Linka od podnoszenia szyby

Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Linka od podnoszenia szyby

Post autor: LukaszV8 »

Dziękuję za info :wink: Jutro to postaram się wymontować wedle powyższych zaleceń :) Może nie będzie aż tak źle jak to opisywane jest na początku tematu. Przynajmniej z odkręceniem tego i wyjęciem bo w F-Body silniczek to jest normalnie przynitowany i trzeba rozwiercać żeby wymienić, a tutaj wszystko ładnie na nakrętkach. Pozdrawiam
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Linka od podnoszenia szyby

Post autor: Prezes »

Ok, daj znac jak już rozbierzesz, może nie będzie tak źle :wink: .
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Linka od podnoszenia szyby

Post autor: LukaszV8 »

Ech dzisiaj się zabrałem za szybę...Zamówiłem kompletny element bo to co się zepsuło taki jakby to nazwać ,,trzymacz linek'' jest nienaprawialny raczej...Obrazek
Obrazek



Poskładałem poskręcałem wszystko na spokojne. Szybka działa aż miło no to przed założeniem tapicerki myślę sobie: posprawdzam jeszcze raz przed założeniem tapicerki i lusterka czy wszystkie nakręteczki po dociągałem...Skończyło się hukiem i stertą szkła tak posprawdzałem :( |(*,) |(*,) |(*,)


Obrazek

Ech teraz szukam szyby...ale to taka przestroga niech będzie dla innych żeby za mocno nie dociągać nakrętek mocujących szybę...no cóż pierwszy raz w jakimś temacie do ogarnięcia niekiedy boli w Probku i nie tylko ;-)
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
Awatar użytkownika
Prezes
Klubowicz
Posty: 1767
Rejestracja: 2008-09-27 13:31
Samochód: Probe 2.2 GT 92r.
Galeria: viewtopic.php?t=15588
Lokalizacja: Przytoczno woj. Lubelskie

Re: Linka od podnoszenia szyby

Post autor: Prezes »

A jak dokręcałeś szybę miałeś te białe ''kółeczka'' co siedzą w otworach szyby? Nigdy bym nie przypuszczał, że pójdzie to mocowanie linki. No cóż spójrz na to z dobrej strony - masz dobry mechanizm teraz tylko szybę kupisz i z zamkniętymi oczami wymienisz :wink: .
„Nie polemizuj z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pobije doświadczeniem.”
Awatar użytkownika
LukaszV8
Klubowicz
Posty: 677
Rejestracja: 2009-01-06 10:10
Samochód: Probe GT 1992r.
Galeria: viewtopic.php?t=23045
Lokalizacja: Kraków/Myślenice

Re: Linka od podnoszenia szyby

Post autor: LukaszV8 »

Tak, tak zakładane było wszystko razem z tymi białymi podkładkami tak jak fabryka zrobiła...No cóż...bywa i tak...Moja rada: co byście tego nie spierd**** tak jak ja: odkręcając nakrętki od mechanizmu szyby gdy chcecie go zdemontować 1szy raz dobrze jest to robić nasadką+przedłużka z pokrętłem gdyż taki klucz pozwala przyłożyć ,,duży moment'' do nakrętki, która puszcza od razu i nie obrobi się, natomiast nie używajcie tego do dokręcania później wszystkiego gdyż skończy się to tak jak u mnie. Teraz już wiem, że przy dokręcaniu tych nakręteczek należy używać najprostszej płasko-oczkowej 10tki, która ,,zapewni'' Wam wyczucie w łapie i szyba nie rozwali się z hukiem tak jak u mnie z powodu zbyt dużej przyłożonej siły ...No cóż człowiek się uczy na błędach. Pozdrawiam i szybke zamawiam ech...
Obrazek
,,...Panie, a ile to pali?...''
adrian_seki
Posty: 911
Rejestracja: 2009-05-21 22:31
Samochód: Ford Probe I GT 2,2T 12V 92r
Galeria: viewtopic.php?t=16334
Lokalizacja: Konin (WLKP)

Re: Linka od podnoszenia szyby

Post autor: adrian_seki »

czy da się przełożyć linkę z podnośnika prawej strony na lewą stronę?

Edit:

Można przełożyć linki z prawej strony na lewą oraz dodatkowo co własnie zrobiłem linki pasują od napędu manualnego. Kupiłem na allegro dwa napędy manualne (nie zauważyłem że nie są elektryczne). Na szczęście pasowało.

Jedyny problem to przy silniku elektrycznym w tych gumkach co wychodzą linki jest taki plastik i spręzyna - pracuje coś jak amortyzator. Ten plastik nalezy przełożyć na linkę od ręcznego sterowania. Ja naciąłem w długość nożem do tapet. Po paru minutach walki udało się wsadzić tam linkę w tą szczelinę. Całość trzyma sprężyna a więc linka sztywno siedzi w tym plastiku. stuki co działa chociaż zastanawiam się czy powinienem używać szyby skoro nie ma potrzeby :D
Ostatnio zmieniony 2022-02-21 07:50 przez adrian_seki, łącznie zmieniany 2 razy.
j153624
Posty: 3
Rejestracja: 2020-02-23 14:03

Re: Linka od podnoszenia szyby

Post autor: j153624 »

Czesc Panowie, wlasnie skonczylem prace z podnosnikiem lewej szyby, pekla linka. Kupilem drugi mechanizn z ebaya. Czesci do Probe ida w gore, z przesylka kosztowalo 96 euro. Kupilem mech prawych drzwi bo byl dostepny, myslac, ze da rade cos przelozyc na strone lewa. Niestety prawie nic nie pasuje, przyda sie na pozniej. Linki zamontowalem tak jak inni od przerzutek rowerowych, nierdzewki polerowane cos ponad 1 mm.Do spiecia linek w elemencie w ktorym sie lacza (ten bialy podluzny plastik przykrecany do szyny na srubke klucz 10) uzylem zlaczek elektrycznych na male srubki, takich jak do podlaczania np. kinkietu. To bardzo pomaga w regulacji naciagu linek co jest bardzo wazne (mozna to zlaczka ustawic dlugosc linki). Bebenek na linki poprawilem wg porady z forum , rozgrzanym drutem - rowki. Po zlozeniu na stole pare razy trzeba przejechac w gore i w dol aby linki na bebenku dobrze sie ulozyly potem naciagac linki przy uzyciu owej elektrycznej zlaczki ,nadmiar obciac. Spotkalem sie z dwoma systemami mechanizmow,w moim probe z 1997 jest akurat ten z linkami w pancerzach i silnikiem przykrecanym oddzielnie do drzwi. Malo ich jako uzywki. Mysle ,ze mozna przerobic na silniczek mocowany do szyny ale nie jestem pewny czy sie miesci w drzwiach, juz nie mialem czasu na proby. Szybe z przykreconymi blachami mocowania dolu( oczywiscie z plasikowymi krazkami i nie za mocno) wkladac z gory drzwi, inaczej nie ma miejsca na ich przykrecenie. Potem ustawic szybe do uszczelki drzwi troche zabawy ale zeby wiatr nie gwizdal. Pozdrawiam Jerzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I gen (1989 - 1992)”