nadwozie samonośne

Gość

nadwozie samonośne

Post autor: Gość »

Mam pytanie: zawieszenie nosne czy cos takiego??? Mozecie mi wytlumaczyc dokladnie co to jest?? Slyszalem, ze probe nie maja "szkieletu" tylko sa zbudowane wlasnie na zawieszeniu nośnym????
Gość

Re: ZAWIESZENIE??????

Post autor: Gość »

Anonymous pisze:Mam pytanie: zawieszenie nosne czy cos takiego??? Mozecie mi wytlumaczyc dokladnie co to jest?? Slyszalem, ze probe nie maja "szkieletu" tylko sa zbudowane wlasnie na zawieszeniu nośnym????
HMmmm .....z tego co się orjentuje to probe nie składa się ze szkieletu osadzonego na ramie, tak jak to ma miejsce chyba w Nysie :D ,a raczej jest to konstrukcja spawana z blachy i belek stalowych zwana potocznie nadwoziem samonośnym,jest jeszcze możliwość że komuś chodziło raczej o to ,że probówka pierwszej generacji miała zawieszenie pneumatyczne z możliwością regulacji prześwitu zawieszenia :twisted: zapewniam cię na 100% że probe nie ma szkieletu tzw.nadwozia nieniosącego. A jeszcze jedno, każdy element nadwozia samonośnego jest elementem nośnym. :twisted:
mam nadzieję że zrozumiałeś choć trochę :shock:
pozdrawiam
Awatar użytkownika
tris
Posty: 272
Rejestracja: 2002-11-20 15:57

Post autor: tris »

Nie wiem jak Wam, ale mnie slowo "samonosne" kojarzy sie z ponczochami :wink: :twisted:
P.S. Za tego typu posty, ktos powinien mnie wywalic z tego forum (do rozwazenia)....
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”