AUTOMATY i takie tam

Gość

Post autor: Gość »

nie, byly podobne do tych w 2.5 - w innej podwersji
2.5 - GF4A-EL
2.2, 3.0 - GF4A-L
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Automatyczna skrzynia

Post autor: Raf »

gajowyMarucha pisze:... Przy łagodnym dodawaniu gazu biegi przełączają się ok. ale jak się „depnie” to jest tak jakby ok. 3 sek zwłoka przy przyspieszaniu.
To normalne ???....
Tzn. tyle trwa przełączanie biegu? To prawdopodobnie ATX jest do remontu, jeśli planujesz zakup tego auta to tylko w przypadku gdy na prawdę tanio go puszczą (tak żeby na remont skrzyni było).

Jak szukałem auta to oglądałem 2.5V6 ATX, występował w nim taki objaw, ale tylko między 2 a 3, dodatkowo jak się przełączało z P na D to miałeś wrażenie jakby go słoń kopną w... D :D

gajowyMarucha pisze:... Ile kosztują teleskopy podtrzymujące klapę bagażnika ?
65 PLN /szt. oczywiście nie oryginalne.
Gość

Post autor: Gość »

Pogadałem z serwisem zajmującym się ASB i koszty ewentualnej naprawy są zaje.....ste ! 800 zł kosztują wszystkie uszczelki i zimery + 1200 robocizna + .... to się okaże po rozebraniu skrzyni.
Jednak gość twierdził ze może wystarczy wymienic olej z filtrem i będzie ok.

Biorę to auto na diagnostykę a potem zobaczymy co dalej.
Gość

Post autor: Gość »

ryzykant jestes :)

Opoznienie do 2sek. przy depnieciu to norma, a 3sek. to raczej juz ciut za dlugo. Najwazniejsze aby nie szarpala przy zmianie biegow lub nie bylo poslizgow. Przy lagonym naciskaniu biegi powinny zmieniac sie plynnie, bez szarpniec.
Gość

Post autor: Gość »

powiem pare slow nie kupuj probe 2.0 automatu bo ja wiem i z tego co w stanach wypowiadaja sie ludzie na temat tych szkrzyn ze sa awaryjne jak nie w zimie to w lato bedziesz musial ja wymiecic tak jak to ja zrobilem. Jak juz automat to 2.5 V6 ta skrzynie moge ci zalatwic z JAponi za dzuo mniejsze pieniadze
Gość

Post autor: Gość »

Greyg może i jestem ryzykant ale czas w końcu coś kupić bo ta "miłość platoniczna" do probe już mnie męczy :wink: :wink:

GTurbo pewnie masz rację ale mi taki automacik w połączeniu z silnikiem 2.0 do lajtowej jazdy bardzo by pasił.
Sprawdzę to auto (to zbyt wiele nie kosztuje) u lokalnego fachmana od ASB i jeśli gość zejdzie z ceny to jestem skłonny zaryzykować.

A co będzie ... czas pokaże

Dzięki panowie za konstruktywne podpowiedzi :lol: :lol:
tco_tm

Post autor: tco_tm »

Czesc (witam Wszystkich),

Ja Ci nie bede odradzal tego samochodu, bo wcale nie musi to byc zly wybor. Jednak licz sie z tym, ze skrzynie bedziesz na 100% robil (wczesniej lub pozniej) i bedzie to kosztowalo okolo 4000PLN.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
QWEN
Posty: 16
Rejestracja: 2003-08-14 14:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

AUTOMATY i takie tam

Post autor: QWEN »

Witam po dluzszej przerwie, na poczatek pochwale sie ze jestm ojcem slicznej dziewczynki imienim Maja :-).

A teraz o samochodzie:

rada dla wszyskich posiadaczy automatow - dbajcie o nie!

kupilem swojego probe od bardzo bliskiego znajomego, ktory razem ze swoim bliskim znajomym, sprowadzili go z USA od siostry tego ostatniego. samochod zatem z pewnych rak, zaufanie i takie tam. wszystko to prawda. slabym ogniwem okazalo sie zaufanie jakim moj kolega obdarzal mechanikow robiacych przeglady , drobne wymiany i naprawy (okolice Lomianek).
nigdy nie wymieniono w tym samochodzie filtra paliwa (zrobilem to sam zaraz po kupnie) ale to pikus. nigdy nie wymieniono oleju i filtra skrzyni choc moj kumpel placil za to. jego wina ze trochu sie chlopak na tym nie zna i dal sie robic w wala. efekt jest taki ze pan Olczak (ci ktorzy maja asb wiedza kto to, a ci co niewiedza powinni wiedziec) meczy sie nad moja skrzynia 3 tydzien i kasuje mnie na kilka eleganckich tysi.

i teraz przeslanie. NIE DAWAJCIE AUTOMATOW DO GOWNIANYCH MECHANIOROW KTORZY NIE MAJA POJECIA CO Z TYM URZADZENIEM ROBIC. bo albo nie zrobia nic albo rozpieprza na amen.

AMEN.

pozdrawiam

ps1. jako odpowiedzialny ojciec rodziny nie pojade w nocy pod wspomniany warsztat z butelka wysokooktanowej bezyny.
ps2. mozecie polecic mi kogos dobrego od zawieszenia. troszku mi sztuka na dolach i chce ustalic co to.
USA 2,5 GT
Awatar użytkownika
Kristofer
Posty: 178
Rejestracja: 2004-06-26 00:59
Galeria: viewtopic.php?t=7979
Lokalizacja: Kraków Wexford

Post autor: Kristofer »

Gratulacje QWEN :1111_ok: ja też od niedawna jestem ojcem :D
To mamy pare, bo ja mam chłopczyka :lol:
Probe 2.0 97r GT
Audi Cabrio 2.3
S15 & S2000
Obrazek
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Dlaczego automat "pada" w ten sposób?

Post autor: Maciucha »

Kupiłem w zamierzchłych czasach (pół roku temu :lol:) swojego probka z uszkodzoną skrzynią biegów. Jak się okazało to skrzynka sama w sobie była ok. i wystarczyło wymienić sprzęgło hydrokinetyczne :):):):) Niestety w jakiś miesiąc potem padła :( Pozostał mi tylko jeden bieg do przodu i wsteczny. Jako kompletny ignorant w automatach nie chciałem bawić się w naprawę tylko uzbierałem kasę i kupiłem drugą. Po wymianie autko jeździło tylko półtora miesiąca i padło w ten sam sposób. Nie chcąc kupować kolejnej skrzyni postanowiłem naprawić swoją. Po rozebraniu okazało się, że mam popalone tarczki w koszu 3-4 biegu w jednej i drugiej skrzyni i "wyciśnięty" - nie wiem jak to określić większy o-ring (ten prostokątny) własnie w tym koszu. Zastanawia mnie dlaczego w obu skrzyniach stało się dokładnie to samo. Pewnie przyczyna jest na zewnątrz skrzyni. I tu jest moja prośba, może ktoś z bardziej obeznanych w temacie podpowie mi co się może dziać? Za wysoka temperatura i o-ring mięknie? Za wysokie ciśnienie? A może sterowanie? Dodam, że przepływ oleju przez chłodnicę ASB nie jest chyba za duży, może moja chłodnica jest zapchana?
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
mikolaj
Posty: 339
Rejestracja: 2004-03-17 10:38
Samochód: brak
Lokalizacja: Kowale

Post autor: mikolaj »

z tego co mi wiadomo to jet to problem ze sterowaniem
pozdrawiam
91 2.2 GT
męzczyzna zrobi wszystko żeby przespać się z kobietą! kobieta zrobi wszystko żeby dostac nowe buty
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Tzn.? Sterownik w skrzyni? Czy sterowanie z zewnątrz? Ten w skrzyni rozebrałem wczoraj na czynniki perwsze, umyłem i złożyłem z powrotem (było troszkę syfu). Na razie wszystko pięknie chodzi ale boję się, że za miesiąc znów będę musiał ten nieszczęsny o-ring wymieniać.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
DJ DECKS
Posty: 21
Rejestracja: 2005-03-10 13:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Tarnobrzeg

skrzynie biegow

Post autor: DJ DECKS »

Cze
Mam pytanie i zalezy mi na szybkiej odpowiedzi. Mam okazje kupic tanio uszkodzona II 2.0 16v i jest uszkodzony automat. I mam nastepujce pytania
- czy pasuje skrzynia od forda mondeo 2.5 moj mechanik twierdzi ze tak
- czy pasuje od mazdy 626 rok 92 albo 94
- czy da sie zalozzc zwykla skrzynie zamiast automatu. jak tak to jakie to sa kosztz co trzeba zrobic i czy sie oplaca wogule

prosilbym o szybka odpowiedz bo musze wiedziec do jutra. jak to juz bylo to sorki ale nie mam czasu przejrzec forum dokladnie a wieczorem chzba jade po niego. isorry za bledy ale mi sie klawiatura przestawila a nie mam windowsa przy sobie
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Jedno co Ci powiem to jeśli chodzi o automat w silniku 2.0 większość twierdzi, że to porażka.
W 2.5 ujdzie ale nie w 2.0.
A czy opłacać się będzie zmiana z automatu na manual to nie wiem, bo jeszcze nie podałeś jaki to rocznik II-gen. i ile sobie za nią cenią.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

voodoo-doll pisze:Jedno co Ci powiem to jeśli chodzi o automat w silniku 2.0 większość twierdzi, że to porażka.
W 2.5 ujdzie ale nie w 2.0.
...dzieki, że mnie kolega uświadomił, że jeżdżę samochodem - porażką :( Szczerze mówiąc mało mnie ta opinia interesuje, ja osobiście z probka jestem zadowolony :D
Dla Ciebie DJ DECKS mam mam inną radę...nie kupuj samochodu, który nie jest na chodzie...skrzynia to pikuś, a silnik, a zawiecha ...tego nie sprawdzisz nie testując samochodu na trasie.
A zamiana
skrzyni
:?: ...wszystko jest możliwe, ale też wiele zależy od funduszy :wink:
Pozdrawiam :D
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

W 2.0 były montowane dwa modele skrzyni automatycznej, z tego co się dowiedziałem. Podobno najlepsza jest z Base'a 1993 (pod względem bezawaryjności).

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Re: skrzynie biegow

Post autor: Greg »

DJ DECKS pisze:mam nastepujce pytania
- czy pasuje skrzynia od forda mondeo 2.5 moj mechanik twierdzi ze tak
- czy pasuje od mazdy 626 rok 92 albo 94
- czy da sie zalozzc zwykla skrzynie zamiast automatu. jak tak to jakie to sa kosztz co trzeba zrobic i czy sie oplaca wogule
W probe II gen. montowane były 2 modele skrzyń automatycznych :D :
- w 2.5 V6 model skrzyni to 4EAT-G produkowany przez mazdę,
- w 2.0 16V model skrzyni CD4E produkowany przez forda.
W mazdach 626 2.0 i 2.5 jest tak samo, więc jeżeli szukasz skrzyni automatycznej to musi to być skrzynia CD4E od probasa lub mazdy 626 2.0. Powodzenia :wink:
...a jeżeli chodzi o przekładkę na manuala to gdzieś na forum ten temat był już poruszany... :D
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: skrzynie biegow

Post autor: RX »

Greg pisze: W probe II gen. montowane były 2 modele skrzyń automatycznych :D :
- w 2.5 V6 model skrzyni to 4EAT-G produkowany przez mazdę,
- w 2.0 16V model skrzyni CD4E produkowany przez forda.
A ja zaś słyszałem, że:

2.0 Base 1993 automat skrzynia 4EAT
2.0 od 1994 w górę automat to CD4E

Potwierdzi ktoś?

Pzdr.

EDIT:

Miałem rację:

1994 New CD4E automatic transaxle for 2.0L engines.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Greg pisze:
voodoo-doll pisze:Jedno co Ci powiem to jeśli chodzi o automat w silniku 2.0 większość twierdzi, że to porażka.
W 2.5 ujdzie ale nie w 2.0.
...dzieki, że mnie kolega uświadomił, że jeżdżę samochodem - porażką :( Szczerze mówiąc mało mnie ta opinia interesuje, ja osobiście z probka jestem zadowolony :D
Widzę, że trochę inaczej to odebrałeś.
Miałem na myśli, że nie auto jest złe, tylko połączenie 2.0 z automatem.
Po pierwsze śmiem twierdzić, iż jest to trochę za słaby silnik na taką przekładnie, a druga sprawa, to, że wielokrotnie spotkałem się z opinią o jej bardzo sporej awaryjności.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
DJ DECKS
Posty: 21
Rejestracja: 2005-03-10 13:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Post autor: DJ DECKS »

Dzięki wszystkim za rady ale mi sie troche sytuacja pomotała i musiałem pożyczyć część kasy ojcu tak że za kupnem auta rozejrze sie niestety na wakacjach. Takie życie niestety :cry: :cry: :cry: Jestem naprawde smutny z tego powodu
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

voodoo-doll pisze: Widzę, że trochę inaczej to odebrałeś.
Miałem na myśli, że nie auto jest złe, tylko połączenie 2.0 z automatem..
...a więc luzik :D Nie mogę tylko pozwolić żeby ktokolwiek targał dobrym imieniem probe :wink:
...a połączenie, cóż kwestia gustu...pozdro :wink:
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
Agnieszka
Posty: 13
Rejestracja: 2003-04-23 14:33
Galeria: viewtopic.php?t=7189
Lokalizacja: Szczecin

automatyczna skrzynia biegów

Post autor: Agnieszka »

Automat,probe 2.0,94 rok. USA

Jaka jest przyczyna mrugającej niebieskiej kontrolki "Overdrive Off" (O/D OFF)? Czy jest jakaś inna przyczyna niż "pęknięty kosz"(cytuję mechanika)? Wymiana oleju w skrzyni nie pomogła. Kolejne pytanie: od jakiego auta skrzynia ewentualnie pasowałaby do probaska?

Zorientowanych proszę o pomoc.
Agnieszka
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Skrzynia będzie pasowała od Mazdy 626 GE.
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Tofil czy jestes pewnien ze do 2.0L jest ta skrzynia? Mnie wydaje sie ze w 2.0 byly fordowskie automaty i nie slynely z bezawaryjnosci. :roll:
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Greg
Posty: 278
Rejestracja: 2004-12-03 11:03
Samochód: brak
Lokalizacja: Krosno Odrzańskie

Post autor: Greg »

wingerman pisze:Tofil czy jestes pewnien ze do 2.0L jest ta skrzynia? Mnie wydaje sie ze w 2.0 byly fordowskie automaty i nie slynely z bezawaryjnosci. :roll:
...dokładnie skrzynie montowane w tym modelu probe to fordowskie CD4E i niektórzy spece uważają że są awaryjne. Ja na szczęście żadnych problemów z skrzynią nie miałem i nie mam :D Jeżeli szukasz skrzyni autom. to rozglądaj się za mazdą cronos 2.0 16V z silnikiem FS.
A tak przy okazji postudiuj stronkę www.automat.pl Naprawdę warto.
Pozdrawiam :wink:
Był Probe II 94 2.0 16V SE USA z ATX
Miał być ProbeII V6...
...jest focus 2.0 16V:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”