EGR uszkodzony i co dalej

Awatar użytkownika
Sqad
Posty: 4078
Rejestracja: 2005-08-11 15:35
Samochód: Mazda RX8 Renesis '06
Galeria: viewtopic.php?t=6231
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Sqad »

A resetowałeś kompa?? Może to jest jakiś stary błąd, a błędy zostają nawet po usunięciu usterki dopóki nie zrobi sie resetu.
Awatar użytkownika
Cisik
Posty: 64
Rejestracja: 2006-05-28 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Cisik »

Komp byl resetowany. Ale tego wezyka narazie nie ruszalem i jest tak jak byl wczesniej zaslepiony. Podczas jazdy ani razu jeszcze mi sie check engine nie zapalil ale jak odczytuje to blad wywala.
Probe II 2,5 94r
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

Jeżeli już coś,gdy nie ma podciśnienia, to zawór będzie zamknięty,chyba że zaciął się i pozostał w fazie otwarcia.Ale w jednym jak i w drugim przypadku czujnik EGR, by przesłał info do kompa, o bezczynności zaworu.Więc może jakiś błąd się wkradł do kompa i nie czyta tych błędów lub co jest najbardziej prawdopodobne, błąd pojawiał się sporadycznie i dla tego CHECK ENGINE Ci nie wyświetliło tylko został zapisany do pamięci.
U mnie wywalało błąd podczas jazdy co chwilę więc wyczyściłem EGR i problem zniknął.
p.s.Podczas przygody z EGR-em nie zauważył jakichkolwiek wzrostów w spalaniu.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
Cisik
Posty: 64
Rejestracja: 2006-05-28 21:52
Samochód: brak
Lokalizacja: Siedlce

Post autor: Cisik »

Jeszcze jedna sprawa, ostatnio jak wlaczylem klime na chwile zeby pochodzila bo dawno byla nie uzywana to jak juz ja wylaczylem i przejechalem pare km to check sie na chwile zapalil, potem jeszcze kilka razy jak stalem na skrzyzowaniu i pozniej juz byl spokoj. Odczytalem bledy i tylko 16 . Byc moze w lato jak bedzie sie uzywac klimy to ten sposob odlaczenia egr nie bedzie sie sprawdzal.
Probe II 2,5 94r
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”