derek

Kolekcje fotek.
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

derek

Post autor: derek »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Witam i prezentuje moją nową, piękną zabawke:) Szukałem półtora miesiąca i w koncu po kilku wycieczkach w rózne miejsca Polski i nie tylko, kupiłem Probka ktorego ogladałem jako pierwszy egzemplarz w moich poszukiwaniach. Autko wymaga kilku drobnych poprawek ale ogolnie jest w niezłym stanie.
Prowadzenie tego wózka to piękna sprawa, trzyma sie drogi jak przyklejony, osiągi jak dla mnie całkiem niezłe, wyposażenie rewelacyjne i ciągle coś nowego w nim odkrywam:) Nie żaluje kilku tygodni poszukiwan i wielu godzin na necie-warto było..
Dzięki wszystkim za rady i uwagi, dużo mi pomogło to forum w zakupie i ogólnie przekonało mnie do tego autka


-------------------------------------------------------------------------------------
A tutaj fotki z wakacyjnej podróży moim nowym Probkiem. Przejechałem 3500km po górskich i krętych drogach Chorwacji i Słowacji. Autko spisało sie super, w górskich serpentynach i podjazdach w 40 stopniowym upale wózek radził sobie wyśmienicie, gorzej z pasażerami bo nie mam klimy:) Ale szyberek otwarty cały czas no i postoje na kąpiel w morzu bo przemieszczalismy się wzdłuż wybrzeża. Srednie spalanie z całego wyjazdu wyszlo 7,1 l/100km , Probek łyknąl też 0,7l oleju(chyba wymienie mu uszczelniacze zaworowe).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek



(4.01.2009) No i miałem kiedyś ładne auto:(
Obrazek [/url]Obrazek
A tak auto sprawcy kolizji
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2009-11-09 10:43 przez derek, łącznie zmieniany 32 razy.
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
***Jacyn***
Posty: 96
Rejestracja: 2008-01-20 01:58
Galeria: viewtopic.php?t=13980
Lokalizacja: Iława

Post autor: ***Jacyn*** »

Może dlatego, że pod innym kątem fotki robione ale na obu zdjęciach kolorek trochę inny. :)

Autko na pierwszy rzut oka fajne - bo to Probe, ale daj więcej fotek :)

Pozdrawiam :)
Black Ford Probe Ist Gen ... 2,2 GT ... '91 :)

*** http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?t=13980 ***
*** http://pl.youtube.com/watch?v=fWWVU9GkwDc ***
Pamiętaj, nie jesteś naprawdę pijany, jeżeli jesteś w stanie leżeć na podłodze bez trzymania ! :)
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Post autor: derek »

No,no..ale masz Jacyn oko :shock:
Faktycznie, ja tym fotkom troche zmieniłem barwe, ale tylko po to zeby pokazac prawdziwy kolor auta. Bo nie wiadomo dlaczego ale autentyczny turkus-metalic aparat cyfrowy rejestruje jako niebieski. Jak patrze na wózek z swietle dnia to jest zielonkawoniebieskawy- i tak też przerobilem zdjęcia.
Zrobie wiecej w najblizszym czasie, ale najpierw musze wymienic lącznik stabilizatora albo końcówke drązka bo stuka mi z przodu na wybojach. No i druga rzecz to doprowadzic do prządku konsole i zegary bo ktos przerobil je na bialo-srebrno,a ja chce wszystko seryjne. Poza tym nie wszystkie wskazniki dzialają i zegarek tez.

wrzesień-2008- aktualne fotki są już bez kombinowania z kolorem:)
Ostatnio zmieniony 2008-09-30 16:51 przez derek, łącznie zmieniany 2 razy.
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
dyb
Posty: 484
Rejestracja: 2007-11-14 22:29
Galeria: viewtopic.php?t=12699
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dyb »

wiecej fotek i normalnym aparatem :D te sa za male zeby cokolwiek zobaczyc ;P
Probe 2.0 94r. Euro // Honda Prelude IV gen
Obrazek
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-04 11:59
Galeria: viewtopic.php?t=14237
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: sebring »

witaj derek .......

jestes z kluczborga. a ja swojego probasa tam kupilem i pewnikiem znasz to autko albo przynajmniej z widzenia :D zapraszam do mnie :D
Lepiej być prawą ręką diabła niz stanąć mu na drodze
Byl Audi 80 B4 1.9 TD jest Probe II 2.0 16 V 1993

(fotki- http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Probe/40233 )
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Post autor: derek »

sebring pisze:..........ja swojego probasa tam kupilem i pewnikiem znasz to autko albo przynajmniej z widzenia
Fajny kolorek i fajne autko bo bez tuningu. Ale nigdy nie widziałem w Kluczborku Probka w kolorze srebrnym-a na pewno bym zauważył bo od 2 lat przymierzałem sie do kupna... W samym Kluczborku stał czy okolicznej wiosce? Dlugo był w posiadaniu tego gościa? U mnie w mieście jeżdzą 3 egemplarze "dwójeczki" oraz mój. No chyba ze facet trzymal go w garażu i wyjeżdzał nim w niedziele do koscioła...to mogłem nie zauważyc bo preferuję inne rozrywki:)
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 39
Rejestracja: 2008-08-04 11:59
Galeria: viewtopic.php?t=14237
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: sebring »

on go sprowadzil w 2004 roku .... wiem ze jezdzil pozniej padl mu silnik 2,5 v6 i zmienili na 2.0 z drugiego proba ..... ponoc 2 lata auto nie jezdzone bylo ... mowa o moim ..... a teraz git doprowadzony do porzadku i hula .... wlasnie odwiedzam bdg city
Lepiej być prawą ręką diabła niz stanąć mu na drodze
Byl Audi 80 B4 1.9 TD jest Probe II 2.0 16 V 1993

(fotki- http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Probe/40233 )
Awatar użytkownika
fireman
Posty: 19
Rejestracja: 2008-06-28 20:40
Galeria: viewtopic.php?t=14235
Lokalizacja: Chełmo

Post autor: fireman »

ładny probek,jeszcze przydałyby mu się ciemne szybki fajnie by pasowały do tego kolorku.
STRAŻAK
Awatar użytkownika
Edyta
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 2007-11-01 16:15
Samochód: Było cudne Probe, teraz jest następca:-)
Galeria: viewtopic.php?t=12656
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Edyta »

Ojej, mam brata bliźniaka na forum. troszkę małe te fotki, ale cóż ja mogę innego powiedzieć, gratuluję udanego zakupu. Wiem, że akurat takiego szukałeś, no i prosz....
=D>
pzdr
Probe 2.0 16V :-) - Tęskno.
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Lepsze fotki i wakacyjna sesja:)

Post autor: derek »

Zgodnie z życzeniem zmieniłem powyżej fotki mojego autka na nowe-lepszej jakości. Przy okazji wrzuciłem kilka zdjęc z pierwszego dalszego wyjazdu w któym Probek przeszedł chrzest bojowy i spisał sie rewelacyjnie.
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
cacek
Posty: 1378
Rejestracja: 2006-01-12 16:54
Samochód: Wołowina
Galeria: viewtopic.php?t=8555
Lokalizacja: Police

Re: derek

Post autor: cacek »

derek pisze:...A tutaj fotki z wakacyjnej podróży moim nowym Probkiem. Przejechałem 3500km po górskich i krętych drogach Chorwacji i Słowacji. Autko spisało sie super, w górskich serpentynach i podjazdach w 40 stopniowym upale wózek radził sobie wyśmienicie, gorzej z pasażerami bo nie mam klimy:)
No to szacunek dla kogoś trzeciego czy tam czwartego w Probku, RESPECT dla tych którzy podróżowali z tyłu :D :roll: :lol: :lol:

Pozdro
"...Jedni będą mnie szanować, drudzy znienawidzą..."
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Re: derek

Post autor: derek »

cacek pisze:
derek pisze:... gorzej z pasażerami bo nie mam klimy:)
No to szacunek dla kogoś trzeciego czy tam czwartego w Probku, RESPECT dla tych którzy podróżowali z tyłu :D :roll: :lol: :lol:

Pozdro

Były 3 osoby, pasazer na tyle siedzial sam i mogl sie wylożyc w poprzek:) Nie było tragicznie, wszyscy o wzroście ok.178cm.
We czworke jechalem w lipcu nad Bałtyk 500km i wtedy faktycznie chłopaki narzekali, robili zmiany co jakis czas na przedni fotel:)
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Dee Jay »

ładny probas. Super że zrobiłeś porządek z wnętrzem :1111_ok:

A co do miejsca z tyłu to nie jest źle. Największą wadą jest brak miejsca na nogi poza tym jest wygodnie. Ale podziwiam kogoś kto z tyłu wytrzymał 3500 KM :D :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Edyta
Klubowicz
Posty: 366
Rejestracja: 2007-11-01 16:15
Samochód: Było cudne Probe, teraz jest następca:-)
Galeria: viewtopic.php?t=12656
Lokalizacja: Raszyn

Post autor: Edyta »

Super fotki. I duże brawa za to co zrobiłeś w środku auta.Teraz wygląda dużo lepiej (jak dla mnie).
pzdr
Probe 2.0 16V :-) - Tęskno.
Awatar użytkownika
--C--
Posty: 834
Rejestracja: 2008-07-14 23:59
Lokalizacja: Poznań

Post autor: --C-- »

środek klasa
Czarny FORD PROBE II GEN. 93r 2.5 V6 24v
Obrazek
Awatar użytkownika
SebaD
Posty: 24
Rejestracja: 2007-11-14 20:55
Samochód: Nissan 300ZX Z31 '88 Turbo TTop
Lokalizacja: Olesno

Post autor: SebaD »

Witam kolegę z Kluczborka!

Ładny egzemplarz! Ja jestem z Olesna. Nareszcie ktoś z okolicy

pozdro
SebaD
był: Probe II GT 2.5 V6 USA '94
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Post autor: derek »

SebaD pisze:Witam kolegę z Kluczborka!
Ładny egzemplarz! Ja jestem z Olesna. Nareszcie ktoś z okolicy
pozdro
SebaD
Witam również, ten czerwony Probek stał na sprzedaż w Oleśnie w pobliżu sklepu PLUS jakis rok temu chyba. Nawet sie zatrzymałem żeby go obejrzeć, miał jakieś uszkodzenia blacharskie na progach albo błotniku-nie pamiętam dokładnie.. Dobrze mówie? to ten Twój? pozdro
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
SebaD
Posty: 24
Rejestracja: 2007-11-14 20:55
Samochód: Nissan 300ZX Z31 '88 Turbo TTop
Lokalizacja: Olesno

Post autor: SebaD »

Oprócz mojego, są jeszcze dwa czerwone w Oleśnie... to nie mój był... Ja swojego czerwonego mam od dwóch miesięcy... Po za tym mam wersje USA... Przedtem jeździłem czarnym EURO...

pozdro
SebaD
był: Probe II GT 2.5 V6 USA '94
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

No i miałem kiedyś ślicznego Proba:(

Post autor: derek »

Całe pół roku sie nacieszyłem ładnym wózkiem, wczoraj załamka...hamuje na skrzyżowaniu przed czerwonym światłem i widzę we wstecznym lusterku jak duży VAN jedzie prosto na mnie bez żadnej próby hamowania, w ostatniej chwili gość sie zorientował i robi unik ale oczywiście za późno...huk i dźwięk dartej blachy...fuck!!!
Klape, lampe i zderzak sie jakoś wymieni ale najgorsze ze rozwaliło mocno błotnik który jest częścią nierozbieralną... Czekam na rzeczoznawce PZU.
Powiem wam że ten Wolkswagen Transporter i tak doznał większych uszkodzeń, co mnie zdziwiło...Ogólnie sie zdołowałem bo miałem autko w super stanie i sporo czasu mnie kosztowalo żeby takiego znaleźć :cry:
Dorzucam fotki z kolizji w pierwszyn poście... Pozdrawiam i życze wszystkim lepszego wejścia w nowy rok niż ja.
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: derek

Post autor: Ero »

Wspolczuje :/ tez nie chcialbym doswiadczyc czegos takiego :/
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
szpagat
Posty: 205
Rejestracja: 2007-02-03 14:34
Galeria: viewtopic.php?t=11166
Lokalizacja: Piła

Re: No i miałem kiedyś ślicznego Proba:(

Post autor: szpagat »

Ogólnie współczuję, to zawsze bolesne jak masz super autko, dbasz i ktoś Ci je rozwali. Pocieszające jest tylko to że wina nie Twoja, masz na to papiery i dostaniesz odszkodowanie.
Przerabiałem to mnóstwo razy (pracuję w logistyce więc takie sprawy to codzienność) i powiem Ci że jak zadasz sobie trochę trudu przy naprawie, poszukasz tanio cześci itp. to naprawisz go idealnie i jeszcze sporo na tym zarobisz (zostanie Ci z odszkodowania kasa żeby przy autku porobić inne rzeczy :mrgreen: ). A probek ma to do siebie że ceny nowych części jakie PZU ma w katalogach są naprawdę kolosalnie większe niż te, które możesz kupić na forum.
też nie łam się, jak przyjdzie rzeczoznawca pokaż mu wszystko dokładnie, ponarzekaj, sprawdz co powpisuje w papiery i bierz się już za szukanie części - będzie dobrze.
P.S. Sprawdz dokładnie w bagażniku czy jak dostał w tył to się tam podłoga nie pokrzywiła.
Fight like a man!!!
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Post autor: derek »

Dzieki za wyrazy pocieszenia, ogólnie to szlag mnie trafia jak widze te pogięte i rozerwane blachy..
Szpagat,masz racje, podłużnica w bagażniku sie zmarszczyła i troche zniekształciła przy złączeniu z tylnym pasem, niby nie dużo ale są szczeliny między blachami. Auto jedzie prosto, mocowania tylnego zawieszenia i amora nie naruszone.. Po uderzeniu odcięło zapłon i połamałem troche plastiki żeby dostac sie do tego przycisku i tez nie od razu bo ciekło z tylnego spryskiwacza-z początku myślałem ze to benzyna ale potem stwierdziłem że popekał zbiornik spryskiwacza.
Uzywane czesci faktycznie nie sa drogie ale najgoszrsze ze trzeba bedzie kroić blotnik i wspawac blache,malowac...poza tym prostowanie bagażnika i spasowanie wszystkiego :cry: Zobaczymy co stwierdzi rzeczoznawca PZU..
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
TYGRYSEX
Posty: 1713
Rejestracja: 2008-03-19 15:25
Samochód: JEEP GRAND CHEROKEE Limited 4.7 V8 USA
Galeria: viewtopic.php?t=14841
Lokalizacja: Kalisz/Opatówek, Wieruszów

Re: derek

Post autor: TYGRYSEX »

Wyrazy współczucia ... Mnie razi pęknięty zderzak od sarny a co dopiero takie coś ... Oby ci dużo wypłacili i po naprawie dużo zostało . Będzie ok - tylko czasem go przez to NIE SPRZEDAWAJ :!: :!: :!:
BYŁ : "Srebrna Strzała" 2.5 V6 USA 93' wersja SE LPG
BYŁ : "Czarny Kocur " 2.5 V6 USA 93' wersja GT Pb98
JEST : "Bulgotek " 4.7 V8 USA 00' wersja LIMITED Pb95

Obrazek
Awatar użytkownika
derek
Posty: 345
Rejestracja: 2008-02-03 13:12
Samochód: Probe 2.0 16V
Galeria: viewtopic.php?t=14135
Lokalizacja: Tarnów (Małopolska)

Post autor: derek »

no i wyszła "szkoda całkowita" , wartość Probka przed kolizją 6900 zł wg EUROTAX, wartość wraku 2900 zł ,do wypłaty 4000zł. O ile wartość wraku jest ok to wartość przed zdarzeniem mi nie pasuje ale w tym punkcie nie da rady dyskutować. Po prostu Eurotax nie bierze pod uwage ze autko w dobrym stanie kosztuje ponad ich wyliczona średnią.
Jade niedługo oglądać tylny błotnik i zderzak z Probka z mojego rocznika ale wersja 2.5 , ciekawe czy bedzie pasowac bo rożnie tu na forum ludzie piszą w tym temacie. pzdr
Probe 2.0 , rocznik`95 (wg VIN `94), wersja HIGHLIGHT
Awatar użytkownika
RYNIO
Posty: 34
Rejestracja: 2009-03-19 15:38
Samochód: Probe96"20/Jimny cabrio
Galeria: viewtopic.php?t=15470
Lokalizacja: Dylaki/ Ozimek

Re: derek

Post autor: RYNIO »

Sorry za głupie zapytanie i jesli uraziłem serdecznie przepraszam. :1111_bye:
Ostatnio zmieniony 2009-04-12 23:14 przez RYNIO, łącznie zmieniany 1 raz.
Rynio
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria”