jak zamontować te Halogeny?

Awatar użytkownika
mcasa
Posty: 85
Rejestracja: 2006-08-18 18:51
Galeria: viewtopic.php?t=9496
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

jak zamontować te Halogeny?

Post autor: mcasa »

Witajcie. Mam prośbę. Podpowiedzcie jak zamontować halogeny. Banalne pytanie. Ale ja jako zupełny laik kompletnie nie mam o tym zielonego pojęcia. Tzn wiem tyle że jest halogen, potrzebne mi są kable i pstryczek do jego włączania. Zapewne wielu z Was miało już okazję montować halogeny. Podpowiedzcie czy łatwo (i jak) zamontować i podłączyć je samemu czy może lepiej skorzystać z jakiegoś profesjalnego miejsca gdzie to (nie wiem elektryk samochodowy?) podłączy. Zdjęcia ów halogenów poniżej. Aha i czy będą pasowały zaczepy do ich zamontowania w seryjnym zderzaku? Dodam jeszcze że mam jakiś pstryczek w miejscu zapalniczki, który działa ale nie jest do niczego podłączony i mógłbym go zaadoptować jako włącznik/wyłącznik halogenów. Czekam na sugestie. (tzn któredy poprowadzić najlepiej przewód, jaki przewód; co musze zdjąć wenątrz żeby mieć dostęp do podlączenia kabelków itp..) - orientacyjne wymiary : szerokość ~ 20 cm, wysokość ~ 9,5 cm, głębokość ~ 6 cm, w reflektorach żarówki typu H3 55 W
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2006-11-02 11:31 przez mcasa, łącznie zmieniany 1 raz.
był: II gen 2,5 V6; SAINT PROBE -beauty green (Sprzedany)
Toyota Corolla 1.4 D4D Sedan (sprzedany)
Yamaha Raptor 700 (sprzedany)
Jest: The new Toyota Corolla 2.0 D4D

www.nrg.gorzow.prv.pl
Awatar użytkownika
wingerman
Klubowicz
Posty: 2886
Rejestracja: 2003-03-21 10:31
Samochód: Probe 3.0L
Lokalizacja: Łódź/W-wa

Post autor: wingerman »

Co do zaczepow to niewiele pomoge jednak bezwarunkowo jesli nie chcesz spalic nic w instalacji za diabla nie podlaczaj ich bezposrednio pod przelacznik, koniecznie zaloz przekaznik.
Obrazek

Rowy dla rowerzystow.
I gen 90r. LX 3,0L V6
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Drogi kolego. Mogę ci doradzić w sprawie montażu każdych halogenów tylko nie tych :) Jeśli koniecznie chcesz te halogeny - bo nie powiem podobają mi się, to dowiedz z jakiego auta są. W sprzedaży mamy halogeny uniwersalne, które da się praktycznie na każdym uchwycie zamontować i halogeny seryjnie montowane w autach, które obudowe tylną mają w zderzaku. Reasumując, te halogeny nie mają obudowy z tyłu co może sie skończyć nieprzyjemnie. Sam montarz jest banalnie prosty pod warunkiem, że mamy całą obudowę i mamy jak zaczepić halogen do uchwytu.
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
mcasa
Posty: 85
Rejestracja: 2006-08-18 18:51
Galeria: viewtopic.php?t=9496
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

halogeny

Post autor: mcasa »

Basf_Wrocław pisze:Drogi kolego. Mogę ci doradzić w sprawie montażu każdych halogenów tylko nie tych :) Jeśli koniecznie chcesz te halogeny - bo nie powiem podobają mi się, to dowiedz z jakiego auta są. W sprzedaży mamy halogeny uniwersalne, które da się praktycznie na każdym uchwycie zamontować i halogeny seryjnie montowane w autach, które obudowe tylną mają w zderzaku. Reasumując, te halogeny nie mają obudowy z tyłu co może sie skończyć nieprzyjemnie. Sam montarz jest banalnie prosty pod warunkiem, że mamy całą obudowę i mamy jak zaczepić halogen do uchwytu.
Są to uniwersalne halogeny. Sprzedający mi je nie umiał powiedzieć żeby były one od danego samochodu. Powiedział tylko tyle że jest to nowy wzór Hella i najprawdopodobniej są one przewimgielne (ale pewności nie ma) a co do montowania : " do zamontowania np. w spoilerach, zderzaku itp. ". A jeśli chodzi o przekaźnik, podpowiedzcie mi o technicznych anoansach. Natomiast jeśli o ich obudowę (wyglądają jak na zdjęciach fabrycznie bez obudowy) to czym można by je z tyłu zakryć?
był: II gen 2,5 V6; SAINT PROBE -beauty green (Sprzedany)
Toyota Corolla 1.4 D4D Sedan (sprzedany)
Yamaha Raptor 700 (sprzedany)
Jest: The new Toyota Corolla 2.0 D4D

www.nrg.gorzow.prv.pl
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Re: halogeny

Post autor: Robert »

mcasa pisze:Są to uniwersalne halogeny. Sprzedający mi je nie umiał powiedzieć żeby były one od danego samochodu. Powiedział tylko tyle że jest to nowy wzór Hella i najprawdopodobniej są one przewimgielne (ale pewności nie ma) a co do montowania : " do zamontowania np. w spoilerach, zderzaku itp. "
Ale masz świadomość, że za paserstwo (kupowanie kradzionych rzeczy) grozi od 3 miesięcy do 5 lat - a powyższy cytat daje solidne przesłanki do takiej oceny :evil:
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
darel
Posty: 663
Rejestracja: 2004-11-11 19:25
Samochód: Probe II 2.5V6 1993, AUDI A6 C7 3.0 TDI 2016
Galeria: viewtopic.php?t=5509
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: halogeny

Post autor: darel »

mcasa pisze: Są to uniwersalne halogeny. Sprzedający mi je nie umiał powiedzieć żeby były one od danego samochodu. Powiedział tylko tyle że jest to nowy wzór Hella i najprawdopodobniej są one przewimgielne (ale pewności nie ma) a co do montowania : " do zamontowania np. w spoilerach, zderzaku itp. ". A jeśli chodzi o przekaźnik, podpowiedzcie mi o technicznych anoansach. Natomiast jeśli o ich obudowę (wyglądają jak na zdjęciach fabrycznie bez obudowy) to czym można by je z tyłu zakryć?
Nie kapuję dlaczego chcesz je kupić. Nie jest dla Ciebie ważne czy są to przeciwmgielne czy dalekosiężne? Bez obudowy z tyłu nie nadają się do niczego. W tym co napisał Robert też coś chyba jest... :?
Probe II GT 2.5 V6
Audi A6 C7 3.0 TDI
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

thanks for your support :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Basf_Wrocław pisze:thanks for your support :)
Ja Ciebie nie popieram :lol: (zartowalem , oczywiscie ze popieram !!!)
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
mcasa
Posty: 85
Rejestracja: 2006-08-18 18:51
Galeria: viewtopic.php?t=9496
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

halogeny c.d.

Post autor: mcasa »

Nie istotne tu jest skąd one pochodzą, nie jest to tematem postu. Są nowe i nie są kradzione. A co do zakupu to one są już moje - kupione. Proszę tylko o takie podpowiedzi, które w jakikolwiek sposób pomogą mi w zdobyciu informacji jak je zamontować itd. i czy się da. Oczywiście po weekendzie spróbuje wjechać najakiś kanał, podjazd by zobaczyć czy będzie duży problem z ich przymocowaniem w zderzaku.
był: II gen 2,5 V6; SAINT PROBE -beauty green (Sprzedany)
Toyota Corolla 1.4 D4D Sedan (sprzedany)
Yamaha Raptor 700 (sprzedany)
Jest: The new Toyota Corolla 2.0 D4D

www.nrg.gorzow.prv.pl
Awatar użytkownika
guciek
Posty: 365
Rejestracja: 2006-05-16 23:19
Galeria: viewtopic.php?t=9590
Lokalizacja: Trzebinia

Post autor: guciek »

musisz mieć obudowy na tył halogenów inaczej są nic nie warte.
Bez obudowy na tyl te halogeny beda nie szczelne beda ci parowac bedzie robic sie zwarcie beda kable sniezeć.
był Probe I 2,2 USA GL
on 17 manual klima gleba
jest chrysler stratus 2,5 v6 full opcja
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Mcasa - to przeciez napisałem ci. Dowiedz sie z jakiego auta są. Wtedy możemy gwizdnąc zderzak do kompletu i wyciąć tyły do tych halogenów :) Jesli jestes w stanie sobie zrobić obudowę, np z maty szklanej i zywicy to nie ma problemu :)

1 etap - kupujesz żywicę poliestrową - 1l kosztuje około 30 zł, potrzebujesz też włukna szklanego w postaci maty - najlepiej prasowanej proszkowo- da się za 5 zł kupić na allegro metr kw.

2 etap - robisz formę - w naszym przypadku potrzebowaliśmy tylko kawałka tektury żeby zrobić łuk listwy.
Obrazek

3 etap - wypełniasz formę - lepiej zrobić więcej warstw, wtedy konstrukcja bedzie bardzo wytrzymała
Obrazek

4 etap - szpachla lub laminat żeby powierchnia była gładka i szlifowanie :)
Obrazek

5 etap - malujemy i cieszymy się z odwalonej roboty
Obrazek

To jedyne 2 sposoby jakie widzę na założenie tych halogenów do Probasa.[/url]
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Pelot
Posty: 4620
Rejestracja: 2004-11-02 21:33
Samochód: F4
Galeria: viewtopic.php?t=5515
Lokalizacja: Wars i Sawa

Post autor: Pelot »

Basf,ale masz zgrabne rączki 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

pelot pisze:Basf,ale masz zgrabne rączki 8)
Sie gra, sie ma :twisted: Po co kupowac listwe za 100 zł + malowanie jak każda da się naprawić :)
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

Hej to nie są przeciwmgielne, a moim zdaniem najłatwiej będzie Ci się wpiąć w przewody którymi są włączane długie światła i niech załączają się razem z nimi :) A i nie wiem czy zwróciłeś na to uwage, ale wygląda na to że brakuje tyłu tych reflektorów :wink:
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
TYKWA
Posty: 1296
Rejestracja: 2005-04-03 18:31
Samochód: brak
Galeria: viewtopic.php?t=6180
Lokalizacja: polska

Post autor: TYKWA »

Roswell pisze:Hej to nie są przeciwmgielne, a moim zdaniem najłatwiej będzie Ci się wpiąć w przewody którymi są włączane długie światła i niech załączają się razem z nimi :) A i nie wiem czy zwróciłeś na to uwage, ale wygląda na to że brakuje tyłu tych reflektorów :wink:
Roswell , nie jestem pewien czy dobrze Cie zrozumialem , ale jesli chodzi o tyly tych reflektorów to wiekszosc wczesniejszych postów dotyczyla wlasnie tego problemu.
byl sobie Probek 2.5 - R.I.P - 01.05.08 :-(Obrazek
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

TYKWA pisze: Roswell , nie jestem pewien czy dobrze Cie zrozumialem , ale jesli chodzi o tyly tych reflektorów to wiekszosc wczesniejszych postów dotyczyla wlasnie tego problemu.
Musiałem potwierdzić wasze wersje :twisted:
Moim zdaniem ciężko je będzie wpasować, ale dla chcącego nic trudnego :wink:
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Probiacz2000
Posty: 256
Rejestracja: 2006-02-07 22:22

Post autor: Probiacz2000 »

witam.
Wznawiam post ;] Nikt nie odpowiedzial autorowi na pytanie jak podlaczyc te halogeny... Sam chce u siebie podlaczyc halogeny do przelacznika ktory zamontuje gdzies w kokpicie. Czy da sie to zrobic podlaczajac je centralnie do 12V ? Jakis przekaznik trzeba zamontowac(jaki?) ? jestem laikiem w tym temacie... ;] Ktoredy przeprowadzic kabel od przelacznika do deski rozdzielczej ? jest jakas luka miedzy komora silnika a wnetrzem auta ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mcasa
Posty: 85
Rejestracja: 2006-08-18 18:51
Galeria: viewtopic.php?t=9496
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Kontakt:

Post autor: mcasa »

:) Ja owych halogenów nie montowałem. Odsprzedałem je przez allegro, gdyż nie były to typowe halogeny do Probe a jakieś uniwrsalne do wmontowania w zderzak. Nie chcąc ładować się w koszty poprostu je sprzedałem i darowałem tym samym sobie inwestowanie w halogeny, które zapewne uszkodził poprzedni właściciel Probka i je zdemontował. Niemniej jednak wspieram Ciebie i proszę o podpowiedź doświadczonych w tym temacie forumowiczy.
był: II gen 2,5 V6; SAINT PROBE -beauty green (Sprzedany)
Toyota Corolla 1.4 D4D Sedan (sprzedany)
Yamaha Raptor 700 (sprzedany)
Jest: The new Toyota Corolla 2.0 D4D

www.nrg.gorzow.prv.pl
Awatar użytkownika
Basf_Wrocław
Posty: 956
Rejestracja: 2004-08-26 11:44
Samochód: R4 94
Galeria: viewtopic.php?t=5626
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Basf_Wrocław »

Panowie przecież halogen to zwykła żarówka. Żeby się zapalił potrzebuje +12 i -. Do tego na którymś z dwóch kabli trzeba zamontować włącznik i gotowe. Oczywiście można zrobić jakąś magiczną instalacje ale po co ??
Obrazek
2.0, 16v, Klima, 94 r,
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Wznawiam temat...
Mam pytanie ale trochę z innej beczki jaka jest różnica między halogenami przeciwmgielnymi a dalekosiężnymi. Ktoś może powiedzieć w sposobie świecenia i zastosowaniu. Mnie akurat chodzi o oznaczenia jakie powinny mieć na "szkle", jakie są w nich żarówki i jak je odróżnić od siebie...
Awatar użytkownika
Roswell
Posty: 441
Rejestracja: 2006-09-01 11:12
Galeria: viewtopic.php?t=9688
Lokalizacja: Ustroń

Post autor: Roswell »

No chyba sam sobie potrafisz odpowiedzieć po nazwach które do czego służą.
A różnią się tym szkłem z przodu :)
Kiedyś miałem takie z wymiennym szkłem z przodu przeciwmgłowe/dalekosiężne
Probe II 2.0 93 USA

Jeżeli wsadzę ci palec do oka, to ty masz palec w oku i ja mam palec w oku, ale to nie to samo
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

KASZCZU pisze:Mnie akurat chodzi o oznaczenia jakie powinny mieć na "szkle", jakie są w nich żarówki i jak je odróżnić od siebie...
Spodziewam się, że próbowałeś poszukać na forum, np. przy pomocy użytych przez siebie słów?

Wróć - wcale się nie spodziewam, bo wtedy odpowiedź nie wyprzedzałaby o rok Twojego pytania. |(*,)
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
KASZCZU
Posty: 572
Rejestracja: 2004-12-29 16:48
Galeria: viewtopic.php?t=12249
Lokalizacja: Kraków

Post autor: KASZCZU »

Przynajmniej nie założyłem nowego wątku :wink:

ps. dzięki za motywację w szukaniu, już odnalazłem odpowiedź na swoje pytanie :)
Awatar użytkownika
szpagat
Posty: 205
Rejestracja: 2007-02-03 14:34
Galeria: viewtopic.php?t=11166
Lokalizacja: Piła

Re:

Post autor: szpagat »

Witam. Mam podobne pytanie. W moim probku są oryginalne halogeny tyle że miałem mały wypadek i potłukły się i poodpadały szybki. Chce zamontować nowe. Z racji że tyle samo kosztują używane oryginały od probka co nówki z allegro jestem za tymi drugimi bo wiadomo większy wybór np. kształty itp.
I pytanie czy jesli kupię takowe, np.
http://moto.allegro.pl/item326632735_ha ... x_4cm.html
to zdołam je bez żadnych modyfikacji podłączyć pod kable, które zostały z oryginalnych (kable są w całości, odłaczone na wtyczce tuż przed halogenem i cała instalacja działa).
30-12-2008
Witam.
Jakoś nikt nie umiał mi podpowiedzieć z tym podłączaniem a ja dałem sobie spokój. Teraz wracam do tematu - chcę jednak zamowntować w zderzaku światełka a la halogen tylko tak mi sie marzy żeby nie świeciły razem z długimi tylko zwyczajnie załączały się razem ze zwykłymi światełkami do jazdy dziennej (żeby sobie poprawić widoczność i żeby autko lepiej wyglądało :twisted: )
Jakie "halogeny" kupić i jak zamontować? podpowie ktoś?
Fight like a man!!!
Awatar użytkownika
bogdano
Posty: 469
Rejestracja: 2010-07-01 13:02
Samochód: Probe 2.0 16V 1994 wersja Hamerykańska i V6 granat EURO 96'
Galeria: viewtopic.php?t=19509
Lokalizacja: Jaworzno

Re: jak zamontować te Halogeny?

Post autor: bogdano »

Witajcie.

Nie orientuje się ktoś może, gdzie w euro 95 znajduje się przekaźnik od halogenów? Bo w fuse-boxie nie ma :)

Poxdrawiam.
Lepsze dwa Probki w garażu niż Porsche w kalendarzu ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”