wruuth

Kolekcje fotek.
wruuth
Posty: 16
Rejestracja: 2008-03-08 20:21
Galeria: viewtopic.php?t=13288
Lokalizacja: Nasielsk

wruuth

Post autor: wruuth »

Po pierwsze chciałbym bardzo serdecznie się ze wszystkimi przywitać.

Na początek kilka suchych faktów:
silnik: 2.5 V6
rok produkcji: 1993
wyposażenie: elektryczne szyby, elektryczne lusterka, elektryczny szyberdach, klimatyzacja, dopompowywany fotel kierowcy, tempomat, 1 x poduszka powietrzna, regulowana kolumna kierownicy.

A to lista rzeczy do zrobienia:
- zabezpieczyć progi przed korozją (poprzedni właściciel zbytnio o nie nie dbał i w kilku miejscach znajdują się przetarcia do gołej blachy) - ZROBIONE
- naprawić hamulec ręczny (stare linki już zdemontowane, teraz tylko nabyć i zamontować nowe) - ZROBIONE
- sprawdzić co się dzieje z poduszką powietrzną (miga kontrolka w schemacie 3 -3) - ZROBIONE
- naprawić szyberdach (zaczyna się unosić, lecz dalej nie daje już rady)
- i jeszcze kilka drobnostek...

A oto mój Probek (tuz po przywiezieniu od poprzedniego właściciela):

Obrazek Obrazek Obrazek

A tak wygląda po kilku dniach i obowiązkowym myciu :D

Obrazek Obrazek Obrazek

Kilka nowych fotek:

ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Obrazek ObrazekObrazek ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 2008-10-04 23:14 przez wruuth, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pluto
Posty: 597
Rejestracja: 2006-04-23 17:57
Galeria: viewtopic.php?t=11609
Lokalizacja: Ostrołęka

Post autor: Pluto »

Bardzo fajny Probe, lista modow tez ciekawa hehe ;)
ObrazekObrazekI love Skyline
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Witam :wink:

No wygląda fajnie chociaż powiem że przyzwyczaiłem się do bocznych listw i jakoś tak goło bez nich probek wygląda. :D


Fajnie że nie jest przesadzony aczkolwiek te listwy chromowane mi trochę nie pasują i ta lotka trochę wysoka ale moim zdaniem się nie przejmuj jako że jesteś nowy :wink:

Tak więc powodzenia w pracach

A i musisz jeszcze spasować daszek prawej lampy bo masz nierówne szczeliny :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
wruuth
Posty: 16
Rejestracja: 2008-03-08 20:21
Galeria: viewtopic.php?t=13288
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: wruuth »

Dee Jay pisze: ...aczkolwiek te listwy chromowane mi trochę nie pasują i ta lotka trochę wysoka ale moim zdaniem się nie przejmuj jako że jesteś nowy
Listw chromowanych nie ma :D i nie było. Aczkolwiek na kilku zdjęciach światło ( i śnieg) tak pada, że powstaje wrażenie jakby listwy były. Jeśli chodzi o spojler to na zdjęciach wygląda na dosyć wysoki, ale w rzeczywistości jest sporo lepiej.
A i musisz jeszcze spasować daszek prawej lampy bo masz nierówne szczeliny :wink:
No cóż, samochód miał kiedyś walnięty właśnie prawy bok (uszkodzony zderzak, nosek błotnika i właśnie ta lampa - aczkolwiek silniczek ostał się cały) i mechanicy niezbyt przyłożyli się do naprawy.
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

bardzo ładny probek 93 są najładniejsze .

ale i tak nie ma to jak czarna I GT :twisted:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

Faktycznie z tymi listwami to fajne złudzenie wyszło :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Alian & Rufi
Posty: 328
Rejestracja: 2007-03-25 17:16
Galeria: viewtopic.php?t=13583
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Alian & Rufi »

Dee Jay pisze:i ta lotka trochę wysoka
:lol: hehehee :P
wruuth pisze:Jeśli chodzi o spojler to na zdjęciach wygląda na dosyć wysoki, ale w rzeczywistości jest sporo lepiej.
Spokojnie :wink: kwestia przyzwyczajenia, moim zdaniem mój spoiler tez jest niski. :lol:
Probe jak najbardziej śliczne :D no i generacja taka jaka trza :wink: :P
Obrazek
wruuth
Posty: 16
Rejestracja: 2008-03-08 20:21
Galeria: viewtopic.php?t=13288
Lokalizacja: Nasielsk

Re: wruuth

Post autor: wruuth »

Mała aktualizacja galerii.
Pozdrawiam.
Ford Probe II 2.5 V6 - 1993 r.
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: wruuth

Post autor: wojtas89 »

Piękna D-generacja w jedynym właściwym kolorze :D :D
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
Awatar użytkownika
Pitbull
Posty: 448
Rejestracja: 2006-10-20 12:48
Samochód: Ford Probe II 2.5v6 96'
Galeria: viewtopic.php?t=14340
Lokalizacja: Lublin

Re: wruuth

Post autor: Pitbull »

Ale masz fajne tylne lampy, pozazdrościc.

Pozdro
Był: Ford Probe 2 2.0 97' violet Był: Ford Probe 2 2,5 v6 KLZE 97' black
Był: Ford Probe 2 2.0 97' black Był: Ford Probe 2 2,5 v6 96'
Była: Alfa Romeo 159 SW 07' JTDM Był Ford Probe 2 2.5 v6 96'
Awatar użytkownika
basco1984
Klubowicz
Posty: 321
Rejestracja: 2008-09-08 19:06
Samochód: 2,5 V6 USA 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=14459
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: wruuth

Post autor: basco1984 »

Witam

No śliczna dwójeczka :D
Widzę że mam mocną konkurencję :twisted:
Mam nadzieję że niedługo będziemy mogli się spotkać :P

Pozdrawiam i życzę miłej jazdy
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: wruuth

Post autor: TYGRYSEX »

Pokręcę nosem , bo czerwony , bo spojler wysoki i w ogóle że spojler jest , czerwony jest , tablice polskie między światłami w ogóle mi się nie podobają , bo jest czerwony ... i to chyba wszystko ... Aha , czy wspominałem że czerwone nie za bardzo mi się podobają ? :mrgreen:
Za to całe czerwone lampy są świetne . Szkoda że nielegalne . Ogólnie OK
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
wojtas89
Posty: 2193
Rejestracja: 2006-09-21 21:43
Samochód: MB W201 2.6L mit ASD und chamska gleba :)
Galeria: viewtopic.php?t=14148
Lokalizacja: Illinois - Chicago

Re: wruuth

Post autor: wojtas89 »

o gustach się nie dyskutuje, jednemu się podoba czerwony, z tablicą pomiędzy światłami (osobiscie mi też sie to bardziej podoba), a drugiemu nie bedzie się to podobać :wink:
Fałszywa skromność jest najprzyzwoitszym ze wszystkich kłamstw.
wruuth
Posty: 16
Rejestracja: 2008-03-08 20:21
Galeria: viewtopic.php?t=13288
Lokalizacja: Nasielsk

Re: wruuth

Post autor: wruuth »

Dzięki wielkie za miłe komentarze :D
Jeśli zaś chodzi o lampy - na samochodzie śmigają już dobre kilka miesięcy i, odpukać, na razie nikt się jeszcze nie przyczepił (choć kilka razy miałem już stracha, że dowodzik poleci :) ). Niestety jest inny problem - polscy kierowcy (szczególnie ci starszej daty) nie mogą sobie wyobrazić, że kierunkowskaz może migać innym kolorem niż pomarańczowy i nie zawsze go zauważają.
Ford Probe II 2.5 V6 - 1993 r.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10623
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: wruuth

Post autor: Kocureq »

I to jest prawdziwy powód dla którego nie powinno być amerykańskich świateł w Polsce. Często auta z walniętą elektryką migają czerwonym, więc nikt tego nie traktuje jako kierunkowskazu.
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: wruuth

Post autor: TYGRYSEX »

No ja we Wrocku byłem świadkiem stłuczki ( jechałem Skodzianką Felicjańską fundacji WKS ŚLĄSK WROCŁAW ) gdy Corvetta przede mną zmieniała pas na lewo ( czułem się taki mały :mrgreen: , bo to była czarna "piąteczka" cabrio , na dodatek jechał nią kolo z laską , rękę miał spuszczoną z fają - pełny LANS ) ALE W DUPSKO WJECHAŁ IM KOLEŚ w Audi ... Miał kierunkowskaz ( mrugające na czerwono podwójne reflektory tylne ) i świecił nimi nawet dość długo przede mną zanim się zdecydował skręcić ...
Niestety nie wiem jak to się skończyło , bo Grabiszyńska jak zawsze zakorkowana i tłum poniósł dalej :lol: ale podejrzewam , że przyczyną właśnie były czerwone kierunkowskazy ...
Świetnie wyglądają czerwone lampy , ale bez przesady - ja mam USA tylne z małymi prostokątami w kolorze pomarańczowym i jakoś wizerunku tyłka Probka mi nie zepsuły ... A o wiele bezpieczniej się jedzie nie tylko dla innych , ale i siebie ...
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: wruuth

Post autor: RX »

Witam,

Osobiście bym rozwalił Probe o Voyagera w bardzo słoneczny dzień nie zwróciłem uwagi na malutki kierunkowskaz migający na czerwono.

Jednak jako, że sam mam teraz czerwone kierunki (u mnie praktycznie cała ogromna lampa mruga na czerwono, więc jest trochę lepiej widoczna) to stwierdzam, że absolutnie nie macie racji i czerwone kierunki są kul :P

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: wruuth

Post autor: Dee Jay »

To teraz coś ode mnie. W bardzo słoneczny dzień jak słońce się qrewsko odbija od wszystkiego to nawet taki sam malutki pomarańczowy kierunek ciężko dojrzeć. Nie wspomnę np o maluchach których kierunki mają moc zapałek. Co do mrugającego czerwonego to jeśli ma się odrobinę inteligencji i zobaczy że nagle coś zaczęło mrugać na czerwono to należy zachować jakąś ostrożność bo może skręcać. Czerwone kierunki to nie ufo by zrobić karpia na ich widok nie wiedząc o co chodzi. Mało tego na naszych drogach? Jeżdżę już parę latek jako kierowca i nie miałem problemu jeszcze z odróżnieniem kierunku od stopu. Sam mam USA i nie piszę tego by bronić tych kierunków ale by nie zwalać winy za takie kolizje na kolor światła bo w większości przypadków to ktoś się zagapi albo nie zauważy i kolor i tak nie zmieni tego że komuś w tyłek wiedzie :wink:
Ostatnio zmieniony 2008-12-08 20:40 przez Dee Jay, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
wruuth
Posty: 16
Rejestracja: 2008-03-08 20:21
Galeria: viewtopic.php?t=13288
Lokalizacja: Nasielsk

Re: wruuth

Post autor: wruuth »

No cóż takie kierunki fajnie wyglądają ale niestety czasami troszkę strach jest jak się jedzie. Niestety jak widać z postu Tygryska - metoda gostka z Vetty jak i moja (czyli włączanie kierunkowskazu dużo wcześniej niż normalnie i zawsze przed naciśnięciem hamulca - żeby się ten z tyłu zdążył przyzwyczaić do czerwonego mrugającego :) ) nie zawsze skutkuje. Co jednak ciekawe - w Niemczech takich problemów nie mają i czerwone kierunkowskazy są dopuszczone (chyba, że mam złe lub nieaktualne informacje).
Ford Probe II 2.5 V6 - 1993 r.
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: wruuth

Post autor: Dee Jay »

Ale gość równie dobrze mógł się na vette zagapić aż tak że na kierunek nie spojrzał :wink:

A od czerwonych gorsze są czarne z dużą warstwą motipu. To dopiero ledwo świeci
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
basco1984
Klubowicz
Posty: 321
Rejestracja: 2008-09-08 19:06
Samochód: 2,5 V6 USA 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=14459
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: wruuth

Post autor: basco1984 »

Witam
Dee Jay pisze:To teraz coś ode mnie. W bardzo słoneczny dzień jak słońce się qrewsko odbija od wszystkiego to nawet taki sam malutki pomarańczowy kierunek ciężko dojrzeć. Nie wspomnę np o maluchach których kierunki mają moc zapałek. Co do mrugającego czerwonego to jeśli ma się odrobinę inteligencji i zobaczy że nagle coś zaczęło mrugać na czerwono to należy zachować jakąś ostrożność że może skręcać. Czerwone kierunki to nie ufo by zrobić karpia na ich widok nie wiedząc o co chodzi. Mało tego na naszych drogach? Jeżdżę już parę latek jako kierowca i nie miałem problemu jeszcze z odróżnieniem kierunku od stopu. Sam mam USA i nie piszę tego by bronić tych kierunków ale by nie zwalać winy za takie kolizje na kolor światła bo w większości przypadków to ktoś się zagapi albo nie zauważy i kolor i tak nie zmieni tego że komuś w tyłek wjedzie :wink:
W zupełności zgadzam się z "Dee Jay"
Sorki jeśli ktoś jest na tyle mało rozgarnięty, aby nie zakumać że to kierunek, to powinien chociaż hamować, bo może to być np. uszkodzone światło stopu !!!
Czemu na przykład Niemcy czy Amerykanie nie robią problemów z czerwonymi migaczami tylko jak zwykle Polakom musi coś nie pasować :scramble
Według mnie to wielkie migające światło czerwone jest badziej widoczne niż często spotykane malutkie pomarańczowe śwatełko.

Pozdrawiam serdecznie i życzę szybkiego zaakceptowania czerwonych kierunków :)
Czerwony Ford Probe II 2,5 V6 GT USA

POLSKA JAZDA
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: wruuth

Post autor: TYGRYSEX »

Dla sprostowania jakby ktoś pomyślał ... Nie jestem przeciwnikiem czerwonych kierunków :)
Jakby można było to z przodu nawet bym czerwone wstawił jeśli można by było jezdźić na pełnych czerwonych lampach ...

WRUUTH nie próbuj porównać USA do Polski ... :mrgreen: W Polsce konserwatyzm jest na tyle posunięty do przodu , że czerwone kierunki nigdy się chyba nie przyjmą ... A postaw się na miejscu dziadka który pędzi swym maluszkiem i mu takie Probe mryga czerwonym po twarzy to myślisz , że szybko domyśli się , o co chodzi , jeśli 99,9% samochodów , za którymi jeździ wali mu po gałach pomarańczą ... ? Dobrze przynajmniej że do diodowych lamp się zatosowali ... Ja nie wymagam od nich wiele i się nie dziwię ... Dodam że dziadziuś 40 lat za kółkiem jezdzi ... No postaw się... POSTAW !

:wink:
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
wruuth
Posty: 16
Rejestracja: 2008-03-08 20:21
Galeria: viewtopic.php?t=13288
Lokalizacja: Nasielsk

Re: wruuth

Post autor: wruuth »

Nie no, ja oczywiście rozumiem też racje drugiej strony. Ja po prostu chciałbym normalności w naszym pięknym kraju (a przede wszystkim normalności na polskich drogach :wink: ). No, ale tego to my chyba nie doczekamy :wink:
Ford Probe II 2.5 V6 - 1993 r.
Awatar użytkownika
Valuss
Posty: 68
Rejestracja: 2008-05-12 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Bolesławiec

Re: wruuth

Post autor: Valuss »

Bardzo fajny probek :wink: Jedyne czego pozbyłbym się to spojler.
Oby służył bezawaryjnie jak najdłużej :wink: Pozdro! :D
Probek II gen. 2.0 '97. Jak go nie kochać :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”