przerabiał ktoś włączanie halogenów?

Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

przerabiał ktoś włączanie halogenów?

Post autor: romulus »

chciałbym włączać halogeny wtedy kiedy mi się podoba czyli jakimś dodatkowym przyciskiem z konsoli, a nie wtedy gdy zapalam długie...ma ktoś może schemat takiej przeróbki?
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Awatar użytkownika
tofil
Posty: 458
Rejestracja: 2005-03-08 21:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: tofil »

Nie ma tego na serwisówce, któą ci wysłałem???
Czarne Probe II 2.0 1995 manual + LPG
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

no pewnie jest ale chcialem wiedzieć czy to właczanie juz ktos rozwiazał i gdzie teraz ma wlacznik czy razem z przeciwmgielnymi?
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Nie wiem jak jest rozwiązany przełącznik ale problem tkwi w tym że musisz doprowadzić do tego przełącnika 12V.
W obecnym rozwiązaniu masz tak że 12V pojawia się dopiero po włączeniu świateł mijania i znika po włączeniu drogowych. 8)
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

Czekajcie,bo czegoś tu nie rozumiem.Dla mnie to jest troszkę
poroniony pomysł.
Przerobić to żadna filozofia,pytanie tylko po co?
Za mało mandatów płacisz?
Rozumiem,że mówisz o halogenach,a nie o przeciwmgielnych.
Przeciwmgielne powinny zapalać się osobno.
Romulus pisze:chciałbym włączać halogeny wtedy kiedy mi się podoba czyli jakimś dodatkowym przyciskiem z konsoli, a nie wtedy gdy zapalam długie.
Andrzej pisze:W obecnym rozwiązaniu masz tak że 12V pojawia się dopiero po włączeniu świateł mijania i znika po włączeniu drogowych
???
Ktoś tu coś pokręcił.
:D :D :D
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

Sorry!
Cały czas myślałem o przeciwmgielnych :oops:

Jeżeli II gen. ma dodatkowy włącznik i halogeny to nie rozumiem pytania, bo jeżeli nie ma to ktoś musiał go dorabiać. :wink:
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

Andrzej pisze:Sorry!
Cały czas myślałem o przeciwmgielnych :oops:

Jeżeli II gen. ma dodatkowy włącznik i halogeny to nie rozumiem pytania, bo jeżeli nie ma to ktoś musiał go dorabiać. :wink:
w II gen. jest osobny włącznik światła przeciwmgielnego tylnego natomiast halogeny włączają się wraz ze światłami drogowymi i tak jest w oryginale....
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

OLEY pisze:Czekajcie,bo czegoś tu nie rozumiem.Dla mnie to jest troszkę
poroniony pomysł.
Przerobić to żadna filozofia,pytanie tylko po co?
Za mało mandatów płacisz?
Rozumiem,że mówisz o halogenach,a nie o przeciwmgielnych.
Przeciwmgielne powinny zapalać się osobno.
wyobraź sobie sytuację,że jedziesz ciemnym w pi...u lesie i jest wyje.... mgła oczywiście śmigasz na drogowych, widzisz nadjeżdżajacy z naprzeciwka samochód i co robisz....?
ano wrzucasz światła mijania tym samym gasząc halogeny i co widzisz?
ano nic :!: bo wymijany pojazd Cie oślepia a do tego ta wyje... mgła
i taki właśnie jest ten poroniony pomysł ażeby nie zabić się w pi...u ciemnym lesie :lol:
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

romulus pisze:wyobraź sobie sytuację,że jedziesz ciemnym w pi...u lesie i jest wyje.... mgła oczywiście śmigasz na drogowych, widzisz nadjeżdżajacy z naprzeciwka samochód i co robisz....?
ano wrzucasz światła mijania tym samym gasząc halogeny i co widzisz?
ano nic :!: bo wymijany pojazd Cie oślepia a do tego ta wyje... mgła
i taki właśnie jest ten poroniony pomysł ażeby nie zabić się w pi...u ciemnym lesie :lol:
W probe można spotkać dwa rodzaje 'halogenów' niektóre modele mają fabrycznie montowane 'halogeny' przeciwmgielne (załączane oddzielnym przełącznikiem) a inne mają 'halogeny' dalekosiężne (załączane razem ze światłami drogowymi)
Dalekosiężne od przeciwmgielnych różnią się tym że przeciwmgielne świecą szerokim snopem rozproszonego światła, na drogę przed samochodem oraz pobocza i nie powinny zbytnio razić kierowców w innych pojazdach, podczas gdy dalekosiężne walą skoncentrowaną wiązką światła prosto do przodu rażąc wszystkich z odległości kilometra.

Jeśli nie chcesz mieć dalekosiężnych tylko przeciwmgielne, to musisz przede wszystkim lampy wymienić bo będziesz oślepiał wszystkich.

Zdaje się że egzemplarze na Kanadę miały w miejsce tych świateł montowane światła do jazdy dziennej.


P.S.
Ja oczywiście nigdy bym nie zamienił moich światełek dalekosiężnych na przeciwmgielne, bo jazda w nocy z tym sprzętem to czysta przyjemność 8)
Pozdrawiam, Rafał.
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Raf pisze:P.S.
Ja oczywiście nigdy bym nie zamienił moich światełek dalekosiężnych na przeciwmgielne, bo jazda w nocy z tym sprzętem to czysta przyjemność 8)
Zgadzam się. Też posiadam takie lampki i chyba bym się na inne nie zamienił. Nocna jazda na nich to prawie jak jazda w dzień. :lol: 8)
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
OLEY
Klubowicz
Posty: 12763
Rejestracja: 2004-10-07 22:17
Samochód: I Gen 3.0 V6 Vulcan '90
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: OLEY »

No właśnie Panowie.
I jakoś daje się jezdzić prawda?

Z całym szacunkiem Romulus ale:
Romulus pisze:wyobraź sobie sytuację,że jedziesz ciemnym w pi...u lesie i jest wyje.... mgła oczywiście śmigasz na drogowych, widzisz nadjeżdżajacy z naprzeciwka samochód i co robisz....?
ano wrzucasz światła mijania tym samym gasząc halogeny i co widzisz?
Po pierwsze w takiej mgle nie jezdzi się na drogowych,bo widoczność jest
o wiele gorsza niż na mijania.
Romulus pisze:i taki właśnie jest ten poroniony pomysł ażeby nie zabić się w pi...u ciemnym lesie
To lepiej przypieprzyć nadjeżdżającemu z przeciwka po oczach halogenami i niech on się zabije w pi...u w ciemnym lesie.

Oczywiście zrobisz jak uważasz.Jeżeli chcesz przerobić,to przerabiaj,ja bynajmniej bym tego nie ruszał.Ewentualnie pomyślałbym nad zamontowaniem jakichś zgrabnych,komponujących się z resztą przeciwmgielnych.
[o]Piękno nie zna ceny.[/o]
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

OLEY pisze: Ewentualnie pomyślałbym nad zamontowaniem jakichś zgrabnych,komponujących się z resztą przeciwmgielnych.
Na przykład: http://www.fordprobe.pl/performanceprob ... LIN1-3.JPG

Dołączę się - dalekosiężne w nocy rządzą. Tylko raz miałem przyjemność jechać w nocy, jak odpaliłem długie to nie mogłem uwierzyć jak daleko sięgają. Dobra rzecz.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Kula
Posty: 138
Rejestracja: 2004-12-22 22:27
Samochód: brak
Lokalizacja: Lubań

Post autor: Kula »

A jak juz mowa o halogenach to czy macie jakis pomysl zeby w jedynkach nie swiecily na zolto (postojowki) jak sie zapali swiatla? To strasznie kiepsko wyglada. Moze jakies mocne LED'y w postojowki wlozyc? Albo zrobic z nich swiatla do jazdy dziennej?
Czerwona jedynka GT 91'
Awatar użytkownika
romulus
Posty: 193
Rejestracja: 2005-04-09 17:19
Galeria: viewtopic.php?t=5578
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: romulus »

a to zmienia postać rzeczy byłem przekonany że te halogeny to są przeciwgielne! w takim razie rzeczywiście nie opłaca się przeróbka
Był Probe 2,5 V6 93' turkus metalik
Jest BMW730i E-38
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”