Car audio by EA

Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Car audio by EA

Post autor: Eli »

Witam :wink:

Wreszcie kilka wolnych dni, wiec prace ruszyly w szalenczym tempie :D
Celem jest zabudowa audio grajaca w środku na mozliwie wysokim poziomie (nie naglasniamy okolicy... niech se sami graja :P )

Po krotce:
Jednostka sterujaca: SONY cdx-gt414u, mimo sceptycznego podejscia do ich sprzetu wiekszosci ludzi, zapewniam ze gluchy nie jestem i ono gra jak trzeba :wink:
Wysokie tony: Zakupione 2 gwizdki czekaja na troche czasu (potencjelanie trafia na zaslepki od lusterek w ladnych obudowach, z przodu oczywiscie)
Srednie tony: fabryczne glosniki x 4
Tony niskie: tutaj zaczyna sie zabawa :D 2x Signat L16 ( 165 mm component midwoofer) umieszczone w tubach basowych wlasnej produkcji (przebieg budowy ponizej). Miejsce instalacji tub to bliska okolica seryjnego subwoofera (ktorego nie ma :x ) czyli jedyna w tym samochodzie wolna przestrzen... (za tylnymi nadkolami)
Wzmacniacz: jakis Zeuz (hehe) prosty 2 kanalowy wystarczajacy moca i tak bedzie siedzial pod fotelem :wink:

Czas na foty:

"Pole bitwy" i wszystkie skladniki:
ObrazekObrazekObrazek
Srajrura :D (kanalizacja zewnetrzna), ktora jeszcze nie wie ze bedzie rura basowa:
ObrazekObrazek
Tajemny system antywlamaniowy :twisted: i reczne sterowanie antena(polskie zimy):
Obrazek
I bardzo skrocony proces produkcji tuby:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
i omijajac wylozenie w srodku, uszczelnianie i przykrecanie itp... oto gotowy efekt x 2:

Obrazek

C.D.N (miejmy nadzieje :P )

slucham waszych opinii :wink:
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Fajny projekt :) Daj jak najszybciej znać jak się sprawdza kanalka w roli tuby :) Na początku to wyśmiałem ale im dłużej myślę tym bardziej realne mi się to wydaje. Sama ta rura jest cholernie twarda też nie powinna za bardzo wpadać w rezonans. Martwi mnie tylko ta zaślepka, która jest o wiele cieńsza i jeśli niedajboże wpadnie ci do głowy zrobienie otworu bassreflex (a wydaje mi się że będzie potrzebny) to będziesz miał "niesmaczny" pogłos plastiku. Ogólnie to trzymam kciuki. Co do basu to jedna dobra rada. Dźwięk jaki uzyskasz z jakichkolwiek skrzyń basowych w 20% zależy od głośnika, w 40% od radia i 40% od obudowy. Są programy do obliczania wymiarów obudów. Dodatkowo w programie bodajże winisd jest opcja puszczenia całego pasma na głośniku w obudowie co pozwala sprawdzić czy nie pojawi nam się niemiłe "pierdzenie" w trakcie słuchania ulubionych utworów :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Qki G
Klubowicz
Posty: 2916
Rejestracja: 2004-08-20 09:04
Galeria: viewtopic.php?t=5511
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qki G »

Zawsze można kanalke wyłożyć watą, albo matą tłumiącą (oczywiście nie całą, tylko same ścianki )
Nowa moja ksywa: Qki Leoncio :)
Był:Ford Probe II 2.5 V6 24V 1997
Jest: Smart FourTwo Cabrio jako dojazdówka do pracy..... :)
Na wypady poza miasto jest już inne autko :)
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Pytanko a będziesz robił zabudowę całego bagażnika. ??Chodzi mi o to czy masz może jakieś foto na którym się będziesz wzorował.Ciekawi mnie to bo kiedyś dawno temu chciałem coś takiego wkleić do jedynki.
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

w duzym stopniu zalezy w jakim pomieszczeniu bedize grac ten głosnik ... bo jak juz w ten temat zachodzimy to auto zachowuje sie jak kolumna z zamknietym głosnikiem wiec to wescie pod uwage no i oczywiscie wytłumienie całego auta .... czym kolwiek coby nic nie wpadało w rezonans ... pozdrawaim
UNITE AND WIN
Obrazek
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

Zawsze można kanalke wyłożyć watą, albo matą tłumiącą (oczywiście nie całą, tylko same ścianki )
jest wykladana na denku mata pod panele podlogowe a scianki sa oklejone tasma miekka (co by nie plasticzylo:P)
Martwi mnie tylko ta zaślepka, która jest o wiele cieńsza i jeśli niedajboże wpadnie ci do głowy zrobienie otworu bassreflex (a wydaje mi się że będzie potrzebny) to będziesz miał "niesmaczny" pogłos plastiku
Hmyy... nie jest ona wcale taka znowu cienka, ale otwor wypadaloby zrobic raczej z boku (na dole on po prostu rozszczelnia, nie powinien byc za glosnikiem tylko obok albo z boku...) Tylko caly czas nie wiem czy go robic... bedzie trzeba to sprawdzic wlasnym uchem :wink:
jest opcja puszczenia całego pasma na głośniku w obudowie co pozwala sprawdzić czy nie pojawi nam się niemiłe "pierdzenie" w trakcie słuchania ulubionych utworów
Mam nadzieje odciac wyzsze pasma filtrem (kondensator), bo inaczej bede mial kolejne 2 srednio tonowe glosniki...(nawet moj wspanialy wzmacniacz ma taka opcje:D)
Pytanko a będziesz robił zabudowę całego bagażnika. ??Chodzi mi o to czy masz może jakieś foto na którym się będziesz wzorował.Ciekawi mnie to bo kiedyś dawno temu chciałem coś takiego wkleić do jedynki.
Nie, nie cel jest taki zeby gralo nie wiadomo skad, i przedewszystkim nie zajmowalo przestrzeni zyciowej... Nie ma sie do czego odnosic bo niczego nie widac 8)
w duzym stopniu zalezy w jakim pomieszczeniu bedize grac ten głosnik ... bo jak juz w ten temat zachodzimy to auto zachowuje sie jak kolumna z zamknietym głosnikiem wiec to wescie pod uwage no i oczywiscie wytłumienie całego auta .... czym kolwiek coby nic nie wpadało w rezonans ... pozdrawaim
Tuby beda domocowane do ramy auta poprzez gumy itp wytlumienia i obrzygane pianka(to ukochana przez wszystkich)... mam nadzieje ze zda egzamin...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Eli pisze:Tuby beda domocowane do ramy auta ...
Ja też chcę (mieć ramę w Probku)... :wink:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

Wreszcie nastapil upragniony moment i srajrury zagraly. Z braku czasu prace ciagnely sie az tak dlugo. Efekt jest co najmniej zadawalajacy, przed nami jeszcze mocowanie i masa skrecania :wink:

kilka fotek:
Obrazek Obrazek Obrazek

mam nadzieje ze dalszy ciag nastapi szybciej.... :lol:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kędziorek
Posty: 3381
Rejestracja: 2004-11-24 22:32
Galeria: viewtopic.php?t=8098
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Kędziorek »

Składaj, składaj ;)
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
barbie
Posty: 1
Rejestracja: 2007-05-06 19:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Kielce

Post autor: barbie »

I jak idzie?? ;>
Barbie
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

No projekt niczego sobie .

Ale najpierw pare pytań :
gdzie konkretnie zamierzasz umieścic te "srajrury" ,
czy nie lepiej było cos pokombinować z MDF'em albo zwykła sklejką (lepsze wytlumienie i przenoszenie częstotliwości )
Jakie parametry głośników i wzmacniacza??
pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Przeczytaj pierwszego posta to dowiesz się gdzie mają być zamontowane tuby. Na kolejnych zdięciach widać wzmak więc wywróż z fusów ile ma mocy (załóżmy, że 10000W) :twisted: Widać, że nie trzymałeś takiej "srajrury" w ręce :twisted: Ze sklejki można zrobić domek dla ptaków.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Czytałem wszystkie posty :wink:
chodzi mi o dokładne miejsce bo przecież pod tapiecerke tego nie zmiesci , a za nadkolami , to tak troszke nie za bardzo .

Zreszta wole sie zapytac bo sam mysle o czyms podobnym .
pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

davidlive pisze:Czytałem wszystkie posty :wink:
chodzi mi o dokładne miejsce bo przecież pod tapiecerke tego nie zmiesci , a za nadkolami , to tak troszke nie za bardzo .

Zreszta wole sie zapytac bo sam mysle o czyms podobnym .
pozdro
jest ciasno, ale wchodzi :wink: :
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

:shock: :shock:
No zaskoczyłeś mnie teraz , :roll: :roll:

Całkiem całkiem , tylko co zrobisz plastikami które teraz będą sobie tak ładnie trzeszczeć od tego basiku ??
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

nic nie trzeszczy nie boj pupci, wszystko powyciszane, spasowane, nie ma prawa sie ruszyc nawet o kilka milimetrow :wink: :lol:

Znalezlismy jeszcze wiecej wolnego miejsca 8) też w przyszlosci mocniejszy projekt :wink: Poki co zmudne skrecanie :(
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

może w tej stronie to ci wejdzie ale za kierowcą już tego w tym samym miejscu nie wsadzisz sherlocku. :P

tam masz mniej miejsca bo idzie wlew paliwa.

Ale do rzeczy.
Jak dla mnie projekt zdrowo przekombinowany, rzeczywiście sądzę, że te srajrury to porażka z miejscem.

podrzucę tutaj za chwilę mój projekt basu w bagażniku z głośnikiem Hertz 250mm który niestety uważam, że zagra lepiej niż te dwie tuby, które montujesz....


a, zgodnie ze sztuką audiofili skrzynie najkorzystniej robić właśnie z MDF'u, sklejka czy plastiki lub prasowany papier to tanie mięso i nie robi efektu.
Do tego rodzaj basu, czy to ma być kickbas czy bass reflex ? te rurki muszą być policzonie do głośnika i dobrane do dzwięku jaki ma z nich iść.


Dodam, że miałem oryginalną tubę w probie i osadzony w niej głośnik caliber i to pod piec ale efekt jaki uzyskałem..... delikatnie mówiąc nie zadowolił mnie.... :twisted:
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Mr. to zalezy co kto lubi i co komu wystarcza :roll: :roll:

Ja mysle że jednak warto mięc te pare watt więcej bo w razie potrzeby jest czym pobasić .

To w sumie jak z autem :wink: :wink:
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Post autor: domo »

zaczynam tu słyszeć argumenty łysego typa z czarnej BM-ki czy sztandarowego właściciela Calibry - z jakich to się równo Dawid naśmiewasz w innym topicu - weź to przeczytaj jeszcze raz i przemyśl a potem wyedytuj, bo zgroza czytać.
Master będę wdzięczny za projekcik bo sam czegoś szukam a nie znam się na tym kompletnie, jakbyś miał jeszcze pod ręką coś czym można by było zapchać fabryczne na tube miejsce to daj znać na PW, plz.
:peace:
Ostatnio zmieniony 2007-05-14 09:21 przez domo, łącznie zmieniany 1 raz.
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
Awatar użytkownika
MISIEK
Posty: 813
Rejestracja: 2004-02-09 01:40
Samochód: brak
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: MISIEK »

Waty to nie decybele :) wieksza moc moze jeszcze bardziej zepsuc.... tu trzeba zbudowac odpowiednia obudowe glosnika......
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Mr.Cynk powiedz mi proszę skąd masz aż tak dokładne informacje na temat basu. Zajrzyj łaskawie do słownika i napisz nam tutaj co oznacza słowo audiofil. Co do twojej oryginalnej tuby i głośniczka to nie porównuj fabrycznego plastiku grubości około 1mm do rury kanalizacyjnej, która zapewniam Cię nie wygnie się od nawet bardzo dużego ciśnienia. Co do wielkości komory - zaczynaj od rzeczy małych, a kończ na dużych. Ty zapewne jak robiłeś skrzynie to Ci wszystkie wyszły. Zróbmy tak Ty zrób skrzynie i ja zrobię skrzynie, a na zlocie się spotkamy i zobaczymy kto tak naprawdę powinien sprowadzać na ziemię innych "audiofili" z forum. Przy czym ja użyję "taniego mięsa", a ty MDF`u. Może jak już zgłębiłeś tajemnicę o MDF`ie to zamiast krytykować pomysły innych przybliżysz im na czym polega wyliczanie obudowy i strojenie ??
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
davidlive
Posty: 2849
Rejestracja: 2006-07-30 13:29
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=10466
Lokalizacja: Polaniec
Kontakt:

Post autor: davidlive »

Domownik chodzi mi o to że jesli masz więcej mocy to zawsze ona jest ale gdy masz jakieś małe głośniczki to w miare potrzeby nie ma czym grać :roll: :roll:

co mnie tam obchodzi jakis włąściciel bm'ki ja lubie osbie głośno pograc.

Czy to czyni o drazu ze mnie typa jak z cali czy bmw ???

Sadze tylko że za porównywalne koszty jakie dał eli można zmontować cos lepszego , nie krytykuje go , ważne jest tylko to żeby jemu sie podobało to co robi jak to zrobi i jak to będzie grać.

Troszke w tym siedze i wiem co nieco na ten temat .

(misiek masz racie dB są ważne ale trzeba też patrzeć na dobroć cewki i odpowiednie dobranie obudowy .)

pozdro
BYŁ - PROBE 2.2GT 90' był od 2007 do 2009
I JEST ZNOWU 😍. Ta sama wersja, ten sam rocznik, to samo wyposażenie. Jest identyczny 😊
Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Post autor: Eli »

Mr. Cynk pisze:może w tej stronie to ci wejdzie ale za kierowcą już tego w tym samym miejscu nie wsadzisz sherlocku. :P
Drogi Watsonie z lewej weszlo bez problemu(zlozylem juz wszystko), z prawej jest bardzo ciasno(musze chyba troche podciac). :wink:
Mr. Cynk pisze:tam masz mniej miejsca bo idzie wlew paliwa.
Wlew nie ma tu nic do rzeczy, bo tuba jest krotka...
Mr. Cynk pisze:Ale do rzeczy.
Jak dla mnie projekt zdrowo przekombinowany, rzeczywiście sądzę, że te srajrury to porażka z miejscem.

podrzucę tutaj za chwilę mój projekt basu w bagażniku z głośnikiem Hertz 250mm który niestety uważam, że zagra lepiej niż te dwie tuby, które montujesz....


a, zgodnie ze sztuką audiofili skrzynie najkorzystniej robić właśnie z MDF'u, sklejka czy plastiki lub prasowany papier to tanie mięso i nie robi efektu.
Jesli Twoj projekt wogole nie ogranicza bagaznika, z checia na niego popatrze :wink: (sam mam drugi znacznie mocniejszy w glowie ale wszystko w swoim czasie). Byc moze Twoje gra/zagra lepiej, nawet jestem pewien ze zagra lepiej, nie robilem zadnych obliczen, wzmacniacz jest produktem wystarczajacym, ale nie oszukujmy sie nie wybtinym, samo radio jest kontrowersyjne, rzecz gustu. Nie jest to projekt po ukonczeniu ktorego bede przewracal drzewa, wrecz przeciwnie jest to bardzo lajtowy (podjerzewam ze kick bass poniewaz tuby sa szczelne) :wink: Jestem zagorzalym przeciwniekiem zawalania bagaznika tubami, piecykami kaloryferami innymi kretynstwami (no modle BMW/Cali). Dla mnie ma grac dobrze, z nikad.
Basf_Wrocław pisze:Co do wielkości komory - zaczynaj od rzeczy małych, a kończ na dużych. Ty zapewne jak robiłeś skrzynie to Ci wszystkie wyszły.
otoz to, ZACZYNAM :wink:

Kiedys pewnie sam stwierdze ze umiem lepiej i to jest nic, ale jako ze jest to pierwsza rzecz tego typu jaka zrobielm wlasnorecznie jestem calkiem zadowolony z efektu :D Moze mam cos nie tak z uszami, choc sluchalo tego wiele innych osob i nie odbiega to moim (i nie tylko moim:P) zdaniem od seryjnej zabudowy Voyagera (10 elementow wszystko od Infinity ).

Pozdrawiam i ciesze sie takim zainteresowaniem w temacie :wink:
Piotrek lubin
Posty: 6
Rejestracja: 2007-05-13 08:34
Samochód: brak
Lokalizacja: Lubin

Post autor: Piotrek lubin »

Tuby z rury od kanalizacji?? Nie podoba mi sie. "Car audio" robione tanim kosztem. Zapewniam cie, że z tych 16 cm głośników dobrego basu mieć nie bedziesz!
Po wakacjach kupuje Probe 2,5 V6 1993-1995
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

już opisuję :)

http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 475#152475

i tak wygląda u mnie.
a jak gra?
no to na zlocie można będzie najwyżej ocenić.

dla mnie mało mocy nieco bo bas wydaje się trochę spóźniać ale ogólnie wszystkie głośniki napędza jeden piecyk i może on jest zbyt nieśmiały do tego.... :D:D:D

radyjko oczywiście minidisc sony'ego :D
jakiś zwykły ale dla mnie ważne było żeby był na MD. moim zdaniem najlepszy nośnik do auta. :)
Ostatnio zmieniony 2007-05-15 09:16 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”