Szarpie podczas dodawania gazu

Awatar użytkownika
Eli
Posty: 1787
Rejestracja: 2005-09-14 23:38
Galeria: viewtopic.php?t=9702
Lokalizacja: Milanówek

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Eli »

Luna pisze:Z talkiem to niedobrze - zostawia białe ślady :lol:
dokładnie :mrgreen: Wiesz, nie wiem bo nie próbowałem, ale taki talk (substancja zwiększająca tarcie, do tego w dezodorantach jest w jakiejś takiej kleistej formie to chyba nie jest najlepsza rzecz w silniku :o
Krzysiek P
Posty: 155
Rejestracja: 2009-10-30 16:46

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Krzysiek P »

Ktoś tu pisał o samostarcie
ogulnie to niepolecam bo mozna puzniej panewki zbierać z asfaltu.
Samochód ma palić sam po przekrenceniu kluczyka.
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Prezes »

Nie no jasne, zamiast adidasa można też użyc nivea albo rexony ( oczywiście for men :mrgreen: ). A potem się ludki dziwią czemu się zatarł silnik..
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
Luna
Posty: 297
Rejestracja: 2009-12-07 03:41
Samochód: v
Lokalizacja: Łódź

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Luna »

Ach.... fantazajaaa, fantazjaaaaaa - była taka piosenka :P Kręcenie do momentu rozładowania aku, przeciążanie rozrusznika, sparye i inne tego typu zabiegi to po prostu chyba brak jakiejkolwiek wiedzy na temat auta :shock: I to "sprawdzanie bez odkręcania czegokolwiek" - magic 8)
Taka sytuacja...
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pene_czw »

U mnie taki problem.

Od jakiegos czasu rano po odpaleniu trzesie sie troche silnik, jakby na 1gar nie chodzil, po chwili troszke sie nagrzeje (ok 30-60sek) i wskakuja wyższe obroty i ładnie równo chodzi.

Teraz doszło szarpanie podzczas jazdy i czasem sie zdąży ze na luzie obroty sie same podnoszą na ok 2tys jak skrece kierownica a czasem tak same po prostu.
W dodatku wydaje mi sie ze troche za bardzo kopci. Woda ciagle ubywa i chyba wiecej oleju pali przez to szarpanie podzcas jazdy.
Swiece byly wymieniane.
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
Awatar użytkownika
HellHound
Posty: 1294
Rejestracja: 2006-06-03 13:43
Samochód: Focus 2004r. TDCI
Galeria: viewtopic.php?t=12610
Lokalizacja: Międzyzdroje

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: HellHound »

W najgorszym przypadku uszczelka pod głowicą lub pęknięta głowica :roll: To by też mogło tłumaczyć słabe przyśpieszenie :|
Let The Galaxy Burn....
pene_czw
Posty: 234
Rejestracja: 2008-09-30 16:24
Galeria: viewtopic.php?t=18656

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pene_czw »

No to super! teraz moge liczyc ze moc po naprawie wróci :D
Ford Probe I 92' 2.2GT Człuchów/Piła
rokfor
Posty: 25
Rejestracja: 2007-06-21 12:05
Samochód: probe2 '95 2,5
Lokalizacja: Elbląg

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: rokfor »

-- oryginalny post 2011-04-11 21:16 --

Witam. Ostatnio miałem problem właśnie z szarpaniem przy ostrym przyspieszaniu. Pytałem na forum- padła podpowiedź, że to być może cewka... ALE... Zastanawiającym dla mnie było to, że nasilały się te szarpania jak ostro przyspieszałem lub ostro wchodziłem w lewy łuk :shock: . Wszystko to stawało się naprawdę nieznośne i wręcz niebezpieczne (no bo jak się ostro wyjeżdża z podporządkowanej na ruchliwą ulicę a auto staje z braku mocy w poprzek obu jezdni to się robi naprawdę ciepło) gdy było mało paliwa w zbiorniku. Podejrzenia padły na układ paliwowy. Postanowiłem wymienić filtr paliwa. I SUKCES, to było to! Stary filtr był tak zapchany że ciężko było przedmuchać go ustami :oops: . Nowy filterek rozwiązał problem. 8) Zalecam więc wszystkim z podobnymi objawami zacząć od filtra paliwa.

-- dodano 2011-05-07 15:10 --

Witam ponownie. Nawiązuję do mojego poprzedniego postu. Wkrótce po wymianie filtra okazało się, że problem z przygasaniem (szczególnie w lewych łukach) szybko powrócił. Dziś wziąłem się za pompę paliwa. Po wyciągnięciu jej okazało się, że w zbiorniku był straszny bród i siateczka przez którą pompa zasysa paliwo była strasznie brudna. Na całe szczęście miałem drugą pompę paliwa (wolałem nie ryzykować zakładając starą pompę- być może to nie bród a po prostu starość jej dolegała), którą po przepłukaniu zbiornika zamontowałem. Problem z przygasaniem w końcu znikł. Wymontowanie zbiornika to 3 śruby i kilka opasek zaciskowych na przewodach paliwowych (bez kanału, przedłużki z przegubem do klucza nr 14 i okularów ochronnych :) się nie obejdzie ). Jednaj osoba da sobie spokojnie radę (w 3 godziny). Satysfakcja bezcenna :)
Awatar użytkownika
anciap
Posty: 16
Rejestracja: 2010-06-06 17:46
Samochód: Probe2-1994-2,5v6 USA
Galeria: viewtopic.php?t=18062
Lokalizacja: Szczecin i Wolin

Re: Wolne obroty, szarpanie....

Post autor: anciap »

-- oryginalny post 2011-06-03 19:08 --
Luna pisze:Może zbyt dużo zczyściłeś ze styków pod kopułką? Zbyt duża odległość palca od tych właśnie styków też może się objawiać nie odpalaniem. Takie moje skromne zdanie :wink:
Koledzy od ostatniego razu nie robiłem nic przy aucie ,a od wczoraj auto samo zaczeło palić dziś też ale na wolnych gaśnie i przerywa co to może być? Paliwo? Nie pali raz na jeden raz na 2 gary check nie świeci pali za każdym razem na obroty wchodzi ,świece sa nowe .3 miesiące ponad stał nie ccial palić nagle zaczoł i przerywa co to i od czego tak się dzieje?

-- dodano 2011-11-16 19:43 --

Witam klubowiczy. Odnoszę się do moich poprzednich postów i potrzebuję speca od v6 w probku ,mój mechanior rozkłada ręce i coś mi jest podejrzane dlatego proszę o pomoc najlepiej ze Sczecina ,potrzebuję naprawdę kogoś ogarniętego w tych silnikach to 94r 2,5v6 dodam że to amerykanin ale usterka pochodzi chyba od silnika ,więc proszę pisać na pw i może podać nr tel to oddzwonię.Z góry dziękuję za każdą pomoc .Pozdrawiam.
turbox20
Posty: 71
Rejestracja: 2013-05-28 20:21
Samochód: Chairman 99r 3.2 R6 z bezposrednim wtryskiem LPG:D
Lokalizacja: Kamienica Szlachecka Pomorskie

Drgania całym autem:/

Post autor: turbox20 »

mam problem niby autko przygotowane do drogi, wzmienione niemal wszystko co budzilo by jakiekolwiek podejzenia :shock: zalozone 17" koła o szer. 225 i przy dawaniu gazu w jezdzie niezaleznie od predkosci i tego w jaka strone sie skreca słychac i czuc wibracje całego autka :? ma ktos jakies podejzenia?? dodam ze w tym momencie skacza delikatnie obroty wiec podejzewal bym sprzeglo moze na tych oponach ma za ciezko?? ale niema czuc zadnych szarpniec :newcry:
Awatar użytkownika
Kocureq
Klubowicz
Posty: 10622
Rejestracja: 2006-03-21 21:35
Samochód: Patrol Y60 1991, Audi A4 2023
Galeria: viewtopic.php?t=10333
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drgania całym autem:/

Post autor: Kocureq »

Jakby się sprzęgło ślizgało toby ci ruszało jeszcze płynniej, a nie szarpało. Zależy jak szarpie - aczkolwiek podejrzewałbym te nowe koła. Źle wyważone, albo coś się przykleiło do felgi, albo bąbel / gwóźdź w oponie...

225 na 17" to dość normalny rozmiar, probek spokojnie daje radę :)
Awatar użytkownika
Lukasz
Klubowicz
Posty: 1306
Rejestracja: 2006-05-27 22:43
Samochód: Ford Probe 2.2 GT 89r. Volvo V70 I 2.5 TDI 140KM 1997
Galeria: viewtopic.php?t=14709
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki ,Owczarnia
Kontakt:

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Lukasz »

ale trzęsie podczas przyśpieszania tylko czy jak odpuścisz gazu też??
FORD PROBE 2.2 GT 89r.
Odgazowany :)
Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pawlacz »

Temat związny z szarpaniem, chodzi o przepustnicę.
Gdy naciskam na wajchę od przepustnicy, początkowo jest niewielki zakres ruchu w dół bez oporu, następnie trzeba użyć trochę siły by poszła na dół, a potem już idzie jak swobodnie jak na początku. Tak jakby coś ją może blokowało w tym jednym momencie? Gdy się wciska pedał gazu w samochodzie w ogóle tego nie czuć. Też tak macie w samochodach?
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Romas »

a zobacz jak jest zbudowany mechanizm przy przepustnicy :P
Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pawlacz »

-- oryginalny post 2016-06-24 11:51 --

W sumie nie wspominałem o tym, ale jak następuje szarpanie to lewarek dość mocno się porusza do przodu/tyłu. Ale poduszki grodziowa, chłodnicy i podłużna pod skrzynią zostały wymienione. Nieruszana była tylko ta poduszka koło kielicha po prawej stronie. Ktoś ma pomysły?

-- dodano 2016-06-24 12:31 --

Ile jest tych poduszek w sumie? Bo teraz patrzę na ebay i tu jest 5:
http://www.ebay.com/itm/1993-1997-Ford- ... TW&vxp=mtr
Awatar użytkownika
Romas
Klubowicz
Posty: 5242
Rejestracja: 2009-12-23 22:35
Samochód: PROBE '94 2.5V6 GT MTX
Galeria: viewtopic.php?t=19226
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Romas »

no bo tyle jest :wink:
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Spider33 »

Ta środkowa jest montowana pod silnikiem na belce/wzmocnieniu. Pewnie o nią Ci chodzi. Wytłumaczy mi ktoś w do czego służy ten prostokątny gumowy element z poduszki prawego kielicha?
Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: pawlacz »

Wymieniałem te:

-grodziowa
Obrazek

-od chłodnicy (nie mam zdięcia)

-podłużna pod skrzynią
Obrazek

No i oprócz tego jest poduszka po prawej (którą nie wiem czy wymieniać w związku z szarpaniem?).

Więc zostaje taka po lewej? http://allegro.pl/poduszka-lewa-ford-pr ... 27194.html gdzie ta poduszka się znajduje dokładnie?
Awatar użytkownika
Spider33
Posty: 1241
Rejestracja: 2008-01-05 12:23
Samochód: Probe x ∞
Galeria: viewtopic.php?t=20740
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna

Re: Szarpie podczas dodawania gazu

Post autor: Spider33 »

pawlacz pisze: gdzie ta poduszka się znajduje dokładnie?
Stojąc przed silnikiem to po prawej stronie montowana do skrzyni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „2.5 V6 KL”