Mokra instalacja

Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Mokra instalacja

Post autor: Sqad »

Realia są brutalne, a ceny benzyny tragiczne. Czas zainwestować w najgorszą rzecze jaką można zrobić, czyli założyć gaz. Nie wiadomo które zło gorsze.

Ale do meritum. Obiło mi się o uszy taki termin jak Mokra instalacja. Ponoć jakaś inna metoda działania niż sekwencja.
Zalety:
-nie niszczy silnika
-daje lepsze osiągi niż na benzynie
-tanio się jeździ
minusy
-droga jak diabli (ok. 8tyś do V6)

Niestety w internecie nic nie mogę znaleźć na ten temat. za 2 dni będę i tak miał więcej na ten temat informacji, ale że należę do ludzi nie cierpliwych to chciałbym coś o tym poczytać.

Jeśli ceny faktycznie są tak wysokie to raczej nie warto sobie tym głowy zawracać, pozostanie sekwencja.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Ciekła faza wtrysku ??? koszt w najtańszej wersji 8 tysi w nieco droższej 12000 zeta . Firma "Na Gaz" w Łodzi :arrow: Może o to chodzi :?:

:1111_bye:
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Dzięki za podpowiedź
Dla zinteresowanych artykuł o tym cudzie
http://www.gieldasamochodowa.com/articl ... kg_146.xml
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Bardzo konkretnie . Bardzo na temat .
Bardzo drogo :evil: :!: :evil: .
Koszt = prawie tyle co autko :cry:
Pewnie za pare lat stanieje :arrow: (Pewnie wtedy będzie nieopłacalne instalowanie ze względu na postępującą fiskusową pazerność :evil: )...
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Zakładaj sekwencję i nie marudź. Sądzę, że masz stację LPG pod samym nosem, zresztą jak każdy teraz :wink: .
Jeśli instalacja wtrysku fazy ciekłej pali o 20% więcej LPG niż etyliny jak piszą ludzie w komentarzach, to się zupełnie nie opłaca. No chyba, że masz ambicje mieć najszybsze Probe w okolicy, wtedy 3ba będzie poznać się z kolegą Sqadem, udzieli ci kilku cennych rad :lol: .
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Przewertowałem trochę stron o instalacjach LPG. Jest w czym przebierać, ale na czoło wyszły dwie instalki Mistral i OMVL. Po zagłębieniu się w temat doszedłem do wniosku, że OMVL jest sprawdzoną i pewną konstrukcją, dopracowaną itp., zaś mistral jest chyba najbardziej zaawansowany technologicznie. Emulacja wtrysków i synchronizacja ich z benzynowymi powoduje że instalacja staje się bez obsługowa, a komp tworzy sam mape zapłonu i ją dostosowuje mieszanke. Do tego wtryski są zupełnie inaczej mocowane. A cena nie jest wyższa od innych o wiele.
Sh(.)(.)ters
Posty: 1703
Rejestracja: 2004-01-28 21:17
Galeria: viewtopic.php?t=5520
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sh(.)(.)ters »

Jak pewnie wiesz u mnie pod maską siedzi Mistral. Działa ok. 3400 i jest twoja. Wiesz jak mnie znaleźć hehe 8) .
..........Obrazek.........
.....The Power of Dreams.....
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

8) teraz wiem.
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

słuchaj, wsadzasz DREAMA XXI N to na dzień dobry mam do tego kabel, Andrzej załatwił soft, właśnie go rozkraczamy... :)

podepniesz sobie laptopa pod to i będziesz się bawił sam w szybcy się wściekli... :D

masz czerwone auto to pewnie potrafisz logicznie myśleć. :D

A i przy przelotowym wydechu i przy stożku da radę... :)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Tyle że ja gaz chce mieć totalnie bezobsługowy. Mistarl wlaśnie taki jest. Co by się nie robiło w sliniku to gaz w ciągu paru sekund sam automatycznie przygotowuje nową mapę zapłonu - czyli dostosowuje sie do potrzeb silnika.
Awatar użytkownika
Mr. Cynk
Posty: 3325
Rejestracja: 2003-09-14 22:41
Samochód: Pontiac TransAM 350'
Lokalizacja: W-M UE

Post autor: Mr. Cynk »

to jest ściema... :D


generalnie mistral jest po prostu uproszczony do bólu.

kalibracja odbywa się w ten sposób, iż jest brany tylko czas wtrysku paliwa i odpowiednio ustawiona krotka. jeśli paliwo podawane jest np. w czasie 4ms to mistral puszcza ten impuls przez krotkę np. 1.3 i otwiera wtrysk lpg na 4ms*1.3
wszystko.

No jeszcze jest uproszczona sama instalacja, nie ma zdaje się jednego filterka, parownik jest mniejszy. cena ta sama. :)

natomiast OMVL ma nieco więcej możliwości strojenia... teraz latem na przykład przestawiłem sobie komputer włączając opcję start z LPG.
nowe DREAM'y mają już wtryski typu FAST, są przystosowane do obsługi zasilania metanem i tyle.. :)

a cena jest porównywalna jeśłi nie wręcz na tym samym poziomie +- 100pln może. :)
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Z tego co wiem parownik nie jest mniejszy tylko jest nowszej generacji.

Co do reszty to zobacze, co i jak, musze gdzieś podjechać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „LPG”