Jak zrobić zderzak?

Awatar użytkownika
strike22
Posty: 43
Rejestracja: 2005-11-09 23:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Jak zrobić zderzak?

Post autor: strike22 »

Witam.wiecie moze gdzie znajde szczegolowy opis(krok po kroku)jak zrobic od podstaw samemu zderzak wlasnego pomyslu?Odnosnie materialow to wiem co potrzebne.chodzi mi bardziej oto jak zrobic forme?szukalem i nie moge znalezc.moze pomozecie.pozdro.
Awatar użytkownika
ZENiTH
Posty: 1356
Rejestracja: 2005-10-17 17:59
Galeria: viewtopic.php?t=6493
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ZENiTH »

A po jaką cho... chcesz zrobić zderzak to mija się z celem. Fabrycznie zderzaki są odlewane w formach z materiału kompozytowego przypominającego plastik zwanego ABS. z tego samego masz chłodnicę w aucie tylko w troche innych proporcjach. Powiedz po co chcesz zrobić ten zderzak???? Ludzie zaraz ci tu napiszą że to głupota. Więc przedstaw swoją motywację
Ford Probe '92 2.2 GT USA Igen --> teraz już szwagra
Titanium Fox
Mazda 929 HD 3.0 V6 24V DOHC '93
Awatar użytkownika
R.K
Posty: 286
Rejestracja: 2005-11-25 20:05
Samochód: brak
Lokalizacja: Szczuczyn

Post autor: R.K »

To nie jest takie głupie;jeśli ktoś lubi rozglądać się za laskami,to może zrobić sobie od razu kilka zderzaków,a kosztami dzielić się z ubezpieczeniem.
Ford Probe USA 2.0 1993r BASE
Awatar użytkownika
Maro
Posty: 342
Rejestracja: 2005-05-05 00:53

Post autor: Maro »

Witam,

Strike22, zajrzyj do TEGO tematu.
Z tego co pamiętam przed Tobą Siema interesował się zrobieniem samemu zderzaków :)

Pozdr,
Awatar użytkownika
strike22
Posty: 43
Rejestracja: 2005-11-09 23:13
Samochód: brak
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

Post autor: strike22 »

witam.pytacie po ch.... mi to.lubie majsterkowac,to raz.chce miec cos swojego pomyslu,to dwa i kasa ,to trzy.na gotowy zderzak jednorazowo kasy nie mam a tak powoli...powoli sie zrobi.zajrzalem do tamtego postu i szczerze mowiac nie wiele sie dowiedzialem.pozdro
KALI
Posty: 789
Rejestracja: 2005-11-01 00:10
Galeria: viewtopic.php?t=6696

Post autor: KALI »

Obrazek
Cześć troche cię rozumiem bo sam kleiłem maskę do proba i sam wiem że do probka nie ma w Polsce żadnych plastików. :( Więc tżeba samemu coś stwożyć.Tlko to naprawde dużo pracy mi maska pochłoneła m-c czasu pracy.
A jeżeli chodzi o zderzak to najlepiej by było gdybyś miał jakiś stary jako bazę bo ciężko będzie zdjąć z niego formę.W przypadku maski jest łatwo bo powierzchnia jest dość płaska.Natomiast jak byś miał stary to wycinasz co ci się nie podoba a resztę oklejasz żywicą siatką i spachlą no i jakiś tydzień szlifowania :lol: .
Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

Maska jest konkret, zastanawiam się dla czego temat w giełdzie przeszedł bez echa, ale co tam, jeśli ktoś nie widział to nie wie jakie to wrażenie robi.

Co do zderzaka to mi by się nie chciało robić od podstaw, bo potem się może okazać że wyjdzie drożej niż byśmy kupili gotowy, a ile babrania jest.

A jak by ktoś zajrzał do mnie na strone to można się natknąć na taką firme jak hasse tuning, u nich gotowy zderza przedni kosztuje 350 zł, według mnie to nie są wielkie pieniądze.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

Witaj !
Jeśli byś jednak nie korzystał z pomocy fachowej firmy i próbował samemu swych sił polecał bym Ci "żywicę hydroksylową" .
Jest dość ciężka do zdobycia w pomrocznej ale z tego co wiem , w "hameryce" :wink: w/w żywica + włókno węglowe jest bazą do konstrukcji tzw. ULM'ów (rodzaj ultralekkiego samolotu) . Z niej też co niektórzy wykonują deski windsurfing'owe .
Nara
ODPOWIEDZ

Wróć do „Optyczny”