gaz - bendzin :)

asic
Posty: 84
Rejestracja: 2005-03-29 22:25
Galeria: viewtopic.php?t=5765
Lokalizacja: Bydgoszcz

gaz - bendzin :)

Post autor: asic »

Jestem posiadaczem probe II od paru dni. Gry go kupilem byla w nim instalka gazowa BRC wartosci 2tys zl. Mam takie zapytanie do bardziej doswiadczonych kolegow;) mianowicie : czy podczas jazdy moge przelaczyc z gazu na paliwo ? Mam przelacznik tuz pod reka wiec nie jest to problemem, ale czy to czasami nie bedzie szkodliwe...? Dziekuje za pomoc...
Probe II 2.5l 1993 Wersja USA, LPG, full wypas bez skory :) Niech moc bedzie z nami ;)
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Możesz śmiało przełączyć. Jeżdżenie na paliwie jest mniej szkodliwe dla silnika, za to bardziej dla środowiska 8) .
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
FlasH
Posty: 133
Rejestracja: 2004-06-20 15:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Gajec
Kontakt:

Post autor: FlasH »

generalnie jeżdżenie bez paliwa jest raczej niemożliwe samochodami z silnikami spalinowymi...
Marcin / Probe 2.2 GT '91
http://www.motonet.pl
Raf
Klubowicz
Posty: 1830
Rejestracja: 2002-09-02 11:46
Galeria: viewtopic.php?t=5495
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Raf »

FlasH pisze:generalnie jeżdżenie bez paliwa jest raczej niemożliwe samochodami z silnikami spalinowymi...
Ale im chodzi o to, słusznie zresztą, że gaz to nie paliwo :lol:
Pozdrawiam, Rafał.
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

No bez przesady. Paliwo tanie i ekologiczne (podobno) :D .
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
propaganda
Posty: 282
Rejestracja: 2003-08-01 13:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Stara Miłosna
Kontakt:

Post autor: propaganda »

Jemu chodzi,czy podczas jazdy może śmiało to robić dla silnika i czy nie będzie strzałów.
Mam sekwencję,więc u mnie to nie ma żadnego problemu.
W pierwszych instalacjach gaźnikowych trzeba było czekać,aż gaz się wypali i wtedy na benzynę-co trwało dość krótko,ale w 2-gą stronę dłużej.
W instalacjach z komputerem tym zajmuje się komputer i chyba tak naprawdę to przełącza po paru sekundach.
Mam nadzieję,że nie pisze głupot,ale chyba bez większego uszczerbku dla silnika w trakcie jazdy możesz przełączać.
Andrzej

Black Metalic Probe2 24V
Awatar użytkownika
akademia
Posty: 163
Rejestracja: 2004-09-27 12:09
Galeria: viewtopic.php?t=5499

Post autor: akademia »

propaganda opisz jak sprawuje sie probek z sekwencja? bo chce zalozyc tez koszt 3 tys z rabatem dobra cena??
Black Probe 16V 97/98 medici
Awatar użytkownika
P.I.M.P.O.
Posty: 928
Rejestracja: 2004-09-20 20:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: P.I.M.P.O. »

Propaganda pisze:W pierwszych instalacjach gaźnikowych trzeba było czekać,aż gaz się wypali i wtedy
:) no nie do końca... z beny na gaz trzeba czekać na "luzie" aż się wypali to co jest w gaźniku i przewodach. z gazu na benę się przełącza od razu bo w momencie kiedy pstrykniesz guziczek silnik gaśnie.

co do pytania: można śmiało mixować w czasie jazdy guzikiem - od tego jest :) np kończy Ci się gaz w butli a do stacji jeszcze 10km (na trasie jesteś) więc "klik" i na benzynce dojeżdżasz. strzałów nie będzie o ile zadbasz o dobry stan instalacji WN (musisz nowe kupić wszystko.

pozdro
dwa i pół fał sześć, dziewięćdziesiąty trzeci rok ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”