Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Maverick vel MacGyver pisze:a od czego mogą być dwa pozostałe kabelki we wtyczce do anteny?
Jakie dodatkowe kabelki? Z tego co na schemacie widać to przekaźnik możesz przy tej antenie pominąć. Może nawet powinieneś.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
maverick
Posty: 256
Rejestracja: 2006-03-19 12:56
Galeria: viewtopic.php?t=8029
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maverick »

Maciucha pisze: Jakie dodatkowe kabelki? Z tego co na schemacie widać to przekaźnik możesz przy tej antenie pominąć. Może nawet powinieneś.
te we wtyczce gdzie jest oryginalnie biały i niebiesko czerwony i gdzie podłączyłem czerwony i zielony z anteny?
Żółty 2.2 GT '92
509355093
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Maverick vel MacGyver pisze:
Maciucha pisze: Jakie dodatkowe kabelki? Z tego co na schemacie widać to przekaźnik możesz przy tej antenie pominąć. Może nawet powinieneś.
te we wtyczce gdzie jest oryginalnie biały i niebiesko czerwony i gdzie podłączyłem czerwony i zielony z anteny?
Najprościej zrobisz to w ten sposób. Czerwony podłącz ze stałym (+), zielony do plusa, który pojawia się na wtyczce po włączeniu radia (zakładam, że niebieski kabelek wychodzący z radia jest podłączony do instalacji samochodu), masę zostaw tak jak jest i musi działać.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Maverick vel MacGyver pisze:
Maciucha pisze: Jakie dodatkowe kabelki? Z tego co na schemacie widać to przekaźnik możesz przy tej antenie pominąć. Może nawet powinieneś.
te we wtyczce gdzie jest oryginalnie biały i niebiesko czerwony i gdzie podłączyłem czerwony i zielony z anteny?
Jutro napisze ci od czego sa wszystkie kabelki właśnie naprawiam antenę i bawiłem się z tym okazało się że mam spalony silniczek i nie działała. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
maverick
Posty: 256
Rejestracja: 2006-03-19 12:56
Galeria: viewtopic.php?t=8029
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maverick »

Dzisiaj, po zaopatrzeniu się w zapasowe bezpieczniki podłączyłem wszystko raz jeszcze - tak jak było napisane w performanceprobe i działa !!! :roll:
Cały czas jednak pozostaje pytanie od czego są dwa z czterech kabelki we wtyczce. (biały - sygnał anteny, nieb/czerw - zasilanie stałe, nieb/biay - ?, czasnożółty - ? )
Żółty 2.2 GT '92
509355093
Awatar użytkownika
pudloc
Posty: 24
Rejestracja: 2008-11-09 02:31
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 92r

Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: pudloc »

witam spowrotem ale czy ktos ma jakis opis cos juz kojarze wiecej co mam ale zdjecia jakies kolory kabli oznaczenia cos wiecej jeszcze dostane prucz tego bo jest napsiane ale kolory kabli zeby był posiada ktos fotki jakies
Ostatnio zmieniony 2008-11-11 23:33 przez pudloc, łącznie zmieniany 2 razy.
FORD PROBE 2.2 GT CZARNA PERŁA
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: Robert »

Może tu zajrzyj :arrow: Antena radiowa
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
pudloc
Posty: 24
Rejestracja: 2008-11-09 02:31
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 92r

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: pudloc »

moze ktos z klubowiczów ma zdjecia tych kabli i kolory zeby opsiac do czego sa.
FORD PROBE 2.2 GT CZARNA PERŁA
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: pene_czw »

Witam! Generalnie to omawiacie tu kable tylko do anteny. Moje oryginalne radio luzem wala sie po aucie i nie mam pojęcia jak je podłączyć...kompletnie zielony jestem z mechaniki i elektroniki. Nawet nie wiem gdzie są bezpieczniki w JEDYNCE :) Jeśli ktoś by mogł mi bardzo dokładnie wytłumaczyć to sam podłącze, albo podesłac schemat zeby jakiś bardziej obeznany kolega to zrobił.
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: Robert »

Może albo więcej samodzielności, albo zaproście na forum swoich "bardziej obeznanych" kolegów. Sorry, jeśli uraziłem, ale i schemat z kolorami kabli antenowych już był (po co w ogóle daję odsyłacze), i opis kostek radia też.
:arrow: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=2277
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: pene_czw »

Nigdzie nie moge znalezc tego schematu. Jakbym mogl to bym nie pytał...
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: Robert »

Wpisujesz gdzie trzeba radi* kabl* i w wątku zatytułowanym dla zmyłki "Probe GT" Skorik opisał kolory przewodów we wtyczce, a w "Radio.. potrzebuje schematu" sam dawałem odsyłacz do innego wątku (znów dla zmyłki "Jak wyjąć konsole gdzie jest zegar i przełącznik przeciwmgi."), w którym znajdziesz instrukcję (w PDFie) jak wymienić radio w obu generacjach wraz z rozpiską przewodów i rysunkiem wtyczek.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
pudloc
Posty: 24
Rejestracja: 2008-11-09 02:31
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 92r

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: pudloc »

witam mam pytanie gdzie mozna dokupic nowa antene elektryczna do probe bo moja mam urwane platiki co wysuwa maszt w srodku i nic juz z niej nie bedzie i chce kupic taka sam czy ktos pomoze jakies linki. jakis sklep tak zeby antena pasowala idalnie jak stara
FORD PROBE 2.2 GT CZARNA PERŁA
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: Robert »

Są 2 szkoły: falenicka i otwocka. Jedna mówi: nie kupuj nówki, bo to wszystko chińska chała i Ci się rozsypie po kilku miechach - poszukaj w Giełdzie, może ktoś oferuje. Druga natomiast rzecze, że używka swoje w bat dostała, więc plastik może się połamać jak u Ciebie lada chwila i lepsza byle jaka nówka, bo to zawsze nówka. A gdzie? Wszędzie. Tylko zanim wtedy zadręczysz forum pytaniami jak to popodłączać - poszukaj (dłużej niż pół minuty), a powinieneś znaleźć odpowiedź.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: Prezes »

A ja ostatnio bawiłem się z tym ściemniaczem podświetlenia i mam taką zagadkę: jak kupiłem Probka to nie miał radia i na wierzchu były tylko kable od głośników i 2 plusy oraz masa - ściemnianie działało. Po podłączeniu radia (jvc) ściemnianie przestało działac i było tylko na maksa jasne podświetlenie, mogłem sobie kręcic tym kółkiem i nic nie dawało. Jak ukradli mi radyjko (czyli radio odpięte) ściemnianie znów działa prawidłowo. Tyle że zabrali je razem z kostką, kupiłem jakąś do forda i musiałem kable przerabiac bo piny nie pasowały - znów jest to samo. Ale ostatnio grzebałem trochę przy Probku i wyjąłem ściemniacz z drugiego (89r) i jakie było moje zdziwienie gdy po podpięciu ściemnianie działało i to przy podłączonym radiu :o . Jednak przez jakieś parę sekund bo z pudełeczka zaczął leciec dym i wyjąłem go zpowrotem do starego. Chyba nie zdążył się spalic bo działa prawidłowo. No a ten co mam nie pali się ale znów nie działa. Nie wie ktoś co to może byc? :roll:
Dodam, że mój Probek 92 r wersja bez wzmacniacza, radio działa bez przekręcania kluczyka, wszystkie przewody dobrze zaizolowane - nie ma mowy o zwarciu, tamten 89r wersja z wzmacniaczem, radio (oryginalne) działa po przekręceniu kluczyka. Oba pudełeczka nie są spalone bo działają. Czy są może jakieś różnice w ich budowie? :roll:
Ostatnio zmieniony 2009-10-21 23:10 przez Prezes, łącznie zmieniany 1 raz.
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: adrian_seki »

do radia nie podłączasz ściemniacza przecież. Mogę się domyśleć że ta przejściówka co masz (lub w radiu???) jest z mostkowana z +12 aku lub stacyjką na zapłon. dlatego jak podłaczasz radio omijasz regulację potencjometrem i dajesz na stałe +12V na żarówki podświetlenia. Innej filozofi nie widzę. Ja swoje podświetlenie dałem na dół do podświetlenia tego pseudo zegarka który i tak oszukuje co kilka dób :twisted:
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: Prezes »

No niby tak ale ciekawi mnie dlaczego skoro 2 ściemniacze działają prawidłowo to jeden nie ściemnia a drugi ściemnia i się pali? :roll:
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Podłączenie radia, kolory kabli - problem

Post autor: adrian_seki »

Nic ci nie powiem - trzeba usiąść i pogrzebać - na bank coś jest walnięte (zwarcie - złe połączenie)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”