pytanie o gaz POMOCY !!! auto nie jezdzi :(

adix
Posty: 2
Rejestracja: 2004-11-19 11:34

pytanie o gaz POMOCY !!! auto nie jezdzi :(

Post autor: adix »

witam wszystkich mam pytanie zalorzylem gaz w szczecinie do mojego probe II gen 2,0 silnik instalacja gazowa jak do silników z wtryskiem a(nie zadna sekwencja ) tylko ze od razu auto mi gaslo oczywiscie wyciagneli dolot powietrza i na troche ustapilo ale juz wieczorem zaczol znow gasnac i obroty zaczely skakac no i pojechalem sobie do sklepu i autko juz na parkingu nie odpalilo Co sie okazalo ze padl aparat zapłonowy NO I MOJE PYTANIE DO WAS JEST TAKIE : BO GAZOWNICY PODPIELI JAKIES KABLE DO KABLI DOCHODZĄCYCH DO APARATU ZAPŁONOWEGO I MOZE SPALILI TEN MODUŁ ( ONI TWEIRDZA ZE JEDEN KABEL SCIAGA SYGNAŁ A DRUGO NAPIĘCIE ) TEZ TAK MACIE ????? PYTAM BO KUPIE NOWY I TEZ MOŻE SIE SPALI :(
DZIEKUJE ZA POMOC Z GÓRY :)
POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
MiH
Posty: 1894
Rejestracja: 2003-04-30 23:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MiH »

Witam kolejnego szczecinianina. Powiedz który to warsztat a pojedziemy tam większą ekipą probków (OLEY, Simones, ja) i zrobimy z tymi partolami porządek.

Odp. na Twoje pytanie - do aparatu podpięte są 2 przewody - jeden zasila aparat oraz potem i elektronikę gazu. 2 to sygnał do obrotowościomierza - po to żeby komputer gazu wedział że kręci się silnik więc pora pootwierać elektrozawory i puścić gaz. Prawdopodobnie gazole - partole podłączyli się pod zły przewód. Zamiast do sygnału do zegarów podłączyli się do sygnału z halotronu który informuje komputer o położeniu wału (CKP).
Co do samego aparatu to jest on naprawialny za śmieszne pieniądze (kilkadziesiąt zł.). Jeśli to halotron - no cóż - gorzej - choć podobno da się też naprawić.
Najlepiej zadzwoń to coś wymyślimy. 507 387847
Mówię bo wiem, a nie wiem bo mówię.....

GG: nie używam
(mój numer tel jest na tym forum - chcesz pogadać - poszukaj)
adix
Posty: 2
Rejestracja: 2004-11-19 11:34

Post autor: adix »

czesc MiH dzieki za odpowiedz ( fajnie że jest ktoś ze Szczecina:))))) ) , no wlasie przydaloby sie jak byśmy sie spotkali to bym im pokazal jak jest u Ciebie bo czytałem twoje posty kiedyś i widzialem ze jestes zadowolony z gazu , a ja już chciałem zrezygnować całkowicie :) . Wiesz teraz jestem na wyjezdzie jak tylko wróce to zadzwonie do Ciebie i sie spotkamy jak bedziesz mial czas. A co do aparatu to dałem do takiej firmy "bendiks" na ul. emili plater i mówili że cewka jest cała a moduł poszedł w tym aparacie( mozna to naprawic???) . Teraz własnie szukam jakiegoś aparatu z symbolem S1 zeby probe w końcu ruszył ( ale nie moge znaleść :( :( )
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

"fajnie ze ktos jest ze szcecina" ktos? tez chcialbym zeby ktos taki jak Mih byłby z mojej wiochy!!
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
Frycek
Posty: 247
Rejestracja: 2005-01-29 23:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Racibórz Gliwice
Kontakt:

Post autor: Frycek »

laptop pisze:"fajnie ze ktos jest ze szcecina" ktos? tez chcialbym zeby ktos taki jak Mih byłby z mojej wiochy!!
No, no tylko bez wazeliny :mrgreen:
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Jest jeszcze pan Krzysztof Jarzyna ze Szczecina :D Dziękuję... :lol:
Laptop: może troszkę wazelinki dla tych spod Warszawy (tzn. Leszno leży pod Warszawą, a nie Tychy) :lol:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2008-05-06 10:29 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

NO o Robercie nie zapomniałem! Ale chodzilo mi o maechanika, ktory poczaqrowałby przy moim probku, a mechanicy u mnie nigdy nie wiedza co jest grane musza pol auta rozebrac zeby sie dowiedziec - MNIE TO PO PROSTU DOBIJA!
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”