Modyfikacja turbo - dwie watpliwosci

Kurkurior
Posty: 27
Rejestracja: 2004-06-08 01:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Modyfikacja turbo - dwie watpliwosci

Post autor: Kurkurior »

Witam Was i pozdrawiam.
Jestem tu pierwszy raz i z gory przepraszam jezeli zadaje pytania ktore byly maglowane na tym forum.

Otoz mam dwie kwestie dotyczace opisanej modyfikacji turbo:
1. Co sie stanie jezeli zaslepimy calkowicie rurke, bez nawiercania otworow 0.5 mm itp.
2. Jak poradzic sobie z odcieciami paliwa przy zbyt duzym cisnieniu turbo? Koles mial kiedys probe z regulatorem HKS i mu bardzo odcinalo przy maksie. Ponoc trzeba przeprogramowac/zmienic komputer i tu sa koszta lub... zalozyc zwykle LPG ktore jakims cudem kasuje bledy i nie odcina paliwa.

Jeszcze raz sorry jezeli moje pytania sa ogolnie obstukane.
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Re: Modyfikacja turbo - dwie watpliwosci

Post autor: asdero »

Kurkurior pisze: 1. Co sie stanie jezeli zaslepimy calkowicie rurke, bez nawiercania otworow 0.5 mm itp.
2. Jak poradzic sobie z odcieciami paliwa przy zbyt duzym cisnieniu turbo? Koles mial kiedys probe z regulatorem HKS i mu bardzo odcinalo przy maksie. Ponoc trzeba przeprogramowac/zmienic komputer i tu sa koszta lub... zalozyc zwykle LPG ktore jakims cudem kasuje bledy i nie odcina paliwa.
1. Nie testowałem, ale pewno będziesz miał kłopoty z odcinaniem za każdym naciśnięciem gazu :D Albo wyrwie ci jedną z rur doprowadzających (ten efekt miałem, przy zbyt małej zwężce :) ).
2. Przed chwilą czytałem na forum, że ktoś sprzedaje chip-a do 2.2 GT - kup i zmień. Komp jest za radiem i dostaniesz się do niego z boku od strony pedału gazu i nóg pasażera (po dwie śruby z każdej strony). Zaopatrz się w odsysacz do cyny, bo jest wlutowany, a nie na podstawce. Na lpg faktycznie nie odcina, bo nie ma jak :)
Kurkurior
Posty: 27
Rejestracja: 2004-06-08 01:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: Kurkurior »

Dzieki.
No wlasnie ten chip z ebaya kupie. Dla zainteresowanych podaje aktualna aukcje: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... 7904451247
Awatar użytkownika
Alek
Posty: 103
Rejestracja: 2004-01-05 17:42
Samochód: brak
Lokalizacja: Wadowice

Post autor: Alek »

kup go a ja odkupie od ciebie jego kopie :D
(jest to zwykły eprom za 5zł i jakiś lepszy elektronik bez problemu go przegra :lol: ). Potestuj go troche i zobaczymy, może ktoś bedzie jeszcze chętny :? :? i ci sie koszty wrócą ............
Ja chce na 100% 8) 8) 8)
PROBE KILLER 8) 8) 8) 8)
Probe 2.2GT :) :) i więcej nic nie trzeba pisać ;) nie długo byc moze jeszcze probek II 2.5 :) :)
Awatar użytkownika
JAZDA-PRZEMO
Posty: 140
Rejestracja: 2003-03-21 13:46
Samochód: Kiera/ silnik /4 kola /Jazda
Lokalizacja: Czestochowa/Berlin

yo

Post autor: JAZDA-PRZEMO »

Witam po pierwsze chip odemnie nie da sie z czytac i nie kosztuje 5zl. pozatym musisz wiedziec kolego ze chipa dopasowywuje sie do komputera chodzi tu o rok i pare innych ... auto mozna majac pojecie podkrecic bez wiekszego wysilku do okolo 200kucy ale w sklad tego wchodzi po 1 pompa paliwa , wydech,swiece,przewody i modyfikacja prosta zalezy dla kogo ukladu elektronicznego,----------------------------------------------jesli chcesz osiagnac okolo 250 kucy nad kturymi moje prace dobiegaja do konca muszisz najpierw zrobic to co w p-1 plus chip regulacja przeplywomierza powietrza,wymiana wtryskiwaczy,i od razu przy okazij zawieszenia bo kopa ma strasznego i od razu ida stabilizatory i sworznie i gumy na wahaczu,jesli sa nie wymieniane pozdrawiam cieplo i jak ktos bedzie mial ochote sie sprawdzic jestem do dyspozycij yo
JAZDA NA MAXA IM BACK
Awatar użytkownika
Tomi
Posty: 285
Rejestracja: 2004-02-19 14:24
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomi »

pszemusss jusz niedlugo :) jusz barrrdzo niedlugo :>... i odpale swoje padlo coby sie do pieknej czestochowy bujnac i zobaczyc Projekt X hehe ;p
PROBE 2,2 GT '91 /lekko dlubniety/
Awatar użytkownika
JAZDA-PRZEMO
Posty: 140
Rejestracja: 2003-03-21 13:46
Samochód: Kiera/ silnik /4 kola /Jazda
Lokalizacja: Czestochowa/Berlin

r

Post autor: JAZDA-PRZEMO »

Spoko czemu mowisz padlo przeciez jest ok wszystko z twoim jak tam twoj chip z niemiec pozdrawiam
JAZDA NA MAXA IM BACK
Awatar użytkownika
Tomi
Posty: 285
Rejestracja: 2004-02-19 14:24
Samochód: brak
Lokalizacja: Opole

Post autor: Tomi »

a nie pamietasz co mi sie tak ladnie dymilo?? heheh chip chodzi ..., za to sprzegielko wymieniam bo nie wytrzymalo modyfikacji hehehe
PROBE 2,2 GT '91 /lekko dlubniety/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechaniczny”