Reaktywacja świateł dziennych w 2 generacji

Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Reaktywacja świateł dziennych w 2 generacji

Post autor: R.K »

Założyłem w miejsce postojówek lampy do jazdy dziennej z kloszem E-9 i żarówki dwuwłóknowe 5W i 21W,czyli mam mieć postojowe i dzienne w jednej lampie.Problem powstaje przy podłączeniu świateł dziennych-postojówki świecą jak należy, zostaje jeden przewód ten do świateł dziennych no i nie wiem jak i gdzie go podpiąć!jakieś przewody z końcówkami są przy lampach ,jakby zostały po halogenach.Czy można je wykorzystać?Przekaźnik do halogenów jest-do świateł dziennych nie ma-jest puste gniazdo.Czy mam kupić i przekaźnik do dziennych świateł pakować w puste gniazdo i podpinać się,przez niego?Czy postojowe z tyłu będą świecić?bo dla mnie to czarna magia :1111_worthy:
Ostatnio zmieniony 2007-05-07 20:32 przez R.K, łącznie zmieniany 1 raz.
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
Awatar użytkownika
nerVous
Posty: 238
Rejestracja: 2003-08-13 12:54
Samochód: brak
Lokalizacja: Wejherowo

Post autor: nerVous »

Mam jak Ty II gen. USA i mam dzienne co z pozycjami i obrysowkami swieca.Przekaznik kupilem i po wlaczeniu mijania dzienne gasna....tyle ze Ty masz dwa w jednym....trza to na spokojnie rozszyfrowac :wink:
kom. 504308665
reddi28@wp.pl
II gen.2.0 93'USA
Probiacz2000
Posty: 256
Rejestracja: 2006-02-07 22:22

Post autor: Probiacz2000 »

a moglbys zrobic jakies foto i pokazac jak to wyglada? zalozyles dodatkowe lampy czy przerobiles te klosze od postojowek ?
pzdr
pablos11
Posty: 92
Rejestracja: 2006-09-07 16:19
Samochód: brak
Lokalizacja: Paniówki(okolice Gliwic)

Post autor: pablos11 »

no mnie też to ciekawi jak to wygląda możesz foto jakies wkleić?
Ford probe 2.5V6 94r.
Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Post autor: R.K »

To są osobne nowe lampy. Postojówki wywaliłem ,wykorzystałem jedynie blaszki mocujące do belki.Są podwieszone.
[IMG]http://img3
[url=http://img150.imageshack.us/my.php?imag ... 937im9.jpg]Obrazek


Lampy mają swoje mocowania do podwieszenia które usunąłem, bo nie mieściły mi się w przestrzeni wlotu na chłodnicę(w tej elipsie).Większość dwójek ma duży wlot powietrza na chłodnicę, więc zamocowanie oryginalne lampy, można wykorzystać do podwieszenia.
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

A co to za lampy? Skąd i za ile je wytargałeś?Czy H-9 to lampy do jazdy dziennej,przecież na kloszu ma być oznaczenie RL -to homologacja na światła dzienne. Sprawdź lepiej czy masz takie oznaczenie!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Post autor: R.K »

Przepraszam tam jest E-9 w kółku
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

E-9 oznacza że homologacja na tą lampę została wydana w Hiszpanii a nie oznacza wcale że są to lampy do jazdy dziennej. Dopiero oznaczenie RL świadczy o światłach dziennych.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Probiacz2000
Posty: 256
Rejestracja: 2006-02-07 22:22

Post autor: Probiacz2000 »

Bylo mowic ze masz BASE'a tam sytuacja sie przedstawia calkiem inaczej ;]
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Czy mógłby ktoś zerknąć na to:

http://www.geocities.com/MotorCity/5335/foglamps.htm

Sporo tekstu - jak się bardzo komuś nie chce czytać to szybko w dół do konkretów "How to: re-wire the factory fog lamps".

Patent polega na przerobieniu oryginalnego przycisku montowanego w niektórych Probkach włączającego lampy przeciwmgielne przednie (inne niż te w EURO które są dalekosiężnymi).

Pytanie - czy w EURO też da się to zrobić, czy całkowicie usunęli ten patent z przewodami do włącznika w wersjach z dalekosiężnymi (myślę, że może są zaizolowane "fabrycznie"?)

Bardzo ułatwiłoby to grzebanie z przewodami ;)

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
2Ya
Posty: 979
Rejestracja: 2007-05-06 21:28
Samochód: >>GT<<
Lokalizacja: Aloha Hawaii
Kontakt:

Post autor: 2Ya »

Więc tak kontynuując temat podłączenia dziennych do przycisku przeciwmgielnych czyli osobnego załączania świateł dziennych bądź halogenów za wykorzystaniem oryginalnej instalacji elektrycznej-jest to możliwe i jest taka kostka fabrycznie dla wersji USA.W ramach "ciekawostki" opiszę co i jak :wink:
To po kolei:
Ściągając środkowy panel interesują nas :
-wyłącznik przeciwmgielnych

-pomarańczowa kostka,która w wersji EURO jest spięta z białą kostką (foto) i w ten sposób nam działaja światła tzw. drogowe

-oryginalnie w wersji euro do wyłącznika jest wpięta biała kostka (foto1),która załącza nam tylnie przeciwmgielne światło

-rozczepiamy pomarańczową kostkę i wyciągamy białą kostkę z wyłącznika i na jej miejsce wciskamy pomarańczową kostkę

-mamy teraz osobno załączane halogeny/dzienne lecz niestety w tej konwencji działa nam to dopiero przy włączeniu świateł co mija się z celem w przypadku świateł dziennych.
-następny krok to link :arrow: http://www.geocities.com/MotorCity/5335/foglamps.htm
,który zapodał RX :wink:

-tak jak na rysunkach odcinamy (przy pomarańczowej kostce) przewód czerwono czarny(zasilanie/sygnał z odpalonych świateł krótkich),nie odcinamy oczywiście przy samej kostce tylko powiedzmy z 5cm za i mostkujemy z przewodem pomarańczowym,a odcięty czerw/czarny przewód izolujemy naturalnie :wink:

-i co sie dzieje :grin: mamy juz załączane światła dzienne wtedy gdy włączamy postojówki w aucie (oczywiście pamiętamy by wyłącznik był wcisnięty :wink: )

-przewód pomarańczowy to zasilanie podświetlenia w wyłączniku ale ze spokojem udźwignie nam obciążenie,bo idzie to przez przekaźnik no i bezpiecznik dba o resztę('tail' jak dobrze pamietam)

-ot wszystko fun & enjoy :grin: niestety minus taki,że wtedy nie mamy tylniego przeciwmgielnego i musimy pamiętać o wyłączeniu tych świateł w nocy :neutral: oczywiście można dołozyć sobie taki wyłącznik,a szczególnie jeśli ktoś ma wersje Probe bez tylniej wycieraczki to ma wolne miejsce na dodatkowy wyłącznik w panelu :grin: inni jeśli chcą takie rozwiązanie muszą gdzieś sobie dołożyć wyłącznik do przeciwmgielnych lub co tam im do głowy przyjdzie :wink:

też tak to wygląda lecz lepszym rozwiązaniem tak czy owak jest automatyczne włączanie dziennych i rozłacznie przy włączonych światłach krótkich-po prostu praktyczność gdzie obsługa spada do minimum :wink:

<b title="Robert">Następnym razem może wklej samodzielnie miniaturki z odsyłaczami, a nie kobyły 2,5x2kpix :x </b>

Obrazek Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Witam,

Genialne! :) Dobra robota.

Piątka!
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”