probe II 2,5 v6 obroty na jałowym i problem z wycieraczkami

Awatar użytkownika
kriss
Posty: 5
Rejestracja: 2006-12-13 12:15
Samochód: brak
Lokalizacja: Częstochowa

probe II 2,5 v6 obroty na jałowym i problem z wycieraczkami

Post autor: kriss »

Witam

Od niedawna jestem posiadaczem probe II 2,5 v6.
Muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolony z tego autka, jest jednak mały mankament, a mianowicie :

1) w momencie gdy autko jest na luzie co kilkanaście sekund delikatnie wzrastają obroty na ok. 3 sek. i zaraz powracają do normy
2) gdy jadę i trzymam przez dłuższy czas autko np na 4 biegu prawie nie zmieniając prędkości zapala się "check engine" i po kilkudziesięciu sekundach gaśnie
3) nie działają wycieraczki czasowe

Jeśli możecie poradzcie cos na te dolegliwości

Chciałbym dodać że jestem laikiem i jeśli możecie to piszcie wykładając łopatologię :)

serdecznie pozdrawiam "brać probe"
Awatar użytkownika
el_talerzos
Posty: 375
Rejestracja: 2005-08-09 20:05
Samochód: model wiadomy,94r 2.0
Galeria: viewtopic.php?t=7985
Lokalizacja: Łódź - Bournemouth

Post autor: el_talerzos »

Zaraz będą baty :wink:

Wpisz w opcji "szukaj" falujące obroty i będzie wszystko jasne
Probek 2.0 16V 94r. + sekwencja - granatowe dziecko (seria - już niedługo)
Azev 17" + eliptyczne montii
tomek7
Posty: 126
Rejestracja: 2004-12-12 17:06
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=8917
Lokalizacja: mińsk mazowiecki
Kontakt:

Post autor: tomek7 »

widze atmosfere SM ;P :P
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 5
Rejestracja: 2006-12-13 12:15
Samochód: brak
Lokalizacja: Częstochowa

SM?

Post autor: kriss »

tomek7 co z tym SM? :) bo nie rozumiem.
Troche duzo mi wyskoczyło na temat falujacych obrotów
Myslalem że może da się troche na skróty :(
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Witam Cie Kriss, wierz mi , pobedziesz dluzej na Forum , poznasz Jego zwyczjae i zrozumiesz o co chodzi z tá atmosferá. Problemem wydaje mi sie jest to ze nowi Uzytkownicy nie chca zapoznac sie z obowiázujacymi zasadami , tylko od razu na skróty. Zadaj sobie troche trudu przeczytaj Regulamin, naucz sie korzystac z Wyszukiwarki.
Jesli Tobie bedzie sie chcialo zadac troche trudu , Nam bedzie sie chcialo Tobie pomóc.
A tak to na skróty i Ty i My, póki co oczywiscie , a to forum naprawde nalezy do przyjemnych i w wielu sprawach pomocne.

Sorki za offa i pozdrawiam.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 5
Rejestracja: 2006-12-13 12:15
Samochód: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Post autor: kriss »

Widzisz Tykwa problem polega na tym iż zanim kupilem autko siedzialem na tym forum i staralem się dużo poczytać.
Teraz gdy potrzebuję pomocy pierwsze co zrobilem to oczywiście opcja szukaj. Przeraziła mnie bardzo duża ilość postów. Musiałbym czytać chyba z tydzień to wszystko. Miałem nadzieję że może ktoś ma jakis złoty środek i się nim podzieli lub wskaże linka do konkretnej wypowiedzi swojej lub kogos znajomego. Absolutnie nie zamierzam łamać żadnych zasad tego forum. Z internetem i z forami mam doczynienia jakies 8 lat.
Oczywiście bede szukał i czytał bo co innego mi pozostaje :)
Jak mi sie uda coś zrobić postaram się tym z innymi podzielić.
Wkurza mnie trochę brak tych czasowych wycieraczek szczególne w taką pogodę jak mamy teraz. Może to jakiś przekaznik czasowy?
Jeśli tak to gdzie on jest? Wszystkie opcje wycieraczek dzialają OK tylko te czasówki (brak reakcji nawet jak sie pokręci regulacją czasu pracy).
Jeszcze raz serdecznie wszystkich pozdrawiam jest mi niezmiernie miło że mogłem do was dołączyć.
P.S. Jak wspomniałem jestem zielony z autkami a z probe szczególnie.
P.S.2 Można gdzieś kupić jeszcze klubowe naklejki ?
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Spoko , nikt Cie na gani , raczej informuje.

Co do falujacych obrotow , jesli w innych tematach nie znalazles odpowiedzi na dwa pierwsze pkt , to nic wiecej nie pomoge , jesli o czasowe wycieraczki chodzi , to moge gdybac tylko z samym przelacznikiem , ale jestem pewnie tak samo zielony w elektryce, sam probowalbym sprawdzic czy sam przelacznik nie jest winny.

a teraz konkrety na temat Twoich PS. :D

zielony bedziesz mniej jak poczytasz i porobisz troche przy aucie , nie takie Probe straszne na jakiego go kreujá :wink:
, a jesli chodzi o naklejki , to nie tak od razu, tez juz to pisano, najpierw zaangazowanie w Zycie Forum, jakis tam staz i rzecz bodaj najwazniejsza - uczestnictwo w Ogolnopolskim Zlocie - naklejka jest wyroznieniem poki co.

Pzdr. i do zobaczenia na Zlocie :1111_ok:
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 5
Rejestracja: 2006-12-13 12:15
Samochód: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Falujące obroty

Post autor: kriss »

Witam ponownie.
Sprawa z tymi falującymi obrotami wygląda następująco:
obroty falują tylko wtedy gdy pokrętło od klimy ustawione jest w pozycji klimatyzacji I lub II. W innym ustawieniu jest wszystko OK.
Nie znam się na autkach za bardzo ale podpatrzyłem kola na których założony jest pasek napedowy po lewej stronie silnika.
W ostatnim kole na dole znajduje się cos jakby sprzęgiełko z którego w momencie wzrastania obrotów cos sie wysuwa (jakby cos się zasprzęglało) pewnie napęd klimy. W momencie wysuniecia wzrastaja obroty na ok 1 sec. i po chwili wraca wszystko do normy. Po kilku sekundach znowu to samo.

Co to jest takiego i dlaczego wzrastają obroty?

Z góry dzięki za pomoc!!!

P.S.

Czasówka w wycieraczkach już działa poprawnie tzn rozebrałem na częsci pierwsze i okazało się ze przekażnik od czsówki zamontowany nad kierownicą wraz z całym układem dzwigni wycieraczek poprostu rozsypał się. Puściły luty, wyskoczyła obudowa przekaźnika itd.

Jak ktoś potrzebuje pomocy w tej sprawie służę pomocą!!!
Probe II 2,5 V6 93r granatowy
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Wzrastające na sekundę obroty na klimie to normalka. Silnik w momencie załączenia się sprężarki jest pod większym obciążeniem i komputer decyduje o tym by je nico podnieść. Dzieje się tak po to, aby za niskie obroty nie spowodowały zgaśnięcia auta podczas ruszania z włączoną klimą.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
toms
Posty: 62
Rejestracja: 2006-07-23 22:09
Samochód: brak
Lokalizacja: Łańcut

Post autor: toms »

Witam,
Mam identycznie. Też na klimie co jakiś czas obroty wzrastają na sekundę (może dwie). Ale to normalne - żaden powód do niepokoju.

Tak na marginesie, to klima włącza się też na ustawieniu nadmuchu na szybę i "mix" - więc wtedy też powinno coś takiego się pojawić (ale teraz rzadko używam tych opcji ...a w zimie to już nie pamiętam jak było).
wiśniowe gt 96'
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”