1/3 baku Szarpie

Awatar użytkownika
sebatox
Posty: 113
Rejestracja: 2015-10-16 20:42
Samochód: Ford probe II 2.5 V6 '96
Galeria: viewtopic.php?t=23253

1/3 baku Szarpie

Post autor: sebatox »

Witam !
Jadę jutro na oględziny Probka 2.5 V6. Z tego co mi mówił właściciel do roboty w przyszłości jest jak on to stwierdził "zapowietrzenie baku", które objawia się tym jak probek zje już 2/3 paliwa to zaczyna szarpać dopóki nie dolejemy mu znowu benzynki, objawia się to też jak to stwierdził właściciel wzmożonej potrzeby na paliwo (według niego np podczas jazdy pod górkę) . Przez telefon powiedział, że trzeba ściągnąć bak, przeczyścić i ewentualnie uszczelnić.
Czy miał ktoś z klubowiczy taki przypadek? W probie lub jakimś innym aucie?
Wiem, że jest to wróżenie ale może ktoś akurat miał podobny problem
z góry dziękuje i pozdrawiam !
Awatar użytkownika
BomberMAX
Posty: 413
Rejestracja: 2014-04-11 15:05
Samochód: Probe II 96' 2.0 Medici
Galeria: viewtopic.php?t=22899

Re: 1/3 baku Szarpie

Post autor: BomberMAX »

hmmm odpowietrzenie... Ja bym prędzej stawiał na syf, zmniejsza się wydajność pompy i przy zakrętach lub nierównościach zasysa za mało beny i wtedy mogą być szarpania. Pompka raczej odpada bo jakby była nie ok to cały czas by szarpała lub byś auta nie odpalił. Ewentualnie spiernicza gdzieś paliwo i tamtędy ssie niepotrzebne powietrze.
Awatar użytkownika
Sallmo
Klubowicz
Posty: 1886
Rejestracja: 2007-08-26 17:46
Samochód: Mazda Probe - 2,5 V6 USA 92r & Honda CBR 929RR FireBlade
Galeria: viewtopic.php?t=14192
Lokalizacja: Warszawa Praga Północ

Re: 1/3 baku Szarpie

Post autor: Sallmo »

Ja mialem tak przy padniętej pompie że przy raptownym skręcie czy jeździ pod gore dławił sie. Wg mnie albo syf w baku ,może i w filtrze paliwa,albo pompa sie kończy.
Wspomnienia..Probe 2,2 GL 89 USA jest......
Jedyna w Polsce Mazda Probe GT V6 93r.......a może i na świecie ?
"...nie mam RWD , bokiem jeździć nie muszę
wolę mieć przód napęd ale taki co ma Duszę ..."
"Potrzeba dwóch lat, aby nauczyć się rozkręcać; pięćdziesięciu, aby nauczyć się skręcać." (Sallmo)
"...Osiagnąłem już ten określony wiek, w którym moj mózg przeszedł z "lepiej abyś tego nie mówił" do "Je..Bać to ,zobaczymy co sie stanie "..."
Awatar użytkownika
Mariooo46
Klubowicz
Posty: 142
Rejestracja: 2015-12-12 13:00
Samochód: PROBE II '93 2,5V6
Galeria: viewtopic.php?t=23361
Lokalizacja: Warszawa "BRÓDNO"

Re: 1/3 baku Szarpie

Post autor: Mariooo46 »

Zapowietrzenie hm.... zdarzyło się u mnie jechać dosłownie na oparach i po dojechaniu na stację po odkręceniu korka wlewu usłyszałem potężny syk , czyli wychodzi że odpowietrzenia ni ma ? albo coś nie tak u mnie jest , ale do ostatniej kropli jechał.
PROBE II '93 2,5 V6 - Czerwona strzała +5hp za kolor
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”