Kto jeździ z zapiętymi pasami? Ankieta

Czy jeździsz z zapiętymi pasami?

Tak
245
74%
Nie
22
7%
Czasami
63
19%
 
Liczba głosów: 330

Awatar użytkownika
sobol81
Posty: 63
Rejestracja: 2004-08-06 00:55
Samochód: brak
Lokalizacja: Płock

Post autor: sobol81 »

Nie zapinam, tylko na trasach może to i żle :idea:
II 2,5 V6 USA rok 1993 (ale I rejestracja 1994)
Awatar użytkownika
strober
Posty: 1338
Rejestracja: 2003-01-30 13:09
Samochód: none
Galeria: viewtopic.php?t=7957
Lokalizacja: Kraków

Post autor: strober »

sobol81 pisze:Nie zapinam, tylko na trasach może to i żle :idea:
Źle :!: Ale to Twój wybór :!: Życzę Ci żeby się nigdy nie przydały :!:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Był 2.0 16V
był 2.5 V6
Awatar użytkownika
FlasH
Posty: 133
Rejestracja: 2004-06-20 15:49
Samochód: brak
Lokalizacja: Gajec
Kontakt:

Post autor: FlasH »

Sqad pisze:To ja opowiem wam coś innego. Ze dwa lata temu w Raszynie był wypadek. Ja jadąc samochodem obok miejsca zdarzenia nie poznałem co to za samochód. Potem w wiadomościach mówili o tym wypadku. Jak się okazało był to VW Golf IV na łysych oponach. Leciał sobie bagatela 200. Niestety w raszynie droga jest nie najlepsza miejscami, człowiek złapał niespodziewajkie na drodze. Obróciło go a potem zaczoł robić fikołki, do momentu jak nie spotkał latarni, którą położył (a była betonowa). Osoby które z tyłu siedziały zgineły ponieważ miały zapięte pasy. Osoby z przodu przeżyły, ponieważ nie miały zapiętych pasów. Siła odśrodkowa pootwierała drzwi i Ci z przodu powypadali, ludzi z tyłu zmiażdżyło.
W większości wypadków, gdzie prędkość przy zderzeniu nie przekracza 70 km/h pasy działają na korzyść tego kto je zapina.
Ja w probasku odzwyczaiłem się od zapinania, bo same się zapinają. Dolny pas zapinam raczej rzadko - jak było ślisko, to zapinałem, albo jak mam dłuższą trasę przed sobą to też zapinam.
Marcin / Probe 2.2 GT '91
http://www.motonet.pl
Awatar użytkownika
DENAT
Posty: 206
Rejestracja: 2003-10-24 13:39
Galeria: viewtopic.php?t=13615
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: DENAT »

No wiecie co? To ja chyba też wezmę się w garść i od dzisiaj zapinam pasy. A jak jakiś klubowicz zobaczy mnie bez pasów stawiam piwko :D :wink: .
Były: ELEONORA FORD Probe 2.2 GT '89 ELEONORA II FORD Probe 2.0 16v '96
Awatar użytkownika
Witek.w-wa
Posty: 272
Rejestracja: 2003-12-09 13:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Witek.w-wa »

W trasie zawsze, w mieście często :oops:
2.2L, 89 LX (253A)USA automat,digital,
trip computer, welur -regatta blue- 8)
Awatar użytkownika
Jookerr
Posty: 111
Rejestracja: 2004-10-23 20:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jookerr »

Ja tam mimo tego ze mam prawko od 6 lat to zawsze zapinam pasy to pewnie z powodu ze to właśnie one uratowały mi i moim pasażerom życie. Mimo tego i przed wypadkiem który miałem ponad 5 lat temu zapinałem pasy. :) :) :)
Byl PROBE 2,2 TURBO 1991
Byl PROBE 2,2 TURBO 1990 ;)
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 1692
Rejestracja: 2004-11-25 18:21
Galeria: viewtopic.php?t=5611
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Tomasz S »

BALA pisze:Ja zawsze je zapinam,
na 3 przypadki 2 razy uratowały mi życie,
to już jest nawyk.

:roll: Czy to oznacza , że ten trzeci przypadek to "kaplica" :?: :!: :!: :!: :twisted: :wink:
:1111_bye:
Awatar użytkownika
majcher
Posty: 146
Rejestracja: 2004-01-30 09:14
Samochód: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: majcher »

Zawsze zapinam jeżdząc po czarnym - tez już trzy razy wybawiły mnie od obrazeń.
Jak przesiadam się do pojazdu o wiekszej dzielnosci terenowej i zjezdzam z czarnego to róznie zależnie od przeszkód - na trawersach, zjazdach i szybkich hopach zawsze, w błocie i wodzie nigdy
majcher
jest - Mitsubishi Pajero 2.5TD
było - 2.0 SE 1996
Awatar użytkownika
Jacuś
Posty: 90
Rejestracja: 2005-04-01 14:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacuś »

Staram sie zawsze, słabo mi to wychodzi jednak, zazwyczaj ktos mi przypomina z pasażerów, lub gdy widze niebieskich łapie sie za pasy.
Witek.w-wa pisze:W trasie zawsze, . . .

JA też 8)
Awatar użytkownika
Jookerr
Posty: 111
Rejestracja: 2004-10-23 20:43
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jookerr »

Mnie się wydaje że jak już widzisz policję to jest za późno i nie powinieneś nic robić i liczyć na to że nie zauważą, bo trochę dziwnie by to wyglądało jak jedzie gość i szarpie się z pasami (wydaje mi się że nie zrobisz tego spokojnie tylko zrobisz :shock: :shock: :shock: ) :D
Byl PROBE 2,2 TURBO 1991
Byl PROBE 2,2 TURBO 1990 ;)
Gość

Post autor: Gość »

Ale są też miejsca w Warszawie że nie ma dnia ani godziny, żby nie było policji, i dojeżdżanie w korku do takiego miejsca przypomina o zapięciu pasów. W momencie kiedy policaj jest obok Ciebie zapinanie faktycznie mija się z celem.
Awatar użytkownika
Robert
Posty: 12613
Rejestracja: 2004-10-21 19:12
Samochód: Probe GT2.0'89; ForTwo 0.6turbo; HRV 1.6
Galeria: viewtopic.php?t=6900
Lokalizacja: Leszno (maz)
Kontakt:

Post autor: Robert »

Zawsze lepiej zapiąć na widok Policji i tłumaczyć, że się zapomniało i nawet, że to ich widok przypomniał niż demonstracyjnie przejechać obok bez zapiętych, bo to ich sprowokuje i się przy...czepią
Poświęć niecałe 2 minuty na naukę korzystania z forum: :arrow: Lekcja 1 (bardzo krótka) i :arrow: Lekcja 2 (krótka)
Obrazek ObrazekObrazek'89 2.0 Turbo downgrade
Awatar użytkownika
Norman
Posty: 5
Rejestracja: 2005-03-09 23:48
Samochód: brak
Lokalizacja: Pęckowo

Post autor: Norman »

Odkad "padly" mi automatyczne pasy nie uzywam bo jestem leniwy i niechce mi sie zapinac 8)

CO MI TAM NAJWYZEJ . . . :arrow:
Awatar użytkownika
Anyszes
Posty: 630
Rejestracja: 2005-04-11 19:18
Samochód: brak
Lokalizacja: Police

Post autor: Anyszes »

łoooł Ale sie Rozpisaliscie ^^ Ale Czasem Warto Ja powiem tak nie zapinam :P Jak Jade Jako Pasazer ... A jako Kierowca arazie Nie Moj PROBE jeszcze nie jest w stanie mnie wiesc ... Ale Bede Zapinac ... -_- Pozdro
UNITE AND WIN
Obrazek
BALA
Klubowicz
Posty: 162
Rejestracja: 2004-09-09 13:17
Samochód: PROBE I MTX R4 EURO
Lokalizacja: INOWROCŁAW

Post autor: BALA »

Tomcio to nie będzie kaplica na 3raz,choć jest takie powiedzenie,ale w przepowiednie nie wierze,ale w hamulce,oczywiście dobre i sprawny układ kierowniczy.
SANDALWOOD METALIC
PROBE 2.2GL 89 DIGITAL
SANDALWOOD METALIC
PROBE 2.2LX 89 DIGITAL

CZERWONY
PROBE 2.2GT 92 TURBO

CZARNY
PROBE 2.2GT 91 TURBO

GRAFITOWY METALIC
PROBE 2.2GT 91 TURBO

CZERWONY
MUSTANG 3,8L V6,94
Awatar użytkownika
laptop
Posty: 1842
Rejestracja: 2005-01-01 17:23
Galeria: viewtopic.php?t=5531
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: laptop »

Ja pasów nie zapinam bo mi w probku nie dzialają...
Było: Probe 2
Jest: Reno Master 2.8, Mustang GT300 2006r K0 JAZDA
Awatar użytkownika
Pstr@g
Posty: 54
Rejestracja: 2004-09-28 16:08
Samochód: brak
Lokalizacja: Gorlice Kraków

Post autor: Pstr@g »

Ja od dziś zapinam zawsze, do tej pory zapinalem tylko w trasie! tylko dzisiaj mialem okazje dostac mandat w wysokości 100zl i 2 pkt karne właśnie za pasy :x :evil:
Ford Probe 2.0 16V 1998r
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

A ja wam powiem że zapinałem pasy w seicencie. A dlaczego bo mnie z siedzenia na zakrętach zsuwało a i poza tym że to był malutki samochodzik. Teraz zapinam tylko czasami spowodowane jest tym że mam ogromnego boilida a i dlatego że mnie te elektryki denerwują. Nie wiem dlaczego ale tak mam !!! Ale zaczynam się przyzwyczajać bo jak to mówią ( jak nie zapniesz przy małej prędkości to możesz zostać kaleką a przy dużej to i tak ci to nic nie pomoże no może jak będziesz miał szczęście ) i tego się trzymam aby nie być kaleką i nikogo innego nie skrzywdzić bo to by było najgorsze !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
RX
Posty: 4099
Rejestracja: 2004-10-06 10:15
Samochód: '99 Corvette
Galeria: viewtopic.php?t=17374
Kontakt:

Post autor: RX »

laptop pisze:Ja pasów nie zapinam bo mi w probku nie dzialają...
Nie działają, w jakim sensie?
Wczoraj jechałem z ziomem, nie zauważyłem, że nie ma zapiętych pasów, przejechaliśmy sobie obok radiowozu, szamotał się z pasem na oczach policjanta ale na całe szczęście nic się nie stało. U mnie jak u Shootersa - wsiadasz, zapinasz i jedziemy. Wtedy jest elegancko - bezpiecznie.

Pzdr.
1999 Corvette
We are American Thunder Cars!
http://amthunder.pl
Awatar użytkownika
Bogdan9999
Posty: 4251
Rejestracja: 2005-04-11 00:42
Samochód: Black 1GT 91r. Sportage FE3N 4X4
Galeria: viewtopic.php?t=7485
Lokalizacja: Przasnysz

Post autor: Bogdan9999 »

RX pisze: Wczoraj jechałem z ziomem, nie zauważyłem, że nie ma zapiętych pasów, przejechaliśmy sobie obok radiowozu, szamotał się z pasem na oczach policjanta ale na całe szczęście nic się nie stało. U mnie jak u Shootersa - wsiadasz, zapinasz i jedziemy. Wtedy jest elegancko - bezpiecznie.
Pzdr.
To coś dziwne ma ten twój kolega ma zwyczaje !!! Ja jak mam jechać to albo zapinam albo jak zobaczę radiowóz wciskam gaz do dechy bo co mi mogą zrobić Asterką !!!!!!!!!!!!! Robie to tylko jak jestem w swoim mieście i w okolicy !!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
PROBE "Blackbird" FE3N POWER :)
Sportage FE3N 4X4 :)
Awatar użytkownika
Jacuś
Posty: 90
Rejestracja: 2005-04-01 14:20
Samochód: brak
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jacuś »

Od niedawna, teraz na dniach jakoś jest akcja by jeździć z zapiętymi pasami. Policja zaczeła wyłapywać ludzi, którzy jeżdżą bez pasów.
Kilku moich znajomych złapali i dostali po mandacie, zero ugody.
niektórzy mówią ze w telewizji nawet coś o tym mówili.
W każdym bądź razie jesli chodzi Warszawie to trzeba uważać.
Marek1984
Posty: 19
Rejestracja: 2005-04-22 16:04

Post autor: Marek1984 »

Marcos pisze: Kiedyś mój (wtedy) dobry kumpel ( 4 lata starszy ode mnie) powiedział mojej dziewczynie, że jestem dziecinny, a czym to udowodnił?? Tym, że zawsze zapinam pasy :? . I od tamtego czasu już się z nim nie kumpluje...... a poza tym to on kupuje kalibre :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Debil... takim trzeba powiedzieć, że bez zapiętych pasów nie ma ostrej jazdy... fotele bez tego nie trzymają jak trzeba. A jak dalej uważa, że dorośli nie zapinają to rozpędź auto do kilkudziesięciu km/h na prostej o dobrym asfalcie i zahamuj bardzo mocno (tak, żeby ABS zadziałał). Jeśli chcesz pokazać mu jak jest dorosły profesjonalnie to pochyl mu jeszcze siedzenia tak, żeby było możliwie pionowo i zahamuj tuż przed rozpoczęciem wzniesienia... :D :D :D
Czy w takich warunkach oderwie go mocno od fotela? Niech ktoś sprawdzi... ja nie sprawdze bo ja zawsze w pasach jeźdżę :D:D. Ale w ostrych sytuacjach jako pasażer już pare razy zadziałały więc wydaje mi się, że tak...


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 819
Rejestracja: 2004-03-01 17:31
Galeria: viewtopic.php?t=5568
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Marcos »

Marek1984 pisze:
Marcos pisze: Kiedyś mój (wtedy) dobry kumpel ( 4 lata starszy ode mnie) powiedział mojej dziewczynie, że jestem dziecinny, a czym to udowodnił?? Tym, że zawsze zapinam pasy :? . I od tamtego czasu już się z nim nie kumpluje...... a poza tym to on kupuje kalibre :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Debil...
Dokładnie tak jest!!!! :twisted:
Gość

Post autor: Gość »

W służbowym aucie śmiganym głównie po mieście nie zapinam pasów.
W probku mam zapięte bo są automatyczne :)
Tak tak jestem debil bo nie zapinam i dobrze mi z tym :P
Awatar użytkownika
AGA I GER
Posty: 830
Rejestracja: 2004-12-21 19:58
Samochód: brak
Lokalizacja: Milanówek
Kontakt:

Post autor: AGA I GER »

Ja zapinam zawsze pasy.
I każdy kto jedzie ze mną też zapina, no może oprócz jednego osobnika
czyli GER.
AGA :slon:
Będziesz Miał Wygody
ODPOWIEDZ

Wróć do „II gen (1993 - 1997)”