II gen - zagadkowy objaw...

Kasia Paszulewicz

II gen - zagadkowy objaw...

Post autor: Kasia Paszulewicz »

od 2 lat co kilkadziesiat hamowan hamulec mi prawie nie dziala. tzn troche hamuje ale bardzo slabo i dopiero jak puszcze hamulec i nacisne drugi raz to hamuje dobrze. w momencie gdy hamulec nie dziala slysze to ciche buczenie ktore slychac gdy zadziala ABS. (ABS jednak nie jest uruchamiany bo samochod hamuje inaczej - czyli nie hamuje - niz wtedy gdy ABS dziala po raptownym hamowaniu). bylam juz w 2 warsztatach. plyn hamulcowy mi nie ubywa. wymieniali mi 2x plyn hamulcowy, 1x pompe hamulcowa i cos tam jeszcze robili ale objawy sa takie same i juz nie wiem co robic. w serwisie forda autoryzowanym powiedzieli ze nie wiedza co to moze byc bo probe nie znaja zbyt dobrze :( co to moze byc moze ktos mi podpowie...? ktos mi powiedzial ze to moze byc wina ukladu sterowania ABS czy cos takiego ale moj mechanik powiedzial ze to raczej nie to . wiec co...?
Gość

Post autor: Gość »

Wedlug Twojego opisu, jest to prawdopodobnie uszkodzenie sterowniania, czyli ECU (komputer, sterowik - jak kto woli). Zazwyczaj w starszych autach, jak nasze, wystarczy przeczyscic styki polaczen elektrycznych i bedzie ok. Jest jeszcze kilka mozliwych diagnoz, ale najlepiej jest jechac do serwisu Mazdy i powiedziec, ze Twoje auto to tak naprawde mazda 626 2.5L 91-98.
Kasia Paszulewicz

Post autor: Kasia Paszulewicz »

bardzo dziekuje za rade :D tak tez zrobie!

pozdrawiam goraco!
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”