Pękła mi szyba

Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Pękła mi szyba

Post autor: propaganda »

Jakbym mało miał problemów z samochodem, to na dokładkę pękła mi przednia szyba. Pękła przy samym rancie w połowie od strony pasażera.
Pewnie przez różnicę temperatur, albo coś w tym stylu.

Da się to jakoś uratować, albo zabezpieczyć... czy coś... ??
A jeśli nie, to ile taka szyba kosztuje i gdzie można ją dostać?
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

www.jaan.com.pl - okolo. 500zl podrobka - Yaaneck kupiowal, wiec moze powiedziec cos wiecej

ewentualnie jedz na ul. Strazacka do Autokasacji www.autokasacja.pl
maja kupe zlomu do probe, wiec moze i szybe maja
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Jeśli chodzi o szrot na Strażackiej, to jak coś chciałem kupić (felgi), to gość warknął, żebym sobie sam poszukał... a na pytanie o cenę, powiedział, że jak se znajdę to wtedy zobaczy. Nawet orientacyjnie nie chciał powiedzieć. W sumie na ich stronie nie ma nawet słowa o PROBE, są prawie wszystkie fordy poza Probe. Może mają części do MX-6, bo do samego Probe to chyba nie.

Ale w sumie daleko nie mam, więc mogę się bryknąć.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Naprawiłem szybkę... byłem u gościa w Regułach.

Podobno jedyny co wystawia gwarancję na rok. Pozostali mówią, że albo się uda, albo nie uda i 0 gwarancji. Nawet jak się uda, to potrafi na następny dzień szyba pęknąć, bo stosują jakieś badziewiarskie kleje.

Gość ten bierze sporo, bo 100 zł do 10 cm uszkodzenia(normalnie chyba z 60 zł), ale daje gwarancję.
I uwaga! Jeżeli komuś pękła szyba, to jak najszybciej jechać. W szczelinie zbiera się zanieczyszczenia,sól itp.
Jeśli pęknie, to odrazu oczyścić, przykleić plaster, żeby się syf nie zbierał i do naprawy. Jak ktoś chce, to wyślę na e-maila telefon.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Pękła mi szyba

Post autor: Gość »

Jak mi pękła szyba /czyt.zbili podczas włamania/-lewa przednia
to się okazało że podróby są droższe/500-700PLN/ niż oryginał
z Forda czy ABS Car/hurt.Motorcrafta/-ok.350PLN. Nie wiedziałem
o tym i kupiłem używany oryginał za 300PLN z wstawieniem.
Pozdrawiam
_________________
Probe 24v medici, 96r
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Nie no... Jak Ci pękła od włamania... to już chyba nic nie poradzisz.
Trzeba wymienić. Ja miałem pęknięcie długości 5cm(taki szlaczek wzdłuż). Gość mówił, że podobno rozwaliłem sobie ją na własne życzenie. Twierdzi, że to od skrobaczki. Zarysowałem szybę i jak wjechałem w dołek, to pękła. Może i przednie są tanie w Fordzie, ale podobno jak pęknie tylnia, to jest nie do zdobycia.... a nawet jeśli dostaniesz to za 6000 zł.
Kurde, ale syf... zaczynam się bać.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Ja miałem ten problem - mówię o tylniej.
Z tym 6k to przesadziłeś. Nowa kosztuje około 2500. Nowa używana z montażem 1200 bez łaski. Tylnia klapa z szybą to koszt około 500-800zł tyle że musisz doliczyć ze 200 za wycięcie. Można samemu aaaaaleeee to dłuuugie i nerwowe godziny............
Ja dostałem klapę od Yeenecka za 500 i wycinałem sam - 8h. :? Ale udało się! Mało tego - wkleiłem sam - a to już tylko 0,5h :lol: 8)
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Tą cenę rzucił mi szklarz, więc nie wnikałem głębiej w jej prawdziwość,
ale też podejrzewałem, że taniej kupić całą klapę.Przy tej cenie, co mi rzucił, to nawet opłacałoby się ją polakierować i wymienić całą.
8h - to twardy jesteś.... nie miałeś dość po pierwszych 10 min?

BTW. W jaki sposób Ci pękła? Ktoś strzelał do Ciebie, czy może coś bardziej prozaicznego?
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Gość

Post autor: Gość »

Z wycieciem szyby wbrew pozorom nie jest az tak wielki problem. Trzeba tylko kupic odpowiednie narzedzie - drut do wycinania z raczkami. No i trzeba sie liczyc z tym, ze w pewnych momentach 1 osobie bedzie wtedy ciezko siegnac, jesli nie zdejmie klapy bagaznika.
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

propaganda pisze: 8h - to twardy jesteś.... nie miałeś dość po pierwszych 10 min?
Miałem, ale byłem zdesperowany. Byłoby może ze 2 gdyby nie faza prób i testów oraz wielokrotnego zmieniania narzędzi. Co do linki stalowej - tak w przypadku boków natomiast górną i dolną krawędź wycina się z uszczelką. Więc linka nidyrydy.
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”