Obszycie kierownicy i boczek fotela

Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Obszycie kierownicy i boczek fotela

Post autor: pawlacz »

Obszywał ktoś kierownicę w II gen? Raczej nie ma możliwości by dobrać tak materiał by wyglądał jak oryginał, ale pewnie da się coś wykombinować by materiał/kolor zgrać z wnętrzem, może i by nawet lepiej wyglądało niż oryginalny materiał.

Druga sprawa, czy są jakieś środki które konserwują/chronią tapicerkę foteli przed wycieraniem? W II gen jest problem z boczkiem fotela kierowcy, chciałbym zapobiec jego uszkodzeniu. Jest jakiś sposób oprócz bycia ostrożnym przy wsiadaniu?
Awatar użytkownika
infernoblade
Klubowicz
Posty: 1278
Rejestracja: 2013-10-03 20:04
Samochód: Ford Probe II 2.0 16v 94r. USDM, Probe II 2.0 94r rost style
Galeria: viewtopic.php?t=21646
Lokalizacja: Bielsko-Biała, Śląsk

Re: Obszycie kierownicy i boczek fotela

Post autor: infernoblade »

Jest oparcie wyciera się od środka. Na metalowy stelaż fotela wystarczy nałożyć kawałek starej uszczelki . W tym temacie naznaczyłem problem i rozwiązanie :wink: http://fordprobe.pl/forum/viewtopic.php?f=5&t=21847
''Nic nie motywuje nas tak, jak ludzie, którzy w nas nie wierzą''

Posiadam części na sprzedaż II generacja 2.0 USA

Fiat 126p 92' Rosso Swift- był
Citroen Ax 92' Rouge Opera- był
Daihatsu Applause 93' PURE RED- był
Ford Probe 94' EU/USA Rio Red teraz Tangerine Frost Metalic- jest
Ford Probe 96' USA Laser Red - był
Peugeot 106 96' Laser Green. Metallic Lacquer- był
Ford Probe 94' EU Royal blue- był
Ford Probe 94' USA Black- był
Ford Probe 94' EU Rio Red- jest
Awatar użytkownika
duracell
Posty: 830
Rejestracja: 2006-06-17 22:25
Samochód: osobowy
Lokalizacja: CB

Re: Obszycie kierownicy i boczek fotela

Post autor: duracell »

Miałem kiedyś obszywać koszt u mnie we wiosce około 200 zł, kolory i faktura do wyboru do koloru. No ale trzeba było zdjąć kierownicę i zawieźć od obszycia i na 2 dni auto uziemione. Kupiłem drugą fajere za 50 pln i sobie temat odpuściłem.
Fotele, jeśli materiał to najlepiej poszukać takiego samego zdrowego od pasażera i materiał przekładać. Jeśli skóra/skaj a nie ma dziur (a nawet jak są) to idzie to zrobić. Aceton, szpachla do skór, papier ścierny, farba, gąbka i do roboty. Jest sporo filmów na youtube jak to się robi, robiłem i wyszło bardzo dobrze.
Natomiast pytałem też w profesjonalnej naprawie tapicerek... gość zaczął kwękać stękać że mu się jednego fotela robić nie opłaca bo to mu zostanie materiału, tam mu zabraknie, bo bryty, bo sryty, bo formy, bo arkusze bo .. itd. No i 800 do 1000 za fotel a za cały komplet 2000.
Mnie komplet przód i tył wyszedł 200 zł z własną robotą w tym łatanie, szpachlowanie, zmiana koloru. Na przyszły rok może zmienię kolor na brązowy.
„czysta krew, trzeźwy umysł”
Awatar użytkownika
pawlacz
Posty: 376
Rejestracja: 2012-07-24 23:41
Samochód: Probe II 2.5 v6 '93
Galeria: viewtopic.php?t=22222

Re: Obszycie kierownicy i boczek fotela

Post autor: pawlacz »

Mam kolejny problem z fotelem. Oparcie fotela ma luz, jest to dość wkurzające przy wysiadaniu. Ktoś wie jak go skasować?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”