Probówka mi słabnie

andrzej
Posty: 1
Rejestracja: 2007-02-21 17:17

Probówka mi słabnie

Post autor: andrzej »

witam! Rok temu sprowadziłem sobie probe-94 2,0 121 tkm,zrobiłem nim 15 tyś.,właściwie nic wielkiego do tej pory nie robiłem przy nim oprócz wymiany świec i oleju.Od niedawna mam problem z odpalaniem na mrozie,tzn.przy starcie zakręci i natychmiast gaśnie,a za drugim razem bez problemu odpala.Przed wymianą oleju przejechałem nim 9tys i nie dolałem ani kropli choć stan delikatnie opadł myśle że wziął jekieś 0,5 l a teraz po 4 tys zużył tyle co przed wymianą,jaki był wcześniej niewiem.Silnik suchy.Od jakiegoś czasu zauważyłem że wskazówka ciśnienia oleju opada prawie do literki L jak jest rozgrzany,a na początku po zakupie autka wskazówka była na M (oczywiście na luzie),teraz to różnie.Mechanik stwierdził że to uszczelka pod głowicą.Samochód stracił na mocy ale nie od razu tak jakby stopniowo tracił i jest coraz słabszy,od czasu do czasu troche zakopci,obroty są w normie wszystko ok.,płyn w chłodnicy ok.Dlatego piszę na forum bo bym chciał porady od was posiadaczy takiego autka.Jak wiecie mechaników jest ogrom ale większość to partacze lub kowale czyli bez młota nie robota.On jest poprostu słaby.Acha zuważyłem że czasami z rury ten dym był intensywniejszy puszczając kółka-dosłownie.Help!!!!!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Mnie osobiscie cos strzyka w (nie wiem w czym) jak widze pierwszy post nowego, ktory to ma Proba od dluzszego czasu ale jak trwoga do dopiero sie rejestruje. Niby to nie powod do strzykania, lecz ja jednak to mam.

Przeczytaj sobie nasze porady zastosuj sie do nich by nie prowokowac "nieprzyjemnych" dzialan moderatorow.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

wingerman pisze:Mnie osobiscie cos strzyka w (nie wiem w czym) jak widze pierwszy post nowego, ktory to ma Proba od dluzszego czasu ale jak trwoga do dopiero sie rejestruje. Niby to nie powod do strzykania, lecz ja jednak to mam.

Przeczytaj sobie nasze porady zastosuj sie do nich by nie prowokowac "nieprzyjemnych" dzialan moderatorow.
Grzesiu ! Mnie z samego rana coś w kręgosłupie ... ale już przestało :lol: :lol: :lol: Pozwolę sobie dodać coś od siebie :arrow: Naświetli to nieco forumowy klimat Andrzejowi .
Andrzeju !
Forum jest internetowym miejscem spotkań ludzi , miłośników Probe którzy często się znają osobiście . Na pewno nie jest serwisem ani internetową "poradnią samochodową" . W związku z powyższym w moim , jak i wielu innych mniemaniu , nietaktem jest wołanie o pomoc w pierwszym poście . Miło by było gdybyś się przywitał (jest specjalny Topic do tych celów) i napisał co nieco o sobie (np. w Topic'u "Gdzie pracują klubowicze") tak by każdy mógł choć wirtualnie Cię poznać . Gdybyś zadbał o wstawienie w rubryce "Skąd" miejsce pobytu , możliwe , że ktoś z okolic pomógł by Ci .
Aha ! Pamiętaj : Nim rozpoczniesz nowy temat sprawdź czy czasem nie istnieje analogiczny do którego mógłbyś się dopisać .
Tak w ogóle samo forum jest skarbnicą wiedzy na tematy związane z naprawą Naszych autek - Trzeba jedynie użyć funkcji "szukaj" .
:idea: Poświęć na poczytanie forum nawet ze dwa dni - dowiesz się wiele (nie tylko o słabnięciu motorków) :wink: :idea:
Tomek
Obrazek
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

ustosunkuje sie, troszke wyzej sracie niz....nie przesadzajcie nie ejstescie krolami szos a i fordprobe to zaden rewelacyjny wóz, a ze ktos kupil i sie pyta o rade to wcale nie musi sie wam w laski prosic odrazu, nie checie to nie odpisujcie :P
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kocureq »

Nie, ale jesteśmy społecznością a nie warsztatem on-line. Jeśli ktoś chce pomocy, to niech się stosuje.
Awatar użytkownika
Bartekk
Posty: 141
Rejestracja: 2004-10-17 15:13
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10629
Lokalizacja: Tarnów/Mullingar, Irlandia

Post autor: Bartekk »

oj andrzej nie przejmuj sie znam ten ból...... :)
był 2.0 USA 93r
jest Passat TDI Sport 170KM 2003r
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Andrzej - sprawdź sprężanie i jak możesz podaj tutaj.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

tomek - nikt nie mówi, że Probasy są fajne. Jakbym chciał kupić cieniasa to bym kupił. Probas jest ładny, tani i ma coś w sobie. Ile mi takich aut wymienisz w tym przedziale cenowym ? Jakbym chciał mieć mocną furę to kupiłbym tico i wsadził silnik 2.0 turbo. Jest taka we Wrocku na lakach 225 :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.0 R4 FS”