i jest ok. Zawsze możesz dolać i zobaczyć - najtańsze rozwiązanie :P
2,5 V6 `95
Obecne zmiany: Ciemne szyby, car audio, progi wewnętrzne, wydech 2,5 cala z nierdzewki+ największy komin na rynku wsadzony na ukos by KMS, dolot, silnik klze 200KM od mazdy, stroboskopy, zegary AFR i VACU, piękne fele...cdn
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Czujnik prędkości jest w skrzyni... Ale nie ten. Jak piszesz, że "zbadałeś kody na kompie" to dodaj jakie kody / na jakim kompie i nie zjadaj opisu przy tłumaczeniu.

15: Wheel Speed Sensor.

Kody: :arrow: http://www.performanceprobe.com/doityou ... php?app=93

Prawdopodobna przyczyna: :arrow: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=4287

Pozwoliłem też sobie zmienić tytuł Twojego wątku - w oryginale był sam "czujnik szybkości".
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”