Problem ze skrzynią I gen.

Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Panowie, wyciągnąłem linkę od prędkościomierza (w takim czerwonym pancerzu). I spodziewałem się zaznaczonej jakiejś miarki, ale na niej jest tylko taki mały cyc który się zahacza w skrzyni żeby obracało prędkościomierzem. Nie widzę żadnej miarki. Co jest nie tak? A jeśli jest ok to ile tego oleju powinno być w skrzyni. tzn w którym miejscu na tym metalowym czymś co się wpuszcza do skrzyni powinien być widoczny ślad oleju?
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Obrazek Obrazek
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Dziękuję Ci Robercie.
Ale chyba dam sobie z tym spokój.
Bo z historii tego forum wiem że te ślimaki od strony skrzyni lubią bardzo pękać i są potem jajca. Naleję przez czujnik temp w skrzyni 4.25 litra, bo i tak wyciągając półosie wyleje się cały olej ze skrzyni...
BEAUTY...POWER...SOUL...
Awatar użytkownika
waluś
Posty: 337
Rejestracja: 2004-12-28 15:23
Samochód: brak
Lokalizacja: Włodawa
Kontakt:

Post autor: waluś »

łamać to się one lubią tylko jak ktoś próbuje podważać :lol: jak uda ci się tam rękę wsadzić od góry, co nie jest proste, to spokojnie wyrwiesz pokręcając jednocześnie w którąś stronę. Zapewniam że to żaden problem. Większy problem jest z włożeniem, bo ciężko wepchnąć przez oring uszczelniający.
Obrazek
MAZDA MX6 GD 2,2 GT '91
Awatar użytkownika
kicur
Posty: 290
Rejestracja: 2004-11-08 18:58
Samochód: I GT 90' 2,2 Turbo - Pełne wyposażenie
Galeria: viewtopic.php?t=6637
Lokalizacja: Bukowno

Post autor: kicur »

koledzy czy orientuje sie ktos z was gdzie moge kupic i czy wogole sie da ta uszczelke co jest przy lince predkosciomierza - chodzi i ta czesc co wchodzi d o skrzyni bo poprostu olej mi tamtedy wywala - moze ktos zna wymiary to moze podac bo to chyba zwykly oring jest - pozdrawaim
..kazda lala leci na kierowce czerwonego probala.. ;) PROBE JEDYNECZKA->FULL WYPAS GT tel.794560393
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

witam.
Mam problem z moją skrzynią:
Po włożeniu silnika ze skrzyną z powrotem do auta, po odpaleniu można było włączyć tylko 5 bieg. Poruszałem dosyć sporo wajchą od biegów ale idzie wrzucić tylko biegi "górne" ( 1,3,5), natomiast 2,4,i wsteczny nie wchodzą- tzn. czuć na lewarku twardy opór.
Sprzęgło odpowietrzone, działa poprawnie
Gdzie szukać przyczyny?
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Lisiu pisze:witam.
Mam problem z moją skrzynią:
Po włożeniu silnika ze skrzyną z powrotem do auta, po odpaleniu można było włączyć tylko 5 bieg. Poruszałem dosyć sporo wajchą od biegów ale idzie wrzucić tylko biegi "górne" ( 1,3,5), natomiast 2,4,i wsteczny nie wchodzą- tzn. czuć na lewarku twardy opór.
Sprzęgło odpowietrzone, działa poprawnie
Gdzie szukać przyczyny?
Z tego co piszesz to masz tylko coś nie "teges" z regulacją. Nie widziałem jak to jest w probku przy manualnej skrzyni, ale pewnie tak jak w innych markach jest jakaś możliwość regulacji na drążku łączącym mechanizm wybieraka w kabinie ze skrzynią.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Post autor: Lisiu »

niestety było by to zbyt proste :cry:
żadnej regulacji nie ma
Dobrałem się do wodzików, wszystkie były ustawione równo, wcisnąłem pierwszego z prawej i wskoczył jakiś bieg ale nie mogę cofnąć go z powrotem :cry:

Próbując poruszać dzwignią przy samej skrzyni( tam gdzie przykręca się ramię od lewarka zmiany) też nie mogę niczego ruszyć :cry:

Za pierwszym razem jak wyciągnełem silnik i skrzynie, po zmontowaniu wszystkiego działało jak należy
Musiałem drugi raz wydostać silnik ze skrzynią i po zamontowaniu z powrotem coś sie blokuje :cry:
Pomóżcie bo nie mam już siły do tego samochodu :evil:
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
Awatar użytkownika
Drzymek
Posty: 4382
Rejestracja: 2004-12-30 20:21
Samochód: Probe GT 92
Galeria: viewtopic.php?t=5501
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Drzymek »

Mi jak założyłem skrzynię, to też nie chciał wskoczyć żaden bieg. Najpierw wskoczyła 5, później 3 i tak machałem wajchą że zaczeły wszystkie wskakiwać, a teraz lepiej wskakują niż przed wyjęciem skrzyni.

Życzę powodzenia!
BEAUTY...POWER...SOUL...
edi_pg
Posty: 331
Rejestracja: 2006-03-19 01:01
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: edi_pg »

kicur pisze:koledzy czy orientuje sie ktos z was gdzie moge kupic i czy wogole sie da ta uszczelke co jest przy lince predkosciomierza - chodzi i ta czesc co wchodzi d o skrzyni bo poprostu olej mi tamtedy wywala - moze ktos zna wymiary to moze podac bo to chyba zwykly oring jest - pozdrawaim
Ja miałem dokładnie to samo.
Pojechałem do zaufanego mechanika, ten wyjął, dobrał ze swoich zapasów i wsadził. Tyle.
Koszt 20zł wiec myśle że nie ma się co bawic.
Probe I 2.2 GT '91
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

pusher1

Post autor: pusher1 »

Witam kto wie gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni biegów manualnej jakaś fota jak możecie ?????
Awatar użytkownika
radek
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-13 10:03
Samochód: Probe 22GT Husqvarna TE 610
Galeria: viewtopic.php?t=10417
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Post autor: radek »

Stojąc przodem do silnika po prawej stronie przy podłużnicy masz chłodnice oleju za nią pompe i na przewodzie który idzie z pompy do skrzyni założony jest filtr wyglądem przypomina filtr paliwa tak jest u mnie
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

pusher1

Post autor: pusher1 »

Acha dzięki :) A co do oleju to gdzie sprawdzić poziom????i gdzie wogóle się go spuszcza i wlewa, noi jaki ten olej bo w innym poście pisze że dextron tylko pytanie jaki II czy III??





2.2GT92rok
Awatar użytkownika
radek
Posty: 95
Rejestracja: 2006-12-13 10:03
Samochód: Probe 22GT Husqvarna TE 610
Galeria: viewtopic.php?t=10417
Lokalizacja: Nakło Nad Notecią

Post autor: radek »

Spuszczasz normalnie śrubą na dole skrzyni a wlewasz przez napęd licznika na którym masz miarke max-min znajdziesz go parząc po lince licznika wychodzącej z kabiny

ja wlałem elf półsyntetyk i jest super
Awatar użytkownika
pusher1
Posty: 651
Rejestracja: 2007-01-05 14:21
Samochód: Ford Probe 1992 2.2 GT
Galeria: viewtopic.php?t=14481
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

pusher1

Post autor: pusher1 »

A do tej linki jak się dostać???co musze rozkręcać????




2.2GT 92 rok
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Jest wątek opisujący lokalizację filtra oleju, jest o sposobach wlewania oleju do skrzyni, wielokrotnie był wymieniany rodzaj oleju, więc po co mnożyć szum informacyjny i powielać wciąż te same pytania? Owszem - uzyskasz może jakąś odpowiedź, ale po pierwsze tamte są lepsze, bo potrafią pojawić się skrajnie odmienne odpowiedzi, ale jest to poparte dyskusją wielu osób, a tu Ci ktoś napisze cokolwiek i nawet zakładając, że to prawda, to nie wiesz, czy wyczerpuje zagadnienie, a po drugie - i po to tu jestem jako moderator - kolejna osoba szukająca odpowiedzi będzie musiała przez Ciebie przeglądać jeszcze jeden temat.

Może nie trafiać do kogoś moja argumentacja, wtedy niech ją traktuje jako moje prywatne samousprawiedliwienie usuwania kolejnych prób mnożenia wątków, bo będę je ciął bezstresowo.
Dyskusje o nadgorliwych i nieżyciowych moderatorach poza istniejącym wątkiem na ten temat takoż.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
marcpol
Posty: 89
Rejestracja: 2008-08-04 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=14284

Post autor: marcpol »

Witam, w swoim GT mam tylko 2 biegi - 3 i 4 (ewentualnie 1 i 2, ale wątpię, bo ponad 170 na tym drugim biegu idzie) wsteczny działa, w miejscu 5 (lub 3) jest zgrzyt. Olej Hipol. Co może być uszkodzone?
Awatar użytkownika
towarzysz
Posty: 102
Rejestracja: 2007-11-29 12:15
Samochód: Ford Probe GL 1991 wersja USA
Galeria: viewtopic.php?t=14578
Lokalizacja: Pabianice

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: towarzysz »

witam o odświeżam wątek. Dzisiaj zauważyłem dziwny opór na drążku zmiany biegów tak jakby guma o gumę się pocierała i podobny nawet dźwięk. Powoli zaczęło mnie o to irytować i teraz mam pytanie w czym tkwi problem? Najpierw wolę się spytać niż zacząć coś samemu dłubać.
F.Probe 91" GL 2.2. wersja USA!
Awatar użytkownika
archeolog
Posty: 276
Rejestracja: 2009-02-08 14:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: archeolog »

Kiedy ja wymieniałem u siebie sprzęgło siła rzeczy odkręcałem tkz "pająka" :D od skrzyni czyli ten przegub krzyżowy czy jak go tam zwał na końcu jednej z rurek idących z lewarka zmainy biegów do skrzyni i zaobserwowałem ciężką pracę tego przegubiku przesmarowałem to i dobra pare minut manipulowałem nim w każdą możliwą stronę i powiem szczerze że tak jak się martwiłem o stan skrzyni przed wymianą sprzęgła tak teraz skrzynia chodzi wypas sama wskakuje polecam wszystkim dokładne przeczyszczenie tego dostaje się tam kupa syfu z drogi i nikt o to nie dba i to morzę być przyczyną ;] Można i sprawdzić też sam lewarek
Obrazek
===GT 2.2 I Gen. "prawie" :)93r===
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: pene_czw »

Mam taki problem, ze przy zimnym aucie skrzynia działa leciutko, po rozgrzaniu biegi wchodzą z duzym oporem...co z tym zrobic? Wczesniej wyczytałem ze to może być problem z chłodnica skrzyni tak? Nie wiem jak to sprawdzic... Pomocy. Bo bardzo to psuje kulture jazdy:(
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: Bogdan9999 »

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie zakładając że masz dobry olej w skrzyni czyli 75w90 i jest go stan. Sprawdź poprawność działania pompki. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: pene_czw »

dobra, ale jak sprawdzic stan oleju w skrzyni??;] Bo można również założyć ze stan jest nie osiągniety :P
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: Maciucha »

[m]Aż taki leniwy jesteś? Dwie minuty z kombinowaniem, żeby to tutaj wpisać.[/m]
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: pene_czw »

Maciucha, nie leniwy. NIe zacxzynam nowego wątku tylko rozwijam ten który już jest.
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
Awatar użytkownika
Lisiu
Klubowicz
Posty: 3614
Rejestracja: 2005-04-05 17:40
Samochód: Corvette C4 LT1
Galeria: viewtopic.php?t=6117
Lokalizacja: Sieraków

Re: Problem ze skrzynią I gen.

Post autor: Lisiu »

Ale odpowiedź na Twoje pytanie padła już dziesiątki razy.
Posługiwanie się wyszukiwarką nie polega tylko na wpisaniu frazy w wyszukiwarce i zadaniu swojego pytania w pierwszym temacie który pasuje tytułem. Przeczytał byś 2-3 wątki i na pewno znalazł byś konkretną odpowiedź.
EX:Probe 2.2 GT red perla
EX: Firebird 3.1 white
EX: W140 Coupe 6.0 black/red perla
Jest: Trans AM 5.0 black w trakcie odbudowy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4”