ksenony

Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: RX »

Witam,

Hmmm ile K miało to co ja widziałem to niestety nie powiem :(

5,
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: ksenony

Post autor: Bogdan9999 »

Ale co wy sie tak obsraliście, jak ktoś chce to niech zamontuje i 2 000 000K mi to wisi tak samo jak i że ktoś to produkuje. Mi w życiu wiele rzeczy sie nie podoba ale to nie znaczy że od razu są złe. Po to jest wiele produktów i różnych aby każdemu dogodzić i jak ktoś uważa to za głupie to sam jest ....... . Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2008-11-22 13:25 przez Bogdan9999, łącznie zmieniany 1 raz.
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Re: ksenony

Post autor: mayday23 »

Popieram Bogdana :) Nie chcecie nie kupujcie, tak samo jest z samochodami jeden chce tiko a drugi probe. :)
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

Dee Jay pisze:Czyli wł twojej logiki wszystko co jest produkowane musi być dobre bo inaczej by tego nie robili ? wow :mrgreen:

A zauważyłeś może że firmy wiodące w oświetleniu jak Philips czy Osram nie mają w ofercie żadnych 8000K czy 12000K? A wszystkie kolorowe xenony to chińszczyzna no name. Jak myślisz dlaczego?i
A tak z ciekawości myślisz że te kolorowe wynalazki mają homologacje? Nie mają, wystarczy obejrzeć z bliska te żarniki

A jak myślisz po co robi się niebieskie żarówki pseudo xenon kolorowe spryskiwacze, postojówki wentylki itp skoro logika mówi że nie wolno używać? Bo zawsze trafi się grupa pseudo tjunerów którzy się podniecą że pasuje im do niebieskich neonów czy ringów i to kupią. Póki jest zbyt można produkować co się chcę
A taki prosty przykład:
http://midi.pl/p5386-OSRAM-HSD25080-90V ... owcza.html

rozumiem, że to pewnie jakaś niszowa firemka chińska ale jednak produkuje. :)

xenon 4300K ma ~3100 lm
6000K ~2900 lm
12000K ~2100 lm
a zwyczajny halogen mniej więcej 1200 lm. Jak zapewne można z prostej matematyki sobie policzyć to nawet ten chiński 12000K będzie świecił całkiem przyzwoicie przy tradycyjnym halogenie.

DJ. czasem te twoje teorie to mnie z butów wyrywają. serio. Pewne długości barwy światła powodują lepsze odbijanie się przykładowo koloru białego, żółte światła stosowano do przeciwmgielnych bo poprawiały ostrość widzenia i dawały więcej we mgle niż światło białe, wiodące firmy w oświetleniu mają w ofercie również i "kolorowe" żarówki.

Może w te twoje tępe zwoje trafi na przykład oferta poniższa:

http://www.xenon4you.eu/html/oferta.htm

Kwestia homologacji:
"Zestawy posiadają homologację zgodną z ECE - H11 10R-022827, DOT, TUV ISO 9001:2000. Oznacza to, że są bezpieczne i dopuszczone do handlu na terenie UE a też USA oraz reszty świata. Inna sprawa przepisy indywidualne każdego kraju. W UE oraz Polsce samochód z systemem xenonowym musi posiadać system oczyszczania reflektora oraz poziomowania reflektora.[CIACH]"

Bo piszesz bzdety i mam wrażenie, że udajesz wszystkowiedzącego gówniarza kiedy ledwo masz o czymś pojęcie. Didżej, miły z ciebie zapewne chłopak ale proszę nie cytuj mnie ze swoimi złośliwymi uwagami bo te info powyżej można znaleźć w necie w 30 sekund a twoje komentarze są.... na twoim zasranym poziomie pajacu. :wink:

Dee Jay pisze: Bo zawsze trafi się grupa pseudo tjunerów którzy się podniecą że pasuje im do niebieskich neonów czy ringów i to kupią. Póki jest zbyt można produkować co się chcę
Produkuj amfę bo jest zbyt mądralo.
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Re: ksenony

Post autor: mayday23 »

No to mu dokopałeś :) Mam nadzieje że twoja wypowiedz da trochę do myślenia tym wszystkim mądralom :D
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

Mr. Cynk pisze:
A taki prosty przykład:
http://midi.pl/p5386-OSRAM-HSD25080-90V ... owcza.html

rozumiem, że to pewnie jakaś niszowa firemka chińska ale jednak produkuje. :)
Tak wytłumacz mi jeszcze co ma wspólnego żarówka estradowa z żarnikiem samochodowym. I jak go zamontować w aucie :mrgreen: Zanim coś wkleisz to dobrze byłoby wiedzieć co wklejasz :twisted:
xenon 4300K ma ~3100 lm
6000K ~2900 lm
12000K ~2100 lm
a zwyczajny halogen mniej więcej 1200 lm. Jak zapewne można z prostej matematyki sobie policzyć to nawet ten chiński 12000K będzie świecił całkiem przyzwoicie przy tradycyjnym halogenie.
Nie zauważyłeś że ja pisałem o samych ksenonach i nie porównywałem ich ze zwykłymi żarówkami. Sam tym przyznajesz mi rację im intensywniejszy kolor tym gorzej o czym pisałem wcześniej.
DJ. czasem te twoje teorie to mnie z butów wyrywają. serio. Pewne długości barwy światła powodują lepsze odbijanie się przykładowo koloru białego, żółte światła stosowano do przeciwmgielnych bo poprawiały ostrość widzenia i dawały więcej we mgle niż światło białe, wiodące firmy w oświetleniu mają w ofercie również i "kolorowe" żarówki.
Teraz to mnie zaskoczyłeś :shock:
To mi pokaż niebieskie czy fioletowe philipsy w katalogu philipsa czy osram. No dawaj linki do katalogów tych firm skoro ja się mylę to udowodnij to zamiast pisać brednie. Podeprzyj to czymś. Skoro ja wyssałem z butów to daj DOWÓD ale markowych osram i philips o których piszesz a nie bubli z tesko . Skoro wiodące firmy produkują je to powinno być pełno linków na allegro które można wkleić albo powinny być w katalogach produktów a stronach firmowych :P Ciekawe czemu ich nie zamieściłeś? Nie mogłeś znaleźć bo ich nie ma
Może w te twoje tępe zwoje trafi na przykład oferta poniższa:

http://www.xenon4you.eu/html/oferta.htm
No tu żeś mnie położył na łopatki. :mrgreen:

Wkleiłeś jakiś link z firmy chandlującej tanimi bublami i tylko dlatego że przy jednej pisało philips a drobnym drukiem [ oparte na podzespołach philips <lol> ] oparłeś swoją nędzną wiedzę :P dlaczego nie wkleiłeś linku do oferty philipsa czy osram gdzie można kupić żarówki H7 8000K Philips. No słucham czy twoje zwoje mi na to odpowiedzą. Znajdź mi te żarówki to je sobie kupię :P
BTW. Widziałeś kiedyś markowe ksenony na H1 czy H7 jak te na tej stronie? kolejny dowód że nie masz wiedzy na temat ksenonów i nie odróżniasz ich od tanich hid bo oryginalne Legalne ksenony występują tylko w wersjach d1s, d2s, d4s, d2r. Wszystko co jest na h1,h3 h7 to chiny bo to żarówki to zwykłych lamp halogenowych w których nie można umieszczać ksenonów ze względu na choćby inną budowę.
jeżeli twierdzisz że nie mam racji znów to udowodnij że jest inaczej :P

Bo piszesz bzdety i mam wrażenie, że udajesz wszystkowiedzącego gówniarza kiedy ledwo masz o czymś pojęcie. Didżej, miły z ciebie zapewne chłopak ale proszę nie cytuj mnie ze swoimi złośliwymi uwagami bo te info powyżej można znaleźć w necie w 30 sekund a twoje komentarze są.... na twoim zasranym poziomie pajacu. :wink:
Jak na razie to odeprzyj moje argumenty bo to co piszesz to właśnie informacje które na szybko w google znalazłeś a pojęcia nie masz za wielkiego i właśnie sam się pogrążyłeś chcą mi dokopać.
To wszystko co pisałeś pochodzi ze strony http://www.xenon4you.eu którą wkleiłeś a ta strona oferuje tanie uniwersalne zestawy xenonowe hid i nawet na stronie głównej jest pudełko z tym co na allegro jest za 299zł
Podsumowując wpadłeś.

Poziom kultury przemilczę. Nie zniżę się do tak niskich epitetów pod twoim imieniem bo żałosny nie zamierzam być


I na deser cytat który podałeś z tej strony
Zestawy posiadajają homologację zgodną z ECE - H11 10R-022827, DOT, TUV ISO 9001:2000. Oznacza to, że są bezpieczne i dopuszczone do handlu na terenie UE a też USA oraz reszty świata
Na chłopski rozum jakby ktoś nie rozumiał. Lampa na np h4 posiada homologacje tylko jeśli są zamontowane żarówki H4. Jak można dać homologacje produktowi który po zamontowaniu spowoduje utratę tej homologacji

i najlepszy cytat z tej strony na koniec
nie wiemy czy soczewka xenonowa różni się od normalnej
pełny profesjonalizm strony

Mayday znajdź sobie idola który ma coś w głowie bo jak na razie ja mu dałem kontrę za pisanie głupot i mam nadzieje że tobie też da do myślenia :twisted:

A więc czekam niecierpliwie aż mi we dwoje wkleicie dowody a nie teorie i to mylne bo jak na razie 1:0 dla mnie . A co mi tam jak wy cwaniakujecie to i ja mogę :D

I na koniec prosze modów o nie zamykanie tematu. Rozmowę chcę doprowadzić do końca by była jasność w sprawie xenonu.
Mnie tam bluzgi cynkiego nie ruszają [ jak modzi chcą mogą je moderować] i nie zamierzam się o nie kłócić :wink:
Ostatnio zmieniony 2008-11-23 04:49 przez Dee Jay, łącznie zmieniany 2 razy.
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
mayday23
Posty: 45
Rejestracja: 2007-03-18 00:44
Samochód: brak
Lokalizacja: Pruszków

Re: ksenony

Post autor: mayday23 »

No to macie sparing :) Wiesz mi to wisi który z was ma rację bo nie mam czasu i ochoty na szperanie w sieci żeby coś komuś udowodnić. Bo poco ? Jak to świeci, mam tego dowód co noc, gdy jadę po pruszkowskich dziurawych drogach. Nie szukam idola !!! Popieram tych co są za chińskimi świecidełkami i tyle. Pozdro for all 8)
2,5 V6, Red, BiXenon
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

Mnie też wisi co kto ma założone. Ja nie narzucam nikomu co kto ma miec tylko podaje fakty które znam na temat xenonów. :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
S_H_A_D_O_W
Posty: 1448
Rejestracja: 2007-04-19 14:55
Galeria: viewtopic.php?t=14266
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: ksenony

Post autor: S_H_A_D_O_W »

mayday23 pisze:No to mu dokopałeś :) Mam nadzieje że twoja wypowiedz da trochę do myślenia tym wszystkim mądralom :D
Jak nie masz nic madrego do napisania to nie pisz wogole.

A teraz drogie dzieci montujemy zarnik od oswietlenia estradowego do reflektora w aucie. Bedzie to jak zwykle bardzo inteligetne i pouczajace. Druga sprawa firma Xenon nalezy do znanych i wiadacych prym na rynku uznanych marek made in krzak i ma w swojej ofercie tak bardzo pozadane palniki 12000K ktore swieca fioletowym swiatlem i za ktore stracisz dowod przy pierwszej kontroli bez wzgledu czy bedzie je mial w lampkach made in home czy ori kloszach. Skoro te palniki sa tak rewelacyjne i daja tyle swiatla w nocy to czemu nie sa montowane seryjnie w reflektorach xenonowych? Bo standardem sa barwy 4300-6000K
...w niebie mnie nie chcą, a w piekle boją się, że nim zawładnę ...
Czarne 2.5V6 USA 92r
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Ero »

Cynki moja rada :D nie pograzaj sie juz bo masz swoj wiek i powinienes czytac co wklejasz a nie wklejasz co widzisz :D:D:D Acha i pochamuj swoje wulgarne wypowiedzi bo jak to sam napisales kiedys o czyims nicku:

ZANIZASZ NAM POZIOM PANUJACY NA FORUM

Przeciez to jest proste jak kij od szczotki.Lampa przystosowana na H4 czy H7 nie moze byc prawnie przerobiona na xenon i tyle.Wszelkie rzezby z czasem prowadza do jednego czyli utraty dowodu rej.Nie wspomne juz o tym ze mnie cholera bierze jak mijam auto z zalozonymi takimi rzezbami.Lejecie na to ze oslepiacie innych,wazne ze wy widzicie lepiej.

Mayday jak juz komus wtorujesz to poczytaj co ktos napisal bo osmieszasz sie razem z dana osoba.

a tak na marginesie to prawie wszystkie podroby na allegro maja jakas tam homologacje wystawiona przez wuja CZESIA. I jak nappisal Dee jak cos moze miec homologacje skoro jest nielegalne i zalozona do lampy z homologacja pozbawia jej tejze homologacji.
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
domo
Posty: 745
Rejestracja: 2006-04-08 20:45
Galeria: viewtopic.php?t=11027
Lokalizacja: Gubin

Re: ksenony

Post autor: domo »

inna kwestia, co to za homologacja
bo może to że, taki zestaw ma homologację na jakiś tam "Turkmenistan" to nie znaczy że można używać w Polsce, ale to jasne dla nas a sprzedawca z alledrogo będzie to wciskał

- homologacja jest ?
- jest :D
Lecz nie skończyła się obława i nie śpią gończe psy
I giną ciągle wilki młode na całym Bożym świecie
Nie dajcie zedrzeć z siebie skór, brońcie się i wy
O, bracia wilcy brońcie się nim wszyscy wyginiecie
Awatar użytkownika
jarsonik
Posty: 993
Rejestracja: 2007-07-22 12:03
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=13697
Lokalizacja: Białystok

Re: ksenony

Post autor: jarsonik »

ja uważam, że ten temat i tak jest bezsensowny. Skoro od dawna wiadomo, ze ksenony w probkach były, są i jak na razie będą zabronione, to po co o tym pisać?? A kłutnie na temat, że jedne żarówki są lepsze od drugich można porównać do słów małych dzieci, że mój JOWEJEK JEST ŁADNIEJSZY OD TWOJEGO JOWEJKA. A ty czy ktoś ma założone jakieś pseudo ksenony to też jego sprawa, i moim zdaniem lekka głupota, ja przekonałem się o tym gdy zakładałem białe diody w postojówki, ojciec do mnie krzyczał, że one mają lekko niebieską barwę i żebym je zdemontował, bo mi badań nie podbiją, ale młody polak postanowił pojechac z tymi diodami na badania i co?? jedno zdanie diagnosty (nawet znajomy mojego taty): zdemontujesz te niebieskie diody to wtedy pogadamy. I nie było mowy, że to białe. też z tymi ksenonami będzie tak samo, pięknie to wygląda, każdy chciałby to mieć, i każdy jest kozakiem dopóki go policja nie zatrzyma, albo diagnosta badań nie podbije.

pppozdro

A, że zaraz się dowiem, że głupio piszę to jest inna sprawa, ciekawe czy tak samo powiecie do policji, ja też byłem mądry z diodami.
2,5 V6 Generation two. 93r. Czarna perełka
Piliście, to kto u was prowadzi samochód?? cruise control. hahahah
MISIEK: "żałuję tego, że tak Cię usunąłem.."
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Re: ksenony

Post autor: Bogdan9999 »

O czym wy piszecie panowie jak założyłeś niebieskie diody to co on ślepy miał by być ? Druga sprawa napisałeś że cie oślepiają i ze nie dozwolone a ja odpisze ci tak wole aby każdy miał założony ksenon i dobrze ustawione światła niż cwaniaczek zawalił 100W a lampy ... wie gdzie świecą. Niby legalne ale ... mnie do tego jak oślepia. Inna sprawa powiedzcie co waszym zdaniem jest legalne zmienić w aucie bo jeśli by patrzeć na Polskie prawo to samemu nic nie wolno robić wiec wasze zmiany są nielegalne jeśli jakieś zrobiliście= czyli podsumowując prawo jakie mamy a mamy wujowe jest do pupy. Ale nie martwcie sie piszą je ci którzy na tym najlepiej zarobią. Wiec łachę kładł bym na to. Sory za wulgaryzmy ale czytając ten temat wkurza mnie to że popieracie te brednie które napisali min tacy jak Lepper spece od aut. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Pozdrawiam
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Ero
Posty: 1188
Rejestracja: 2007-10-04 20:32
Galeria: viewtopic.php?t=12278
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Re: ksenony

Post autor: Ero »

To powiedz jescze ze xenon w ori lampie dobrze swieci i nie oslepia innych???Kija kladziecie na to ze oslepiacie innych najwazniejsze ze wy lepiej widzicie i jest BLINKBLINK.
Bylo Probe jest Vectra B z silniczkiem 3.0xe V6
Cichopek nago szybko klikaj: http://www.fordprobe.pl/forum/viewtopic ... 53#p215153
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

Dokładnie ero. Jest blink blink ma mieście,wiosce i ma się resztę w 4 literach.

Bodzio ty patrzysz na to wszystko z niewłaściwej strony. Ja nie mam nic do xenonów. Serio piszę. :D
Ale do druciarstwa mam a to jest najzwyklejsze druciarstwo. Zakładanie takich zestawów do zwykły szpan a nie tuning i modyfikacja. Na modyfikacje trzeba mieć kasę a nie robić najtańszym kosztem i modyfikacje zawsze się robi jak najlepiej a w tym wypadku to mija się z celem. Po co modyfikować coś w ten sposób by nie działało jak trzeba? Sorry ale koszt soczewek xenonowych z rozbitego auta jest raczej niewielki. Montujemy je razem z żarówkami i przetwornicami ładnie ustawiamy światełka i świeci zupełnie inaczej jak jakiś shit H1 czy zwykłe h4. Dorzucić można wysokociśnieniowe spryskiwacze z jakiegoś rozbitka i już jest komplet. Świeci jak należy i jest zrobione z głową tyle że koszt tego to ok 700-800zł a tandetę z allegro kupisz za 300 czy 400 zł.
Rozumiesz teraz dlaczego nie lubimy ludzi którzy robią kicz w aucie mając gdzieś innych na drodze bo zal im w auto zainwestować. przecież lans na mieście i tak będzie za pół ceny i laski polecą na ten bajer więc po co przepłacać :roll:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

Masz, firma Philips ze swoją turkmenistańską podróbką dla kierowców beemek i posiadaczy dresu z promocyjnym lampasem.

http://cgi.ebay.pl/H1-Philips-Xenon-HID ... 240%3A1318


o!
jakiś drugi łoś sprzedaje blink blink tajwańskiej firmy philips dedykowany do posiadaczy noktowizorów

http://cgi.ebay.pl/D2R-XENON-HID-COLOR- ... 240%3A1318

no, tia.... nawet philips, żeby utrzymać sie na rynku musi jednak produkować coś poza homologacją na rynki dzikich stepów mongolii bo inaczej bieda.... a my łosie kupujemy to z "alledrogo" i wydaje nam się, że to ma prawo działać. :)



dejot, ja tu nie napisałem, że 8 czy 12K będzie świecić lepiej.... nie napisałem też że gorzej ale napisałem po polsku, że są też żarówki popularne, H4, które świecą na żółto i nikt ci za nie mandatu nie wlepi kolego.
i masz na nich prawo latać.

Teraz czy one świecą słabiej....
zależy.
i dlatego, że zależy są produkowane i stosowane. bo zależy.
jeżeli ktoś ma żarówkę bluevision, która mu świeci lepiej to też zależy... bo w zależności od warunków na drodze masz z tej żarówki większą lub mniejsza pociechę....

http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=65874

Nie oznacza to, że popełniasz błąd, jesteś głupi czy zabiorą ci dowód, mandat, odstrzał, zagazowanie w komorze ciebie i rodziny czy też pęknięcie ziemii.

i uważam, że tak samo jest z Xenonami i tym całym hitem jakim jest parametr "K". Przy jednej barwie jest miło i fajnie w extra dobrych warunkach a przy gównianych warunkach jest totalnie do bani. i DLATEGO nikt fabrycznie ci nie założy żarówek do jazdy tylko w piękne warunki pogodowe po zmroku. Stawia się na uniwersalność, podobnie jak z oponami, które też nie były letnie kiedy wyrywałeś fabię z salonu latem a zimowe kiedy tę fabię odbierałeś w grudniu... dostawałeś uniwersalne gówno-traktory wielosezonowe czyli ani na zimę ani na lato.

jeśli HID ma inną temperaturę a tu mówimy o wyższej temperaturze to będzie wydajniej odbijał białe pasy na jezdni itp nie oślepiając przy tym jadących z przeciwka ale w warunkach mgły będzie trzeba to wyłączyć bo nie da się pojechać. Będzie dużo mocniejsze mleko przed maską niż kiedy miałbyś upakowane jakieś HID'y o innej temperaturze, bardziej zbliżonej do żółtego (czyli przykładowo określenie "światło dzienne")

Tak przynajmniej mnie kształcono.


Ero pisze:To powiedz jescze ze xenon w ori lampie dobrze swieci i nie oslepia innych???Kija kladziecie na to ze oslepiacie innych najwazniejsze ze wy lepiej widzicie i jest BLINKBLINK.
A to kolego to juz zupełnie inny temat.
Bo KAŻDY reflektor jest konstruowany pod konkretny typ żarówki i zmiana takiej żarówki na żarówkę innego typu wiąże się z ryzykiem zniekształcenia pierwotnej wiązki światła a najczęściej właśnie głównie w stronę oczu jadących z przeciwka.
i nie ma to nic wspólnego z zakładaniem żarówki tego samego typu ale w innej barwie.

Kiedyś miałem kilka(naście?) sytuacji kiedy pajacyk policjant szarpał się z moim dowodem rejestracyjnym bo miałem z przodu żarówki z poświatą niebieską... w zależności od auta albo słyszałem słowo przepraszam gdy wlepił ślepia w reflektor i doczytał że to markowa żarówka albo kiedy mu wyciągnąłem taką żarówkę przed ryj.
NIGDY nie zdarzyło mi się zapłacić lub stracić dowód bo miałem nie ten odcień światła.... Nigdy też nie pakowałem niebieskich kondonków na pozycyjne itp. (spray po kloszach i inne kurpiowskie ekstrawagancje)
Ostatnio zmieniony 2008-11-24 14:06 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: Kocureq »

Ja tam w tych aukcjach widzę 6000K i 5500K, nie 8000K i 12000K..
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

zgadza się, jednak mówimy o zmianie koloru świecenia tak? a nie konkretnie, że nie pokazałem przykłądu 12K.
Bo jak pamiętam kolega sapał że 4000K i nic innego.
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: ksenony

Post autor: Kocureq »

Nie trzeba pamiętać, wystarczy spojrzeć wcześniej:
dlaczego nie wkleiłeś linku do oferty philipsa czy osram gdzie można kupić żarówki H7 8000K Philips. No słucham czy twoje zwoje mi na to odpowiedzą. Znajdź mi te żarówki to je sobie kupię
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

Cynki sprytnie próbuje odwrócić uwagę od tego że nie może znaleźć żarówek 8000K i dał ciała pokazując nie samochodowe żarówki próbując mi dogryźć więc zmienił taktykę na odnoszenie się do 4300K :D


Hehe no to nadal odbijamy pałeczkę :D

Mr. Cynk pisze:Masz, firma Philips ze swoją turkmenistańską podróbką dla kierowców beemek i posiadaczy dresu z promocyjnym lampasem.

http://cgi.ebay.pl/H1-Philips-Xenon-HID ... 240%3A1318


o!
jakiś drugi łoś sprzedaje blink blink tajwańskiej firmy philips dedykowany do posiadaczy noktowizorów

http://cgi.ebay.pl/D2R-XENON-HID-COLOR- ... 240%3A1318

no, tia.... nawet philips, żeby utrzymać sie na rynku musi jednak produkować coś poza homologacją na rynki dzikich stepów mongolii bo inaczej bieda.... a my łosie kupujemy to z "alledrogo" i wydaje nam się, że to ma prawo działać. :)
To nie łosie sprzedają tylko kupują takie wynalazki i wierzą w to co piszę. Nie żeby jakaś aluzja :gwizd:
Cynki a teraz powiedz mi coś co ten zestaw ma wspólnego z Philipsem oprócz napisu Philips na pudełku? Nie ma nawet logo philipsa a wszystko na tym jest w krzaczkach. Widziałeś takie zestawy na europejskim czy polskim rynku? Hmmm ciekawe czemu takie markowe zestawy nie są oznakowane promawane i sprzedawane przez philipsa tylko je można znaleść w wersji krzak. próbujesz mi też wmówić ze philips zaczął produkować nie homologowane produkty po upada i musi szybko zyskać klientów :mrgreen: Ksenon na H1 nigdy nie otrzyma homologacji o czym pisaliśmy z ero.
Widziałeś kiedyś na targach bluzy adidasa rozpadające się po 2 praniach? To wł ciebie też tańsze serie adidasa sprzedawane oem i będziesz się upierał że to oryginał po pisze adidas :twisted:

Widzisz udowodnienie twojej teorii bardzo proste. Każda firma jak osram czy philips mają strony z katalogami produktów. Jeśli znajdziesz na niej kolorowe ksenony bo zwykłych lamp wtedy twoja teoria będzie słuszna i potwierdzona.
Jeśli nadal będziesz wyszuwiwał chińszczyznę twierdząc że to oryginały to nie ma co mówić o twojej wiedzy w tej dziedzinie

1:0 dla mnie i dopóki nie wkleisz tego co pisałem nie zmienisz tego.
dejot, ja tu nie napisałem, że 8 czy 12K będzie świecić lepiej.... nie napisałem teżczy że gorzej ale napisałem po polsku, że są też żarówki populaożna znaleść rne, H4, które świecą na żółto i nikt ci za nie mandatu nie wlepi kolego.
i masz na nich prawo latać.
Bo widzisz przepisy ustalają że z przodu światła drogowe mają mieć barwę białą, selektywnie żółtą lub żółtą dlatego można na nich śmigać. Znajdz mi przepis który mówi że w aucie na zewnątrz jest dopuszczalne jakiekolwiek niebieskie czy fioletowe oświetlenie poza pojazdami uprzywilejowanymi.

2:0
Teraz czy one świecą słabiej....
zależy.
i dlatego, że zależy są produkowane i stosowane. bo zależy.
jeżeli ktoś ma żarówkę bluevision, która mu świeci lepiej to też zależy... bo w zależności od warunków na drodze masz z tej żarówki większą lub mniejsza pociechę....

http://sklep.tuning.pl/dzial.php?d_id=65874

Nie oznacza to, że popełniasz błąd, jesteś głupi czy zabiorą ci dowód, mandat, odstrzał, zagazowanie w komorze ciebie i rodziny czy też pęknięcie ziemii.
My tu nie gadamy o zwykłych żarówkach tylko ksenonach. Aczkolwiek BV z białym światłem lepiej sprawdzi się od niebieskiej chiny nawet w złych warunkach. Testowałem osobiście jak nie wierzysz zrób test w ptaku
i uważam, że tak samo jest z Xenonami i tym całym hitem jakim jest parametr "K". Przy jednej barwie jest miło i fajnie w extra dobrych warunkach a przy gównianych warunkach jest totalnie do bani. i DLATEGO nikt fabrycznie ci nie założy żarówek do jazdy tylko w piękne warunki pogodowe po zmroku. Stawia się na uniwersalność, podobnie jak z oponami, które też nie były letnie kiedy wyrywałeś fabię z salonu latem a zimowe kiedy tę fabię odbierałeś w grudniu... dostawałeś uniwersalne gówno-traktory wielosezonowe czyli ani na zimę ani na lato.
Sorry ale w tym wypadku pozostawie to bez komenarza
jeśli HID ma inną temperaturę a tu mówimy o wyższej temperaturze to będzie wydajniej odbijał białe pasy na jezdni itp nie oślepiając przy tym jadących z przeciwka ale w warunkach mgły będzie trzeba to wyłączyć bo nie da się pojechać. Będzie dużo mocniejsze mleko przed maską niż kiedy miałbyś upakowane jakieś HID'y o innej temperaturze, bardziej zbliżonej do żółtego (czyli przykładowo określenie "światło dzienne")

Tak przynajmniej mnie kształcono.
Im hidy ma mocniejszą temperaturę to jest bardziej kolorowy a nie wydajny. Nawet w normalnych warunkach nie będzie się nic mocniej odbijać tylko wszystko pasy znaki i reszta będą niebieskie. Nie wiem czy uczyli cię że niebieski nie jest tak wydajny jak biały jeśli chodzi o oświetlenie nie wspominając że bardziej męczy wzrok niż białe zbliżone od dziennego

Ero pisze:To powiedz jescze ze xenon w ori lampie dobrze swieci i nie oslepia innych???Kija kladziecie na to ze oslepiacie innych najwazniejsze ze wy lepiej widzicie i jest BLINKBLINK.
A to kolego to juz zupełnie inny temat.
Bo KAŻDY reflektor jest konstruowany pod konkretny typ żarówki i zmiana takiej żarówki na żarówkę innego typu wiąże się z ryzykiem zniekształcenia pierwotnej wiązki światła a najczęściej właśnie głównie w stronę oczu jadących z przeciwka.
i nie ma to nic wspólnego z zakładaniem żarówki tego samego typu ale w innej barwie.

Kiedyś miałem kilka(naście?) sytuacji kiedy pajacyk policjant szarpał się z moim dowodem rejestracyjnym bo miałem z przodu żarówki z poświatą niebieską... w zależności od auta albo słyszałem słowo przepraszam gdy wlepił ślepia w reflektor i doczytał że to markowa żarówka albo kiedy mu wyciągnąłem taką żarówkę przed ryj.
NIGDY nie zdarzyło mi się zapłacić lub stracić dowód bo miałem nie ten odcień światła.... Nigdy też nie pakowałem niebieskich kondonków na pozycyjne itp. (spray po kloszach i inne kurpiowskie ekstrawagancje)
[/quote]

Zauważyłeś że Ero napisał
To powiedz jescze ze xenon w ori lampie dobrze swieci i nie oslepia innych
a nie
To powiedz jescze ze KOLOROWY xenon w ori lampie dobrze swieci i nie oslepia innych
Sam teraz piszesz że inna żarówka powoduje oślepianie więc czemu się upierasz że ksenon H1 dostępny przez wiodowe firmy

I na koniec cynki 6000K nie świeci zupełnie na biało ale lekko błękitno. Co nie zmienia faktu że możesz pokazać je w katalogach :P

Tak więc dopóki nie pokażesz mi tych żarówek ORYGINALNYCH nie odpowiesz na te pytania i nie odpowiesz jak tą estradówkę do reflektora włożyć tak to co piszesz to bzdury. Chcesz udowodnić że się mylisz do daj to o co cię proszę ale nie zasypój już nas krzakami :mrgreen:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

Może Philips nie wytwarza palnika H7 o temperaturze przykładowo 12000K ale dlaczego jest taki dziwny osąd, że jakaś firma sprzedająca

http://www.xenartz.eu/sklep/index.php?p37,h7-10000k

strzela se w stopę tekstem

http://www.xenartz.eu/

"Wszystkie oferowane przez nas produkty posiadają wymagane certyfikaty i homologacje. Naszym celem jest dać Tobie najlepszy serwis oraz produkt najwyższej jakości za bardzo atrakcyjną cenę. Wszelkie informacje, których będziesz potrzebować znajdziesz na naszej stronie. W przypadku gdy będziesz potrzebować więcej informacji możesz się z nami skontaktować, chętnie służymy pomocą."

Czy to oznacza, że te działalności jadą na granicy prawa? Czy to oznacza, że mają jakieś wymagane przepisami certyfikaty i homologacje, których nikt nie honoruje ? to kto i po co wydaje takie certyfikaty.... ???

firma:
http://www.xen-gsm.com//?instalacja,31
napisała:
"Nasze zestawy zostały sprawdzone przez diagnostów w stacji kontroli pojazdów i są dopuszczone do ruchu na terenie UE"

czyli muszą być świadomi, że mogę z tym pójść do sądu...

Czy jedynym certyfikatem jest żarówka z logo Philips i może wówczas być nawet świecąca "blink blink" na wściekle różowo ale jest metka więc jest git? :wink: no sory.
Kocur... chyba nie na tym to polega, nie?
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

A teraz jak mi udowodnisz że to nie bajki i te zestawy mają jakąś homologacje? widzisz gdzieś jakieś papiery zaświadczenia. Skoro jest to należałoby się tym pochwalić. Najczęściej w zestawach jedyny homologowany element to przetwornica dlatego piszę się

I jeszcze raz na zdrowy rozum.
Jaka instytucja wyda certyfikat na produkt dopuszczony do ruchu który po założeniu pozbawi pojazd możliwości poruszania się w ruchu. Jedno przeczy drugiemu o czym tu dyskutować. Ale oczywiście handlacze zawsze mają racje i nie wstawiają kitu :D

Tak możesz załatwić diagnostę o ile to nie był kicz z tym tekstem.

A teraz z mojego przykładu. Mam wszystkie czarne szyby nie spełniające warunków przepuszczalności i diagnosta dopuścił mnie do ruchu a nie jest to mój znajomy wcale. I co folie na szybach są już legalne


Hehe pokazujesz jak łapiesz się na teksty reklamowe
Ostatnio zmieniony 2008-11-24 15:19 przez Dee Jay, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

Dee Jay pisze:A teraz jak mi udowodnisz że to nie bajki i te zestawy mają jakąś homologacje? widzisz gdzieś jakieś papiery zaświadczenia. Skoro jest to należałoby się tym pochwalić. Najczęściej w zestawach jedyny homologowany element to przetwornica dlatego piszę się

I jeszcze raz na zdrowy rozum.
Jaka instytucja wyda certyfikat na produkt dopuszczony do ruchu który po założeniu pozbawi pojazd możliwości poruszania się w ruchu. Jedno przeczy drugiemu o czym tu dyskutować. Ale oczywiście handlacze zawsze mają racje i nie wstawiają kitu :D


No stary to może ty mi udowodnij swoje racje?

masz gdzieś fioletowo na żółtym napisane że tylko białe jest białe?
Awatar użytkownika
Dee Jay
Posty: 4179
Rejestracja: 2004-11-10 10:58
Samochód: II gen V6 1993
Galeria: viewtopic.php?t=8900
Lokalizacja: Kraków

Re: ksenony

Post autor: Dee Jay »

Co cynki? Brakło dowodów i nie masz już innej lini obrony :twisted:

Hehe ośmieszyłeś się w tym temacie ale nie przejmuj się to nie boli długo :wink:
:arrow: Ford Probe 2,5 V6 93 ubezpieczony przez mafię. Stuknij mnie to my stukniemy ciebie 8)
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Re: ksenony

Post autor: Mr. Cynk »

OK.

Przyznam ci rację, wytłuść sobie to.

Wszystkie firmy handlujące takimi artykułami balansują na granicy prawa, brak konkretnego przepisu to tylko niedopatrzenie, deklaracje jakichkolwiek zgodności i certyfikatów to betka.
Każdy kto twierdzi inaczej jest niemądry mówiąc ultradelikatnie a jedyne co ma sens to twoje niczym konkretnie adekwatnym nie podparte zdanie.

Troche mi to schizą jedzie ale jak chcesz. Nie będę się z tobą kłócił tutaj publicznie, nawet ci przyznam rację, jako ogół łykający reklamki zapewne zupełnie nie mam pojęcia co piszę. To prawda, brakuje mi argumentów logiki w twoim argumentowaniu. Stwierdzenie "Nie, bo nie" jest jak na moje IQ zbyt skomplikowane.

poddaje się.

XENONY jedynie 4300K i nic poza tym bo dowodzik !!!! DEJOT RULEZ !!!

Dee Jay pisze:Hehe ośmieszyłeś się w tym temacie ale nie przejmuj się to nie boli długo :wink:
Tu też nie będę polemizował już. Zapewne masz rację.... respekt dla twojego doświadczenia w tej kwestii



EOT.
Ostatnio zmieniony 2008-11-24 15:30 przez Mr. Cynk, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”