Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Awatar użytkownika
Czarls
Posty: 125
Rejestracja: 2011-12-14 21:50
Samochód: Probe 2.2 GT 89.Genesis Coupe 2.8 Rspec MY12
Galeria: viewtopic.php?t=19767
Lokalizacja: Wodzisław Świętokrzyskie :) gg 118873
Kontakt:

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Czarls »

Tak na chłopski rozum jest przecież oczywiste że zmieniając w Probe czy jakimkolwiek innym aucie skrzynię np na taką od nowszej Kia czy Mazdy która powinna pasować i nie zrobimy nic przy mapie choćby korekty map to przecież mija się z celem całkowicie inne przełożenia są do tego wkładając skrzynię 6 biegową zamiast 5 to chyba jest obowiązek grzebnięcia.
Mam rozumieć że nikt z was nie robił nigdy przeszczepów skrzyń biegów nie robił w życiu nawet na oczy nie widzieliście takich modów skoro piszesz że polepszy się tylko prędkość maksymalna.

Pelot pisze:
A silnik benzynowy, turbodoładowany inaczej reaguje ? Czyli nie jest tak specyficzny jak ropniak ? Inna jest zasada działania ?
Te wszystkie bajery, co można sobie wsadzic tam gdzie tylko ty wiesz, to jest nic innego jak podnoszenie mocy. Jak się tak już uczepiłeś klekotów, i masz taką wiedzę na ich temat, to pewnie wiesz że +30% prawie każdy wytrzymuje i nie trzeba ingerowac w skrzynię. Na pewno sprzęgło lepsze będzie potrzebne, bo czymś trzeba tę moc przenosic.
Temat dotyczył samej skrzyni ! która sama w sobie nic nie doda mocy na silniku.. Ale zmiana ECU już tak..

Druga sprawa Ropa i benzyna to całkowicie dwa różne rodzaje paliwa o całkowicie innym sposobie spalania podawania sam fakt występowania w większość obecnych silników zasilanych ropą pomp które uzyskują potężne ciśnienie w przypadku common rail potężnego ciśnienia na wtryskiwaczach co w benzynie jest nie spotykane.Następnym razem zanim napiszesz sam bzdury tego typu że niby czym się różnią silnik benzynowe od diesla proponuje się mocno zastanowić.
Jak by się niby niczym wielkim nie różniły to można by równocześnie wedle widzi misie jeździć raz na ropie raz na benzynie.




Żeby nie było tak przekładałem będę przekładał skrzynie w autach i to nie tylko osobowych ale i busach dzięki czemu wiem że się wszystko zmienia nie tylko prędkość maksymalna, dzięki temu że pomagam znajomemu wiem że w starym Fordzie Transicie jest kilka skrzyń wolne szybkie mocne mocniejsze.
Widziałem że jak sobie załatwię lepszą nowszą skrzynię do Volvo wypieprzę starą pojadę do Aso zmienią mi soft to auto będzie mocniejsze bo tak się robi przy zmianie skrzyni wiec jest to oczywiste przynajmniej dla poniektórych.


Rozumiem że twoja wiedza jest strikte teoretyczna i nawet z tego co czytam nie masz bladego pojęcia jak działają silniki diesla a co dopiero wiedza praktyczna strikte praktyczna co się stanie jak zmienimy skrzynię czy to w dieslu czy benzynie bez wyjątku co to da jaki będzie efekt co obowiązkowo trzeba zrobić przy takiej zmianie co dla tych co robią takie rzeczy jest oczywiste i nie musza pisać że każdy wie że trzeba przy mapie lub jak to napisałeś Electronic Central Unit grzebnąć.
Wolnossąca to może być kobieta>>>> no turbo no fan :D

http://www.facebook.com/pages/Wodzis%C5 ... 6459936117
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: MaryooSh89 »

Panie wszechwiedzący najpierw piszesz ze SAMA wymiana skrzyni zmienia moc silnika, za chwile próbujesz zrobić z nas nic nie znających się kretynów i mówisz że to oczywiste że po zmianie skrzyni trzeba zrobić nowe mapy. Nowe mapy można zrobić i bez zmiany skrzyni i nie wmawiaj mi zaraz że seryjna skrzynia się wysypie. kilku znajomych ma dłubane diesle, mają pozmieniane suszarki, porobione hybrydy, programy, CAI, FMIC, ABS, ESP, TCS, SRS, FBI, CIA itp. itd. ale żaden jakoś skrzyni nie zmieniał do tych modów. Z drugiej strony kolega wsadził krótszą skrzynie do swojego auta bez zmiany map itp i auto lepiej się odpycha choć na mocy mu nie przybyło.
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
Czarls
Posty: 125
Rejestracja: 2011-12-14 21:50
Samochód: Probe 2.2 GT 89.Genesis Coupe 2.8 Rspec MY12
Galeria: viewtopic.php?t=19767
Lokalizacja: Wodzisław Świętokrzyskie :) gg 118873
Kontakt:

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Czarls »

Jednak z tego co widzę to tak na całe szczęście tu jest dyskusja w tym temacie i każdy się wypowiada i coś tam wiecie bo gdzieś tam ktoś tam coś zrobił ale nie wy nie własnymi rękoma wiec każdy tak może napisać bo ja znam kogoś tam gdzieś tam .Druga sprawa skoro tak dużo tu fachmanów to czemu do tej pory nikt nie odpisał o hamulcach czemu nikt nie odpisał o korektorze co układ hamulcowy to powinna być podstawa dla tych którzy mają dłużej te auta i ogarniają dłubaczkę przy nich.
Jeszcze bym zrozumiał jak byś napisał mam auto tak zmieniłem skrzynię, zero zmian na mocy nie zaobserwowałem i to co piszesz jest błędne.
Nie jestem wszech wiedzący bo bym przytoczył więcej przykładów jak bym nim niby był.
Piszę o konkretnych przykładach gdzie sam albo pomagając znajomemu wymieniliśmy skrzynię w aucie na inna niż seria przewiduje.

To żeś mnie zaciekawił dysponujesz linkiem to postów opisów tych twoich znajomych bo z chęcią bym chciał chociaż to przeczytać wiec proszę o link do.
I jeszcze jedno porobione hybrydy a tak dokładniej to czego z czym??
MaryooSh89 pisze: porobione hybrydy, programy, CAI, FMIC, ABS, ESP, TCS, SRS, FBI, CIA itp. itd.
I jeszcze jedno tych dwóch ostatnich to ja nie bardzo wiem co to jest cała reszta tak ale te dwa ostatnie to żeś mi zabił gwoździa że nie wiem co to.

Ciekaw jestem bardzo kogo ty znasz kto ma zamontowany natrysk wody na IC "FMIC"
Wolnossąca to może być kobieta>>>> no turbo no fan :D

http://www.facebook.com/pages/Wodzis%C5 ... 6459936117
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Kocureq »

czarls, nie zakladaj braku wiedzy i kretynizmu u rozmowcy bo to nie jest mile a mozna sie naciac. nie pissemy tu o dlubaniu auta tylko o wymianie samej skrzyni, wiec nie wyciagaj tego, ze nikt nie wspomnial o hamulcach. jak rozmowa schodzi na konkrety to zaczynasz macic wode i oceniac rozmowcow - to nie jest dobre.
Awatar użytkownika
Chizar
Klubowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 2009-02-07 14:17
Samochód: Biemdablju 528 Touring
Galeria: viewtopic.php?t=17057
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Chizar »

FBI,CIA

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ford Probe 2.5 v6 93 granatowy BYŁ
Ford Probe 2.5 v6 93 czarny BYŁ
Ford Probe 2.5 v6 97 fioletowy BYŁ :(


Najlepszy sport to transport! :)
Awatar użytkownika
Czarls
Posty: 125
Rejestracja: 2011-12-14 21:50
Samochód: Probe 2.2 GT 89.Genesis Coupe 2.8 Rspec MY12
Galeria: viewtopic.php?t=19767
Lokalizacja: Wodzisław Świętokrzyskie :) gg 118873
Kontakt:

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Czarls »

Dobra załapałem żadnych wycieczek słownych ad person do kogokolwiek i koniec denerwowania ludzi.
Mam rozumieć że to warn nr jeden dla mnie.

Do do tych dwóch ostatnich skrótów to też mi się dziwnie kojarzą :P w sposób nie związany z motoryzacją.
Wolnossąca to może być kobieta>>>> no turbo no fan :D

http://www.facebook.com/pages/Wodzis%C5 ... 6459936117
Awatar użytkownika
Patryk-
Klubowicz
Posty: 2142
Rejestracja: 2008-07-13 18:30
Samochód: 2.2 GT 92r... niebawem w remoncie ;]
Galeria: viewtopic.php?t=14552
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki (stojadła)

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Patryk- »

Czy natrysku nie miał przypadkiem ktoś na forum? (lub konstruował) ?
nie ma zdjęć bo się nie da wstawić :(
Awatar użytkownika
Chizar
Klubowicz
Posty: 1390
Rejestracja: 2009-02-07 14:17
Samochód: Biemdablju 528 Touring
Galeria: viewtopic.php?t=17057
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Chizar »

Nie no, na warna to trzeba zasłużyć |-X
:twisted:
Ford Probe 2.5 v6 93 granatowy BYŁ
Ford Probe 2.5 v6 93 czarny BYŁ
Ford Probe 2.5 v6 97 fioletowy BYŁ :(


Najlepszy sport to transport! :)
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Kocureq »

Quaki miał konstruować, ale jego auta to chyba nikt nigdy nie widział z tym założonym nitro turbo quattro :)
Awatar użytkownika
MaryooSh89
Klubowicz
Posty: 612
Rejestracja: 2006-01-23 22:54
Samochód: Mazda 6 GG 2.3
Galeria: viewtopic.php?t=15279
Lokalizacja: Łódź

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: MaryooSh89 »

Czarls pisze:To żeś mnie zaciekawił dysponujesz linkiem to postów opisów tych twoich znajomych bo z chęcią bym chciał chociaż to przeczytać wiec proszę o link do.
Nie dysponuję, chcesz poczytać to sam musisz się pofatygować na forum vw/audi/seat/skoda itp :arrow:
Czarls pisze:I jeszcze jedno porobione hybrydy a tak dokładniej to czego z czym??
Słyszałeś kiedyś o hybrydach turbin lub silników gdzie do silnika o większej pojemności zakładasz głowice z mniejszej ?
Czarls pisze:
MaryooSh89 pisze: porobione hybrydy, programy, CAI, FMIC, ABS, ESP, TCS, SRS, FBI, CIA itp. itd.
I jeszcze jedno tych dwóch ostatnich to ja nie bardzo wiem co to jest cała reszta tak ale te dwa ostatnie to żeś mi zabił gwoździa że nie wiem co to.
Myślę jednak że masz trochę poczucia humoru i rozumiesz że chodziło mi o dodanie kilku skrótów ? :)
Czarls pisze:Ciekaw jestem bardzo kogo ty znasz kto ma zamontowany natrysk wody na IC "FMIC"
Choćby celica zastecu :) i tak jak wyżej :) będziesz chciał poczytać to poszukasz sobie :)

Myślę ze rozwiałem już twoje wątpliwości :)
Ode mnie tyle w temacie.
był: PROBE 2.2 GT '91 USA z Qresko red inside :D
jest: Mazda 6 GG 2.3 i sześćsetka :)
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Prezes »

Odkopując, czy skrzynia od madzi 323 1.8 BG też ma hydraulicznie sterowane sprzęgło? Półosie z Probe będą pasowały czy trzeba wszystko wymieniac?
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: adrian_seki »

dyskusja ciekawa ale nadal brak odp czy jakaś skrzynia 6 biegów pasuje do naszych 2,2GT
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Bogdan9999 »

pasuje
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Sajgon
Posty: 1
Rejestracja: 2013-04-25 20:01

Skrzynia biegów

Post autor: Sajgon »

Mam pytanie czy skrzynia biegów od Probe II pasuje do Probe I ?
Dziękuje z góry za odpowiedz :)
kubakociol
Posty: 75
Rejestracja: 2012-06-30 01:08
Samochód: Ford Probe I 2.2Turbo 1991r
Galeria: viewtopic.php?t=20839
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów

Post autor: kubakociol »

ZZ tego co wiem to nie bardzo :D
Awatar użytkownika
tomasso
Posty: 50
Rejestracja: 2009-04-17 19:58
Samochód: Probe 2.2GT 92r i... kosiarka do trawy :) 1.2 benz.
Lokalizacja: Piła

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: tomasso »

Bogdan9999 pisze:pasuje
Zdradzisz jaka? :D
Szary Kocur 2.2 GT 92 r :) bo ja nie KCEM innego AŁTA :D
http://www.fotosik.pl/u/tomasso78/album/1320479
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4250
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: Bogdan9999 »

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-mazda ... 93952.html

Na szczęście odlewy bloków silnika mazda nie zmienia mocno :) Przynajmniej jeśli chodzi o 2.2 :) Ale jak widzicie osprzęt tak. Nie wiadomo jak do końca z półosiami. Na pewno lewarek na dźwignie wylatuje a w jego miejsce wchodzi na linki.
Załączniki
fotka z aukcji
fotka z aukcji
Ostatnio zmieniony 2013-07-20 15:25 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: dodałem foto
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
tomasso
Posty: 50
Rejestracja: 2009-04-17 19:58
Samochód: Probe 2.2GT 92r i... kosiarka do trawy :) 1.2 benz.
Lokalizacja: Piła

Re: Dopasowanie skrzyni z innego auta.

Post autor: tomasso »

Dzięki ,co prawda nie mam w planach wymiany ,ale zżerała mnie ciekawość :) (poza tym dobrze wiedzieć )
Szary Kocur 2.2 GT 92 r :) bo ja nie KCEM innego AŁTA :D
http://www.fotosik.pl/u/tomasso78/album/1320479
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”