Klimatyzacja i problemy z nią związane.

Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Sh(.)(.)ters pisze:Widzisz jak byłem ostatnio uszczelniać układ, który z Cynkim włożyliśmy pod maskę mojego auta, to właśnie panowie w serwisie powiedzieli o temperaturze w której pracuje sprężarka.
Bez sprężania nie ma klimy, czyli mam rozumieć że klima nie działa w ogóle poniżej 2 stopni.

U mnie jak jest zimno to wiatrak od klimy się nie włącza ale kompresor się zasprzęgla, jak były cieplejsze dni jeszcze w zeszłym roku to wiatrak terz chodził, a nie sądze żeby konstrukcyjnie mocno zmienili klimy.
Awatar użytkownika
cevinek
Posty: 363
Rejestracja: 2004-08-28 12:17
Samochód: brak
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: cevinek »

Ale jednak coś w tym musi być....

Ja mam sprawną całą elektrykę od klimy , Ilość gazu też sprawdzona :
A KLIMA NIE WŁĄCZAŁA SIĘ jeżeli temp była niższa niż 0 ....

Teraz jest troszkę cieplej i klima działa...
W firmie gdzie sprawdzałem klimę też usłyszałem info że poniżej zera klimatyzacja starszego typu ( nie mylić z CLIMATRONIC) nie powinna się załączać ponieważ grozi to rozsadzeniem przewodów....

jak i uszkodzeniem ( zatarciem ?!?!?) samej sprężarki.
__________________________________________
Mercure Cougar 2.0
DODGE Grand Caravan 3.8 2005 - oceans's one
Był
Ford Probe I Gen - Black Angel
godles
Posty: 5
Rejestracja: 2006-02-10 18:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Trojmiasto

Klima,czy mozna bez problemu ja wywalic?

Post autor: godles »

Zdecydowałem ze nie chce juz klimy bo non stop jakies problemy,a i z tego co sie orientuje to i silnik bedzie odelzony. Czy po odłaczeniu jej musze kupic jakis inny pasek,i co jeszcze?
Awatar użytkownika
Jedrek
Posty: 1134
Rejestracja: 2004-06-24 10:19
Samochód: Igen 1992 2,2GT
Lokalizacja: Ośno Lubuskie
Kontakt:

Post autor: Jedrek »

A poco ją wywalać jeżeli nie działa to nic nie obciąża, no chyba że łożysko jest na niej walnięte.
:)
Fioletowy FORD PROBE I czywiście GT + LPG OMVL DREAM XXIN:):):):):)
Yamaha Xj 550 `83
Kawasaki ZZR600 `98
był: † Black Ford Frobe 2,2 Turbo GT `92 + LPG OMVL DREAM XXIN † A.D. 08.12.2006 Death! ;(
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Jak wywalisz sprężarkę klimy to nie bardzo masz na czym zamocować pasek wspomagania. No, chyba że na wspomaganie też się obraziłeś 8) . Jeżeli jednak nie nazywasz się Mariusz P. i nie chcesz przetrenować bicepsów, to sprawę załatwi przełożenie rolki z mocowaniem z auta, które seryjnie nie miało klimatyzacji. Powinieneś bezproblemowo znaleźć sprzedającego na Forum lub na Allegro.
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

Jeśli na pompie wspomagania jest regulacja to można założyć krótszy pasek i będzie śmigać. Ja też nie wywalałbym klimy. Jak nie używasz to praktycznie nie obciąża silnika. Waży też niewiele.
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Naciąg paska reguluje się właśnie sprężarką
pasek bez klimy jest nieco krótszy
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Awatar użytkownika
Maciucha
Posty: 1564
Rejestracja: 2004-08-26 22:11
Samochód: I GT
Galeria: viewtopic.php?t=7836
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: Maciucha »

To że reguluje się sprężarką klimatyzacji to wiem bo u mnie tak jest. A jak jej nie ma to gdzie jest regulacja, na tej dodatkowej rolce o której pisał Sh(cyce)ters? Czy na pompie od wspomagania?

Pasek tylko do pompy wspomagania 5PK1010
ObrazekObrazekautomat USA '90
a na spotach u Golluma => Obrazek :mrgreen:
Awatar użytkownika
piotrek
Posty: 793
Rejestracja: 2004-06-22 18:33
Samochód: brak
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: piotrek »

Dokładnie na tej rolce która jest zamiast sprężarki
Mechanika samochodowa
Pranie czyszczenie tapicerek
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Maciucha pisze:...Sh(cyce)ters...
A żeby Cię połamało. Tak okrutnie nikt jeszcze nie sprofanował mojego nick(a)(u) 8) .

Dokładnie, dzięki Panowie zapomniałem dodać, że pasek do wersji bez klimy jest nieznacznie krótszy. Przerabiałem sprawę - na oko wydaje się że wejdzie, ale w praktyce nie ma chęci...
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

Sh(.)(.)ters pisze:
Maciucha pisze:...Sh(cyce)ters...
A żeby Cię połamało. Tak okrutnie nikt jeszcze nie sprofanował mojego nick(a)(u) 8) .
Widać Rafał nie czytałeś mojego wspólnego topica z Kaliim o przeróbkach w moim aucie :lol: :lol: Zajrzyj.

Co do topica - chwila moment, same problemy? Może warto opisać jakie? Klima to świetna sprawa, ułatwia życie. Może da się to wyratować?

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
godles
Posty: 5
Rejestracja: 2006-02-10 18:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: godles »

Poprzedni własciciel poinformował mnie po sprzedazy ze klima jest nie napełniona,jak była pełna to waliło skunksem i był jakis wyciek. moze znacie ceny tych niedomagan nie liczac oczywiscie wycieku :wink:
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

Jak śmierdziało ci po włączeniu klimy to rozkręć wszystkie plastyki doprowadzające powietrze wymyj dokładnie to najskuteczniejszy zabieg. Żadne tam środki które dają elekt na pare tygodni. Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Wystarczylo uzyc funkcji szukaj bys znalazl odp na Twoje pytanie.
Przypominam

Tu masz przyczyne smrodu.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
godles
Posty: 5
Rejestracja: 2006-02-10 18:11
Samochód: brak
Lokalizacja: Trojmiasto

Post autor: godles »

ok,ok,ok ale moje pierwotne pytanie było na temat wywalenia klimy,ja tylko odpowiedziałem na pytanie-dlaczego. Po co zbedne cisnienie.
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Nie ma czegos takiego jak zbedne/niezbedne cisnienie przy wylaczonej klimie ktore zmniejsza moc silnika!
Wylaczona klima nie daje obciazenia dla silnika. Kolo pasowe na sprezarce obraca sie luzno (bez sprezarki), z takim samym oporem jak np. napinacz paska. Dopiero jej wlaczenie powoduje spadek mocy, gdyz elektromagnes sprzega to kolko pasowe ze sprezarka a ta nie ma lekkiej roboty.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Post autor: kosmita »

Witam odnawiam temat problemy z klima jak ona powinna dzialac?
Kiedy jest na dworze +25C dmuchawa dziala na 2 i wcisne AC powinien wlączyc sie wiatrak od klimy? i po jakim czasie powino leciec schlodzone powietrze?
Black Shadow GT 92r
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

U mnie jest tak że po włączeniu klimy witrak się włącza od razu razem z wiatrakiem na chłodnicy. Kiedyś ten temat był wałkowany.

Kiedy powinno lecieć zimne powietrze? Po paru sekundach. Jak masz miernik z pomiarem temp. to możesz sobie sam sprawdzić jak chłodzi. Wciśnij go w nawiew i puść kliemę. Zobaczymy do jakiej temp. Ci schłodzi.
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
kosmita
Posty: 282
Rejestracja: 2006-02-03 15:38
Galeria: viewtopic.php?t=8651
Lokalizacja: Lubin

Post autor: kosmita »

problem w tym ze wiatrak sie nie wlacza a bezpieczniki wszystkie ok jutro sprawdze sam wiatrak:)
Black Shadow GT 92r
kollek
Posty: 1052
Rejestracja: 2002-09-08 10:31
Samochód: brak
Lokalizacja: Paszkówka

Post autor: kollek »

ach wiatrak się nie włącza :)? To sprawdż przekaźnik. Jak otworzysz maskę powinien być po lewej stronie chłodnicy klimy w takim kondonie gumowym, albo już bez. Mi tez się nie włączał, zaoksydowana była nóżka i sie urwała. Szczęście w nie szczęściu bo nie włączył się wiatrak w upalny dzień, nie było chłodzenia i rozwaliło ciśnienie układ. Na szczęści rurka wyskoczyła od klimy i cały freon wyleciał. TYLKO. ;)
Probe 2.2 GL 89'
Se Enzo Ferrari sarebbe dell'opinione che una macchina è solo una macchina, non costruisca Ferrari. E Ferrari è non una macchina solo. È opera d'arte!
Awatar użytkownika
sliwka
Posty: 84
Rejestracja: 2005-06-23 11:32
Samochód: Ford Probe 2.2 Turbo
Galeria: viewtopic.php?t=10701
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: sliwka »

witam ja mam tez problem z klima i mam pytanie jakie cisnienie powinno byc w ukladzie od klimatyzacji ?? z gory dzieki za odpowiedzi
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Do czego potrzebujesz te informacje?
Jesli chodzi o navbici lub kontrole to wazna jest ilisc gazu a nie jego cisnienie.
...?
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
sliwka
Posty: 84
Rejestracja: 2005-06-23 11:32
Samochód: Ford Probe 2.2 Turbo
Galeria: viewtopic.php?t=10701
Lokalizacja: Rzeszow

Post autor: sliwka »

poprostu chcialbym wiedziec jakie tam jest cisnienie i potrzebne mi to jest bardzo :) Pozdrawiam ale wydaje mi sie ze <<piszesz ze wazna jest ilosc gazu >> wiec im jego wiecej to jakies cisnienie tam panuje i to chyba tez jest bardzo waznym elementem nie mozna nabic klimy na obojetne cisnienie hehe :) Pozdrawiam
Voodoo
Posty: 1604
Rejestracja: 2005-02-06 18:23
Galeria: viewtopic.php?t=5493
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Klimatyzacje nabija się nie na daną wartość ciśnienia, a na ilość czynnika mierzoną w gramach. Np. w II-gen tego czynnika powinno być 800g.
Prawdopodobnie posiadacz servisówki od jedynki może podać jaka jest wartość dla takiej klimatyzacji.
Co do ciśnienia jakie panuje, to nie zapominajmy, że w układzie zamkniętym występują one dwa - stan niski i wysoki. Jeden po stronie sprężania, a drugi po stronie rozprężania się gazu. W wyniku właśnie tego powstaje chłodzenie. A za ciśnieniu w układzie odpowiedzialna jest sprężarka która sama sobie reguluje wartość poprzez wyłączanie się co jakiś czas, natomiast nią samą steruje presostat odpowiedzialny za kontrole tego ciśnienia.
ObrazekFord Probe 2.0 '94r.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

40 oz = 1.134 kg
(plus / minus 2 oz = 0.056 kg)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.2 R4 Turbo”