Poszła mi chłodnica - mam nową w lepszym kolorze :)

asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Poszła mi chłodnica - mam nową w lepszym kolorze :)

Post autor: asdero »

Urwała mi się plastikowa rurka doprowadzająca wodę (od termostatu).

Przerwa na reklame:
--
Chłodnice, intercoolery, chłod. klimatyzacji itd.
Hurtownia mieści się w Krakowie ul. Skośna 20.
Tel. (012) 262-21-27 lub 262-21-28.
Adres: artur@marart.com.pl i arek@marart.com.pl

Wieeelka hala wypełniona wszelkiego rodzaju chłodnicami.
Do Probe znależli _natychmiast_ za 501 zł. Ich polecam. Sprzedawca nie zadaje zbędnych pytań - on wie co i do czego sprzedaje.
--
Dla porównania firma, która się U NICH zaopatruje zaoferowała mi sprowadzenie z USA za około 2000 zł + koszty sprowadzenia. To była rozmowa telefoniczna gdzie gość w tle podpowiadał mojemu rozmówcy "na Skośnej będzie, bo to Mazda". I tak tam trafiłem, a rozmówcy podziękowałem za miłą rozmowę :lol: :lol: 8)
Ależ ja jestem podsłuchuj :lol: :lol:

Wcześniej zjeździłem/obdzwoniłem cały Kraków. Od gościa oferującego mi używaną za 800 zł. dowiedziałem się jaką to Probe GT ma specjalistyczną chłodnice. Gość zaklinał się, że do turbo nie pasuje od Mazdy. Chyba nie wziął pod uwagę, że czasami mogę zaglądnąć pod maskę swojego samochodu :lol:
Jeden pan też zapytał, czy może przyjechałem tym samochodem. Odpowiedziałem, że "tak, na chwile pożyczyłem ze sklepu maszynę chłodzącą do lodów Algida w miejsce chłodnicy".
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Nie wiem co to za wspaniałą rurkę kupiłeś za 500zł.
W czwartek strzeliła mi gumowa - z silnika do chłodnicy. Pojechałem do pierwszego zamochodowego, poprosiłem o wyłożenie wszystkich o tej średnicy poprzymierzałem i kupiłem od merca - 18zł + 3 zł opaski zaciskowe (orginalne nie teges). Wróiłem do auta obciąłem z jednej i z drugiej, założyłem, nalałem wody i chulam. Koszt: podniesione ciśnienie, .......ienie, godzina czasu i 21 zł.
I co Ty na to? :wink:
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Gość

Post autor: Gość »

Chlodnice uzywane do mazdy 626 pasuja do probe jak znalazl. Chodza po 200-300zl. Jedyny klopot jest od strony wejscia plynu (prawa gora), ktora jest pod katem i ciezko jest nalozyc rore. Jednak wystarczy podgrzac do wysokiej temp. i nagiac. Patent sprawdzony wlasnorecznie - nie moglem kupic nigdzie chlodnicy do automatu od Probe.
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

MiH pisze:Nie wiem co to za wspaniałą rurkę kupiłeś za 500zł.
...
I co Ty na to? :wink:
Jak na lato. Kupiłem chłodnice - CHŁODNICE - bo poszła rurka, która jest w plastikowa i wychodzi z chłodnicy w celu doprowadzenia cieczy chłodzącej z silnika do chłodnicy :lol: Właściwie, to jest plastikowe wyprowadzenie z chłodnicy na który nachodzi gumowy wąż.
Jak można się domyślić ta rurka była tak uszodzona(oderwana), że jedyne co można było zrobić to zmienić całą chłodnice :(

greyg - To co kupiłem pasuje idealnie.
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

[quote="asdero]
Kupiłem chłodnice - CHŁODNICE - bo poszła rurka...
[/quote]

... spoko! 8) Don't worry! Mietek, ja tylko żartowałem... :wink: Swoją drogą to z posta nie wynikało że cała chłodnica.

Na poczieszenie: ja w weekend wymieniałem pompę wody - szczęście - miałem na wymianę.
:slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon: :slon:
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
asdero
Posty: 922
Rejestracja: 2002-09-03 23:10
Samochód: brak
Lokalizacja: Kraków

Post autor: asdero »

Spoko jest :)
Info o konieczności wymiany chłodnicy było ukryte w poście 8) :lol:
Wiesz, przy pęknięciu węża gumowego nie zmieniałbym chłodnicy :lol:
No chyba, że beczka piwa plus upał zrobią swoje :lol:
Awatar użytkownika
gregor
Posty: 28
Rejestracja: 2003-09-02 21:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Bytom

Post autor: gregor »

greyg pytanie do ciebie ale może też ktoś z klubowiczów wie piszesz o chłodnicy , że pasuje od mazdy 626 - nie wiem tylko czy dotyczy to też I generacji jeśli tak to daj znać - i czy dotyczy to wszystkich modeli mazdy ( niestety na razie zainwestowałem kasę w co innego i dla mnie różnica paru zł jest cenna ) w krakowie na skośnej rzeczywiście mają od ręki za 518 zł
Gość

Post autor: Gość »

pasuja do I i II gen.

sprawdzone w moim probe II i Neo I gen.
Awatar użytkownika
gregor
Posty: 28
Rejestracja: 2003-09-02 21:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Bytom

Post autor: gregor »

dzięki za szybką odpowiedź lecę na szrot jak byś mógł jeszcze napisać co konkretnie trzeba zmodyfikować w niej to będę wdzięczny
Gość

Post autor: Gość »

w II gen. wejscie z prawej strony jest pod kaztem (mazda)

w I gen. - nie pamietam
buster
Posty: 56
Rejestracja: 2003-06-30 00:26

Post autor: buster »

W 1 też pasuje bo ja kupiłem sobie nową na wakacjach. Bez chłodnicy oleju kosztuje nówka 450zł wersja USA (szeroka 36mm) europejska jest tańsza (18mm) a z chłodnicą oleju (wersjaamerykańska 36mm) 850 zł sklep we wrocławiu przy stacji BP na Grabiszyńskiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”